Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dyskusja o podpisie wydzielona z "Woblery z Bielska"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 15 styczeń 2014 - 15:04

Cała sprawa jest nie warta tylu słów .
Proponuję ci Janusz - zaprojektuj sobie Logo .
Zarejestruj je . Ogłoś ten fakt na kilku forach .
.... A następnie zleć za parę złotych wydrukowanie naklejek które będziesz umieszczał na wobkach i sprawa z głowy.
Nad panem SS opuściłbym zasłonę błogosławionego milczenia.

#62 OFFLINE   norbert-10

norbert-10

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 427 postów
  • LokalizacjaPogórze
  • Imię:Norbert

Napisano 15 styczeń 2014 - 16:10

Morze ten pan SS to podrabia podpis Janusza skoro podpisuje się JS? :lol:

Janusz nie przejmuj się tym chyba mu sprzedaż nie idzie.


  • minecjusz lubi to

#63 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 15 styczeń 2014 - 17:38

Janusz ja sie dziwie że to ty ustapiłeś, olał bym frajera z wysokiej górki, a z nim bym sobie pogadał już w innym tonie..

Przede wszystkim wymienia Cię z imienia i nazwiska ze jestes oszustem, i podrabiaczem jego przynet,co  nie jest legalne, i bez problemu możesz zgłosic sprawe na policje.

 

Powiem szczerze że do dziś nie wiedziałem o co chodzi z tym julianem, guru itp do póki nie weszłem na te forum CF , troszke poczytałem i stwierdzam ze biedny ten pan guru taki pokrzywdzony, salmo i rapala wszystko od niego zerżneli..

 

 

Janusz nie przejmuj sie tym. Rób dalej swoje


Użytkownik Miro 85 edytował ten post 15 styczeń 2014 - 22:24


#64 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 15 styczeń 2014 - 17:54

A po co policja? Odechce Ci się po pierwszej godzinie na komendzie, spędzonej w towarzystwie dochodzeniowca, który nie śpi trzecią noc bo nie ma kim robić i Twoje dobre imię ma głęboko. Lepiej usiąść spokojnie przed komputerem, przeciągle pierdnąć na cześć przyszłego pozwanego, wydrukować formularz i napisać pozew cywilny.


  • Majkel S lubi to

#65 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 15 styczeń 2014 - 18:44

Koledzy, nie jestem typem pieniacza. Gdybym był, pewnie bym pozywał. Także kolesia, który napisał (cytuję z pamięci, więc mogę nie być dokładny) "do piachu z nim", czy też "do ziemi z nim" i obok takiego wpisu wkleił zdjęcie moich strzebli. 

Nie rozumiem, jak tego typu teksty mogą zostać "niezauważone" przez moderację. Ale na walkę z "oszczędnie gospodarującymi prawdą" Macierewiczem z CF i poplecznikami naprawdę szkoda mojego zdrowia. Pierwszej nocy po przeczytaniu oszczerstw pod swoim adresem nie przespałem, kolejne dni odchorowuję stres. Nie potrzebuję rozciągać tego na całe lata, a tak wyglądałoby procesowanie się. I nic nie pomoże powtarzanie mantry "nie przejmuj się chłopie", skoro i tak się przejmuję...

 

Jak wcześniej już chyba napisałem, najlepszym posunięciem będzie niezaglądanie na portal, który dopuszcza (popiera?!) tego typu zachowania. Mniej odwiedzin, niższy zarobek. To zaboli bardziej niż jakiś proces, po którym S. S. chodziłby w glorii męczennika "układu".


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 16 styczeń 2014 - 02:42


#66 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW

Napisano 15 styczeń 2014 - 19:01

krótko bo szkoda palców, SEKTA to mało powiedziane, przeczytałem :blink: ich wszystkich chyba fura z gnojem potrąciła, wygląda to jakby Koleś szczuł ich wobkami a oni na tylnych łapkach liczyli na coś co spadnie pod stół, ŻENUJĄCE :(


  • tofik i krystiano1981r lubią to

#67 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 15 styczeń 2014 - 19:31

Janusz prawdziwego mezczyzne poznaje sie po tym jak konczy, widze ze nawet tutaj niby w dobrej wierze znajduja sie podpuszczacze, ktorych problem nie dotyczy i sluza swoja "dobra" rada typu "idz na psy" "pozwij go".No ale po co? to ty bedziesz siedzial w tym gownie i to ty bedziesz marnowal energie na chore przepychanki zamiast zajac sie tym w czym jestes naprawde dobry.Dobrze postepujesz i madrze i tak trzymaj.

Pozdrawiam Grunwald.



#68 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 15 styczeń 2014 - 19:31

Mnie nigdy nikt na nikogo nie szczuł ,za wszystko co robię i pisze sam odpowiadam.

Z pisaniny powyżej wynika ,śmieszne to jest ale cofnijcie się i poczytajcie ,że gdybym wystrugał 300 korpusów ,włożył byle jak i byle co do środka ,tak tylko żeby pracowały ,okleił folią ,psiknął farbą transparentną ,dał jakiemuś koledze żeby puścił po 20zł za sztukę , podpisując się podobnie ,to Janusz powinien być z tego dumny tak?


Użytkownik Kielo edytował ten post 15 styczeń 2014 - 19:34


#69 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 19:36

Bez krzty ironii. Wiecie, że zarejestrowanie / opatentowanie znaku towarowego to prawdopodobnie koszt kilkudziesięciu wobków? Jakże dosadna byłaby riposta podparta takim papierem.  :)



#70 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 15 styczeń 2014 - 19:42

Krzysiek_W po co niby Janusz miałby się upierać żeby podpisywać się podobnie do kogoś ,no po co człowieku?

Komu to potrzebne ,jemu chyba nie.



#71 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW

Napisano 15 styczeń 2014 - 19:56

Bez krzty ironii. Wiecie, że zarejestrowanie / opatentowanie znaku towarowego to prawdopodobnie koszt kilkudziesięciu wobków? Jakże dosadna byłaby riposta podparta takim papierem.  :)

Co to jest znak towarowy?

Znak towarowy to oznaczenie, które odróżniania w obrocie gospodarczym towary lub usługi jednego przedsiębiorstwa od tego samego rodzaju towarów lub usług innych przedsiębiorstw.

Co można chronić?

Można prawnie zabezpieczyć znak towarowy:

  • Słowny - wyraz, slogan, zdanie, fantazyjna kompozycja werbalna,
  • Graficzny - rysunek, ornament, kompozycja kolorystyczna,
  • Słowno-graficzny - kompozycja elementów graficznych i słownych,
    forma prezentacji elementu słownego,
  • Przestrzenny, forma przestrzenna, w tym forma towaru lub opakowania,
  • Dźwiękowy, melodia lub inny sygnał dźwiękowy,

Co uzyskujemy prawem ochronnym?

Decyzją Urzędu zostaje ustanowione i przyznane prawo ochronne na znak towarowy. Prawo to jest skuteczne wobec wszystkich uczestników obrotu gospodarczego, jest prawem podmiotowym o charakterze bezwzględnym. Reasumując, przedsiębiorca staje się właścicielem oznaczenia, co zostaje potwierdzone w formie dokumentu urzędowego.

Gdzie można chronić znak towarowy?

Znak towarowy możemy chronić w Polsce, na terenie całej Unii Europejskiej, a także w wybranych krajach.

Jak długo trwa prawo ochronne?

Czas trwania ochrony wynosi 10 lat i może być wielokrotnie przedłużany na kolejne okresy dziesięcioletnie.

 

Znak Towarowy musi być ściśle określony co uniemożliwi zarejestrowanie podobnego ( czyli z wymiarowany, dokładnie opisany )



#72 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 15 styczeń 2014 - 20:04

Janusz prawdziwego mezczyzne poznaje sie po tym jak konczy, widze ze nawet tutaj niby w dobrej wierze znajduja sie podpuszczacze, ktorych problem nie dotyczy i sluza swoja "dobra" rada typu "idz na psy" "pozwij go".No ale po co? 

Nie "pozwij go" kolego, bo nie o to chodzi- nie zrozumiałeś. Wypowiedzi na CF kwalifikują się na powództwo cywilne i mój post to tylko i wyłącznie tzw. uczciwość zawodowa- żebyś np. Ty po ciasnych korytarzach komendy błądzić nie musiał. A po co? A po to, że jakby mi ktoś od złodziei i pijaków ubliżał to, co najmniej, rozważył bym ochronę prawną- np. powództwo zaprzestanie naruszania dóbr osobistych, które, to zaprzestanie i święty spokój, zdaje się być meritum Twojej wypowiedzi.


  • woblery z Bielska lubi to

#73 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 20:18

Panowie. Obie strony koszą na produkcji wobków grube miliony. Świadczy o tym powaga i ciężar emocjonalny dyskusji. Dlatego właśnie zarejestrowanie znaku towarowego, jako podpisu na wobkach, zgodnie z literą prawa w tymże względzie byłoby rozwiązanie oczywistym. Wszystko jedno kto pierwszy. 



#74 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 20:28

Witam,

Panowie, uważam ze robicie sobie jaja. Jaki urząd w czasach poprawności politycznej Unii Europejskiej zarejestruje wam znak towarowy SS ? Zostaniecie oskarżeni o rasizm i skonczycie w pierdlu a Wlochaty potrzebuje "dziewczyny" na wiosnę, ptaszki śpiewają, kwiatki pachną itd ... :) :) :)
  • Kuba Standera, Zielony i woblery z Bielska lubią to

#75 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 15 styczeń 2014 - 20:29

Wyjdę na pieniacza pierwszej wody, ale trudno. Nie wszystko jedno, kto pierwszy. Jeżeli Pan X jest twórcą woblera, a go nie opatentuje (jeżeli utwór się kwalifikuje na patent) bądź nie zastrzeże wzoru, to Panu Y, który stworzył później woblera identycznego i go zastrzegł w jeden lub drugi sposób (plus dodatkowa pułapka- terytorialność patentów), przysługuje prawo jego produkcji, z tym, że Pan X, jeżeli udowodni swoje wcześniejsze "stworzenie" może również produkować. Wiedza w tym zakresie mi nieco zardzewiała, ale chyba w dalszym ciągu tak to wygląda.



#76 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 22:35

Niedługo strach będzie nad wodą wyciągnąć swojego woblera i zawiesić na żyłce, bo kształtem będzie przypominał wobler od X, napis na nim też będzie nielegalny bo ktoś znaki alfabetu opatentował <_<.

Czekam tylko jak PSR po sprawdzeniu dokumentów powie

- a teraz woblerowe pudełka do kontroli proszę !

I oooo ma pan woblery przypominające XYZ, wzór zastrzeżony i opatentowany, więc wędkarza w kajdany i wyrokiem sądu zakaz rybałki na 2 lata.

 

Czy w światku rodbuildingu też się "biją" o podobny napis/wzór czy też korek przypominający ten co stosuje pracownia X itd ?

Pytam bo na jesieni będę składał wędzisko i nie chciałbym żeby ktoś mnie internetowo pozywał że się podszywam bo zastosowałem tę samą długość wędki :P.

 

 

* tak z przekorą sobie pisałem ;).


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 15 styczeń 2014 - 22:36

  • Kuba Standera, dawidaol i woblery z Bielska lubią to

#77 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 23:38

@zwierzu

piromanie, jak dobrze pojdzie to do weekendu bedzie pozar z tego posta ;)



#78 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 15 styczeń 2014 - 23:50

@zwierzu

piromanie, jak dobrze pojdzie to do weekendu bedzie pozar z tego posta ;)

Gdyby w świecie  polskiego rodbuildingu był ktoś z aspiracjami na króla,to może i pożar by wybuchł ,ale na szczęście chłopaki znają swoje miejsce w świecie ,i nikt z nich nie dopuści się,uważania siebie samego za najlepszego.A tak BTW,jeśli te dwa przykładowe podpisy są do siebie podobne,pomijając oczywiście samo "j" na przedzie ,to super......wszak syrenka też jest podobna do porshe 911........bo ma okrągłe lampy :lol:


  • Zielony i woblery z Bielska lubią to

#79 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 23:53

Gdyby w świecie  polskiego rodbuildingu był ktoś z aspiracjami na króla,to może i pożar by wybuchł ,ale na szczęście chłopaki znają swoje miejsce w świecie

 

eeee tam, juz nie raz sie dziewczyny podrapaly :P


  • woblery z Bielska lubi to

#80 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 16 styczeń 2014 - 00:00

Wszędzie się drapią,nawet w najlepszym małżeństwie ........ale żaden nie obraża publicznie drugiego,a i piór w dupę sobie nie wkłada :P






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych