Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na sandacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
616 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   wariat1404

wariat1404

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaKraśnik
  • Imię:Piotr

Napisano 05 maj 2020 - 07:09

Witam serdecznie. Szukam wędki na sandacza oraz od biedy bolenia z dna. Wędkuje na dolnym odcinku Mozy dokładniej w Delcie Mozy i Renu oraz na pobliskich holenderskich kanałach. Wędka musi być długa ponieważ wędkuje z brzegu (bardzo chętnie cos 2.7) Główki od 10 do 20/25 gram. Przynęty gumowe 10-15 cm. Dobrze jak by ogarniała także woblery do łowienia boleni z dna oraz cykady. Budżet ~ 300 euro / 1500 zł. Zastanawiam się nad Avidem AVS90MHF2. Jakieś inne propozycje? Czy ten kij da rade tak łowić? Jakie są jego górne i dolne granice?
Pozdrawiam.


Ja mam phenix black chrom bcx88ml w delcie i delfinie i śmiało mogą ja polecić do takiego łowienia. Że złożeniem kija może trochę więcej wyjść niż 300€ ale warto. Zapytaj o szczegóły Wojtka 'pstragnman' jest na forum lub poszukaj na fb lub pisz priv to dam namiary. Nie ma osoby co by byla nie zadowolona z jego roboty i pomocy w dobrze blanku.

#262 OFFLINE   stary_anona

stary_anona

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Gałecki

Napisano 13 maj 2020 - 23:41

Jestem cały czas w trakcie poszukiwań wędki do lekkiego spiningu gumami w sandaczowym, płytkim jeziorze.

Mam swojego faworyta w tym temacie:

1) Rapala Shift 2,01m 1sec 7-21g X-Fast Act

Do niego przekonuje mnie blank HM65. Nie jestem jeszcze mocno obyty w świecie średnich wędek spinningowych, ale macając podczas Rybomanii modele z "więcej milionów" miałem pozytywne wrażenie lepszego przenoszenia drgań na rękę.  Fajnie też że producent podkreśla super szybką akcję kija, lekkość, co może mieć odbicie w przekazywaniu drobnych skubnięć (tak to sobie na razie wyobrażam).

Martwi mnie jednak brak rzetelnych informacji na temat tego kijka.  Posługując się googlem po angielsku znalazłem jedynie linki do sklepów z rynku Europy środkowo-wschodniej (co zazwyczaj dobrze nie wróży). 

 

2) Kamisori Zander 198 18g 
 

Tu z kolei opinii jest mnóstwo, może nie do tego modelu, ale ogólnie do serii i co cieszy, w większości pozytywne. Podoba mi się że to Mikado, liczę na dobry stosunek cena/jakość, oraz to, że to polski producent, gdzie już miałem okazję reklamować sprzęt i wszystko odbyło się bardzo sprawnie. Jest też najtańszy z całego zestawienia. 
Martwi mnie że producent blanku nie opisał  w specce jaki to blank (na forum doczytałem że to 40T, takie jak w tańszej Inazumie). Obawiam się też o dolny zakres c.w. Przez zdecydowaną część czasu, będę łowił za pomocą przynęt o łącznej masie 8-12g, a czytając że "spokojnie można machać główkami 25-30g plus guma" znaków zapytania rodzi się więcej. 

 

3) Okuma ONE Spin 198cm 7-20g
 

Producent znowu zadbał o nęcący mnie opis "ultra szybki", "lekki". Blank 40T, tyle co w Mikado. Opinii trochę jest, nawet test który wypadł całkiem obiecująco. Wędka zaczyna "gadać" z przynętami od 7g+guma, co trochę odbiega od mojego ideału (4-5g+guma). Z drugiej strony, gdybym kupił okoniówkę, straciłbym na sztywności potrzebnej przy zacinaniu. 

Fajne kije z drugiej ręki to najczęściej dwuskłady, co utwierdza mnie w przekonaniu że mono jest tak fajny, że nikt nie chce go później oddać :) 

Czy sądzicie że ta kolejność będzie dobra? Może jakiś "gamechanger"? 

 

 

#263 OFFLINE   Piterson

Piterson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 14 maj 2020 - 19:07

Zobacz jeszcze serię Kamisori Perch. Ja używam w jednym kawałku do 15g i fajnie mi się na niego łowi.



#264 OFFLINE   stary_anona

stary_anona

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Gałecki

Napisano 14 maj 2020 - 19:51

@Piterson - jak wygląda akcja wędziska? Zależy mi na tyle szybkiej, aby główki do 10g były podbijane w miarę komfortowo, bez uginania się 1/4 długości. Łowiłeś nim sandacze? Jak wygląda wg Ciebie skuteczność w zacięciach? W teście mikado używają stwierdzenia że "nie gubi okoni", cokolwiek to znaczy.


  • delux64 lubi to

#265 OFFLINE   Piterson

Piterson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 15 maj 2020 - 07:41

Kupiłem go z myślą o okoniach , ale on ma spory zapas mocy według mnie i używam tylko na sandacze. Łowię nim na bugu i główki 10-12g plus guma 3 cale ogarnia spokojnie. Wiadomo że szczytówka się ugina przy podbijaniu ale dolnik jest twardy i jest czym zaciąć , w każdym razie ryby mi nie spadają. Mam też taki sam do 28g ale to już sztywna pała jak dla mnie i ryby czasem spadały a szczupaki dosyć często.


  • delux64 lubi to

#266 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 10 czerwiec 2020 - 09:37

Panowie, wiem, że mam niszowe problemy ale może coś poradzicie - wklejanka na sandacza.

 

Obecnie walczyłem Daiwą Silver Creek 2.35 / 5-21 g i jest idealnie...no niemalże. Potrzebuję czegoś o takiej samej "mocy" tylko trochę dłuższego tzn. 2.50 - 2.60 m

Kupiłem Mikado Noctis Solid Jig 2.50 / 4-18 g ale wędka wraca do sklepu - za długi dolnik, blank bardzo rozbieżny, wklejka trochę miękka.

Łowię na gumy 6.5 - 8.5 cm główki 7 - 15 g

Mam jeszcze starą Inazumę F.P 2.60 / 20g ale używam jej wtedy kiedy z główki 12g nie schodzę.

 

Kojarzycie jakieś ciekawe konstrukcje...?



#267 OFFLINE   zakrza74

zakrza74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Z

Napisano 10 czerwiec 2020 - 22:11

Witaj, zobacz taką ciekawostkę. Od 11:30



#268 OFFLINE   Zander97

Zander97

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaBIELSKO BIAŁA

Napisano 11 czerwiec 2020 - 06:42

Savage gear finezze softlure 2,5 m do 21 g,czuły, lekki ,super....

Użytkownik Zander97 edytował ten post 11 czerwiec 2020 - 06:42


#269 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 11 czerwiec 2020 - 07:43

Potrzebuje wędkę na wody stojące głębokość 1-6 m, przynęty wąskie gumy (rippery) do 12 cm.

   Zastanawiam się nad kamisori zander 198 do 22 g jednoczęściowa i sicario o takich samych parametrach. Jak ma ktoś doświadczenia z obiema to proszę o opinie - czyli krótko mówiąc która szybsza, bardziej czuła i ogólnie fajniejsza :).



#270 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 11 czerwiec 2020 - 10:38

Graphiteleader Silverado do 15 g, świetna wędka na sandała. Nie przeszkadza nawet długość (ok. 224 cm), a wcześniej łowiłem tylko krótszymi (max do 210 cm). Droga, ale przy odrobinie szcześcia można kupić używkę w niezłej cenie.


  • saitt lubi to

#271 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 12 czerwiec 2020 - 07:43

Graphiteleader odpada bo nie lubie wydawać zbyt dużo na wędki, a używana też raczej nie, bo nie lubię czekać.

 

Wpadła mi jeszcze w oko  Okuma One Rod 6'6" 198 ML 7-20g -1cz więc wybór troszkę się skomplikował.


Użytkownik szkutnik edytował ten post 12 czerwiec 2020 - 07:49


#272 OFFLINE   maroni26

maroni26

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPolskie wody
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 czerwiec 2020 - 12:36

Mam pytanie odnośnie dwóch wędek dragona. Która seria będzie lepsza pod sandacza na wody stojące?

Dragon ProGuide X series

Team dragon Z series



#273 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 14 czerwiec 2020 - 12:54

A może super fast cxt 14-35g

#274 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 14:05

Dagon Pro Guide będzie lepszy, Dragon Z-series jest taki jakiś miękki, nie taki jak powinien być kij na sandacza. Mam oba i zabieram Pro Guide 2,13m, 4-21g.


Użytkownik CORNEL edytował ten post 14 czerwiec 2020 - 14:07

  • marek63 i maroni26 lubią to

#275 OFFLINE   maroni26

maroni26

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPolskie wody
  • Imię:Wojtek

Napisano 15 czerwiec 2020 - 14:30

To ponowie pytanie jaką wędkę polecicie na sandacza na wody stojące w gramaturze około 21 max 25g w budżecie ok 500zł?


Użytkownik maroni26 edytował ten post 15 czerwiec 2020 - 14:33


#276 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 15 czerwiec 2020 - 19:32

Savage Gear XLNT 2,13 m cw 5-18 gram

#277 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 15 czerwiec 2020 - 20:31

SG Finezze. Ja używam zestawu 3-12/5-25. Nic więcej nie trzeba.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
  • maroni26 lubi to

#278 OFFLINE   borys92

borys92

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaOleśnica
  • Imię:Oskar

Napisano 17 czerwiec 2020 - 15:49

Cześć wam. Prawie 3 lata lowie juz sandacze kijem Mikado Kamisori Zander 2.20m do 28g, 2 sklad. Kij calkiem spoko ale czas sprobowac czegos nowego, najzwyczajniej w swiecie :) Tym bardziej, ze po niedawnym zakupie Stradica C3000 FL kij jest powiedzmy srednio dobrze wywazony. Ogolnie na ta chwile najbardziej jestem zainteresowany kijem Dragon ProGuide X 2.13m, c.w. 7-28g. Wedzisko 17 gram lzejsze od kamisori, seria juz calkiem znana i to jest obecnie moj pierwszy wybor. Mial ktos z nim doczynienia? Łowie i z brzegu i z łódki, przynety to koguty 15-22g i gumy standardowe 10-12cm na glowkach do 18g. Ma byc szybko i czule, po opiniach sadze ze taki jest ten kij.  Warto, polecacie czy moze do 500zł znajde cos rownie ciekawego?


  • delux64 lubi to

#279 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 17 czerwiec 2020 - 17:05

Do 500 zł to pewni będzie najlepszy wybór. Ostatnio w końcu porównałem sobie na rybach Dragona Pro Guide 2,13m 4-21g z kijami z pracowni. Niestety Dragonowi daleko do nich..... Przy podbiciu pracuje praktycznie 2/3 kija, czułość w miarę przy główkach 10g. Całość znacznie cięższa niż blanki z pracowni. 



#280 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 17 czerwiec 2020 - 18:38

SG Finezze
  • Przemek SzN lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych