Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sklepy wędkarskie w Niemczech - stacjonarne oraz internetowe (w tym Moritz w Berlinie)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1077 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 grudzień 2019 - 23:15

Dzisiaj bylem, rozmawiałem z szefem i dostawa Stelli będzie w połowie stycznia.
Śmiał się, ze wczoraj na otwarcie sklepu wpadło 3 polaków i zabrali wszystkie 35 sztuk jakie były na sklepie :)

A nie wiesz czy planują promocję na na Certate LT?
 



#722 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 grudzień 2019 - 06:41

A nie wiesz czy planują promocję na na Certate LT?


Nie mam zielonego pojecia. Nakupilem z kumplem caly bagaznik „dobra” ale nic tam z Daiwy nie bylo. Nie pytalem tez nią bo jakos nie lezy w kregu moich zainteresowań
  • Tom Rob i Pescador de caña lubią to

#723 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 29 grudzień 2019 - 07:55

Dzisiaj bylem, rozmawialiem z szefem i dostawa stelli bedzie w polowie stycznia.
Smial sie, ze wczoraj na otwarcie sklepu wpadlo 3 polaków i zabrali wszystkie 35 sztuk jakie byly na sklepie :)

Pewnie niedługo pojawią się na portalach "sprzedam"  ;)  :D


  • ManieQ lubi to

#724 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1504 postów

Napisano 29 grudzień 2019 - 07:58

Pewnie niedługo pojawią się na portalach "sprzedam" ;) :D

No i dobrze, oby w dobrej kasie:)

#725 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 29 grudzień 2019 - 10:33

No i dobrze, oby w dobrej kasie:)

Tak, na pewno w dobrej kasie... nie doczytałeś kto kupił? Niestety, ale duża rzesza naszych rodaków nawet jak dostaje promocyjne ceny to sprzedaje po cenie "rynkowej", żeby jak najwięcej wycisnąć, a nie jak najszybciej sprzedać. Stale się z tym spotykam
  • Matełko507 lubi to

#726 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 29 grudzień 2019 - 11:36

Załączony plik  cebula-tak-tanio_2017-12-20_14-57-11.jpg   86,31 KB   42 Ilość pobrań



#727 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1504 postów

Napisano 29 grudzień 2019 - 19:09

Tak, na pewno w dobrej kasie... nie doczytałeś kto kupił? Niestety, ale duża rzesza naszych rodaków nawet jak dostaje promocyjne ceny to sprzedaje po cenie "rynkowej", żeby jak najwięcej wycisnąć, a nie jak najszybciej sprzedać. Stale się z tym spotykam

To jedz i kup 35 stelli, wywal w to z 60 tys i oddaj za darmo, broń Cię Panie Boże paliwa nie wliczaj, zaglem na powietrze smignij :)

Pretensje do wysokich cen kieruj do "wszystkich"
sprzedających w sklepach itd bo to właśnie Ci RODACY Cię skroja a szara strefa no cóż pewnie o 400 czy 500 zł mniej:)

Ja tam jestem zadowolony ze Rodacy kupili :)

Użytkownik womaly23 edytował ten post 29 grudzień 2019 - 19:11


#728 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 grudzień 2019 - 20:01

To jedz i kup 35 stelli, wywal w to z 60 tys i oddaj za darmo, broń Cię Panie Boże paliwa nie wliczaj, zaglem na powietrze smignij :)

Pretensje do wysokich cen kieruj do "wszystkich"
sprzedających w sklepach itd bo to właśnie Ci RODACY Cię skroja a szara strefa no cóż pewnie o 400 czy 500 zł mniej:)

Ja tam jestem zadowolony ze Rodacy kupili :)

I to jest zdroworosądkowe podejście !!! Kazdy mogl jechac, kazdy mogl kupic i kazdy modl sprzedawać gdziebądź.

A jaka ma na tym byc ewentualna marza to gowno komu do tego.

Ale my polaczki lubimy komuś zaglądac za plot i narzekac, ze kupil za 400 a sprzedal za 500 !!! I na pewno za te zarobione pieniadze kupil sobie to nowa auto chu.. jeden spekulant, zlodziej i oszust.

Użytkownik kruz edytował ten post 29 grudzień 2019 - 20:41


#729 OFFLINE   szpaczek23

szpaczek23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 29 grudzień 2019 - 20:02

I na pewno pijak!
Bo kazdy zlodziej to pijak!


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#730 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 29 grudzień 2019 - 20:16

I to jest zdroworosądkowe podejście !!! Kazdy mogl jechac, kazdy mogl kupic i kazdy modl sprzedawać gdziebądź.

A jaka ma na tym byc ewentualna marza to gowno komu do tego.

Ale my polaczki lubimy komuś zagląc za plot i narzekac, ze kupil za 400 a sprzedal za 500 !!! I na pewno za te zarobione pieniadze kupil sobie to nowa auto chu.. jeden spekulant, zlodziej i oszust.

Celowo pisałem ogólnikowo, znajomy prowadzi hurtownię, zdarza się, że dystrybutor ma wyprzedaż, on również oferuje z ceną wyprzedażową na zwykłej marży. Sklepy, które od niego nabywają proponują ostatecznym odbiorcom po cenie normalnej, a później żalą się, że nie schodzi...

#731 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1504 postów

Napisano 29 grudzień 2019 - 21:10

I dziwisz się? Daj palca to rękę zjedzą, ja też bym wystawiał w normalnej cenie bo zaraz poszukiwacze skarbów chcieli by kupować tylko za pół darmo.... A to jest jakiś tam bonus dla sklepu który bierze sporo towaru....

Użytkownik womaly23 edytował ten post 29 grudzień 2019 - 21:11

  • chlodnica lubi to

#732 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 29 grudzień 2019 - 22:14

Pewnie część tych Stelli trafi na naszą giełdę.........się okaże kto jaką marżę ma.



#733 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1504 postów

Napisano 29 grudzień 2019 - 23:22

Pewnie część tych Stelli trafi na naszą giełdę.........się okaże kto jaką marżę ma.

Jeden ma 100 km do sklepu inny 700, jednemu samochód pali 5 innemu 15, jeden dostanie mandat po drodze drugi nie, jeden zarobi drugi odbije koszta - taki jest handel...

Użytkownik womaly23 edytował ten post 29 grudzień 2019 - 23:23

  • hm62, szpaczek23 i pikeft lubią to

#734 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 grudzień 2019 - 13:31

Za komuny takich typów odsądzano od czci i wiary nazywając spekulantami. Jasne, że przyjemnie zaufać komuś, kto za powierzone pieniądze przywiezie z Berlina fanty. I to bez prowizji, ewentualnie dorzucając coś za benzynę. Są i tacy, mogą to być i sklepy, którzy wyczyszczą promocyjny towar w hurtowych ilościach. I ich prawo. Wyłożyli na stół forsę i chcą zarobić. Jeśli Moritz nie obwarowuje promocyjnej sprzedaży reglamentacją zakupów, to widocznie też mu pasuje. Trzech facetów i obrót zrobiony. Nie ma co tu psioczyć, że ktoś się wzbogaci czyimś kosztem. Można od tego popaść w paranoję, bo na każdym kroku ktoś płaci, a ktoś się bogaci. W powyższym przypadku jest wolny wybór. To nie stacja benzynowa, to hobby. Jeśli cena będzie dobra, kupujemy, jeśli za wysoka to olewamy. Narzekanie? Lepiej ugryźć się w język. Liczyłbym bardziej na to, że pośrednicy licząc na szybki obrót gotówki narzucą małą marżę. A co do ceny, to towar jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Tym bardziej, że na tapecie jest niewielki przyrząd z korbką za dwa kafle.

#735 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 30 grudzień 2019 - 13:57

Ludzie nie mogę tego czytać, co wy piszecie! Czy nigdy nie mieliście takiego zdarzenia, że ktoś towar kupił przed wami w hurtowych ilościach i dla was nic nie zostało?! Gwarantuje wam że inne mielibyście zdanie o takich ludziach. Jedź jeden z drugim do Moritza 500 km, a na miejscu powiedzą że przed momentem klient kupił 35 szt jednego kołowrotka i dla was nic nie zostało. Banan na twarzy gwarantowany!

#736 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 grudzień 2019 - 14:08

Nie zrozum mnie żle. Rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale jakiekolwiek pretensje do kupującego są nie na miejscu. To tak, jakby ktoś za Tobą w kolejce miał focha, że zwinąłeś mu sprzed nosa ostatnią sztukę. Mógłbyś mieć pretensje do Moritza o to, że na biegu opycha towar z gazetki, ale taka jest jego polityka i takie jego prawo. Może spróbować następnym razem zabezpieczyć się przelewem całości, zaliczki, albo prośbą o przytrzymanie towaru na dzień lub dwa. Jeśli nie ma takiej możliwości, to niestety, kto pierwszy ten lepszy.
  • BartasL2 lubi to

#737 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 30 grudzień 2019 - 14:49

Ale ja rozumiem że ktoś przede mną kupił ostanią sztukę. A nawet kilka, dla siebie i kolegi. Ale nie hurtowo kilkadziesiąt!
Od takich zakupów są hurtownie.
I nie chodzi mi tu tylko o nasze hobby.
Przykładów z życia jest mnóstwo.
Kilka lat temu cena cukru podskoczyła coś do 5 zł. W jednym z marketów pojawiła się promocja z dobrą ceną. O godzinie 6 sklep otwarty, na czele kolejki 4 osoby. Każda z nich pakuje do wózków po kilkadziesiąt kilo ( sklep nie wprowadził ograniczenia w ilości). 3/4 palety znika w wózkach tej czwórki, ludzie w kolejce wściekli do granic wytrzymałości. Po kilku minutach przpychanek, osoby te wychodzą ze sklepu z zakupionym towarem. Najlepsze było to że na parkingu pakują to do jednego samochodu.
Takie przykłady można mnożyć. Wyprzedaż w Lidlu przeceny do 80%. Idziemy do sklepu, na półkach pusto. Wszystko co dobre sprzedane. A za kilka dni towar do sprzedania na internecie, z mocną przebitką!

#738 OFFLINE   pit1982

pit1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Piotr

Napisano 30 grudzień 2019 - 14:49

Ja byłem w Moritz 2 X kasowałem extra 10e to i tak było źle pewnym osobom tutaj więc mnie już tu nic nie zdziwi
  • BartasL2, przemo_w i chlodnica lubią to

#739 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 grudzień 2019 - 15:56

Ludzie nie mogę tego czytać, co wy piszecie! Czy nigdy nie mieliście takiego zdarzenia, że ktoś towar kupił przed wami w hurtowych ilościach i dla was nic nie zostało?! Gwarantuje wam że inne mielibyście zdanie o takich ludziach. Jedź jeden z drugim do Moritza 500 km, a na miejscu powiedzą że przed momentem klient kupił 35 szt jednego kołowrotka i dla was nic nie zostało. Banan na twarzy gwarantowany!


Idąc Twoim tokiem rozumowania moze powinni wprowadzic kartki jak to było za komuny ?
To jest absolutnie cudowne w wolnym rynku, ze kazdy mogl tam pojechac i kupic tyle na ile mial chec i fundusze.

Ktoś Ci bronil byc tam 2 minuty przed nimi ?
  • Marcyś, pawelHERP i szpaczek23 lubią to

#740 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 30 grudzień 2019 - 16:19

Ja byłem w Moritz 2 X kasowałem extra 10e to i tak było źle pewnym osobom tutaj więc mnie już tu nic nie zdziwi

Miałem podobne sytuacje...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 10

0 użytkowników, 10 gości, 0 anonimowych