Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

New Stella 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1069 odpowiedzi w tym temacie

#1001 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 luty 2020 - 14:36

Bruno, tak z ciekawości zapytam, jak wygląda za oceanem ten serwis Shimano? To jest ten tzw. platinium, czyli że wymieniają bez szemrania wszystko co się zepsuje w topowych młynkach klasy Stella czy Sustain?

I jeszcze jedno, jak często zdarza Ci się korzystać z takiego serwisu i na czym w Twoich młynkach on np. polegał, tzn. co robili w ramach takiego serwisu?

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Arek

 

 

Nie ma zadnego sporu ja lowie shimano dlatego ze ma lepszy service daiwy nie wytrzymuja tyle co stella ale gdyby daiwa zrownala oferte serwisowa z shimano nie tylko w przypadku exist pewnie lowil bym daiwa. To ze magseal jest do dupy a porownania z standartowymi uszczelkami chyba kazdy zdaje sobie sprawe

 

Gdyby w warunkach rynku PL, badz chocby w ramach UE, badz Daiwa, badz Shimano dawalyby taki serwis...to bym mial tylko takie kolowrotki, za ktorymi by taki serwis stal.

Existy badz Stelle. Dopasowalbym swoje preferencje.

 

Ale, z tego co sie orientuje, takiego serwisu na naszym kontynencie nie oferuja, to wybieram wedle innych kryteriow.


Użytkownik Guzu edytował ten post 13 luty 2020 - 14:37


#1002 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 13 luty 2020 - 14:43

Dla przykładu dymania UE przez producentów np. odnośnie gwarancji, to shimano Australia daje 10lat gwarancji na swoje młynki.


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 13 luty 2020 - 14:44


#1003 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 luty 2020 - 14:52

Dla przykładu dymania UE przez producentów np. odnośnie gwarancji, to shimano Australia daje 10lat gwarancji na swoje młynki.

 

Z drugiej strony, na zadnym rynku nie ma ofert typu Stella nowa w sklepie za 399 Euro.

Czyli takich dzialan jak moritz.de.

Nie bronie producentow, bynajmniej.



#1004 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 13 luty 2020 - 15:03

Nie wiem jak tam jest ,czy są takie sklepy które mogą sobie pozwolić na to, ale w przeliczniku kursu ceny są zbliżone do polskich.

Przypuszczam że bardziej chodzi producentowi o chłonność rynku jak i możliwości sprzedażowe. Wymagania klienta być może.Nie wiem również jak u nich prawo wpływa na warunki gwarancyjne. Ale 10 lat robi wielką różnicę w stosunku do 2 lat. Ale u nas Janusze biznesu też by to wykorzystywali.


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 13 luty 2020 - 15:07


#1005 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 13 luty 2020 - 15:03

Platinum obejmuje tylko tiagra beastmaster stella Calcutta conquest i jeszcze jeden low profile ogolnie tylko flagowe modele z danej grupy, maja 48h na odeslanie od godziny dostania jak umiesz z nimi grac a kulki po polsku to nie zaplacisz tych 25 czy 35 $ ja mam na swoim koncie ponad 40 stelli wiec za duzo nie dyskutuja, zdarzylo mi sie ze procz glownego korpusu dostalem wszystko nowe kiedys dalo sie wydrzec od nich nowa szpule za free ale teraz sie wycwanili teraz wysylaja nowa szpule i linke ,kiedy padlo mi programowanie w 14 beastmaster wyslali na drugi dzien nowy kolowrotek i szpole power pro hollow 1500 ,przez chwile cwaniakowali ale kiedy daiwa wprowadzila taka sama gwarancje na exist siedli na dupie i wrocili do pionu
  • Guzu, kruz i haja1978 lubią to

#1006 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 13 luty 2020 - 15:21

Moje pytanie do Kolegi Bruno zmierzało bardziej do praktycznego potwierdzenia, że topowe młynki Shimano też się psują :) Cholera, jak wszystko co mechaniczne i czego się używa.

A że dostępny w US serwis Shimano platinum jest niewątpliwie kapitalną sprawą, to jasne i można jedynie życzyć sobie, aby coś takiego zawitało do EU.

 

Z drugiej strony u mnie - w odróżnieniu np. od Daniela - nigdy kryterium wyboru sprzętu, czy to wędkarskiego, czy łowieckiego, czy do jakiegokolwiek innego hobby, nie była i nie będzie jakość/dostępność serwisu. Przy innych sprzętach/towarach zdarza mi się brać to pod uwagę, przy hobby ma to marginalne znaczenie albo wcale go nie ma. I nawet gdyby serwis nie był marginalny :) moje podejście by się nie zmieniło

 

Gdyby w warunkach rynku PL, badz chocby w ramach UE, badz Daiwa, badz Shimano dawalyby taki serwis...to bym mial tylko takie kolowrotki, za ktorymi by taki serwis stal.

Existy badz Stelle. Dopasowalbym swoje preferencje.

 

Ale, z tego co sie orientuje, takiego serwisu na naszym kontynencie nie oferuja, to wybieram wedle innych kryteriow.


  • Guzu, popper i homax lubią to

#1007 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 13 luty 2020 - 15:24

Tylko w Ameryce na rynku wtornym mozna trafic nowa stelle za 300$ tak kupilem ojcu i jedna sobie sprzedalem po 4 latach za 75$ wiecej

#1008 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 13 luty 2020 - 15:34

Psuja sie ale rzadko zadna fi mi nie padla swb 14000 wydarla pare bft takich po 80kg niezliczona ilosc calej reszty i hula dalej 7 lat bez serwisu fj tylko z rana dzisiaj z Januszowym delfinem wydarla z 20 ryb malych 1-3 kg ale w zajeb....silnym nurcie i dalej chodzi jak nowa, wszystko sie psuje wczesniej czy pozniej, dla przykladu expedition 5500 czyli pierwszy kolowrotek z technolagia kosmiczna czyli magseal mialem jako jeden z pierwszych w Ameryce i po roku padly lozyska i tak skonczyla sie zabawa z daiwa szkoda najladniejszy kolowrotek jaki mialem
  • kruz i haja1978 lubią to

#1009 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 13 luty 2020 - 15:46

Dzisiaj urwalem ze 3 zaczepy to wedlug teori jednego z forumowiczow kolowrotek nadawl by sie do serwisu no coz hula jak nowy
  • popper lubi to

#1010 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 13 luty 2020 - 16:20

A zabetonowałeś hamulec w tej FI i szarpales na chama na lince o mocy 20lb+? I robisz tak zawsze, przy każdym zaczepie?

#1011 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 13 luty 2020 - 16:23

Jeszcze trzymam szpule

#1012 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 13 luty 2020 - 16:25

Tak robie tak zawsze nigdy nic nie popsulem jak padnie rolka to zmieniam na druga

#1013 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 13 luty 2020 - 16:51

Pomyslcie sami 20lb linka na zwyklym wezle ma 60-80% na recznie wiazanych wezlach czyli przyjmujac ze wytrzymalosc na pg knot ma okolo 30lb na zwyklym uni ma ponizej 20lb kolowrotek ma drag 23lb czyli co ma sie popsuc gdzie efficient drag podany przez shimano jest okolo 16lb ciezsze linki typu 60-80 urywam recznie ale 20lb zawsze z kolowrotka zregoly haczyk nie wytrzymuje lub zaczep puszcza tam wszystkie sily przejmuje rolka bail arm i rotor oczywiscie nie mozna zrywac na wyciagnietej na maxa szpuli bo mozna skrzywic spool shaft ale tak narazie bylo w 30000 swb w pierwszym wypuscie dali zla twardosc i sprezystosc shaftu

Użytkownik sharkfishing edytował ten post 13 luty 2020 - 16:57


#1014 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 13 luty 2020 - 16:56

Dzisiaj urwalem ze 3 zaczepy to wedlug teori jednego z forumowiczow kolowrotek nadawl by sie do serwisu no coz hula jak nowy


Bruno tylko zapomniałeś dodać że szarpałeś Stellą SW 30000 :-)

#1015 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 13 luty 2020 - 16:58

Nie 5000 fj. 30000 nie jestem wstanie urwac linko kolowrotkiem bo mam 130lb linke
  • Guzu i guciolucky lubią to

#1016 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 luty 2020 - 17:44

Platinum obejmuje tylko tiagra beastmaster stella Calcutta conquest i jeszcze jeden low profile ogolnie tylko flagowe modele z danej grupy, maja 48h na odeslanie od godziny dostania jak umiesz z nimi grac a kulki po polsku to nie zaplacisz tych 25 czy 35 $ ja mam na swoim koncie ponad 40 stelli wiec za duzo nie dyskutuja, zdarzylo mi sie ze procz glownego korpusu dostalem wszystko nowe kiedys dalo sie wydrzec od nich nowa szpule za free ale teraz sie wycwanili teraz wysylaja nowa szpule i linke ,kiedy padlo mi programowanie w 14 beastmaster wyslali na drugi dzien nowy kolowrotek i szpole power pro hollow 1500 ,przez chwile cwaniakowali ale kiedy daiwa wprowadzila taka sama gwarancje na exist siedli na dupie i wrocili do pionu

Ameryka potrafi się zaopiekować klientem. Tego Ci Bruno zazdroszczę i żałuje, że się tam nie urodziłem. Oczywiście nie tylko ze względu na poszanowanie klienta :D

 

Jeszcze zedytuję post. Mi się nigdy w życiu żadna Stella nie zepsuła. Jedna FE spadła kiedyś na ziemię i coś tak w środku pękło, ale niezastąpiony Józek L. naprawił i do dzisiaj wygląda i kręci jak ta lala. Tyle, że już nie łapie


Użytkownik kruz edytował ten post 13 luty 2020 - 17:46

  • popper lubi to

#1017 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 13 luty 2020 - 17:47

Bruno, z powodu braku przecinków nie do końca łapie się w Twoich wyliczeniach, a i logikę każdy ma inną, zatem pozwolę sobie po swojemu:
* kij ma 20lb „amerykańskich”
* plecionka ma 20lb „amerykańskich”
* używam łączników bezwezlowych, zatem zakładam, ze efektywnie linka ma 90% wytrzymałości na łączniku. (Zakładam tak „empirycznie” i nie umiem udowodnić).
* kołowrotek mam stary, nazywa się Daiwa Tournament Force. Drag niestety tylko 7kg.

Wychodzi mi na to, ze wszystko jest na pograniczu wytrzymałości, ale:
* przynęta jest często zapięta na zaczepie na dwie kotwice, a szmaty w Wiśle maja więcej wytrzymałości niż 20lb i NIE puszczą.
* uważam, ze kołowrotek nie psuje się od pojedynczego szarpania, tylko dzieje się to stopniowo. (Tez nie umiem tego udowodnić).
* jestem zbyt biedny, aby chcieć sprawdzić empirycznie, czy wykończę kołowrotek, czy nie.
  • saitt lubi to

#1018 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 13 luty 2020 - 17:54

Nie jest wygieta weeks zaczepy urywa sie na prostej wedce czyli jakiekolwiek sily ida na kablak i rotor. Napewno przyspiesza to zywotnosc rolki ale dla mnie to nie problem jeden telefon wysla nowa

Użytkownik sharkfishing edytował ten post 13 luty 2020 - 17:59


#1019 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 luty 2020 - 17:59

Nie jest zaczepy urywa sie na prostej wedce czyli jakiekolwiek sily ida na kablak i rot

Rwiesz 20 lb plecionke na kabłąku ? :o Odważny jesteś 

Mi zdarza się szarpać ostro wędką jak zaczep złapię ale wtedy większość sił przenoszona jest na wędkę. Przy rwaniu zawsze o coś plecionę owine



#1020 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 13 luty 2020 - 18:21

nie psuje się .... poza rolkami i zużyciem rotora .....,  ale gdy mieszka się w innej "rzeczywistości",  to wtedy można sobie na takie rzeczy pozwolić   ;)  :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych