Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aparat dla wędkarza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1525 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 17 maj 2008 - 12:06

Najgorsze jest to że zawsze gdy zawezmę się
żeby coś kupić, to po moim zakupie za około miesiąc pojawia się jakaś nowa technologia, czy coś innego i to samo mógł bym kupić niemal połowe taniej :unsure:


Widzisz Karol w dzisiejszej dobie tak już jest szczególnie jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny ale nie tylko, samochody też. Więc decydując się na zakup nowego modelu czy to aparatu, laptopa czy innego gadźetu trzeba zdawać sobie sprawę, że utrata wartości sięgająca od 30% do 50% dopada nas już w momencie opuszczania salonu z nowym nabytkiem w ręku, czy gdzie go tam mamy. Dlatego, ja osobiście, wolę kupować stare czy starsze modele ew,. sprzęt z drugiej ręki. I to Ci polecam w tym wypadku, myślę, że takiego Canona serii A za 3-4 stówki wyhaczysz spokojnie. A może i taniej :D

#102 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 17 maj 2008 - 12:57

no właśnie chce z 2 ręki, tylko że nigdy nie jestem pewien jak ten sprzęt będzie pracował :unsure: nie zawsze sprzedawca jest rzetelny i tego się boje....

#103 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 maj 2008 - 13:00

Zobacz na A460.

Pozdrawiam
Remek

#104 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 17 maj 2008 - 13:30

Karol zobacz na tej stronce, są też inne. :D

http://www.sklep.april.pl/pricelist/pricelist.bytypes.custom .products.aspx?HID=75

#105 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 17 maj 2008 - 16:10

oglądałem z tej strony i w zasadzie do 400 niema nic co by mogło mi się spodobać, a za 450 + etui + karta wyjdzie niemal 550, co do a460 nie podoba mi się, jest gruby i ciężki.

@Remek, @Janusz (żeby nie było że mówie na Pan) mógł bym wysłać nazwę i cene jednego aparatu na priv (z 2 ręki), żebyście odpisał co o takim zakupie sądzicie? :unsure:

Edit
po dłuuuuższej chwili stwierdziłem że wyśle, a czy będzie wam sie chciało zajrzeć na priv, czy nie to już zostawiam wam... :mellow:

#106 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2008 - 19:26

no właśnie chce z 2 ręki, tylko że nigdy nie jestem pewien jak ten sprzęt będzie pracował :unsure: nie zawsze sprzedawca jest rzetelny i tego się boje....

Nie bałbym się rynku wtórnego. Oczywiście można trafić na nierzetelnego sprzedawcę, czy kogoś kto nie ma pojęcia o obchodzeniu się ze sprzętem, ale to sporadyczne przypadki. Kupiłem w ten sposób sporo sprzętu foto i w dalszym ciągu wolałbym kupić np. używany aparacik przez Allegro (nieraz pucowany przez właściciela, z symbolicznym przebiegiem, bez najmniejszych oznak użytkowania), niż nówkę na drugim krańcu świata. Sprzedającego oceniam nie tylko przez pryzmat komentarzy, ale przede wszystkim przez sposób w jaki opisuje sprzedawany przez siebie przedmiot. Czasami tez można obejrzeć sprzęt przed zakupem.

Różnice w cenach nówka- idealna używka są znaczne. Marzył mi się np. bardzo szeroki zoom. Cena 1800 zeta za nówkę. Trafiłem jednak na Allegro egzemplarz używany, w idealnym stanie (żadnych oznak użytkowania, niewielkie ryski przy bagnecie, czysta optyka, żadnych paprochów wewnątrz). Zapłaciłem 1300 zł. a szkło rysuje wspaniale. To co zaoszczędziłem wydam na kompakt, też używany W przypadku używanego kompaktu zostanie na jakiś kij czy kołowrotek? Niewystarczająca zachęta? Używany kompakt często sprzedawany jest z dodatkowymi akcesoriami: karty pamięci, akumulatorki, filtry, etui itd. Gdy się tak podsumuje te gratisy, wychodzą konkretne pieniądze. A że taki używany aparacik sprzed roku czy kilku lat nie jest najnowszym cudem techniki pełnym wodotrysków dla onanistów... Cóż... to tylko kompakt na ryby.

pzdr
zewu

#107 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 17 maj 2008 - 19:39

Zewu@ bardzo trafnie napisany komentarz.

pozdrawiam :D

#108 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 17 maj 2008 - 19:57

@Zewu, w ten sposób kupiłem telefon, również zaoszczędziłem sporo :D mógł bym prosić na priv jak rozpoznajesz tego właściwego sprzedawce? bardzo mnie to ciekawi :D może pomógł byś przy znalezieniu aparatu :mellow:

#109 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 18 maj 2008 - 09:36

Cześć Karol.
Poniżej link na allegro, sprzedawca robi dobre wrażenie w/g kryteriów, które podał @Zewu

http://allegro.pl/item362192758_sprzedam_aparat_canon_a530_k abel_usb_2_aku_lad_.html

#110 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 18 maj 2008 - 11:11

znalazłem coś takiego za w miarę dobrą cene :unsure: tylko już na akumulatorki ani futerał bym nie miał :mellow:
http://www.skapiec.p...t/2/comp/127124

#111 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2008 - 20:39

Podlinkowane przez Janusza aparaty sprzedaje handlarz, sprowadził je zza granicy. Jeśli takie aparaty posiadają usterki, może nie być ich świadom. Prawdopodobnie sprawdzenie sprzętu skończyło się na włączeniu aparatu i cyknięciu fotki. Gwarancja rozruchowa nieco ratuje sytuację.

Osobiście kupiłbym aparat bezpośrednio od użytkownika, który zazwyczaj dba o swoją własność i który rzetelnie opisze jego wygląd (wymieni wszelkiego rodzaju ryski na obudowie i wyświetlaczu), czas i częstotliwość użytkowania (czy był np. pierwszym właścicielem) i pokaże czy w ogóle zna się na sprzęcie (napisał coś od siebie czy jedynie przekopiował katalogowe dane). Jeśli stan aparatu opisany jest jako 'doskonały', 'jak nowy', potwierdzenia szukam w załączonych fotkach (oczywiście wszystko można wyretuszować), drążę temat mailowo. Staram się ponadto odgadnąć jaką osobą jest sprzedający. Może się to wydać śmieszne, ale na podstawie tego, w jaki sposób sprzedający operuje słowem, można coś tam wydedukować
Teoria ta sprawdziła się przy wszelkiego rodzaju używanych artykułach jakie do tej pory kupiłem, od kołowrotków, poprzez sprzęt komputerowy, po sprzęt foto.

Teorię tę sprawdzę niebawem także na kompakcie. Kilka lat temu kosztował 2,5 tyś. Obecnie jest to jakieś 500 zł. Matryca się pewnie nieco utleniła, złapał trochę bad pixeli, ale opinie zgarnia wciąż entuzjastyczne i może posłużyć lata. Pochwale się jak coś upoluję na Allegro (o dziwo ceny w Polsce są atrakcyjniejsze niż na jankeskim ebayu).

pzdr
zewu

#112 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 18 maj 2008 - 22:48

Zewu świetnie to wszystko opisał, ten link, który podałem do handlarza, jak napisał Zewu, właśnie ze względu na gwarancję rozruchową wydał mi się sensowny. Oczywiście może być tak, że sprzedawca nie zna dokładnie usterek jakie mogą występować w sprzęcie, który sprzedaje. Jednak owa gwarancja świadczy, a przynajmniej powinna, że niczego nie chce ukrywać. A teraz na temat tego Kodaka, do którego link podałeś. Karol jak dla mnie jest ok, istotne, że ten Kodak to nie taka całkowita idiotka, ma tryb z preselekcją czasu, przesłony i manualny. Niestety nie znalazłem nic na temat stabilizacji obrazu, a przydaje się, choć w większości wypadków nad wodą nie będzie konieczna. Jakby na to nie spojżeć decyzję musisz podjąć sam. ;)
A poniżej link, ciekawostka jak już nabędziesz wprawy i znajdziesz troszkę więcej wolnej kasy możesz brać w ciemno :lol: :lol: :lol:
http://allegro.pl/item362879433_hasselblad_h3d_39_digital.ht ml

#113 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 19 maj 2008 - 05:51

a po co mi taka cegła :mellow:

#114 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 maj 2008 - 13:17

Witam

Ja w końcu zakupiłem Panasonica Lumixa TZ4 :D Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam
Kuba

#115 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 19 maj 2008 - 14:00

Z szerokich kątów pojawił się ostatnio Panasonic FX500. W przeliczeniu na mały obrazek ma 25mm, a więc dość szeroko.

Fotografowanie szerokim kątem sprawia że przedmioty na pierwszym planie wydają się większe niż są w rzeczywistości, a drugi plan bardziej odległy niż jest to w rzeczywistości. Można powiedzieć że przerysowują one perspektywę.

Odwrotnie jest z dłuższymi obiektywami. Spłaszczają one obraz, łącząc ze sobą dalsze i bliższe plany, co w niektórych przypadkach jest korzystne (np. portret), lecz do naszych zastosowań raczej zbędne.

#116 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 maj 2008 - 15:13

Długo zastanawiałem się nad zakupem tego FX 500, niestety przeważyły względy finansowe na korzyść TZ4...

Co prawda zamieniłem w w/w modelu:

-dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3 cali
-matrycę CCD o rozdzielczości 10.1 miliona pikseli
-obiektyw o zakresie ogniskowych 25 - 125 mm

na rzecz modelu TZ4:

- na zwykły wyświetlacz o przekątnej 2,5 cala
- na matrycę CCD o rozdzielczości 8.1 miliona pikseli
- i na obiektyw o zakresie ogniskowych 28 - 280 mm

ale za miejszą kasę niz sam FX 500 - dokupiłem jeszcze dodatkowy akumulatorek, 4 gigową kartę + pokrowiec na to wszystko.
Teraz tylko iść nad wodę i cieszyć się z uzytkowania, mam tylko nadzieję że nie będzie powodów do płaczu.

Pozdrawiam
Kuba

#117 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 19 maj 2008 - 19:48

@PANEK
Kupiłem dziś na komunijny prezent KODAKA C713 za 295 PLN - zrobiłem w drodze do domu ze trzy fotki na dworze, do tego ze dwie w mieszkaniu z lampą błyskową.
Przy Twoich ograniczonych zasobach finansowych myślę, że powinien Ci wystarczyć.
Oblecisz nim i ryby i imieniny u cioci.
W tym przedziale cenowym nic lepszego (nowego z gwarancją) nie sądzę żebyś kupił - Skok jakości fotek zauważysz dopiero jak dołożysz drugie 295pln.

Według mnie stosunek jakości zdjęć do ceny aparatu - MOŻE BYĆ.

Aparat dostępny w sieci RTV EURO AGD.

PZDR
Zanderix



#118 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 22 maj 2008 - 11:38

Co sadzicie o aparacie Canon 350D z obiektywem 18-55 mm . Aparat ma sluzyc do robienia portretow i krajobrazow.

pozdr
wzrd

#119 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 22 maj 2008 - 15:00

Lustrzanka z obiektywem kitowym to nie jest najlepszy pomysł. Nie spodziewaj się super jakości po tym obiektywie. Lepsza będzie Sigma 18-50 lub 17-70, którą sam mam przyjemność użytkować.

#120 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 26 maj 2008 - 18:20

Lustrzanka z obiektywem kitowym to nie jest najlepszy pomysł. Nie spodziewaj się super jakości po tym obiektywie. Lepsza będzie Sigma 18-50 lub 17-70, którą sam mam przyjemność użytkować.


A jeszcze lepsza bedzie stała eLka nie popadajmy w przesadyzm... Kupuj z kitowym , krajobrazy tym oblecisz , a do portretu dokup sobie jeszcze 50mm f1,8 , za 200-300zł ... jak fotografia Cie wciągnie bedziesz inwestowal kolejne tysiące :D ... moze tylko zamiast 350d , poszukaj jakiegos w niezlym stanie 20d ... 350d to średnio udana konstrukcja ...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych