Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

New Stella 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1069 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 styczeń 2015 - 18:43

@Guzu pytanie do Ciebie. Te małe kółka zębate (micromodule) z jakiego materiału są wykonane ?

 

Sa z metalu. Jakiego ? tego nie wiem.



#502 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 19 styczeń 2015 - 18:44

Daniel, łowiłeś i "rozbierałeś" '10 i '14. Czy jest sens zastępować '10?  Chodzi mi o łowienie średniej wielkości ryb łososiowatych.



#503 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 18:53

Te nowe stelki jakos szybko potanialy, 450 ojro za zwykla i pincet za sw, cos mi to smierdzi ... :)

 

Rozumiem, ze smarujac samemu/otwierajac kolowrotek tracimy gwarancje ( jesli taka posiadamy)?


Użytkownik Bujo edytował ten post 19 styczeń 2015 - 18:53


#504 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 styczeń 2015 - 18:53

Do wszystkich chetnych do smarowania, lub niesmarowania.

Wydaje mi sie, ze kazdy robi ze swoim sprzetem to, na co ma ochote.

Nikogo do niczego nie namawiam. Nikomu niczego nie odradzam.

Kazdy sam decyduje



#505 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 19 styczeń 2015 - 19:00

Najbardziej podoba mi się ten niezwykły, niewidoczny  smar  :rolleyes: . Rewelacja i to wszystko otrzymujemy za jedyne 2,5 tyś. Kupujemy topowy towar i biegniemy do serwisu  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: . A może nie trzeba smarować  :blink:  :lol: .

Na JB są dwie szkoły. Pierwsza kupuje topowy kręcioł, nie pieści się z nim tylko łowi bez żadnego serwisu 2,3 sezony.Druga kupuje topowy kręcioł , na dzień dobry serwis i giełda .... na dowidzenia  :)



#506 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 styczeń 2015 - 19:20

Te nowe stelki jakos szybko potanialy, 450 ojro za zwykla i pincet za sw, cos mi to smierdzi ... :)

 

Rozumiem, ze smarujac samemu/otwierajac kolowrotek tracimy gwarancje ( jesli taka posiadamy)?

To tylko świąteczna obniżka. Raczej nie na zawsze, a te  niskie ceny to tylko w jednym sklepie. W innych jest sporo drożej średnio o 100E. Co prawda skok z 625E na 750 był dziwny, tłumaczony przez japońców wzrostem kosztów produkcji. Po skoku cen sprzedaż siadła więc myślę że powrócą do ceny 625E

PozdrawiaM


Użytkownik vako edytował ten post 19 styczeń 2015 - 19:22


#507 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 styczeń 2015 - 19:31

Smarowałem jedną ze swoich 14-tek. identyczna pustynia w środku:)

 

Po zakupie swojej mam podobne wrażenia, że jest przesuszona. Sprawdziłem datę produkcji - październik 2013, a data zakupu styczen 2015.  Z tego wynika że na półkach sklepowych/hurtowni trochę leżała i potrzebuje smarowanka. Z drugiej strony dwuletnia gwarancja i zakaz rozkręcania oraz smarowania. I bądź tu teraz mądry.

Cikawostką jest brak portu do smarowania przekładni i rolki. Ponadto tak jak kolega napisał wczesniej zastosowano rozwiązanie z kołowrotków morskich tj brak przełącznika obrotów wstecznych czyli pernamentna blokada.

 

PozdrawiaM

 

PS PiECIA teraz dobrze :D .


Użytkownik vako edytował ten post 19 styczeń 2015 - 20:02


#508 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 styczeń 2015 - 19:52

Druga kupuje topowy kręcioł , na dzień dobry serwis i giełda .... na dowidzenia  :)


Mógłbyś rozwinąć myśl.
  • PiECIA lubi to

#509 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 19 styczeń 2015 - 19:53

Jaka blokada? :blink:


  • popper lubi to

#510 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 styczeń 2015 - 19:54

Mógłbyś rozwinąć myśl.

Poniosło kolegę :) .



#511 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 styczeń 2015 - 20:00

Daniel, łowiłeś i "rozbierałeś" '10 i '14. Czy jest sens zastępować '10? Chodzi mi o łowienie średniej wielkości ryb łososiowatych.


Nie. Nie ma.
mam i takie i takie w arsenale
  • tpe lubi to

#512 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 19 styczeń 2015 - 20:23

Mógłbyś rozwinąć myśl.

Wystarczy obserwować giełdę. Coraz częstsze ogłoszenia typu: kołowrotek nówka, nieśmigany, przesmarowany zaraz po zakupie przez fachowca, gotowy do boju. Te niedosmarowane są tylko do kręcenia w fotelach, do boju się nie nadają  :P



#513 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 19 styczeń 2015 - 20:24

To tylko świąteczna obniżka. Raczej nie na zawsze, a te  niskie ceny to tylko w jednym sklepie. W innych jest sporo drożej średnio o 100E. Co prawda skok z 625E na 750 był dziwny, tłumaczony przez japońców wzrostem kosztów produkcji. Po skoku cen sprzedaż siadła więc myślę że powrócą do ceny 625E

PozdrawiaM

nie to nie jest świąteczna obniżka tylko taka cena ma być



#514 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 20:30

Wystarczy obserwować giełdę. Coraz częstsze ogłoszenia typu: kołowrotek nówka, nieśmigany, przesmarowany zaraz po zakupie przez fachowca, gotowy do boju. Te niedosmarowane są tylko do kręcenia w fotelach, do boju się nie nadają :P


a moze jest tak ze sie ktos pokusi i rozkreci kolowrotek po czym po smaruje i po zlozeniu okazuje się ze juz nie pracuje tak jak przed ;)

i trafia na gielde

albo ktos jest tak mily ze na wlasne ryzyko kupi kolowrotek taką stelle z Japonii za powiedzmy 2300 przesmaruje i sprzeda na gieldzie za 1999 w promocji bo lubi komus zrobic taki prezent :)
  • homax lubi to

#515 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 styczeń 2015 - 20:46

nie to nie jest świąteczna obniżka tylko taka cena ma być

Pożyjemy zobaczymy.  Gdyby tak miało być jak prawisz, to pozostałe sklepy na zachód od Odry zrobiły by to samo. Tak jak solidarnie podniosły ceny to i solidarnie by je obniżyły. Nie należy się sugerowac tym, że w Polszcze średnie ceny spadły z 2900 do ok.2700PLN. To wynik konkurencji za zachodniej granicy. W Niemczech inaczej niż w Polsce nie ma 5 pośredników w drodze do odbiorcy i takie obniżki na wyczyszczenie magazynów przed nową dostawą na nowy rok są możliwe i praktykowane.

 

450-500E to będzie cena nowego TP 4000SW ad. 2015. Z tego wynika, że stelka wróci do cen z przed obniżki.

Obecnie model TP 5000SW jest dostępny za 330E.

PozdrawiaM.


Użytkownik vako edytował ten post 19 styczeń 2015 - 20:57


#516 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 19 styczeń 2015 - 20:52

nie wiem czy jest to praktykowane ale kolega jedzie za 2 tygodnie po swoja nowa stelke FI puki co stan sklepowy zero, czekają na dostawę w nowym roku dalej z ceną 450 euro pewnie nowy twin power bedzie kosztował z 500 euro przez jakies 4 5 miesięcy póżniej cena zleci do 400 euro albo i mniej



#517 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 19 styczeń 2015 - 21:16

Wystarczy obserwować giełdę. Coraz częstsze ogłoszenia typu: kołowrotek nówka, nieśmigany, przesmarowany zaraz po zakupie przez fachowca, gotowy do boju. Te niedosmarowane są tylko do kręcenia w fotelach, do boju się nie nadają  :P

Zdziwilbys sie kolego jakbys pokrecil moim nowym TP przed smarowaniem, ktore zostalo zrobione dwa tygodnie po zakupie bo nie moglem juz zniesc tych odglosow wydobywajacych sie z niego.. Kolowrotek dostal nowego zycia. Druga sprawa, ze trzeba wiedziec komu przekazac kolowrotek pod opieke. Jest masa domoroslych smarowaczy, rodbuilderow itp. ;)



#518 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 19 styczeń 2015 - 22:03

@Guzu pytanie do Ciebie. Te małe kółka zębate (micromodule) z jakiego materiału są wykonane ?

Wykonane są z modyfikowanego aluminium. To taki sam gówniany materiał jak prowadniki  (2 oski) suportu wodzika stosowane już wcześniej w innych kołowrotkach firmy Shimano. Wyciera się to i miękkie jak plastelina.  Lipa i tu akurat zgodzę się z @ Bujo że Stella '14 jest do dupy. Żadna rewelacja.

 

Pozdrawiam

Józef Lesniak



#519 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 styczeń 2015 - 22:17

Wykonane są z modyfikowanego aluminium. To taki sam gówniany materiał jak prowadniki (2 oski) suportu wodzika stosowane już wcześniej w innych kołowrotkach firmy Shimano. Wyciera się to i miękkie jak plastelina. Lipa i tu akurat zgodzę się z @ Bujo że Stella '14 jest do dupy. Żadna rewelacja.

Pozdrawiam
Józef Lesniak

Cenna rada.
kupię sobie na zapas. Tańsze są niz Niejeden wobler.
Dostęp do części to jednak dobra rzecz :)
  • jbk i PiECIA lubią to

#520 OFFLINE   rychu1961

rychu1961

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaDolny śląsk
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 19 styczeń 2015 - 22:37

Witam,Panowie mam prośbę,udzielcie mi informacji na temat stelli 14,jesienią kupiłem sobie c3000 i jestem z nie zadowolony,wszystko ok,wczoraj dotarła do mnie kolejna zabawka tylko w wersji 4000flxg/szybka/,nowa stan sklepowy z niemieckiej dystrybucji,po zakręceniu korbą troszkę sie zdziwiłem,w porównaniu do c3000 chodzi troszkę głośniej i tak jagby cięzej i tu moje pytanie czy jest to spowodowane innym przełożeniem czy też jest jakaś inna przyczyna.Tylko nie piszcie ze jest to szmelc,złom i inne takie bajki.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych