Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drawa 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 lipiec 2008 - 19:08

Fajna rzeczka, ładne zdjęcia.

Pozdrawiam
Remek


remek już teraz moge Ci obiecać, ze w tym roku miała inicjacja nowej tradycji na jerkbaitr.pl

zrobie wszystko co w mej mocy by Zimowy Kropek Drawy zagościł na stale w kalendarzu naszych uzytkowników... Twoim zresztą też... Mam nadzieję, że nastepnym razem przyłożysz sie trochę i wpadniesz pocwiczyc... bądź co bądź ta rzeczka to niesamowity poligon doświadczalny dla wszelakiego rodzaju techni rzutowych... Przyjedziesz to sam się przekonasz... i ... jestem niemal pewny, że się... zakochasz w tej rzece... :D


#22 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 07 lipiec 2008 - 20:42

święte słowa Rafał prawi :D piękna rzeka i całe otoczenie.poligon też to faktycznie jest ,i to nie tylko dla technik rzutowych,ale również dla sprzętu i wytrzymałości ludzkiego organizmu. jednym słowem warto tam być :D myślę że wypadało by uprzedzić @remka o wszędobylskich tam norkach amerykańskich :mellow:

#23 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 07 lipiec 2008 - 20:43

Potwierdzam w pełni co mifek napiasał świetny poligon doświadczalny do wszelkich technik rzutowych i do tego tak piękana i urokliwa rzeczka. Ja już się zakochałem na pewno będę pierwszym który pisze się na każdy zlot na niej i nie tylko.

PS.Milo to nie ja was zastawiłem tylko wy mnie ale w tym wypadku było warto :D :lol: ale mam nadzieje, że jeszcze nie raz połowimy razem.

#24 OFFLINE   milo26

milo26

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 09 lipiec 2008 - 07:33

No na te informacje czekałem :D Cieszy to że jest rybka na Drawie i współpracuje mimo najazdu kajakarzy.Milo gratuluje bo piękny musiłabyc lipas,a na takiego 43cm lipka to mam wielkiego smaka oczywiście na muchówkę :unsure:

Witaj Trout
Jak będziesz na jesień w Polsce, to będziesz miał w tym okresie największą szansę złapać takiego lipienia na DRAWIE.
Pozdrawiam

#25 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 13 lipiec 2008 - 17:28

Jestem ciekaw co tam na Drawie :unsure: . Milo od piątku miał być, Mifek w niedzielę ale się nie odzyawją. Może trzeba ich wywołać co czynię.

#26 OFFLINE   milo26

milo26

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 lipiec 2008 - 21:15

Jestem ciekaw co tam na Drawie :unsure: . Milo od piątku miał być, Mifek w niedzielę ale się nie odzyawją. Może trzeba ich wywołać co czynię.

Cze Mirat.
Od piątku do dzisiaj byłem praktycznie cały czas nad wodą. Przez te trzy dni spałem łącznie może z siedem godzin, więc nie mam już dzisiaj sił, aby zdać relację. zajmę się tym jutro.
Pozdrawiam

#27 OFFLINE   milo26

milo26

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 15 lipiec 2008 - 18:51

Witam

Od piątku do niedzieli przebywałem nad DRAWĄ. Piątek wieczór oraz sobota rano były przeznaczone na rekonesans z muchówką. W piątek wieczorem na suchą połapałem lipieni do bólu... Sobota rano trochę gorzej, ale pomimo to z kolegą Szymonem i tak nieźle połowiliśmy. Sobota wieczór to już cast za pstrągiem. Wybrałem odcinek, który wczesną wiosną hojnie mnie obdarował, ale poza kilkudziesięcioma okoniami,jednym szczupakiem, czterema płociami nie doszło do spotkania z pstrągami.
W niedzielę rano koło 4 meldują się: Mifek oraz Daniel X Rods. Zaczynamy na odcinku nie zbyt ciekawym na ten dzień. Daniel z muchówką a my z Mifkiem z castem. Łowimy do około 12. Oprócz jak zawsze przepięknej DRAWY nic się w tym dniu specjalnego nie wydarzyło. O przepraszam, Mifek powoli dobiera się do kleni olbrzymów, które są wszędobylskie. Chciałbym jeszcze wspomnieć o brzanie olbrzymie, którą widziałem jak wypłynęła gdy starałem się położyć muchę nad kleniami.
Poniżej parę fotek. :D

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  033.JPG   63,72 KB   282 Ilość pobrań
  • Załączony plik  034.JPG   43,99 KB   286 Ilość pobrań
  • Załączony plik  029.JPG   58,62 KB   276 Ilość pobrań
  • Załączony plik  024.JPG   36,2 KB   278 Ilość pobrań
  • Załączony plik  014.JPG   51,88 KB   279 Ilość pobrań
  • Załączony plik  008.JPG   49,5 KB   282 Ilość pobrań
  • Załączony plik  013.JPG   53,33 KB   284 Ilość pobrań
  • Załączony plik  003.JPG   52,37 KB   286 Ilość pobrań
  • Załączony plik  002.JPG   64,53 KB   284 Ilość pobrań


#28 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 lipiec 2008 - 20:28

Qrcze, Daniel :o Ale mnie nakręcasz.... Chyba mi się ta woda przyśni.
Naprawdę piękna rzeka.

#29 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 15 lipiec 2008 - 20:43

Jak na Drawie wygląda z lipieniem.Dawno tam nie byłem.Łowiłem kiedyś lipki w Sitnicy.Potem chyba park zamknęli dla wędkarzy.W Bogdance też próbowałem lecz,widok podobny jak na zdjęciu.Próbowałem także w Korytnicy,ale szybko przepędziły mnie kajaki.Można w parku dreptać z wędką? Bo Drawa piękna jest.Podobna do Brdy,lecz bardziej przychylna dla muszkarzy.

#30 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 15 lipiec 2008 - 20:43

Cześć Daniel zazdroszczę Ci tego weekendu musiało być super.
Foty fajnie oddają klimat drawy. Co do pstrągów to się nie przejmuj czekają na mnie :lol:.
Oczywiście poszedłem po całości żartuje ale napewno w tym roku jeszcze nie raz odwiedzę Drawę i pstrągi z którymi się zaprzyjaźniłem pozdrawiam.


#31 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 15 lipiec 2008 - 20:49

Jak na Drawie wygląda z lipieniem.Dawno tam nie byłem.Łowiłem kiedyś lipki w Sitnicy.Potem chyba park zamknęli dla wędkarzy.W Bogdance też próbowałem lecz,widok podobny jak na zdjęciu.Próbowałem także w Korytnicy,ale szybko przepędziły mnie kajaki.Można w parku dreptać z wędką? Bo Drawa piękna jest.Podobna do Brdy,lecz bardziej przychylna dla muszkarzy.


Słuchaj Taps lipki na muchę po prostu same wskakują zapytaj milo
on jest specjalistą. Co do połowu to bez problemu wykupujesz pozwolenie na miejscu w parku np.w Głusko 1 dzień= 11pln i śmigasz. Co do kajaków to nie jest tak źle jak zaczniesz skoro świt tj. 4 rano to do 10 spoko nie powinien cię minąć żaden kajak.


#32 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 16 lipiec 2008 - 07:54

@Taps

na Drawie i Korytnicy za lipasami głownię drepczę od kilkunastu lat, przed parkiem, zaraz po otwarciu po zakazie łowienia i przez wszystkie następne lata... Wg mnie jest bardzo źle i do tego z roku na rok coraz gorzej. To że zdarzają się jeszcze dni kiedy możesz jako tako połowić to tylko marne pocieszenie i echo tego co było np 5 lat temu czy wcześniej... Obie rzeki są dość zaskakujące: albo trafiasz na dzień że idziesz i łowisz rybę za rybą ( oj już coraz żadziej...) a tydzień poźniej woda wygląda jak pustynia. Parę lat temu nie było problemu żeby złowić kilka lub kilkanaście ryb ponadwymiarowych w ciągu dnia, do tego było mnóstwo krótkich, szczególnie latem na płaniach. Teraz jak masz kilka brań dziennie to duży sukces, krótkich już prawie nie ma, na najpiękniejszych rynnach nie widać już ustawionych ryb, w miejscach gdzie zawsze coś stało dyżurnego nie ma nic. Oczywiście nadal jest kilka bankówek gdzie jeszcze czasem można coś połowić , jak chociażby odcinek powyżej płani w Sitnicy przy biwaku, ale już miałem dni że nawet tam jednej ryby nie widziałem. W ten weekend poszedłem z muchówką na odcinek gdzie prawie nikt nie łowi, na grubą wodę,myślałem ze zobaczę chociaz jakieś ryby,nawet jak nie będę w stanie podać im tam muchy- niestety rozczarowałem se na maxa, poza dużą ilością kleni i jelców na kilku kilometrach rzeki widziałem zaledwie kilka małych lipieni, złowiłem 2 krótkie i kilka jelców...

Ale nadal będę tam jeździł tak z sentymentu jaki dla urody tej rzeki, nadal będę psioczył na kajakarzy zostawiających góry śmieci wzdłuż całych brzegów ( to co zobaczyłem w tym roku zjeżyło mi włosy na głowie, a to dopiero początek sezonu), nadal będę liczył na niedobitki lipieni i cieszył się z każdej złowionej tam ryby.
W piątek jadę tam na cały weekend, zobaczę czy coś złowię- nie liczę na wiele ale chętnie znów odwiedzę stare miejscówki, postoję nad pustymi rynnami wspominając ile kiedyś stało tam ryb...

Pozdrawiam

#33 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 17 lipiec 2008 - 07:32

smutne rzeczy Danielu piszesz :angry: myślałem że jest lepiej, zwłaszcza po zimowym zlocie i wiosennym spotkaniu z @milo26,gdzie opowieści o rybach nie dawały mi spać przez kilka nocy :(

#34 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 17 lipiec 2008 - 08:31

Pociesz cię Łukaszu w jednym: z pstrągami w ostatnich kilku sezonach mam wrażenie że jest lepiej niż kiedyś, jakby ich sie trochę więcej pokazało- w przeciwieństwie do lipieni. Dla mnie i tak w kontekście lat minionych jest to agonia tej rzeki, nawet jak od czasu do czasu jakiś wielki pstrąg komuś zawiśnie na kiju czy zdarzy się dzień w którym biorą ryby. Nie zmienia to faktu że jest dzika , piękna i jak się nad nią raz pojedzie to wraca się tam latami, nawet jak już ryb nie będzie A o rybnośći sami mogliśmy się przekonać na zimowym zlocie: te kilka marnych rybek na 3 dni łowienia w tyle osób to wynik potwierdzający moje słowa, choć i takie bardzo cieszyły niewątpliwie

Pozdr

#35 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 17 lipiec 2008 - 12:20

Wielkie dzięki za informacje.Przypomniało mi sie,kiedy tam byłem ostatni raz.Rok po zawodach Lipień Drawy 93.Czyli to już cholernie dawno.
A w tym czasie rybnie było wszedzie.Na Brdzie,Gwdzie,Dobrzycy ...
Postaram się odwiedzić Drawę we wrzeniu,kiedy bedzie spokojniej.