Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Początek przygody,czy taki kij da radę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 14 styczeń 2014 - 11:46

Witam koledzy
W tym sezonie chcę pobawić sie nowa metodą;] podpatrzyłem i trafiłem na forum...
Znalazłem na początek owy kij http://topfish.pl/pr...60g-1-Sec-.html
czy do jerkowania przynetami do 30gram się nadaje,co myślicie?



#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 11:53

 

Finezyjne, jednoczęściowe wędzisko o długości 160cm, wytworzone z wysoko modulowanego włókna węglowego. Przeznaczone do połowu multiplikatorami. Ekstremalnie lekkie i szybkie, praktycznie bez ugięcia.

 

czytajac tak debilne opisy stawia sie tylko jedno pytanie: i jak tu nie pojsc do sklepu?

 

ps. http://jerkbait.pl/t...-na-jerkbaitpl/



#3 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 14 styczeń 2014 - 12:02

chyba od 30-tu chciałeś napisać.nie znam tego kija ale na pierwszy rzut oka ja bm użył do niego przynęt 20-50g.wnioskuję że jesteś bardzo niski skoro chcesz użyć tak krótkiego kija i będziesz wędkował z łodzi.jeśli faktycznie do 30-tu to poszukaj kija w granicach 10-40g długości 1.80-2.10m.



#4 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 14 styczeń 2014 - 13:38

Mam 1.70 wzrostu i raczej będę obławiał brzegi.Pytam o ten kij bo mam go do kupienia w dobrych pieniążkach i to nowy.Szukam dość taniego sprzętu na pierwsze razy,może mi polecicie kij powiedzmy do 150zł.



#5 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 14 styczeń 2014 - 13:56

Pitt nada sie na stracha , na stracha na wroble :) ja bym tego kija nie kupowal za takie pieniadze.

#6 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 14 styczeń 2014 - 14:54

no to już trochę wiemy.z brzegu to bardziej celuj 2.00-2.40m.napisz jakimi przynętami chcesz łowić-wielkość,waga.zobacz temat niżej-może jak koledzy piszą coś z okumy.


Użytkownik busz231 edytował ten post 14 styczeń 2014 - 14:57


#7 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 14 styczeń 2014 - 15:12

Myślę że 2m to max jak dla mnie,nie chcę by był to kij od szczotki.
Przynęty na początek nie za duże,myśle że max 20-30gram,a jak sie metoda spodoba to na przyszły rok polatam wiekszymi;]



#8 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 styczeń 2014 - 16:14

Poczekaj jeszcze chwilę (prawie 4 mies. jeszcze masz) i popilnuj trochę Giełdy, może coś fajnego używanego trafisz, spójrz też w kierunku kijków Dragona.

Jak z brzegu to możesz celować w trochę dłuższy niż 2,0m ale... niewiele dłuższy. Połowisz trochę będziesz wiedział czego oczekujesz i potrzebujesz.

 

PS. Uważam, że wbrew pozorom łatwiej nauczyć się rzutów i jerkowania czymś w granicach 40-50g (Slider) niż 20-30g, tym bardziej, że jak sądzę będziesz celował także w budżetowy multik, a takie jednak w dolnym zakresie pracują słabiej, ale to moja opinia... :)



#9 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 14 styczeń 2014 - 17:20

Poczekaj jeszcze chwilę (prawie 4 mies. jeszcze masz) i popilnuj trochę Giełdy, może coś fajnego używanego trafisz, spójrz też w kierunku kijków Dragona.

Jak z brzegu to możesz celować w trochę dłuższy niż 2,0m ale... niewiele dłuższy. Połowisz trochę będziesz wiedział czego oczekujesz i potrzebujesz.

 

PS. Uważam, że wbrew pozorom łatwiej nauczyć się rzutów i jerkowania czymś w granicach 40-50g (Slider) niż 20-30g, tym bardziej, że jak sądzę będziesz celował także w budżetowy multik, a takie jednak w dolnym zakresie pracują słabiej, ale to moja opinia... :)

Może masz i rację,poczekam,poczytam może się coś trafi.Wiem że Dragon to już z samej marki można cos więcej oczekiwać więc może i warto.Multik tez będzie tańszy i zapewne jakaś używka bo szybciej coś sensownego uda się kupić,szkoda tylko że wiedza tak nie wielka i moge się jednak sparzyć przy zakupie.Nic poczekamy może się uda,jest przecież forum:]


 Koledzy a co powiecie na http://allegro.pl/ma...3875821828.html
Czytałem właśnie że fajny czuły kijek i można go zdrowo przciążyć jak trzeba:)


Użytkownik spini edytował ten post 14 styczeń 2014 - 20:21


#10 OFFLINE   El_Mariaczi

El_Mariaczi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Marek

Napisano 14 styczeń 2014 - 22:19

polecam tego Maxa na MAXA!!! :D bardzo dobra cena do jakości 



#11 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 17 styczeń 2014 - 13:17

Wiec maX ląduje w koszyku;d
Koledzy a jak szukać i dobrze dopasować multika pod tego kijka?



#12 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 17 styczeń 2014 - 20:32

oczywiście żartujesz z kupnem tego max-a.



#13 OFFLINE   TomSuw

TomSuw

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorze środkowe
  • Imię:TOM
  • Nazwisko:SUW

Napisano 17 styczeń 2014 - 21:03

Mam na sprzedaż Team Dragona SilverEdition 198cm 14-35 g gratis dorzucę jeszcze dwa jerki...w sam raz do nauki jak i początku.



#14 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 18 styczeń 2014 - 08:12

oczywiście żartujesz z kupnem tego max-a.

No nie wiem myślałem że jest spoko;] nie znam się ale po wypowiedzi pewnie mam odpuścić?
 

 

Mam na sprzedaż Team Dragona SilverEdition 198cm 14-35 g gratis dorzucę jeszcze dwa jerki...w sam raz do nauki jak i początku.

zapraszam na pw



#15 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 18 styczeń 2014 - 09:38

oczywiście żartujesz z kupnem tego max-a.

A możesz nieco rozwinąć myśl? Bo jakoś rok temu szukając wędziska, nie spotkałem  się z negatywnymi opiniami użytkowników (a znalazłem takich) na temat Max Casta.

Co do kalibru przynęt... mnie to się wydawało, że przynęty dobiera się do ryb i warunków łowiska, a potem wędzisko do tego kompletu, a nie na odwrót.... oczywiście mogę się mylić.

aha

Jeszcze jedno

Chcesz zaczynać od jerków, czy po prostu łowić zestawem baitcastingowym na gumy, blachy, woblery....?

Odnośnie pierwszej opcji się nie wypowiem - nie jerkuję, co do drugiej ze swoich doświadczeń mogę napisać, że schody zaczynają się poniżej 7-10g. Zaczynałem od okolic 10-15g, bo widziałem potrzebę łowienia na takie przynęty  i nie uważam, żeby mi to jakoś życie utrudniało.


Użytkownik witeg edytował ten post 18 styczeń 2014 - 09:52


#16 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 18 styczeń 2014 - 10:08

W tym roku zaczynam jerkować;] może faktycznie spodoba się nowa metoda,jestem dobrej myśli.
Odnośnie Max Casta odnalazłem kilka wpisów na forach i wyowiadano się o nim dość dobrze,ale może faktycznie lepiej kupic jakiegoś dragona używkę..



#17 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 18 styczeń 2014 - 11:56

kolego ;witeg; sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.ktoś kto chce zacząć przygodę castingową jak wspomniałeś lepiej nie schodzić poniżej 10-15g z wabikami-z tym się zgadzam i  dodam że najlepiej użyć przynęt w przedziale 15-25g uwzględniając słynnego slidera 7cm.a ww max jest do 18g czyli będzie pracował na granicy wytrzymałości lub będzie przeciążony co spowoduje krótkie rzuty lub złamanie kija-chyba że opis kija jest sporo zaniżony.poza tym multi do tego kija raczej z ul.a to są spore koszta.kolego ;spini;zastanów się co tak naprawdę chcesz.pytasz o kijek do 60g który obsłuży spore jerki w tym slider 10cm [i tu np. bym polecił kijka z serii dragon milenium],a kupujesz kij który ledwo obsłuży najmniejsze jerki.kijek dragona silwer edition 14-35g także sobie odpuść-jest bardzo szybki i ciężko będzie ci nauczyć się rzucać,poza tym daje radę z przynętami nawet do 45g.natomiast jak wspomniałeś w pierwszym poście do jerków do 30g kijek poniżej 2m ciężko będzie ci znależć.może diaflex 1.98m do 28g[są w dobrej cenie] ale nie miałem okazji pomacać.według mnie rewelacyjnym kijem jest już ciężko dostępna seria dragona destiny 2.25g 10-30g.co do multi szukaj shimano citica 201 lub któryś z modeli abu revo.


  • spini lubi to

#18 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 18 styczeń 2014 - 12:18

Ok, czyli w zasadzie pełna zgoda, bo o 5g przy uczeniu się rzucania, to się kłócić nie będziemy. :)

Prosiłem o rozwinięcie myśli, bo zrozumiałem treść Twojego postu, że Max Cast jest do bupy i może masz jakieś złe doświadczenia z nim.

Eeee... no może jeszcze z tymi multikami ultra light bym nie przesadzał, polecasz ABU Revo, mam STXa i radzi sobie z przynętami poniżej 10g, przy dobrze ładującym się kiju spokojnie obsłuży bliskie okolice 5g.

Koszta znacznie rosną jak ktoś chce nówkę pozwalającą na rzucanie 2-3g.


Użytkownik witeg edytował ten post 18 styczeń 2014 - 12:22


#19 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 18 styczeń 2014 - 18:48

nia miałem okazji pomacać max-a więc nie mam powodu do jakiejkolwiek oceny.sugeruję się jedynie cw.z opisu.abu rewo miałem okazję pomachać ale nawet nie pamiętam co to za model lecz wystarczy poczytać forum żeby stwierdzić że młynki najbardziej opisywane i cenione to revo i curado a citica to przecież tak jakby tańsza wersja curadziaka.są i będ w cenie więc nawet jeśli komuś nie przypasi można odsprzedać bez wielkiej straty.

#20 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 19 styczeń 2014 - 14:57

Sprawa kija już postanowiona,zakupiony został Team Dragona SilverEdition 198cm 14-35 g ,czy jest to dobry wybór ćzy może jednak mniej to się okaże już na wodą,lubie cięte kije więc jestem dobrej myśli:)
Został kolejny z problemów,multiplikator, jak gdzie po co itd,nie mam pojecia jaki kupić by pasował do kija i fajnie pracował.Już wiemy że nie będe schodził poniżej 10gr.Skłaniał bym sie kupić jakąś używkę,jak mi metoda w sezonie nie podejdzie to nie będzie wielkich strat;] Myślę że około 300zł mogę na używkę dać.Jaką wielkość kupić,same niewiadome;p






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych