Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wykaz wód RZGW Warszawa - zmiany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 23 styczeń 2014 - 22:02

siwek129

 

Mnie się zdaje, że Ustawodawca nie przewidział takiej sytuacji, że jakaś woda nie będzie miała "gospodarza". Okazuje się, że od czasów przetargów tych wód jest sporo i powstał problem. Teraz dotknął naszych wód i my się z tym zderzyliśmy bez żadnej wiedzy na ten temat.

 

Są opinie, że RZGW nie jest uprawnionym do rybactwa. Bo gdyby był, to działał by na podstawie operatu na daną wodę i przeprowadzał wszystkie niezbędne działania potrzebne do utrzymania właściwego stanu ryb. Na dzisiaj ogranicza się do kontroli wód przez uprawniną PSR i pobieraniu opłat za wędkowanie. Czy to można nazwać prowadzeniem gospodarki rybackiej?

Jednym z zadań Dyretora RZGW jest wykonywanie kontroli gospodarowanymi wodami. Co wyraźnie wskazuje, że RZGW jest pośrednikiem w imieniu Skarbu Państwa, a nie bezpośrednim gospodarzem Rybackim. Planują przetargi, oceniają operaty, wyłaniają dzierżawcę i biorą pieniądze oraz nadzorują działania tegoż dzierżawcy. Nadrzędnym celem RZGW jest gospodarka wodna i tylko tym zajmują się bezpośrednio. 

 

Może ktoś biegły w Ustawach się wypowie. Co pewnie nie jest tak proste. 



#22 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 24 styczeń 2014 - 11:15

Robert w zupełności masz rację i choć prawo w tym zakresie nie jest mi obce to cytowanie i powoływanie się wprost na artykuły nie ma sensu. Na podstawie obowiązujących przepisów widziałem opinie i ich interpretacje które raz mówiły że Dyrektor RZGW jest uprawniony do rybactwa a inne że nie jest. 

Dyrektor RZGW jest tylko dysponentem prawa rybackiego wód płynących Skarbu Państwa bez względu na to czy pełni on prawa właścicielskie do tych wód czy nie. 



#23 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 styczeń 2014 - 23:03

Tomaszu, tego nikt nie zmieni w tym sensie, że nie będzie opłat za połów ryb na wodach Skarbu Państwa jeśli dana woda nie ma dzierżawcy. Za amatorski połów ryb będą opłaty.

 

Osobiście jestem tylko zły, że znów woda pod moim nosem może trafić pod "skrzydła" jakiegoś barona rybackiego. Pod tym względem jestem realistą, ponieważ ostatnie kilkanaście lat na tych wodach to głównie handel rybim mięsem w maksymalnych ilościach.



#24 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 03 luty 2014 - 08:11

Cześć, 

 

Z tego co się zorientowałem, to dwóch "prywaciarzy" ostrzy sobie zęby na te obwody. Jednego znam osobiście, i jak wygra, to szkoda mi Was chłopaki... Drugiego nie znam niestety. Jednak OM PZW będzie się odwoływał do sądu w sprawie nie przyznania im tych obwodów, jak to dalej będzie, ciężko przewidzieć, jest zbyt wiele niewiadomych... 

pozdro

Paweł 



#25 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 03 luty 2014 - 08:26

Z tego co się zorientowałem, to dwóch "prywaciarzy" ostrzy sobie zęby na te obwody. Jednego znam osobiście, i jak wygra, to szkoda mi Was chłopaki... 

A na jeziorach sobie go chwalą  :P . Żeby to jeszcze z netu info ale jeden z kolegów tam poławia bo jeździ do rodziny i nie narzeka na wyniki a jak rozmawia z miejscowymi to też jakoś nie psioczą na dzierżawcę.



#26 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 03 luty 2014 - 08:30

Darek, w takim razie będzie trzech plus PZW do przetargu. Nie wiedziałem że Pan W. startuje, choć można się było tego spodziewać.



#27 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 03 luty 2014 - 09:29

Darek, w takim razie będzie trzech plus PZW do przetargu. Nie wiedziałem że Pan W. startuje, choć można się było tego spodziewać.

Mea culpa  :unsure: źle zinertretowałem Twój post, myślałem że to Ty masz na myśli pana W. 

Z tego co wiem przymierza się właściciel firmy "Salar" pan K. który już jest dzierżawcą obwodu Wisły i jeziora Koronowskiego.

No i wtedy faktycznie mają wędkarze przej.....e  :angry: . Oczywiście nie znaczy to że nie będę mogli iść na ryby, będą jak najbardziej ale w necie jest gdzieś o jez. Koronowskim a właściwie o pustyni Koronowskiej  :( .



#28 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 09 kwiecień 2014 - 13:37

http://warszawa.rzgw...ży zezwoleń.jpg

http://www.warszawa...._polow_ryb.html

 

I tu sie Dyrektor RZGW myli bo na tych obwodach mozna wedkowac posiadajac karte wedkarska. Ustawa o rybactwie srodladowym i ustawa Prawo Wodne jasno to precyzuje :)


Użytkownik tlok edytował ten post 09 kwiecień 2014 - 13:41


#29 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 17:40

Tlok jestes w stanie wskazac zrodlo lub dokladnie zacytowac ?

#30 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 09 kwiecień 2014 - 20:34

Generalnie art 34 ustawy Prawo wodne oraz art. 7 ust. 2 ustawy o Rybactwie Śródlądowym. Ale poczekajcie zadzwonie jutro do PSR w Wawie i zapytam .

Uważam że w sądzie wygrywa sie kazdą sprawe jesli PSR bedzie chciało ukarac mandatem



#31 OFFLINE   Greg77

Greg77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:G
  • Nazwisko:C

Napisano 10 kwiecień 2014 - 10:44

Witam wszystkich dzwoniłem wczoraj do RZGW w Poznaniu i pani wyraźnie powiedziała że zgodnie z pismem http://www.poznan.rz...ckie/wedkarstwo wędkować nie wolno i jest to jednoznaczne z kłusowaniem i ze wysyłają już pisma do PSR i Policji...



#32 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 10 kwiecień 2014 - 13:17

PSR nie ma podstaw ukarac jesli ktos ma karte  wedkarska. Czuje ze szykuje sie chryja na cala Polske



#33 OFFLINE   Greg77

Greg77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:G
  • Nazwisko:C

Napisano 10 kwiecień 2014 - 13:35

Ok kartę ma ale nie ma wykupionego zezwolenia na daną wodę bo właściciel wody nie wydaje zgody na wędkowanie...



#34 OFFLINE   siwek219

siwek219

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:ROBERT

Napisano 10 kwiecień 2014 - 17:17

http://warszawa.rzgw...precyzujący.jpg


Użytkownik siwek219 edytował ten post 10 kwiecień 2014 - 17:25


#35 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 10 kwiecień 2014 - 17:53

Ok Panowie ja się już gubię - interesuje mnie Wisła od Kępy Polskiej w górę do Płocka czyli dawne Płocko-Włocławskie wody Wisły. Kiedy będę tam mógł łowić (mam wykupione mazowieckie).


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 10 kwiecień 2014 - 17:53


#36 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 10 kwiecień 2014 - 20:09

Te komunikaty idealnie wpasowują się w hasło RZGW "Razem dbamy o przyszłość naszych wód" załamka   :angry:



#37 OFFLINE   Greg77

Greg77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:G
  • Nazwisko:C

Napisano 10 kwiecień 2014 - 20:17

no ludzie domki zarezerwowali łodki wyczyszczone a tu prezent ... Ten kraj jest chory ...



#38 OFFLINE   k.sumiński

k.sumiński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 21:23

do Szymon82 cyt.: w górę od Kępy Polskiej do Płocka.... kolego zmieniasz bieg Wisełki... :) powiem Ci że połowisz na odcinku byłego odcinka płocko-włocławskiego pewnie w przyszłym roku..... :D  a jeśli masz zamiar łowić od Kępy Polskiej w górę to gwarantuję że od 606,5 km Wisły w górę możesz łowić nawet zaraz.... :) ;) :P  tyle że tam nie ma ryb.... sorki ukleje jeszcze czasem się pokazują.... :lol: :ph34r:


  • Szymon82 lubi to

#39 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 10 kwiecień 2014 - 22:16

do Szymon82 cyt.: w górę od Kępy Polskiej do Płocka.... kolego zmieniasz bieg Wisełki... :)

Ale się złapałem, na takiej prostej rzeczy, dzięki i pozdrawiam :)



#40 OFFLINE   egonic

egonic

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaBądkowo Kościelne
  • Imię:Artur

Napisano 11 kwiecień 2014 - 13:42

Moim zdanie działanie RZGW jest bezprawne. Owszem, żeby uprawiać amatorski połów ryb trzeba mieć kartę i jeśli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa potrzebne jest jego zezwolenie, za które ma on prawo pobrać opłatę, natomiast nigdzie nie jest napisane, że ma on prawo takiego zezwolenia nie wydać, jedyną okolicznością jest całkowity lub częściowy zakaz uprawiania amatorskiego połowu ryb, wprowadzany w drodze uchwały, zakaz taki może zostać wprowadzony w celu ochrony ryb i zapewnienia rybom odbycia tarła! a nie na zasadzie nie bo nie. Tylko co z tego?! Krew mnie zalewa bo jak pójde nad wodę to nikogo nie będzie interesowało z jakiego powodu nie mam wymaganych dokumentów, nie mam ich więc łowię bezprawnie.

Optymistyczy wariant jest taki, że skoro NIK przyczepił się do RZGW o pobieranie opłat to może RZGW nie jest uprawnionym do rybactwa, w tej sytuacji wystarczyła by sama karta, tylko ja nie mam ochoty testować tego na własnej skórze w sądzie :( . Ani policja ani PSR nie będą się zastanawiać kto ma rację i tylko droga sądowa zostanie.


Użytkownik egonic edytował ten post 11 kwiecień 2014 - 13:56





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych