Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Naturalny pokarm drapieznika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 05 luty 2014 - 08:04

I wlasnie o to chodzi w temacie :) szukanie drapieznika na stolowce :) moze cos o okoniach, szczupakach, gdzie szukacie ich w roznych porach dnia, roku.



#22 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 05 luty 2014 - 09:59

Na wiosnę w jednym z jeziorek łowiłem okonie praktycznie wyłącznie na czarne twisterki blisko brzegu w trzcinach,pasiaki stały przy korycie pełnym kijanek,może i miały do jedzenia uklejki i inne wynalazki,ale tak łatwy niemrawy pokarm jak kijanki trzebiły bezlitośnie.stołowały się tam też karasie,złowiłem kilka na twistera.oraz jednego karpika.na obrotówki nie reagowały ,ale już pomalowany na szybciora markerem na czarno wobek Tiny salmo, prowokował ryby coś w tym było :)


  • Negra lubi to

#23 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 06 luty 2014 - 22:57

Co do czarnych gum ja zaobserwowałem podobne zjawisko po jesiennych zarybieniach sumikiem na jeziorach.Okonie i szczupaki na przemian siadały na czarne gumy nie zwracając na siebie uwagi. Ogólne zawieszenie broni :D mimo że szczupak uwielbia atakować okonie i duży okoń bez namysłu atakuje mniejszego szczupaka ale dostępność sumików zmienia ich zachowanie :lol: ale tylko przez kilka dni po dużej dostępności łatwego łupu.


  • Negra lubi to