Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

New Stella 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1069 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 01 styczeń 2018 - 16:06

Nie mam takiej wiedzy na temat serwisowe jak kolega profil nieaktywny ale z praktyki moge Ci powiedziec ze jest dobrym kolowrtkiem. Uzywam 14 od poczatku kiedy jest na rynku czyli zaraz 4 lata na morskiej wodzie na rybach 40"(100 cm ) a i 120cm sie zdarzaly w wadze pomiedzy 10-20kg i moja 4000xg robi od nowosci bez serwisu z lenistwa a i dlatego ze jej nic nie jest. Oczywiscie nie robi tak jak w dniu wyjecia z pudelka ale nie ma oznak awari. Uzywam stelli wszelakich od prawie 20 lat i z kazdym modelem sa lepsze, oczywiscie zdarzaja sie buble w poczatkowych seriach ale shimano to wylapuje i poprawia

#842 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 styczeń 2018 - 16:36

Znacznie większe zaufanie  budzi u mnie zestawienie: 4 lata bez serwisu + 40"ryby niż serwis i tuning co 4 tygodnie i ryby 4"..... :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Dzięki Bruno ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 01 styczeń 2018 - 16:37


#843 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4907 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 styczeń 2018 - 17:26

Arek, to co może mniej przypasować w modelu 14 to start z lekkim oporem i mimo wszystko nie tak gładka praca jak w nowych Daiwa-ch. Fachowcy zauważyli, że w głównej mierze odpowiada za to twarda, nieco pęczniejąca uszczelka oporówki i duże uszczelki na osi koła przekładni (w słodkiej wodzie zbędne), wyeliminowanie uszczelek i spolerowanie otworu w blaszce zabezpieczenia łożyska kierunkowego skutkują, wyraźnym wygładzeniem pracy. Sam MM okazał się trwały i poprawił tak często chwalą stabilizację pracy :)
  • Rheinangler lubi to

#844 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 styczeń 2018 - 17:33

To widać już, że się zaprzyjaźnimy z tą 14-tką  :lol: ja nie lubię jak korba lata jak śmigło....



#845 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 01 styczeń 2018 - 17:35

Roznica w pracy daiwy i stelli jest dlatego ze mechanizm posowu szpoli jest kompletnie inny i przez to stella ciezej startuje i nie ma tu nic do tego rotor uszczelki itp

#846 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4907 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 styczeń 2018 - 18:12

Hehehe co ma piernik do wiatraka?

#847 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4907 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 styczeń 2018 - 18:33

Mechanizm posuwu szpuli nie ma nic wspólnego z oporami pracy, kołowrotki oparte na obu mechanizmach mogą pracować lekko lub z oporem. Stelle od modelu 01 pracują generalnie lekko nawet model FW czy AR a np 14 z oporem, zwyczajnie jeśli wałek uszczelniony jest grubszą uszczelką musi powstawać opór proporcjonalny do powierzchni stykających.

Użytkownik guciolucky edytował ten post 01 styczeń 2018 - 18:35


#848 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 01 styczeń 2018 - 20:40

Większa lekkość pracy i szybszy start Exist'a (w porównaniu ze Stellą), jest uzyskana przez maksymalne uproszczenie mechanizmu tego pierwszego-

w proces przenoszenia sił jest zaangażowanych mniej części.

Wystarczy otworzyć sobie schematy i spojrzeć, przez ile punktów z luzem technicznym musi być przetransferowana siła z korby w jednym i drugim przypadku:

http://www.plat.co.j...00-00055283.pdf

http://www.plat.co.j...3000S-02086.pdf

W Stelli, straty szybkości są zauważalne zwłaszcza na parze: wodzik- wałek posuwu.



#849 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 01 styczeń 2018 - 20:41

Delikatnie przypominam że opór wynikający z tarcia nie zależy od pola powierzchni styku ciał....


  • JanuszD lubi to

#850 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 01 styczeń 2018 - 20:55

Nie o to chodzi. Chodzi o punkty luzów do pokonania- gdzie jest ich więcej.



#851 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 01 styczeń 2018 - 21:44

Chodziło mi o post Gucia..  :) Końcowe zdanie..



#852 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 01 styczeń 2018 - 21:59

Sorki :blush:


Użytkownik DonPablo edytował ten post 01 styczeń 2018 - 22:01


#853 OFFLINE   kornetes

kornetes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Dawid

Napisano 01 styczeń 2018 - 23:07

Mnie również skusiła świetna cena 14”stki. Nie znalazłem na jej temat złych opini. Zamówionko leci, od przyszłego tygodnia zagości rozmiar 4000🙂
Pozdrawiam w Nowym Roku!

#854 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4907 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 styczeń 2018 - 08:35

W zasadzie stelle od modelu AR FW 01 do 10 mają bardzo lekki obrót a właśnie 14 stka inaczej. Nie wiem dlaczego łączycie to z posuwem? Kiedyś duży wpływ na pracę miał zamach, który wynikał z masy rotora, obecnie rotory są lekkie a mimo to poszczególne modele obracają się inaczej.

#855 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 styczeń 2018 - 10:24

Delikatnie przypominam że opór wynikający z tarcia nie zależy od pola powierzchni styku ciał....

To jasne...Kierunki działania sił dość łatwo sobie oczywiście w przybliżeniu wyobrazić bo tu klasyczna zasada działa, trudność polega na tym iż siły rozkładają się wielopunktowo i jak sobie to wyobrażę to mi się ten obraz "troszkę" sypie choć jeszcze nad nim w ułomny sposób jakoś panuję.

Natomiast współczynnik tarcia to już będzie iście gordyjski węzeł, bo pomiędzy "trącymi ciałami" jest jeszcze element który tarcie zakłóca (smar) w sposób taki iż nie można brać pod uwagę współczynnika tarcia dwóch metalowych elementów wprost . ... Dlatego nie zagłębiam się w szczegóły konstrukcyjne, inżynierem nie jestem i szanse na to są minimalne....

Po co sięgać prawą nogą do lewego ucha?

Przykład,- Wielu znakomitych kucharzy pewnie nie wiele wie o zasadach termiki i termo-mechaniki ale gotować potrafi doskonale  ;)


  • Józef Lesniak lubi to

#856 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4907 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 styczeń 2018 - 10:44

Wykonanie czynności o których wspominałem nie wymaga specjalnych umiejętności i jest w pełni odwracalne stąd łatwo można zweryfikować samemu co i jaki ma wpływ. Informacja nie jest moim wymysłem a pochodzi od osoby kompetentnej, która fizycznie wykonała zmiany i podzieliła się wnioskami. Abstrahując, mechanizm posuwu jaki obecnie posiadają D mimo swojej prostoty działa rewelacyjnie i nie chodzi mi nawet o ewentualną płynność pracy co o wpływ na bezawaryjne uzwajanie linek na szpuli.

#857 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 02 styczeń 2018 - 10:48

http://www.spin-revi...tella_2500s.pdf

 

Stella '14. Proszę się przyjrzeć następującym elementom w tym kołowrotku,a zagadka zwiększonych oporów ruchu zostanie wyjaśniona.

 

# 54 - płytka mocująca łożysko oporowe ze zbyt małym otworem

# 50 - pierścień który obciera o płytkę 54

# 55 - uszczelniacz,który jest za wysoki i twardy.Potrafi stwarzać duży opór na pierścieniu 50 po zamocowaniu rotora.

 

Po małej ingerencji 14-tka kręci idealnie lekko.



#858 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4907 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 styczeń 2018 - 13:28

Dziękuję Józek, że udzieliłeś fachowego wyjaśnienia bo ja chyba nieudolnie starałem się przekazać informacje o których odpowiedziałeś mi podczas naszej ostatniej rozmowy.
  • Józef Lesniak lubi to

#859 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 02 styczeń 2018 - 17:41

.


Użytkownik FlyFisherman edytował ten post 02 styczeń 2018 - 17:57


#860 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 02 styczeń 2018 - 20:22

Arek, to co może mniej przypasować w modelu 14 to start z lekkim oporem i mimo wszystko nie tak gładka praca jak w nowych Daiwa-ch. Fachowcy zauważyli, że w głównej mierze odpowiada za to twarda, nieco pęczniejąca uszczelka oporówki i duże uszczelki na osi koła przekładni (w słodkiej wodzie zbędne), wyeliminowanie uszczelek i spolerowanie otworu w blaszce zabezpieczenia łożyska kierunkowego skutkują, wyraźnym wygładzeniem pracy. Sam MM okazał się trwały i poprawił tak często chwalą stabilizację pracy :)

Kuba - duże gumowe uszczelki na osiach koła zębatego dotyczyły Stelli '13 ( w '14 Stella ich nie ma ). Taki manewr z usunięciem tych twardych uszczelniaczy,oczywiście za zgodą Pana Krzysztofa @Krab przeprowadziłem w '13 Stella 4000 XG adaptując ją po wymianie "bebeszków" na 4000 PG. Przed tuningiem kołowrotek kręcił z bardzo dużymi oporami,a po,to niech może Krzysztof się wypowie.

 

Skromnie moim zdaniem różnica jest kolosalna.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 02 styczeń 2018 - 20:26





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych