Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Phenix Nanotubes M1

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Roberto

Roberto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 17 październik 2014 - 16:52

Arku czyżbyś szukał czegoś pod łososie?



#82 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 17 październik 2014 - 17:59

Witam!
Miło słyszeć, że ktoś posiada tak mocnego travelka z nowej serii Phenixa M1 w czterech kawałkach.
Może kolega co nieco powiedziec o pracy tego kijka i jak pracuje pod przynętami?
Pozdrawiam


Słowo "mocny" jest tu jak najbardziej na miejscu. Patrząc przez pryzmat mego doświadczenia, może długoletniego, ale niekoniecznie skażonego głęboką refleksją, nie pasuje mi opis mocy tego kija. To raczej gruuuuba dwudziestofuntówka niźli siedemnastka. Mam dwuuncjowego Avida i jest bardziej spolegliwy od 904-ki. Wiem, wiem to zapewne przez dodatkowe łącza, które z natury rzeczy usztywniają wędkę. Jedno muszę przyznać. Nie odczuwa się dyskomfortu podczas rzutów nawet małymi wabikami. Fakt, faktem nasze rzeki ze swoją niewyszukaną szerokością, nie są w tym zakresie wymagające, więc nawet 5-6 cm trociowy wobler lata jak należy.
Inaczej miała sie sprawa podczas ostatniego pobytu na Litwie. Wilia to kawał rzeki. Tam kij musi być naprawdę nadzwyczajną katapultą, by ogarnąć taki szmat wody. 9 stóp to trochę za mało, by 904 był tym, co tam dawałoby względny komfort łowienia. Jeśli już jednak uda nam się rzucić wystarczająco daleko, to pewni może być tego, że w przypadku brania z zacięciem nie będzie problemu. Nawet łowiąc na żyłkę. Bo to kij stworzony pod żyłkę. Szczytowa petarda z całkiem dobrze ładującą się ostatnią sekcją. Na plus należy zaliczyć wagę kija i jego zbalansowanie. Z 350-cio gramową Stella 4000SW łowi się super wygodnie, nawet dwanaście godzin dziennie ;). A zaznaczyć muszę, że jestem gościem, który wbrew wszelkim zasadom i rozsądkowi preferuje możliwie krótkie rękojeści, nawet w kijach buńczucznie zwanych łososiowymi. Tyle po stronie zalet.
In minus na pewno niedoszacowanie tych 17lbs. A z takich czysto organoleptycznych odczuć, to M-1 nie są takie "slim fit" jak Karabelki. W dobie diet i patyczakowatego ideału piękna ten kij jest "nie trendy". Ale to tylko wędka. Ta nasza druga pieszczocha ;)
  • patu i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#83 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 17 październik 2014 - 19:37

Ano tak sobie porównywałem z FX 905, którego mam i wszędzie jak dotąd słyszę, że kij na blanku TSP 904 MH startuje wyraźnie niżej niż FX 905 i że ma ładne pełne ugięcie za to dość subtelna szczytówka pozwala posłać nocne sandaczowe wobki ok 7-8g na przyzwoite odległości tzn ok 30-40m i czuć ich drobną pracę.

Wypytuję w celu potwierdzenia lub zaprzeczenia zasłyszanych opowieści :rolleyes:

 

Krzyśku,- a że tak dokładniej zapytam masz ten kij z ostatniej dostawy (wrześniowej) tzw "dopracowanej" czy już dłużej nim łowisz?


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 17 październik 2014 - 19:47


#84 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 17 październik 2014 - 19:59

Czuję się zbity z pantałyku. 904 traktuję jako konkretny kij trociowy. Chyba dziwnie bym się czuł idąc z miotłą na sandacza. No może z bardzo ciężką główka. Prędzej do woblerowania wziąłbym ze sobą 964. Wyraźnie delikatniejsza wędka, aż cieżko mi przyjąć do wiadomości, ze rożnie je jedynie 2 lbs w mocy. 964 bliżej do uniwersału. Można iść i na morskie i na rzeczne trocie na lekko. Jestem przekonany, że swietnie spisałby sie również na nocnym łowieniu. Nie jest taki kołkowaty jak 904.
To takie moje wrażenia, które niekoniecznie muszą być przez innych użytkowników potwierdzone. Jedyne co mi pomaga w wyrażaniu opinii to fakt posiadania obu kijków ;)

#85 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 17 październik 2014 - 20:02

No mam z tej pierwszej... Całkiem możliwe, ze kije są delikatnie różne. Łukasz twierdził, że niekoniecznie, ale co by nie mówił, to w aktualnej gamie obniżył max ciężar wyrzutowy.
Ciekaw jestem, czym to "niedopracowanie" może sie objawiać :) :) :)

#86 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 17 październik 2014 - 20:14

Owo "dopracowanie" wziąłem umyślnie cytując info ze strony Łukasza, domyślam się, ze chodzi o dopracowanie w sensie rynkowym czy tzw potrzeby rynkowej a nie w sensie jakości :) Z tego co wiem (a wiem niewiele- bo tylko ze słyszenia) to jednak mocno różne konstrukcje :rolleyes:



#87 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 17 październik 2014 - 20:21

Ooo, no to czuję sie wyróżniony ;) Będę miał jedyny, oby zawsze we właściwej ilości kawałków, niepowtarzalny kij. Gdybym miał mieć coś tak bliskiego sobie, jak wskazuje aktualny opis Łukasza, to byłbym rozczarowany. Chyba...
Zrobię inaczej. Przy najbliższej okazji podjadę do pracowni Łukasza i sobie porównam :) Może urodzi się potrzeba posiadania kolejnego travelka ;) Skoro ryb u nas coraz mniej, to chociaż sprzętu przybywa :)
  • Patryk1125 lubi to

#88 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 17 październik 2014 - 20:29

Gdyby Ci się chciało to byłbym bardzo zobowiązany  :o



#89 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 17 październik 2014 - 20:39

Chcieć to mi się zawsze chce ;) Taka wizyta, to uczta dla oczu i ducha wędkarza. To jak poszukiwanie natchnienia. Gdzie jak nie w pracowni rodzi sie nieokiełznana niczym potrzeba posiadania wszystkiego co tam stoi. Jak czas pozwoli, to wkrótce zrobię porównanie i przekażę swoje odczucia.

Użytkownik Krab edytował ten post 17 październik 2014 - 20:39

  • Rheinangler i Osin lubią to

#90 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 październik 2014 - 19:13

A może tymczasem napisałbyś o tym jak i czym kij rzuca,- nie chodzi mi oczywiście o test w jaki sam dałem się niedawno wrobić   :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: ale o takie przybliżone wartości dające wyobrażenie jak latają przynęty o skupionym ciężarze jak blachy, gumy i co tam jeszcze używałeś ale i z drugiego bieguna czyli woblery.



#91 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 październik 2014 - 08:02

Byłeś Krzysiek u Łukasza? Jak porównanie pierwszego i drugiego wypustu?



#92 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 listopad 2014 - 08:05

Obydwa travele tzn tytułowy 9" jak i 9"6' wylądowały już u mnie.

Pierwsze wrażenia są.... druzgoczące,- to nie są nawet tyczki do pomidorów tylko do jakiejś mega fasoli  :o Nigdy nie miałem jeszcze wędek o takiej sztywności.

Grubość obydwu blanków pobudza na tyle wyobraźnię, że powstaje pytanie,- czy są u mnie takie ryby, które by były w stanie uruchomić te dolniki?

Tak na prawdę nic nie potrafię powiedzieć o nich poza tym, że są BARDZO SZTYWNE!!!!

Nadzieją napawa mnie jedynie fakt, że gdy otrzymałem blank 9"6' 10lb-owy to także bylem zdziwiony jego sztywnością i poczuciem iż trzymam w ręku przynajmniej kij 12lb i także zastanawiałem się co może zgiąć ten dolnik a teraz wiem że to taka właściwość materiału a w warunkach łowiska działa wyśmienicie :)

Ponieważ nie łowie w fotelu to coś prawdziwego będę mógł powiedzieć dopiero po zabraniu ich na łowisko z czego przekażę relację w wątku ich twórcy czyli Zbyszka Kawalca :)



#93 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 10:14

Arek, w kwestii sztywności to "godni konkurenci" Vegter Borona?

 

Pozdrawiam



#94 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 listopad 2014 - 12:14

Moim zdaniem sztywność Vegtera pozostaje wyraźnie w tyle w stosunku do tych traveli podobnie jak tzw zbalansowanie.

9"6' zadowalająco wyważa Daiwa MB 3000 czyli kołowrotek ok 300g (odległość stopki od końca dolnika 33cm)

9" był robiony pod Turka Force ok 370g i także go doskonale wyważa przy balansie wyraźnie lepszym niż w FX 905(odległość stopki od końca dolnika 32cm) .



#95 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 listopad 2014 - 15:45

Arek ja się zastanawiam czy Ty będziesz z tych traveli zadowolony w 100%

#96 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7994 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 listopad 2014 - 15:55

Arek ja się zastanawiam czy Ty będziesz z tych traveli zadowolony w 100%

 

Pewnie nie i znowu poogladamy sobie ciekawe wedki :D



#97 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 listopad 2014 - 16:23

Tego oczywiście nie wiem czy będę zadowolony,- to będę wiedział dopiero jak połowię  ;) 

Materiał i jego właściwości jakie można wykorzystać nad wodą, nie koniecznie do podpierania się ;) bardzo mi odpowiadają, więc najpierw będę wiedział czy do przynęt jakich używam się nadaje a potem zobaczymy jak się zachowują pod rybą.

Niestety nie potrafię tego ocenić "na sucho" i nie mam zamiaru się tego uczyć od niektórych kolegów z forum :P



#98 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 16:47

Moim zdaniem sztywność Vegtera pozostaje wyraźnie w tyle w stosunku do tych traveli podobnie jak tzw zbalansowanie.
9"6' zadowalająco wyważa Daiwa MB 3000 czyli kołowrotek ok 300g (odległość stopki od końca dolnika 33cm)
9" był robiony pod Turka Force ok 370g i także go doskonale wyważa przy balansie wyraźnie lepszym niż w FX 905(odległość stopki od końca dolnika 32cm) .


Tym bardziej jestem ciekaw opinii końcowej! Powodzonka w testowaniu!

#99 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 26 kwiecień 2015 - 15:57

FHENIX M1 SP962XUL- a FX 902-2 Porównanie

 

Cześć.

 

Panowie budowniczy , użytkownicy - o ile o tych blankach było już dużo pisane , o tyle interesuje mnie porównanie 2 w/w blanków. (pomijam długość  bo to chyba jasne :)

 

Ktory z wymienionych wyżej blanków ,Waszym zdaniem nada się bardziej do łowienia w średniej wielkości rzeczce , na maleńkie wobki począwszy od maleńkich pchełek , a kończąc na 5cm rapali orginał....A jeśli dało by się tym czymś od czasu do czasu "jignąć" bylo by super :)

 

Reasumując chodzi mi o porownanie tych dwóch blanków... Jeśli uda się zasięgnąć Waszych opinni i obiektywnego zdania , będe dozgonnie wdzięczny...

 

Pozdrawiam Serdecznie Paweł.



#100 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 26 kwiecień 2015 - 17:46

Miałem ten sam dylemat co Ty. Zrobiłem M1 SP962XUL.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych