Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na sandacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
616 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 07 luty 2020 - 01:01

Polecę shimano zodias oraz finezze.
  • maras5 lubi to

#222 OFFLINE   Scutacarus

Scutacarus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 07 luty 2020 - 01:06

Witam,

 

  • Czy polecacie jakąś wędkę 1 częściową długości około 2,10m na sandacza ? (długość gra tutaj dużą rolę - 198 cm za krótka
  • Nie chcę żeby była to "pała" do 40g. lecz wędka na letnie łowienie główkami 8g + mała guma.
  • budżet około 500 zł

 

pozdrawiam, 

Moze Abu Garcia MIKES76-6, na sucho bardza fajna, u mnie stanie we szranki z zodiasem



#223 OFFLINE   ZIKU

ZIKU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW
  • Imię:Waldemar

Napisano 24 luty 2020 - 12:19

Co polecicie na koguta pod sandacz, kij ok 200cm, szybki pod koguty 25-40 gram. Najistotniesza dla mnie jest waga kija, by nie męczył ręki. Budżet ok 1000zł. Przeżuciłem kilka kijów z pracowni, był Avid do 21 ale to nie to. Do 30gram daje radę extrimem do 18gram,ale to max. Batson uzbrojony pod duże gumy klęka przy podbijaniu koguta. Kij do sporadycznego łowienia, bo czasem jest tak potrzeba. Szukam kijka by był uzbrojony na łodzi.
Ps, poczytałem kilka wątków ale proszę o poradę kolegów łowiących na koguty tak ciężko. A może ktoś ma coś na zbyciu to zapraszam na priv.
Pozdro Ziku

#224 OFFLINE   darek1972

darek1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 marzec 2020 - 17:02

Witam,szukam kijka pod sandacza na  lekko,max do 18-21g o długości 2,20 max na łódkę i w marę nisko budżetowy.Ktoś mi polecał Okumę psycho perch 2,20 4-21g,to podobno nowość na ten sezon,może jakieś propozycję?

p.s.dodam jeszcze że chciałbym ogarnąć tym kijem jeszcze szczupaka.

pozdrawiam



#225 OFFLINE   alex71

alex71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 04 marzec 2020 - 22:03

Witam,szukam kijka pod sandacza na  lekko,max do 18-21g o długości 2,20 max na łódkę i w marę nisko budżetowy.Ktoś mi polecał Okumę psycho perch 2,20 4-21g,to podobno nowość na ten sezon,może jakieś propozycję?

p.s.dodam jeszcze że chciałbym ogarnąć tym kijem jeszcze szczupaka.

pozdrawiam

Witam ,kup sobie Mikado inazume flash perch wklejka  na lekko na sandacza a i szczupaki ogarnie. Zakupiłem ,parę dni temu tylko 240 cm jak za taka kasę kijek fajnie wykonany .Okuma też fajna.Pozdrawiam.


  • delux64 lubi to

#226 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 05 marzec 2020 - 07:52

Rozglądam się za kijem pod sandacza, szczupaka pod gumę, okazyjnie większe woblery do nocnego łowienia. Masa maksymalna przynęty ok 50g. Długość ok 230-240cm. Biorę pod uwagę Avida Inshore 2.44 do 56g lub blank Kraag XF Nano 7'6" do 55g. Ktoś łowił tymi wędkami i może coś napisać lub ewentualnie polecić coś innego?

Pozdrawiam



#227 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 05 marzec 2020 - 07:54

Czyżby powszechnie wyznawane przekonanie o niedoszacowanym StC było bzdurą?  :)  Najlepszym kijem do kogutów - moim zdaniem - jest kij z serii Tournament - TBCmhf jig&worm. Podobny ale mocniejszy jest Avid Inshore mhf. Doskonały jest również Talon IM 6 mhf, Lamiglas IM 700 - IMC 865 potocznie zwany grafitową bestią, albo któryś z Loomis'ów, niekoniecznie NRX.. Jeśli nauczysz się łowić w tzw linii, zamiast szczytówki trzymanej na wysokości nosa -  da się łowić kijem mniej pasującym gramaturą..

Sławek  


  • bassy i volfi lubią to

#228 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 marzec 2020 - 08:40

Pomacaj XF nano czy będzie odpowiadać Ci jego charakter. Avid sprawia wrażenie pały ale jest szybki, dosyć czuły i przepięknie idzie w ugięcie. W obydwu przypadkach będziesz miał spory zapas w cw. 



#229 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 05 marzec 2020 - 09:19

Czyżby powszechnie wyznawane przekonanie o niedoszacowanym StC było bzdurą?  :)  Najlepszym kijem do kogutów - moim zdaniem - jest kij z serii Tournament - TBCmhf jig&worm. Podobny ale mocniejszy jest Avid Inshore mhf. Doskonały jest również Talon IM 6 mhf, Lamiglas IM 700 - IMC 865 potocznie zwany grafitową bestią, albo któryś z Loomis'ów, niekoniecznie NRX.. Jeśli nauczysz się łowić w tzw linii, zamiast szczytówki trzymanej na wysokości nosa -  da się łowić kijem mniej pasującym gramaturą..

Sławek  

Mam avida do 28g i uważam że 30g to dla niego komfort, pisze o łowieniu w rzece gdzie nurt też robi swoje. W linii próbowałem, nie leży mi taki sposób łowienia. Widzę że inshore jest dobrym wyborem.

 

Pomacaj XF nano czy będzie odpowiadać Ci jego charakter. Avid sprawia wrażenie pały ale jest szybki, dosyć czuły i przepięknie idzie w ugięcie. W obydwu przypadkach będziesz miał spory zapas w cw. 

Brzmi interesująco, chcę kija który jest właśnie czuły z zapasem mocy bo przyłów sumka jest bardzo prawdopodobny. Duży sandacz też potrafi przygiąć kija :). A jaki jest charakter tego nano bo z opisu brzmi nieźle.


Użytkownik wujek edytował ten post 05 marzec 2020 - 10:13


#230 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 05 marzec 2020 - 12:52

Rozglądam się za kijem pod sandacza, szczupaka pod gumę, okazyjnie większe woblery do nocnego łowienia. Masa maksymalna przynęty ok 50g. Długość ok 230-240cm. Biorę pod uwagę Avida Inshore 2.44 do 56g lub blank Kraag XF Nano 7'6" do 55g. Ktoś łowił tymi wędkami i może coś napisać lub ewentualnie polecić coś innego?

Pozdrawiam

Sportex black arrow, 240cm do 60g tolerancja 37-72g. Lowie od 7g z 10cm guma do 40g z 15cm guma z brzegu w nurcie wislanym na podwyzszonej wodzie. Szybki, lekki kij , ktory wchodzi w pelna parabole. Jak chcesz zamow do mnie kuriera to ci podesle na testy (to nie jest oferta sprzedazy, nie mam zamiaru pozbyc sie tego kija ).


Użytkownik Negra edytował ten post 05 marzec 2020 - 12:53

  • pszzz lubi to

#231 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 06 marzec 2020 - 16:54

Sportex black arrow, 240cm do 60g tolerancja 37-72g. Lowie od 7g z 10cm guma do 40g z 15cm guma z brzegu w nurcie wislanym na podwyzszonej wodzie. Szybki, lekki kij , ktory wchodzi w pelna parabole. Jak chcesz zamow do mnie kuriera to ci podesle na testy (to nie jest oferta sprzedazy, nie mam zamiaru pozbyc sie tego kija ).


Hej, dzieki za propozycje ale nie bede zawracał głowy :) Wezme pewnie tego Avida.
  • bassy i Negra lubią to

#232 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2020 - 20:51

https://www.youtube....h?v=TLp_JGsnUHA

 

Tu można zobaczyć ugięcie avida inshore 8 stóp 30 lb pod rybą.


  • popper, wujek i pszzz lubią to

#233 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 marzec 2020 - 07:06

Dzieki, wyglada super, finezyjnie a zarazem z dużą mocą. Ugięcie też fajne. Chyba to to czego szukam :) .

Użytkownik wujek edytował ten post 07 marzec 2020 - 07:07

  • delux64 lubi to

#234 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2020 - 11:44

Ze względu na transport kupiłem avida inshore 7 stóp 30 lb (na Wisłę w okolicach Warszawy). Zważyłem - dokładnie 174 gramy.
Podczas testów w domu poniosłem z podłogi na szczytówce 5 kg - jest dobrze, ugięcie jak na filmie.
Kolejne testy już nad wodą.
  • wujek lubi to

#235 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 marzec 2020 - 20:16

Jak porzucasz napisz cos wiecej :). Kupiłes pod suma czy sandacza?

#236 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 marzec 2020 - 22:03

Sportex black arrow, 240cm do 60g tolerancja 37-72g. Lowie od 7g z 10cm guma do 40g z 15cm guma z brzegu w nurcie wislanym na podwyzszonej wodzie. Szybki, lekki kij , ktory wchodzi w pelna parabole. Jak chcesz zamow do mnie kuriera to ci podesle na testy (to nie jest oferta sprzedazy, nie mam zamiaru pozbyc sie tego kija ).

Możesz do mnie na testy podesłać ;) :D


  • Negra i zandermafija*SpinnigistaWT lubią to

#237 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2020 - 11:54

Janek, wybrałem 30 lb ze względu na suma, bo chcę mieć szansę powalczyć jak trafi się coś większego.

#238 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 marzec 2020 - 20:10

Ok, ja mysle bardziej o sandaczu, ale tez z szansa na wyjecie sumka.

#239 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2020 - 21:30

Pod sandacza wziąłbym avid inshore 20 lb. Jest do obejrzenia w Warszawie w Coronafishing. Fajna wędka, da radę bez problemu z sumem powiedzmy do 150 cm. Remigiusz pod sandacza sugerował też tournament, ale tej nawet w ręku nie miałem.

#240 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 24 marzec 2020 - 01:02

Co byście polecieli do ciężkiego łowienia sandacza. Do 40g ołowiu plus guma,
Może coś ciekawego macie do propozycji w wersji Travel?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych