Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aparat dla wędkarza


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
1525 odpowiedzi w tym temacie

#1101 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • ImiÄ™:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 październik 2009 - 10:17

Parę modeli w Nikonie różni tylko przyciskologia i jakieś zbędne bajery których i tak nie będziemy ciągle korzystać.

Pozdrawiam


Tak jest z modelami D60 i D80, D90 i D300... Przyciskologia ,dodatkowy wyświetlacz, ale własny napęd AF w 80-tce to juz nie zbędny bajer. D90 to juz półka wyżej, matryca z D300, niepotrzebne LV i HD, ale gorzej doszczelniona odm 300tki -a szkoda. D5000 to juz hybryba wszystkich, z uchylnym ekranem, wtryskiem paliwa, wspomaganiem :lol: ;) , ale bez napędu :(. Także coś za coś... jak zwykle

Powiem tak, jak miałby jeszcze raz kupić D60 i zostać przy KIT-owym szkle, wolałbym zakupić dobrego, jasnego kompakta

#1102 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 14 październik 2009 - 10:28

Nikon D5000 i D3000 maja pewnie zastąpić D40 i 60'tke

D90 to juz półka wyżej, matryca z D300, niepotrzebne LV i HD, ale gorzej doszczelniona odm 300tki -a szkoda.


D90 nie ma prawie żadnych uszczelnień, nad tym najbardziej ubolewam (deszcz śnieg :( ) Według mnie w 90'tce powinno być więcej punktów AF i bardziej skalibrowany wizjer z powiększeniem który bardziej by odwzorowywał obraz.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad Camera Armor jako dodatkowe uszczelnienie jakie stosuje Marek Szymański.

Pozdrawiam

#1103 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2009 - 10:32

Ja bym Powiedział że jeśli ktoś zamierza kupić lustrzankę tylko po to żeby mieć lustrzankę i nie zamierza zainwestować w dobre szkło to o wiele lepiej kupić np. Fujifilm FinePix S100FS. Efekty będą na pewno lepsze niż z taniego body z kitem.

#1104 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • ImiÄ™:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 październik 2009 - 11:15

[quote]
D90 to juz półka wyżej, matryca z D300, niepotrzebne LV i HD, ale gorzej doszczelniona odm 300tki -a szkoda.
[/quote]

D90 nie ma prawie żadnych uszczelnień, nad tym najbardziej ubolewam (deszcz śnieg :( ) Według mnie w 90'tce powinno być więcej punktów AF i bardziej skalibrowany wizjer z powiększeniem który bardziej by odwzorowywał obraz.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad Camera Armor jako dodatkowe uszczelnienie jakie stosuje Marek Szymański.

Pozdrawiam
[/quote]
Tez nad nim myślałem, wygląda pancernie :huh:

#1105 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • ImiÄ™:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 październik 2009 - 11:16

Ja bym Powiedział że jeśli ktoś zamierza kupić lustrzankę tylko po to żeby mieć lustrzankę i nie zamierza zainwestować w dobre szkło to o wiele lepiej kupić np. Fujifilm FinePix S100FS. Efekty będą na pewno lepsze niż z taniego body z kitem.

Dokładnie, lub dobrego Lumisia :D

#1106 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 14 październik 2009 - 11:46

Patu mi się wydaje ze lepiej zainwestować w Camera Armor który chodzi na allegro 50/250zł niż wydać wiele więcej w naszym serwisie nikona i poczekać ok 1/3 miesiące na naprawione body. Ceny w polskim serwisie nikona niestety nie należą do małych. (wymiana gum ok 600zł, wymiana migawki w D200 ok 1200zł)

Pozdrawiam

#1107 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • ImiÄ™:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 październik 2009 - 12:06

Patu mi się wydaje ze lepiej zainwestować w Camera Armor który chodzi na allegro 50/250zł niż wydać wiele więcej w naszym serwisie nikona i poczekać ok 1/3 miesiące na naprawione body. Ceny w polskim serwisie nikona niestety nie należą do małych. (wymiana gum ok 600zł, wymiana migawki w D200 ok 1200zł)

Pozdrawiam


Wiem, wiem - walczyłem z nimi z 3 miesiące. Po negocjacjach z kierownikiem serwisu zjechali o 30%.
Czy Camera Armor ochroni gumy?? Jest juz dostępny model pod D90??

#1108 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWÅ‚odawa

Napisano 14 październik 2009 - 13:15

D90 kupuje się dla CMOSA i lepszego o klasę iso niż D80,D60.JPEGi wypluwa lepsze od D300.D90+kundelek tamron ze światłem 2,8. będzie dużo lepszym wyborem niż D60 z topowym nikkorem.

#1109 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 14 październik 2009 - 13:21

Tak Armor Camera jest już dostępna od dawna dla D90.
Czy Camera Armor ochroni gumy?? Raczej tak, w szczególności chroni przed piaskiem i wilgocią.

#1110 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • ImiÄ™:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 październik 2009 - 13:45

Tak Armor Camera jest już dostępna od dawna dla D90.
Czy Camera Armor ochroni gumy?? Raczej tak, w szczególności chroni przed piaskiem i wilgocią.


Mówiąc gumy, masz na myśli przycisi i ustrojstwa pod nimi?? Jeżeli tak, to w C.A są one odkryte i moim zdaniem ochrona doryczy się tylko reszty body(uszczelnienia i powierzchnia aparatu). Zapodaj jakiegos linka ze sklepem ze zbroją do D90. We wszystkich znalezionych przeze mnie będą dostępne niebawem

#1111 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • ImiÄ™:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 październik 2009 - 13:47

D90 kupuje się dla CMOSA i lepszego o klasę iso niż D80,D60.JPEGi wypluwa lepsze od D300.D90+kundelek tamron ze światłem 2,8. będzie dużo lepszym wyborem niż D60 z topowym nikkorem.


Własnie tak skundliłem moją 90tkę ;) :lol: ( 17-50mm f/2.8 ) . Na swoje marne potrzeby nie bawie sie już nawet w RAW-y, jestem zadowolony z wypluwanych jpegów


#1112 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 14 październik 2009 - 13:53

Patu gum wewnÄ…trz nie ochronisz(chyba??)

Zbroja będzie dostępna w PL wkrótce, lecz zagranicą już jest.
Zbroje możesz kupić na Ebayu jak również u producenta.

http://www.cameraarm...on-D90,48,4.htm

http://cgi.ebay.com/Camera-Armor-Nikon-D90-Fitted-DSLR-Camer a-Body-Case-NEW_W0QQitemZ370274224740QQcmdZViewItemQQptZLH_D efaultDomain_0?hash=item5636104a64



Pozdrawiam

#1113 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 14 październik 2009 - 19:22

W razie czego mam na sprzedaż prawie nowego Nikona D80. Zrobiłem nim z 400 klatek. Służył mi jako zapasowe body (w razie czego). Stan - nówka :D

Pozdrawiam
Remek

#1114 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 14 październik 2009 - 19:34

Do polskiej dystrybucji właśnie wpadł Nikon D3s. D3s ma możliwość podkręcenia Iso 102 400 :huh: jestem ciekaw kiedy bedzie Iso milion :lol:

http://pl.engadget.com/2009/10/14/nikon-d3s-w-sprzedazy-od-l istopada-ekstremalne-iso-w-zestawie/


#1115 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 14 październik 2009 - 20:09

Ano wiemy, wiemy ... za chwilÄ™ wychodzi Canon Mark 1D a później 1Ds ale na rybki to nie sÄ… aparaty chyba, że ktoÅ› chodzi na siÅ‚owniÄ™ :D

#1116 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 14 październik 2009 - 20:33

Ano wiemy, wiemy ... za chwilÄ™ wychodzi Canon Mark 1D a później 1Ds ale na rybki to nie sÄ… aparaty chyba, że ktoÅ› chodzi na siÅ‚owniÄ™ :D



Nawet taką osobę znam co na rybki chodzi z D3 i kompletem zacnych szkieł na plecach plus małe pudełeczko przynęt :D

Remek znasz może tą osobę? :D

#1117 OFFLINE   wykrzyknik

wykrzyknik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 15 październik 2009 - 09:16

[quote]
Ano wiemy, wiemy ... za chwilÄ™ wychodzi Canon Mark 1D a później 1Ds ale na rybki to nie sÄ… aparaty chyba, że ktoÅ› chodzi na siÅ‚owniÄ™ :D
[/quote]


Nawet taką osobę znam co na rybki chodzi z D3 i kompletem zacnych szkieł na plecach plus małe pudełeczko przynęt :D

Remek znasz może tą osobę? :D
[/quote]
Ja tam tez takiego jegomościa widziałem... :D
Prawda jest taka, że to wszystko to tylko ekscytacja, niemalże onanizm sprzętowy. D60, D300, lepsze fo ty z tego. lepsze z tamtego...
Jeszcze niedawno matryca w canonie D60 była szczytem, chwilę po tym pokazał się 10D, potem 20D...
Ci co robili nędzne foty nadal je robią, Ci co wiedzą jak użyc swoje zabawki robią zdjęcia kapitalne.

Dla mnie w puszce najważniejszy jest AF. Z tego powodu własnie pozbyłem się Canona 50D.... Wysprzedałem wszystkie L-ki, lapmy, piloty, gripy i przeszedłęm na Nikona...

Ja osobiście jestem wierny temu, że to szkła są najistotniejszą rzeczą. Mając dobre szkła nawet z amatorskiego body jesteśmy w stanie wyciągnąć wiele. Jak ktoś wie jeszcze ja kto zrobić to wyciągnie więcej niż totalny amator z super body i średniego szkła...

Sam tak jak Remek kiedyś śmigałem z plecarem sprzętu ale doszedłem do wniosku że na ekstremalnych wyprawach lepszy jest mały kompakt. Dwa lata temu w lutym popłynałęm Brdą, aparat w górę na szczęście tylko ja byłęm mokry. Rok wczśniej wpadłem do Wieprzy, stracięłm kij żeby ratować aparat... jak bym miał kompakta w kieszeni nawet bym sie nie przejał...

Co do canona G11 miałem ten aparacik kilka dni temu w rękach. W końcu Canonowscy spece od marketingu doszli do wniosku, że lepiej postawić na mniej pikseli i wymagających klientów niż walczyc o przodownisctwo w ilości punkcików na matrycy kosztem jakości i mozliwościa utraty klientów. Szczególnie tych średnio jak i zaawansowanych korzystających do tej pory z kompaktów serii G. Poprzednig G10 był już przykładem lekkiego przerostu formy nad treścią...


#1118 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWÅ‚odawa

Napisano 15 październik 2009 - 10:38

Remek już nie jedzie na kropie,jak wrażenia z przesiadki na pełną klatkę?
@wykrzyknik autofokus canona 50d nie ma opinii dużo gorszego niż nikonowski.Może są małe niuanse w zależności od obiektywu ale nie powód do zmiany systemu zwłaszcza z eLkami :unsure:

#1119 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 październik 2009 - 10:57

Mysle, ze dokladnie tak jest. Jezeli ktos idzie po najmniejszej linii oporu, uwazajac, ze jak bedzie mial sprzet za tysiace to bedzie robil lepsze zdjecia to...moze sie srogo zawiesc.

To w ten sposob nie dziala.

Nawet moze byc wrecz przeciwnie, jak ktos przesiada sie z kompakta na lustro.
Za to pojawia sie problemy gabarytowe.

Ja zanotowalem zmiane na + po przejsciu na lustro, pomijajac klopoty z autoportretami. Ostrosc zalatwia odpowiedni pilocik, natomiast kompozycja zdjecia na ślepo zdecydowanie mi nie sluzy.

Klopoty te zreszta przewidzialem juz przed kupnem.
Ostatnio mialem taka akcje, ze zdjecie nawet w miare fajnie wyszlo ale nie zauwazylem struzki krwi cieknacej po rybie, ktora bym na pewno zauwazyl, gdyby aparat posiadal obracany ekranik.

Reasumujac- czekam na mala puszke Nikona z w/w rozwiazaniem, i matrycy do 12Mpix.

Gumo
p.s.Rzecz jasna, ma sie obracac z boku body a nie do dolu, jak to jakis Å‚ebski gosc wymyslil. :unsure:

#1120 OFFLINE   wykrzyknik

wykrzyknik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 15 październik 2009 - 13:33

Remek już nie jedzie na kropie,jak wrażenia z przesiadki na pełną klatkę?
@wykrzyknik autofokus canona 50d nie ma opinii dużo gorszego niż nikonowski.Może są małe niuanse w zależności od obiektywu ale nie powód do zmiany systemu zwłaszcza z eLkami :unsure:

Ale te opinie to z Twojego doświadczenia czy tego co przeczytałeś w necie??
50D miałem od listopada zeszłego roku. Na samym począrku zauważyłęm że z każdym szkłem af działa inaczej z 50 1,4 miał FF z 85 1,8 miał Bf. Z L 17-40 o dziwo i zgrozo różnie....

Też przed kupnem i przejściem z 20D naczytałem się jaka ma rewelacyjną matrycę, jakie użyteczne wysokie czułości... W testach przy odpowiednim oświetleniu, temperaturze otoczenia może i ma... Co innego użytkowanie...
Już nie wspomnę o działaniu AFu np rano w słabym oświetleniu... Używałem pilota a aparaci kz podpiętym szkłem 17-40 miał spore kłopoty z ustawieniem ostrości. Musiałem robić swego rodzaju sztuczki o ile nie chciałem korzystać z zewnętrznej lampy błyskowej...
Oczywiście ze szkieł i matrycy można było wyciągnąc więcej detali w końcu 8 a 15 megapikseli miedzy 20 a 50D w moim przypadku przy wydrukach w duzym formacie dało się zauwazyć...
Jednak użyteczność iso od 800 przy robieniu np wieczorenych czy porannych zdjęć na rybach było nieporozumieniem... Na ISO 400 szum byłwidooczny. Co wiedza użytkownicy obu systemów o wiele brzydszy i mniej jednolity jak a Nikonie...
Wybacz ale kalibracja body do każdego obiektywu z osobna to totalna pomyłka... Musiałbym miec kilka puszek żeby każdą skalibrować do pojedyńczego szkła...
Co ciekawe 20D z tymi samymi szkłami nie miał żadnych problemów....

Na opiniach internetowych testów czy specjalistów mających w rękach po raz pierwszy lustro dawno przestałem bazować, bo wyciągnie wniosków w stylu AF w Canonie i Nikonie jest na podobnym poziomie jest jednak ciut przesadzone... Mam teraz D300 i trafność AF jest nieporównywalna...

Gumo zamiast obracanego wizjera mały laptopik :D