Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Powidzkie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

#61 ONLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1710 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 04 październik 2016 - 13:45

A czy przypadkiem woda, która jest/była intensywnie odławiana nie potrzebuje sporo czasu na regeneracje? 

Mam nadzieję, że za kilka lat będzie fajnie tam pojechać....tylko czy jak woda odżyje to nie nastąpi powrót sieci??

 

Jeśli się to uda to będzie super, bo mam blisko i czasami jeżdżę tam rekreacyjnie - więc będę trzymał kciuki, bo z wędką zawsze pływa się przyjemniej ;)



#62 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 04 październik 2016 - 14:25

To są bardzo dobre informacje. Trzymam kciuki :)

 

I nie przejmujcie się krytyką, ona będzie zawsze cobyście nie robili.


  • Gofer2005 lubi to

#63 ONLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1710 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 04 październik 2016 - 14:34

Z mojej strony nie była to krytyka, tylko nadzieja, że to na co będzie trzeba pracować kilka lat nie zostanie kiedyś zniszczone powrotem odłowów.



#64 OFFLINE   kolay

kolay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 04 październik 2016 - 14:39

Trzymam kciuki. To co się dzieje w związku z działalnością dzierżawców na jeziorach obok (Budzisławskie, Wilczyńskie) woła o pomstę do nieba. Ludzie związani z wędkarstwem zaczynają sprzedawać działki, wędkarze na tych akwenach to już rzadkość. Jesli ktoś ma doświadczenia związane z tymi wodami -zapraszam na priv.



#65 OFFLINE   Maciej G.

Maciej G.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaUE
  • Imię:Maciej

Napisano 04 październik 2016 - 14:59

Przy okazji zapraszam na profil stowarzyszenia. https://www.facebook...29183817314882/



#66 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 październik 2016 - 16:09

witam To bardzo drażliwy temat .Odpowiem krótko nie jestem zwolennikiem takich łowisk.Powód jeden komercja to znak nie dla wszystkich dostęp do wody państwowej.....

I bardzo dobrze. Widać do czego prowadzi powszechny dostęp do wód. Do traktowania ich jako spiżarni z tanim białkiem.

Popieram w całej rozciągłości przejmowanie wód przez wszelkiej maści stowarzyszenia zogniskowane na wędkarzach.  :good:


  • Gofer2005 lubi to

#67 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 04 październik 2016 - 16:13

Z mojej strony nie była to krytyka, tylko nadzieja, że to na co będzie trzeba pracować kilka lat nie zostanie kiedyś zniszczone powrotem odłowów.

Owszem jest takie ryzyko. Ale po pierwsze primo Stowarzyszenie jak się założyło, to chyba nie po to, żeby za dwa trzy lata się rozłożyć i odpuścić ;) Po drugie primo można też się pozastanawiać czy literatka jest do połowy pełna czy do polowy pusta, czy nalana z 0,5 czy z 0,7 ta połowa jest większa czy mniejsza, jak również czy 40% w tejże połowie robi różnicę? :) Tylko czemu to służy? ;)

 

Dlatego trzymam kciuki.

A że wiem jak to jest, kiedy robi się coś dobrego, a krytyków bezczynnych dookoła multum, to pozwoliłem sobie ostrzec ;)


  • minecjusz lubi to

#68 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 04 październik 2016 - 17:17

Piotruś, wiesz co mówisz. Znamy się kupę lat, wiem jak działasz u Siebie. Ja również będę trzymał kciuki bo i do wody stosunkowo niedaleko. A potencjał jest, oj jest.



#69 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 04 październik 2016 - 18:20

To dobra wiadomość! Cieszy fakt zmiany podejscia dzierżawców i dostrzeganie przez nich potencjału turystyki wędkarskiej...Będę śledził działalność stowarzyszenia.
  • wujek i Gobio Gobio lubią to

#70 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 04 październik 2016 - 18:21

 

Ostanie dni września przyniosły ważne i interesujące informacje mogące mieć kolosalny wpływ na szeroko pojętą przyszłość Jeziora Powidzkiego. Na mocy decyzji obecnego dzierżawcy jeziora – Powidzkiego Gospodarstwa Rybackiego „Barakuda” Monika Szymańska, Jerzy Warszawski s.c., w północnej części tego akwenu – Zatoce Anastazewskiej – ma powstać wędkarskie Łowisko Specjalne. 

Czemu tylko w północnej części ma być łowisko specjalne. Co z pozostałą częścią? Jezioro to jeden wspólny organizm. Jak ma to wyglądać w praktyce, dwa różne regulaminy na dwóch różnych częściach? Nigdy nie łowiłem na Powidzkim więc pytam jako przyszły zainteresowany.



#71 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 październik 2016 - 18:27

Jeździłem tam kiedyś za dzieciaka na wakacje. Dokładnie do Przybrodzina. Po takich informacjach trzeba będzie się tam wybrać z moją rodziną.


  • popper lubi to

#72 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 październik 2016 - 18:35

Piękna i duża woda. Niestety, moje tam łowy, były mało owocne :(

6284244_ryby232.jpg



#73 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 04 październik 2016 - 19:00

Czy jest gdzieś dostępny statut stowarzyszenia "wędkarski powidz"' lub osoba na forum która aktywnie uczestniczy w ww stowarzyszeniu?

#74 OFFLINE   Maciej G.

Maciej G.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaUE
  • Imię:Maciej

Napisano 04 październik 2016 - 19:26

Czy jest gdzieś dostępny statut stowarzyszenia "wędkarski powidz"' lub osoba na forum która aktywnie uczestniczy w ww stowarzyszeniu?

Jest w opracowaniu. W piątek było dopiero pierwsze spotkanie założycielskie. Po zakończeniu prac będzie rejestrowane w sądzie.

 

Miło widzieć sensowne głosy i wsparcie pomysłu w tej dyskusji. Kilka komantarzy na Facebookowym profilu pokazuje jednak, że wielu widzi problemy w tym pomyśle.

 

Pozdrawiam.

 

Maciej G. 



#75 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 04 październik 2016 - 19:35

@Maciej G proszę zatem abyś poinformował tu na forum lub do mnie na PW jak już się pojawią szczegóły. Mieszkam dość niedaleko i chętnie w miarę swoich możliwości wziołbym aktywny udział w tworzeniu takiego łowiska.

#76 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 04 październik 2016 - 19:56

witam To bardzo drażliwy temat .Odpowiem krótko nie jestem zwolennikiem takich łowisk.Powód jeden komercja to znak nie dla wszystkich dostęp do wody państwowej.....

Jeśli będzie takich łowisk w naszym kraju to każdy wędkarz zgłupieje gdzie ma wstąpić a opłaty i tak musi zrobić w PZW.W moim rejonie jest dwa łowiska czyli karta 173+70 łowisko komercyjne+130 łowisko komercyjne.Stowarzyszeniu jest że musi wędkarz posiadać opłatę PZW....



#77 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1834 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 04 październik 2016 - 21:42

Akurat na to łowisko składka PZW potrzebna nie będzie...
  • minecjusz lubi to

#78 OFFLINE   Maciej G.

Maciej G.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaUE
  • Imię:Maciej

Napisano 04 październik 2016 - 23:30

@Maciej G proszę zatem abyś poinformował tu na forum lub do mnie na PW jak już się pojawią szczegóły. Mieszkam dość niedaleko i chętnie w miarę swoich możliwości wziołbym aktywny udział w tworzeniu takiego łowiska.

 

Witaj. Lukson wysłałem PW.

Jeżeli ktoś ma ochotę pomóc swoja wiedzą lub pracą to każda osoba jest mile widziana w Stowarzyszeniu.

Każdy z grupy inicjatywnej to osoba której na sercu lezy przywrócenie dwnej świetności tej wody.

Trzeba dać szanse na realizacje tego pomysłu tym bardziej, że własciciel wody dał się ( po bardzo długich rozmowach ) przekonać i wyraził zgodę na wycofanie sieci z tego rejonu na poczatek do 2020 roku!  Jest podpisane oficjalne porzumienie w tej sprawie.

 

Nie zmarnujmy tego.

 

Pozdrawiam.

 

Maciej G.


  • lukson, coma i Krzysiu lubią to

#79 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 05 październik 2016 - 08:22

Polskie wędkarstwo jak widać i na tym szanowanym elitarnym forum, jak i na mniej elitarnym FB, jest w większości postrzegane przez pryzmat wysokości składki. Smutne....

 

Ja liczę to tak.

2000 (lekko) to tygodniowy wyjazd do Szwecji. Jestem w stanie tyle zapłacić za rok łowienia w Polsce, jeśli łowisko będzie zadbane (może być nawet w ramach PZW :P

 

W tym przypadku pieniądze powinny być rzeczą wtórną. Po pierwsze rybne łowisko. Co ja mówię - normalne i zdrowe niech będzie, wystarczy :)

 

Jeszcze raz - Powodzenia :)



#80 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 październik 2016 - 10:16

Czemu tylko w północnej części ma być łowisko specjalne. Co z pozostałą częścią? Jezioro to jeden wspólny organizm. Jak ma to wyglądać w praktyce, dwa różne regulaminy na dwóch różnych częściach? Nigdy nie łowiłem na Powidzkim więc pytam jako przyszły zainteresowany.


Jak będziesz tak dobry i opłacisz pensje dla rybaków to chętnie odpuszczą na całym zbiorniku i zajmą się piciem:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych