Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Problem z plątaniem plecionki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 29 styczeń 2014 - 15:49

Witam jak tak a temacie mam problem z plątaniem linki. Nie wiem czym to może być spowodowane. Kołowrotek to red arc 10400 plecionka to chyba była strec sonic braid. Problem ten nie zniknął gdy zdjąłem trochę podkładu, szpula była zapełniona może w 2/3? Jedynie co to powstawało mniej "bród" jednak nadal się tworzyły...nie wiem czy to wina plecionki czy kołowrotka.


  • GroPerch lubi to

#2 OFFLINE   zander58

zander58

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjatychy

Napisano 29 styczeń 2014 - 15:55

Może nieumiejętne łowienie metodą jigownia?


  • Robert Crocker lubi to

#3 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 29 styczeń 2014 - 15:56

spróbuj przewinąć ciasniej i na mokro.



#4 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 29 styczeń 2014 - 16:08

Może nieumiejętne łowienie metodą jigownia?

Te problemy powstają tylko podczas rzutu, trochę czasu już wędkuję wiem raczej "zwijać" potrafie  :)



#5 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 styczeń 2014 - 16:10

Za malo napieta linka przy zwijaniu i warstwy linki sie hacza o siebie nawzajem. Mz kombinacja grubosci linku akcji wedki i wagi przynet.

#6 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 29 styczeń 2014 - 18:47

Plecionka o luźnym zwoju, zmień pletkę na ciasny zwój i powinno być oki pomimo akcji i wagi przynęt. Ew. za gruba pletka do danego kołowrotka



#7 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 19:13

problem moze lezec po stronie kołowtrotka mi platał co 10 rzut zmieniłem krecioł na amundsona 3000 i teraz mi placze co 500 rzut ale nie robi takich guzow ze sie nie da rozwiazac ;)



#8 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 20:40

To mój starszy ma identyczny problem. Robią mu sie brody na Team Dragonie FD735iX.  Na początku myślałem że to wina wirówek ale gdy przestał je stosować problem jest nadal. Zmiana plećki też nie pomogła.

 

Jednak mam 2 hipotezy.

 

1. Łowi na sztywny kij 10-40 lekkimi przynętami (lunatik 10 i główka 7 gram) i kołowrotek nawija zbyt luźno linke. Troche to naciągane ale może tak być. Na mocnej orce na Wiśle gdzie główka ma od 15 do 35+guma problemu niema.  Inne kołowroki nigdy mu plecionki nie plątały.

 

2. Wada kołowrotka. Niewiem jak z podkładkami na szpule ale to i tak pewnie nie pomoże. Kołowrotek pojechał do serwisu. Na giełdzie był ostatnio (chyba red arc za 200zł mogę się mylić) z tym samym problemem więc to nie przypadek. Kołowrotek skręca plecionkę. Niszczy ją. Na żyłce problem nie występuje.

 

Prawdopodobnie trafiliście na wadliwy model. Pozostaje reklamować a jak to nie pomoże używać do innych metod niż spining.

 

Niby ten dragon produkowany przez robi, 5 lat gwarancji ale zauber to zauber i już.


Użytkownik DP Fishing edytował ten post 29 styczeń 2014 - 20:47


#9 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 29 styczeń 2014 - 20:43

Może być coś na rzeczy z tymi lekkimi przynętami. Też stosuje gumy 3" na 7 gr główkach. wynikało by z tego, że trzeba plecionkę zmienić...



#10 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 29 styczeń 2014 - 20:53

czasami się zdaża po wyrzucie i zamykaniu kabłonka że plećka ułoży się na przodzie szpuli potem są nawijane zwoje i po kolejnym rzucie mamy ,deplonczrs,.najczęściej się to ujawnia przy lekkich przynętach,zbyt małych szpulach lub mocniej wiejących wiatrach.

#11 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 29 styczeń 2014 - 20:59

Witam

Mam reda,także 10400,użytkuję go intensywnie z pletka(Power Pro)i nie zaliczyłem jeszcze ani jednej(!)brody czy splątania.Plecionki też nie nawijam z jakimiś ceregielami,na mokro,z wody itp.Szpulka byle gdzie i jazda przez palce,myślę że dość ciasno. Możliwe że Twój egzemplarz kołowrotka ma jakąś wadę która powoduje zły nawój,bo nie przypuszczam żeby problem leżał w plecionce.Ogólnie znaną wadą tego kołowrotka jest gównianej jakości łożysko w rolce prowadzącej linkę(hałas,szum itp.)W ekstremalnym przypadku,jeśli rolka stoi podczas zwijania linki może to mieć wpływ na zły nawój(i skręcanie plecionki) i powodować problemy takie jakie masz.Taka hipoteza:-)

Pozdrawiam

Użytkownik drag edytował ten post 29 styczeń 2014 - 21:01


#12 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 21:08

Witam

Mam reda,także 10400,użytkuję go intensywnie z pletka(Power Pro)i nie zaliczyłem jeszcze ani jednej(!)brody czy splątania.Plecionki też nie nawijam z jakimiś ceregielami,na mokro,z wody itp.Szpulka byle gdzie i jazda przez palce,myślę że dość ciasno. Możliwe że Twój egzemplarz kołowrotka ma jakąś wadę która powoduje zły nawój,bo nie przypuszczam żeby problem leżał w plecionce.Ogólnie znaną wadą tego kołowrotka jest gównianej jakości łożysko w rolce prowadzącej linkę(hałas,szum itp.)W ekstremalnym przypadku,jeśli rolka stoi podczas zwijania linki może to mieć wpływ na zły nawój i powodować problemy takie jakie masz.Taka hipoteza:-)

Pozdrawiam

Ja też nidy mnie miałem problemów z Ryobi Zauberem, mało tego nawet Mikado Airspace nawija w porządku. Więc też sądze że ten TD ma wade.

 

Ps. Z nowinek Dragon wprowadził nową serię spiningów HM-G med-fasty przeznaczone do połowu mniejszych ryb.


Użytkownik DP Fishing edytował ten post 29 styczeń 2014 - 21:09


#13 OFFLINE   lunov

lunov

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 styczeń 2014 - 21:08

Miałem kilkakrotnie podobne problemy z Zauberem i za każdym rozwiązaniem było nasmarowanie/wyczyszczenie rolki.



#14 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 styczeń 2014 - 21:42

Faktem jest że przy wyżyłowanych rzutach relatywnie lekkimi przynętami, które na dodatek nie stawiają znacznego oporu w  wodzie to zjawisko się potęguje ale zwykle powodem jest łożysko w rolce. Tak jak koledzy piszą wyczyścić (sprawdzić trzeba czy aby nie należy wymienić go) potem nasmarować i wszystko wróci do normy, plecionka nie będzie się skręcała i brodę będziesz miał tylko jak się nie ogolisz ;)



#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 08:04

najczesciej jest tak, ze przyneta jest za lekka i nie laduje wystarczajaco wedki, przy wyrzucie powstaja mikroperuki, czyli male wezelki na lince (@kozi, czy o tym piszesz?) i z reguly nie ma to nic wspolnego z kolowrotkiem, nawojem czy tez plecionka, choc zauwazylem, ze uzywana PP byla najpodatniejsza na takie akcje podczas uzywania woblerow ... wyjscia sa dwa: inna wedka lub ciezsze przynety ... o ile sobie dobrze przypominam, robert.bednarczyk mial calkiem niedawno tez taki sam problem i po kilku poradach problem przestal egzystowac (przynajmniej tutaj na forum), wiec moze opowie z wlasnego punku widzenia co pomoglo?



#16 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 09:25

Faktem jest że przy wyżyłowanych rzutach relatywnie lekkimi przynętami, które na dodatek nie stawiają znacznego oporu w  wodzie to zjawisko się potęguje ale zwykle powodem jest łożysko w rolce. Tak jak koledzy piszą wyczyścić (sprawdzić trzeba czy aby nie należy wymienić go) potem nasmarować i wszystko wróci do normy, plecionka nie będzie się skręcała i brodę będziesz miał tylko jak się nie ogolisz ;)

Ja mam kolejarki zarost : Co włos to stacja :P ;) .

Dzięki za odzew. Mam nadzieje że serwis go przemaruje i przy okazji wymieni rolkę. Jak nie to wtedy będę myślał co dalej <_<.



#17 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 styczeń 2014 - 18:17

Ja się wyraziłem mniej precyzyjnie niż Pitt,- nie pisząc o 'za mocnym" kiju a to 100% prawda,- jak zsumujesz razem te dwie wypowiedzi to powinno być po problemie  :)



#18 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 30 styczeń 2014 - 23:43

no i wydaje mi sie, ze oboje niejako podtrzymaliscia moja opinie ;)



#19 OFFLINE   banita800

banita800

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaDąbrowa

Napisano 31 styczeń 2014 - 02:13

Brat miał podobny problem co 3-4 rzut (ku ...pi pi pi,aż pomyślałem czy nasz ojciec to szewc? :-D )plontanko,pobawił się podkładkami pod szpulą i jak ręką odjął tzn na następnej wyprawie przez 2h zero splątań.

#20 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 31 styczeń 2014 - 10:42

Proponuję ująć podkładkę pod szpulą lub wymienić na cieńszą. Nawój pogrubi się nieco z przodu szpuli, co poprawi sytuację.