Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Przegląd prasy wędkarskiej 2.2006


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 16 January 2006 - 22:07

Witam,
Zaczynam od Wędkarskiego Świata, który już w sobotę był dostępny w kioskach. Co znajdziemy w nim ciekawego? Skrót:

- Dla mnie najważniejszy artykuł to Przynęta dla Robinsona - dżerk kontra guma. Marek Szymański opowiada o tym, która przynęta jest lepsza - slider czy guma relaksa 15 cm. Generalnie bardzo ciekawy artykuł o tym jak jednak guma w oczach Marka jest lepsza. Ponadto ponowne podkreślenie, że multiplikator nie nadaje się do spinningu a jedynie jako magazyn na linkę (tym razem ten akapit jest wytłuszczony). No nic ... przeczytałem i spróbuję metody połowu na gumy w Szwecji (zresztą pisałem to już na forum). Troszeczkę inaczej niż to opisuje Marek Szymański (mam pewien pomysł) ale osobiście uważam, że może to być bardzo dobra metoda. Co do tego jaka przynęta jest lepsza ... kto to wie? Marek lubi gumy a ja jerki. Co do multiplikatorów ... Marek lubi zwykłe z korbką ja lubię multiplikatory. Wspomniane przez red. brody w moim przypadku zdarzają się bardzo rzadko. Na 7 dni w Szwecji nie zaliczyłem żadnej (odstrzeliłem tylko jednego slidera). Nie mniej jednak ciekawy artykuł. Ponadto podoba mi się postać Tomka Krzysiaka (widać, że ma sporą wiedzę ... nie tylko po tym artykule).

- Trocie - Relacja z otwarcia (właściwie falstartu) sezonu. O tym jak niektóre władze lokalne zezwalają miejscowym na połów w Sylwestra tuż przed wizytą obcych. Ponadto piękne zdjęcie życiówki Marka Szymańskiego. Piękna ryba!

- Opadowa wahadłówka - o nowej wahadłówce rodem ze Szwecji. Pracuje jak wahadłówka, podczas opadu pracuje jak obrotówka. Ciekawa konstrukcja ... pod koniec sezonu oczekujmy artykułu J.Kolendowicza jak się sprawowała (ma to być tajna broń naczelnego).

- Cezary karpiński tym razem pokazuje jak w zimie pobawić się w wirtualne podróże nad ulubione jezioro. Czyli jak używając OZIExplorera spozycjonować viewpointy. Z cyklu tych artykułów, zresztą unikalnych na miarę Polską (i nie tylko) można by już zrobić świetną publikację. Może jakaś książka???

- Opis łowisk - Gwda (Tropem głowacicy), Polska Montana (Czarny dunajec)

- Paprochy - Jacek Kolendowicz o malusieńkich przynętach (cykadym twisterki, ripperki).

- Trochę o pstrągach - biologia, zwyczaje i podstawy.

- Jacek Stępień opublikował dwa artykuły. Pierwszy o Troku z plecionki. Czyli jak z bocznego troka zrobić męską metodę. Artykuł dla tych, którzy chcą wreszcie coś poczuć przy połowie na boczny trok. Drugi Władca ołowianej rzeki opis jak na Odrze dobrać się do zimowych kleni. Fajne zdjęcia i ogólnie bardzo interesujący i przemyślany artykuł.

- Kilka statystyk połowu łososiowatych z Rekordów Polski w długości ryb.

- Uzupełnienie naszej rozmowy o Crappie. Kiedyś na forum wspomnieliśmy o tym temacie. Nieco więcej o połowie Crappie - sprzęt, zwyczaje i .... połów w krzakach, korzeniach, metodzie spławikowej i spod lodu. Czyli dla tych, którzy wybierają się do US.

- Ludzie i ryby - Ostatki na Słupią opowiadanie okraszone bardzo ładnym zdjęciem. Takie opowiadania się czyta z wielką przyjemnością.

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 posts
  • LokalizacjaZielonka

Posted 16 January 2006 - 23:07

pomyliwszy osoby przywaliłem bez powodu i bez uzasadnienia osobie, której nie znam. W cytatach i tak zostanie, natomiast ja, oczywiście, wycofuję słowa, które zupełnie innej osoby dotyczyły. Trzeba czytac uważniej.

Przepraszam z tego miejsca Tomka KRZYSIAKA, choć wiem, że może tych prezprosin nie przyjąć. Jest mi po prostu głupio....

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 17 January 2006 - 08:15

Witaj Marku,
Nie znam Tomka Krzysiaka, nie miałem okazji go poznać osobiście, więc jedynie bazuję na tym co napisano. Nie będę nikogo oceniał, każdy ma własną wolę i robi to co chce. Jeśli jemu pasuje skakanie gdzie popadnie jak to nazywasz no to już nie moja sprawa :D

Pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 17 January 2006 - 08:29

Witam,
Dzisiaj wyszedł z kolei nowy numer Wędkarstwo Moje Hobby. Do numeru został dołączony krążek DVD Ryby z głębin. @Rognis wiesz kto jest na krążku??? A.Zdun :mellow: Oczywiście to reportaż z wyprawy na Lofoty.

Artykuły:
- Błyskawiczne ataki - Bert Schroder opowiada o tym jak atakuje szczupak i jak się do niego dobrać.
- Oczywiście pstrągowe opis pstrągowych zasiadek na różnych akwenach w artykule Czerwone kropki na śniegu.
- Andrzej Konowrocki również o zimowych pstrągach w artykule W odpowiednim czasie i miejscach. Ten sam autor ale inny artykuł :D Z wędkarskiego notatnika łososie, łososie ... rozważania na temat łososiowatych.
- Robert Taszarek o wyjeździe do Szwecji (Korro i Risebo).
- Pstrągarze na start kolejny artykuł (nie ostatni, ostrzegam) o pstrągalach :D
- ... gdzie był P.Mirecki ??? w Islandii .... pewnie już niedługo będziemy mogli oglądać następny film o polowie łososi ... Reportaż z wyprawy.
Rainer Bouterwek przedstawia swoje sposoby na trocie z trollingu. Wygląda kosmicznie.
- Znajdziecie również jeden artykuł o spinningowaniu - ABC, jak zacząć. Czyli edukacja.
- i ... jeszcze o Niepozornej przynęcie ... czyli jaki kolor przynęty.

Pozdrawiam
Remek




#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 17 January 2006 - 09:44

@remek, co to za wahadlowka-obrotowka - ma to jakas nazwe?

#6 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,227 posts
  • LokalizacjaBp

Posted 17 January 2006 - 12:41

Opis łowisk - Gwda (Tropem głowacicy), Polska Montana (Czarny dunajec)


Kurde, przecież już niedawno pisali o Czarnym Dunajcu :wacko: . Bodaj w 100 numerze.

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 17 January 2006 - 15:17

Piciarz, odpowiem troszeczkę później bo nie mam gazetki przy sobie :D

Pozdrawiam
Remek


#8 OFFLINE   Pepe

Pepe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 posts

Posted 17 January 2006 - 15:20

... MA... to fakt...
gorzej z elementarnym poczuciem przyzwoitości. Facio skacze tam gdzie mu zapłacą. Położył gazetkę na Śląsku, teraz skacze między WW, a WŚ. Zależnie od koniunktury...

On jest autorem określenia Niedzielniak...

Świetny łapacz napewno nie wędkarz...

Przepraszam że się wtrącam ale chyba koledze się zdrowo po ... myliło co do osoby Tomka Krysiaka. Dla ułatwienia dodam, że chodzi o jednego z najlepszych gaidów w Szwecji i mojego przyjaciela więc WARA z takimi tekstami!
A może to chodzi o Tomka Krzyszczyka? A i w tym przypadku to nawet nie jest prawda.

Nie ma to jak walić z grubej rury na ślepo nie Marku? A ile przy tym zabawy! Nic to że się kogoś zglebi bez dania racji.

Znam relację z ust Tomka. Faktycznie Marek złowił największą rybę ale Tomek więcej sztuk i miał prawdziwego kabana na Slidera!

Pozdrawiam,
Pepe

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 17 January 2006 - 15:35

Słuchaj Pepe, a jak było z tymi brodami co porobiłeś przy okazji testów z Szymańskim :mellow:. Bo tym tekstem nieźle Marek pojechał po dżerkach. Nie bym jakoś poczuł się nie tak ... bo tak jak powiedziałem ma prawo jeśli uważa coś za skuteczniejsze ale ... historyjki niezłe.

Pozdrawiam
Remek


#10 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 posts
  • LokalizacjaZielonka

Posted 17 January 2006 - 15:52

... MA... to fakt...
gorzej z elementarnym poczuciem przyzwoitości. Facio skacze tam gdzie mu zapłacą. Położył gazetkę na Śląsku, teraz skacze między WW, a WŚ. Zależnie od koniunktury...

On jest autorem określenia Niedzielniak...

Świetny łapacz napewno nie wędkarz...

Przepraszam że się wtrącam ale chyba koledze się zdrowo po ... myliło co do osoby Tomka Krysiaka. Dla ułatwienia dodam, że chodzi o jednego z najlepszych gaidów w Szwecji i mojego przyjaciela więc WARA z takimi tekstami!
A może to chodzi o Tomka Krzyszczyka? A i w tym przypadku to nawet nie jest prawda.

Nie ma to jak walić z grubej rury na ślepo nie Marku? A ile przy tym zabawy! Nic to że się kogoś zglebi bez dania racji.

Znam relację z ust Tomka. Faktycznie Marek złowił największą rybę ale Tomek więcej sztuk i miał prawdziwego kabana na Slidera!

Pozdrawiam,
Pepe


Oczywiście pomyliłem i w pierś cherlawą się biję przepraszając jednocześnie Tomka KRZYSIAKA!!!! Prosząc o wybaczenie.
Oczywiście chodziło o T. KRZYSZCZYKA i tu zdania (nie bez powodu Piotrze) nie zmienię. Choć oczywiście nie dotyczy to tego wątku...


#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 17 January 2006 - 15:59

Coś mi się wydaje Marku, że na ripostę odnośnie T.Krzyszczyka też nie będziesz musiał długo czekać.

Pozdrawiam
Remek


#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 17 January 2006 - 16:07

Moj poglad obawiam sie, ze juz jest ugruntowany...
Ale rowniez chetnie przeczytam, jakie zdarzenia tak ugruntowaly postawe M.Szymanskiego co do jerkow i jak rozumiem calej otoczki jerkowania...?
Gumo

#13 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 posts
  • LokalizacjaZielonka

Posted 17 January 2006 - 16:12

Coś mi się wydaje Marku, że na ripostę odnośnie T.Krzyszczyka też nie będziesz musiał długo czekać.

Pozdrawiam
Remek


Tu mam zdanie utrwalone na podstawie dokonań publicystycznych T.Krzyszczyka choćby na RO...
Oczywiście to tylko moje zdanie... Prywatne. I nie dotyczy ono Jego umiejętności wędkarskich. Raczej postaw towarzyszących i stosunku do szaraczków... Niemniej jednak to nie jest temat tej rozmowy... Zainteresowani niech poszukają w archiwach RO i KWIntesencji. Mnie to już mało interesuje...



#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 17 January 2006 - 16:13

i ja tez bym chetnie poczytal ... gdyby ktos mi to zeskanowal B)

#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 18 January 2006 - 09:22

Wczoraj obejrzałem film z Lafotów (dołączony do WMH). No i co tu dużo mówić. Z całym sumieniem mogę powiedzieć, że A.Zdun to prawdziwy A.Zdun. O czym mówię? No o jego sławnych tekstach typu bzdury, głupota itd. itd. Film bardzo mi się podobał. Przewodnik (A.Zdun) w roli komentatora (pierwszoplanowa rola), wachowca najwyższej klasy opowiada o zwyczajach tych regionów, o sprzęcie, technice połowów, o zwierzętach, rybach, a wędkarze zepchnięci w tło (jako narzędzie do wyciągania ryb). Uważam, że ten film jest bardzo udany. Jego walory edukacyjne są na wysokim poziomie. Poza tym ... te widoki!

Pozdrawiam
Remek

#16 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 18 January 2006 - 09:44

Szkoda, że w Wiosce Z Tramwajami nie ma tego jeszcze : :angry:

#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,618 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 18 January 2006 - 10:00

@Remek,

no to wyglda na to ze jeden zakup w sobote mam juz zaplanowany

#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 23 January 2006 - 09:03

Witam,
Mam już nowy numer Wiadomości Wędkarskich 02/2006. Jeszcze nie będę pisał co w nich ... bo na to potrzeba choć jednego wieczora ale donoszę Wam, że w tym numerze jest krótka relacja/wzmianka o naszym Zlocie wraz z naszym grupowym zdjęciem :mellow:

Pozdrawiam
Remek


#19 OFFLINE   Pepe

Pepe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 posts

Posted 25 January 2006 - 16:06

Przepraszam że tak późno ale wiecie ... jak zwykle.

Ten kto zna Marka powinien zresztą zrozumieć iż z jego kategorycznymi teoriami ciężko polemizować. On zwykle i tak wie najlepiej i ... już. ;) ;)
Co do faktów to było tak, że rzeczywiście miałem splątki ale nie nazwał bym ich śmiertelnymi. Żadnej plecionki po tym spotkaniu nie wyrzuciłem. Ot zwykła dola jerkownika!
Nie spotkałem jeszcze mistrza któremu zestaw castingowy NIGDY się nie plącze! I nie w tym rzecz Panowie! Jeśli ktoś nie rozumie piękna i unikalnej magii posługiwania się zestawem z multiplikatorem to nie ma o czym dyskutować. Pomijam juz bezsensowność stosowania zwykłego sprzetu do np. Fatso 14. Wiadomo nie od dzisiaj, że mniejszymi jerkami (Fatso 10 czy Slilder 10) mozna spokojnie i skutecznie łowić zestawem spinningowym. Nie da się tego niestety zrobić dobrze (bo różnych wariatów juz widziałem) niektórymi jerkami. Np. Jack jest tu typowym przykładem. Widok gościa próbujacego łowić tą przynętą wędziskiem spinningowym o długości 2,7 i ciężarze rzut. 45g to czysty horror. Nawiasem mówiąc wspomniany gość złowił tym sposobem mimo wszystko szczupaka 98 cm ale i tak stwierdził że kompletnie nie rozumie o co w tej przynecie chodzi! Zawsze spotkamy ekstremistów łowiących np. pstrągi po 30 cm na zestaw castingowy ;) B) oraz takich, którzy do utraty palców będą rzucali Fatso 14S z wędziska spinnigowego twierdząc, że im to pasuje w 100%. Moim zdaniem jednak do pewnych przynęt juz dawno wymyślono najlepsze zestawy i techniki łowienia więc nie ma sensu wywarzać otwartych drzwi! Nie sądzę ponadto abyśmy w kwestii jerkowania musieli brać pod uwagę opinie niewtajemniczonych.
Z pełnym szacunkiem dla Marka, który jest jednym z najlepszych spinningistów na świecie bez wątpienia!

Pozdrawiam,
Pepe

#20 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 posts
  • LokalizacjaZielona Góra

Posted 26 January 2006 - 14:57

Piotr!

Na filmie reklamowym kolega Yuki Ito (Megabass) bez krępacji po rzucie odwija kilka luźnych zwojów... a mógł to z filmu wyciąć!!!???

Pozdrawiam

Robert

P.S.

@Pepe

... i co nie uda się zmontować Ekipy Polskich Pros na zawody o miliony $!? Ja bym pooglądał... a nawet w miarę skromnych możliwości dorzucił do kapelusza... w nadziei partycypowania w nagrodzie...
Taka metoda żeby zawsze wygrać B)