Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

New Stella 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1069 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 22 styczeń 2015 - 21:41

Witam.

Ale namieszałem. Miałem dzisiaj kilka telefonów od tych co już zamówili i czekają na dostawę Stellki, powiedzieli ze ich zasmuciłem. Przykro mi z tego powodu :( .

I chyba nie dotrzymam słowa z tym wytykaniem słabości konstrukcyjnych w kołowrotkach,tym bardziej że;

 

Pewnie jakiś yakuza ostrzy miecz na Ciebie :lol:  :lol: .

 

Pozdrawiam Józek Leśniak


  • Guzu, stella i NARA lubią to

#562 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 styczeń 2015 - 21:43

Witam.

Ale namieszałem. Miałem dzisiaj kilka telefonów od tych co już zamówili i czekają na dostawę Stellki, powiedzieli ze ich zasmuciłem. Przykro mi z tego powodu :( .

I chyba nie dotrzymam słowa z tym wytykaniem słabości konstrukcyjnych w kołowrotkach,tym bardziej że;

 

 

Pozdrawiam Józek Leśniak

 

Prosze sie nie bac ! Obronimy Pana, Panie Jozefie!



#563 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 22 styczeń 2015 - 21:46

Prosze nie bac ! Obronimy Pana, Panie Jozefie!

Zasypiemy Pana Józka popsutymi czternastkami i nikt nie odnajdzie :)


  • Józef Lesniak lubi to

#564 OFFLINE   stella

stella

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaPolska Północna
  • Imię:Tadeusz

Napisano 22 styczeń 2015 - 21:53

Witam.

Ale namieszałem. Miałem dzisiaj kilka telefonów od tych co już zamówili i czekają na dostawę Stellki, powiedzieli ze ich zasmuciłem. Przykro mi z tego powodu :( .

I chyba nie dotrzymam słowa z tym wytykaniem słabości konstrukcyjnych w kołowrotkach,tym bardziej że;

 

 

Pozdrawiam Józek Leśniak

 

 

Dzięki P Józku. :) 

I ja się powstrzymałem od zakupu tej Nowej. Pozostanę przy tych starszych nieco ...

 

Proszę się nie bać i obnażać ... ;)

 

Pozdrawiam :)


  • Józef Lesniak lubi to

#565 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 styczeń 2015 - 21:54

Vako,pokręć starociami (jeśli masz taką możliwość),ja się powtórzę-kręciłem Mileną (kiedyś nową,niedawno używką,ale zadbaną u kumpla),kręciłem też bodajże 3 egzemplarzami Stelli 14 i naprzeciw Mileny są takie "plastikowe",kultura pracy też na zupełnie innym poziomie,śmiem twierdzić,że Stella F,która sobie u mnie leżakuje,kręci płynniej od 14-tki,o trwałości się nie wwypowiadam,bo po prostu to wyjdzie w praniu,ale jeśli chodzi o generacje 98,00,01,to były to "złote"lata Shimano,z resztą kiedyś miałem w rękach też 95-tkę,do której wzdychałem jako dzieciak i również pracowała pięknie,jak się okazuje-generacje te są również bardzo trwałe.

..to się kolega zagalopował... :P :D


  • Guzu i PiECIA lubią to

#566 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 22:12

..to się kolega zagalopował... :P :D

A czemu?

Nówka sztuka,więc porównanie miarodajne :) .

Ale,pomijając opory kręcenia dla mnie 14-tka ma jedną,wielką wadę-nie ma wstecznego biegu.


Użytkownik CM Punk edytował ten post 22 styczeń 2015 - 22:15


#567 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 styczeń 2015 - 22:13

Vako,pokręć starociami (jeśli masz taką możliwość),ja się powtórzę-kręciłem Mileną (kiedyś nową,niedawno używką,ale zadbaną u kumpla),kręciłem też bodajże 3 egzemplarzami Stelli 14 i naprzeciw Mileny są takie "plastikowe",kultura pracy też na zupełnie innym poziomie,śmiem twierdzić,że Stella F,która sobie u mnie leżakuje,kręci płynniej od 14-tki,o trwałości się nie wwypowiadam,bo po prostu to wyjdzie w praniu,ale jeśli chodzi o generacje 98,00,01,to były to "złote"lata Shimano,z resztą kiedyś miałem w rękach też 95-tkę,do której wzdychałem jako dzieciak i również pracowała pięknie,jak się okazuje-generacje te są również bardzo trwałe.

No cóż pewnie i mógłbym. Mam starego shimano areo gtm 4010 z '93 ale najpierw ktoś musiał by go zreanimować :rolleyes:

Obecnie jest nie do użycia poza kreceniem korby na sucho co mu idzie  z dużymi oporami.

Pozdrawiam.

 

PS. obecnie drążę wątek serwisowy.


Użytkownik vako edytował ten post 22 styczeń 2015 - 22:26


#568 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 styczeń 2015 - 22:19

Zawody kolowrotkow w kategorii "krecenia na sucho" to naprawde zdradliwa rywalizacja.

 

Jest jeszcze "poczucie mocy", albo "maslo", ktore moglyby stanowic trzon trojboju kolowrotkowego "na sucho".


  • szpiegu i Dagon lubią to

#569 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 styczeń 2015 - 22:20

 

Nówka sztuka,więc porównanie miarodajne :) .

..ale chyba mało obiektywne...



#570 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 22:27

No właśnie chyba obiektywne,jeśli porównać kołowrotki w takim stanie,w jakim opuściły fabrykę,wiadomo,że po 15 latach pracy kołowrotek będzie kręcić inaczej,zapewne gorzej.

Co do mocy-interpretuję ją jako siłę,którą muszę włożyć przy zwijaniu przynęty stawiającej opór w wodzie,tutaj też F-ka wypada naprawdę dobrze,choć kołowrotek eksploatowany już jakiś czas.

No cóż pewnie i mógłbym. Mam starego shimano areo gtm 4010 z '93 ale najpierw ktoś musiał by go zreanimować :rolleyes:

Obecnie jest nie do użycia poza kreceniem korby na sucho co mu idzie  z dużymi oporami.

Pozdrawiam.

 

PS. obecnie drążę wątek serwisowy.

 

Mam nówkę 3010 i tu jednak trzeba więcej siły przyłożyć,ale jak się już kręci,to całkiem przyjemnie :) .


Użytkownik CM Punk edytował ten post 22 styczeń 2015 - 22:55


#571 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 23 styczeń 2015 - 12:08

... niestety kołowrotki pracują zupełnie inaczej pod obciążeniem... nawet niewielkim (np. podczas pracy woblera) niż na sucho, przed telewizorem lub lustrem ;)

Dopiero wtedy wychodzi przysłowiowe szydło z worka.



#572 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1034 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 23 styczeń 2015 - 12:26

Witam.

Ale namieszałem. Miałem dzisiaj kilka telefonów od tych co już zamówili i czekają na dostawę Stellki, powiedzieli ze ich zasmuciłem. Przykro mi z tego powodu :( .

I chyba nie dotrzymam słowa z tym wytykaniem słabości konstrukcyjnych w kołowrotkach,tym bardziej że;

 

 

Pozdrawiam Józek Leśniak

Panie Józku, Pan się nie boi.. 3/4 jerka za Panem stoi! :)


  • Józef Lesniak lubi to

#573 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 15:23

... niestety kołowrotki pracują zupełnie inaczej pod obciążeniem... nawet niewielkim (np. podczas pracy woblera) niż na sucho, przed telewizorem lub lustrem ;)

Dopiero wtedy wychodzi przysłowiowe szydło z worka.

Oczywiście,że to wyjdzie w praniu,ale jeśli chodzi o Milenę,to można nawet 26 centymetrowego Magnuma Rapali podpiąć i będzie lekko kręcić :D .

Dla mnie kołowrotek doskonały,jednak ma dwa mankamenty-brak większości części zamiennych i płytka szpula (ta głębsza po części rozwiązuje problem,ale szkoda,że nie zrobili dedykowanej o parametrach takich,jak w 4000F).


Użytkownik CM Punk edytował ten post 23 styczeń 2015 - 15:25

  • Józef Lesniak lubi to

#574 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 23 styczeń 2015 - 20:22

W obliczu pojawiajacych sie informacji dotyczacych najnowszego modelu Stelli, z mojej strony male ogloszenie : 

gdyby ktos gwaltownie szukal wyjscia z takiego kolowrotka i chcial go na szybkosci sprzedawac to zapraszam na priv.

Postaram sie, w miare moich skromnych mozliwosci, pomoc w wychodzeniu.

 

Pozdrawiam

 

Guzu



#575 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 20:26

Oczywiście,że to wyjdzie w praniu,ale jeśli chodzi o Milenę,to można nawet 26 centymetrowego Magnuma Rapali podpiąć i będzie lekko kręcić :D .
Dla mnie kołowrotek doskonały,jednak ma dwa mankamenty-brak większości części zamiennych i płytka szpula (ta głębsza po części rozwiązuje problem,ale szkoda,że nie zrobili dedykowanej o parametrach takich,jak w 4000F).


masz racje kolego @ CM Punk z ta milena jest tak jak piszesz :)
żaden opór jej nie straszny

Kolego Bander jak bedziesz w Przemyślu to sie przypomnij albo wez od Michala numer tel. to jak będziesz grzeczny :) to Ci dam polowić mileną i bedziesz wiedzial o czym mowa

pozdarwiam

#576 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 23 styczeń 2015 - 20:35

@tony

 

ja zawsze jestem grzeczny. Nawet najgrzeczniejszy :) A bardziej to elixira od Ciebie nad wodą chciałbym obadać... chyba, że Michał wcześniej go poskłada :)

Milenkę przy okazji !

Pozdr!



#577 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 20:45

@tony

ja zawsze jestem grzeczny. Nawet najgrzeczniejszy :) A bardziej to elixira od Ciebie nad wodą chciałbym obadać... chyba, że Michał wcześniej go poskłada :)
Milenkę przy okazji !
Pozdr!

No dobra :D

Użytkownik tony1983 edytował ten post 23 styczeń 2015 - 21:45


#578 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 23 styczeń 2015 - 21:15

Oczywiście,że to wyjdzie w praniu,ale jeśli chodzi o Milenę,to można nawet 26 centymetrowego Magnuma Rapali podpiąć i będzie lekko kręcić :D .

Dla mnie kołowrotek doskonały,jednak ma dwa mankamenty-brak większości części zamiennych i płytka szpula (ta głębsza po części rozwiązuje problem,ale szkoda,że nie zrobili dedykowanej o parametrach takich,jak w 4000F).

Choć mowa tu głównie o Stelli '14 to nie mogę się oprzeć aby nie przyklasnąć dla @ CM Punk. Moim zdaniem od momentu kiedy powstała Millenium tj. rok 2000, nie powstał po dzień dzisiejszy tak dobry i trwały kołowrotek. Millenium,szczególnie 4000 SS potrafi niezmiennie tak samo kręcić po 14  latach użytkowania.

Może i "starowaty",ale ja właśnie takie kołowrotki uwielbiam.

 

Pozdrawiam

Józek Leśniak



#579 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 23 styczeń 2015 - 21:46

... Moim zdaniem od momentu kiedy powstała Millenium tj. rok 2000, nie powstał po dzień dzisiejszy tak dobry i trwały kołowrotek...

 

Moim skromnym zdaniem- powstał.

Daiwa Tournament Force.



#580 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1840 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 23 styczeń 2015 - 21:51

Moim skromnym zdaniem- powstał.

Daiwa Tournament Force.

 

Chyba na dorsze albo dla jakiegoś koksa :)


  • haja1978 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych