Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Jezioro Powidzkie


  • Please log in to reply
207 replies to this topic

#101 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Posted 13 October 2017 - 08:14

Trochę dziwny jest ten zapis że z każdym szczupakiem trzeba spływać do mariny, nie wiem jak potem te ryby będą w stanie odpłynąć w dobrej kondycji o własnych siłach. Chyba że będą przetrzymywane w specjalnych pojemnikach z wodą.


To nie dotyczy zawodów. Chodzi o największego szczupaka jesieni. Można przewieźć w bakiście czy pojemniku z wodą, w dużym podbieraku bo inaczej nie widzę rozwiązania jak to rozegrać

#102 OFFLINE   Jamjest

Jamjest

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 posts
  • LokalizacjaWielkopolska

Posted 13 October 2017 - 09:16

A tak z innej beczki - czy rozważane jest wprowadzenie zasady no kill dla szczupaka ?W sensie nie tylko na zawodach ale ogólnie?



#103 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,003 posts

Posted 15 October 2017 - 16:06

Panowie, jak wygląda sytuacja na Powidzu.Bardzo cicho tu jeżeli chodzi o wyniki.



#104 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Posted 15 October 2017 - 18:33

ktorym miejscu mogę podjechac nad wodę aby blisko brzegu rozłożyć ponton, zapakować manele i zostawić samochód tak żeby był w miarę bezpieczny podczas gdy ja spędzę cały dzień na wodzie? Chodzi mi raczej o jakieś dzikie miejsce a nie teren hotelu Maron poniewaz bedę tam koło 4-5 rano i hotel zapewne bedzie zamknięty.
 
Jeśli ktoś moze pomóc w tym zakresie będę wdzięczny :)


W Moranie na recepcji pokazujesz pozwolenie i mówisz że chcesz się zwodować i nie ma problemu, auta nie ukradną bo teren monitorowany, a slip jest porządny i prąd na pomoście. Czynne 24h

#105 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 posts
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Posted 15 October 2017 - 21:06

z mojego FB

Byłem wczoraj na zebraniu Stowarzyszenia Wędkarski Powidz, byłem aby się dowiedzieć w jakim kierunku to pójdzie - jeżeli o ryby, gospodarkę, ochronę to we właściwym. Potem zadałem pytanie o poruszanie się po zbiorniku na spalinie, pomijamy moc bo o zasadę tu chodzi, koledzy ze stowarzyszenia odpowiedzieli że:
- nie zgodzą się władze terenowe bo jest Natura 2000
od razu odpowiedź, Woliński Park Narodowy - można, Drawski park - można
- sami nie chcą bo chcą mieć spokój -ich prawo, należy to uszanować
- pojawią się "goście" na skuterach, nartach i dużych motorówkach

Na razie łowiskiem specjalnym jest jedna zatoka ale w planach "jak dobrze pójdzie" jest przejęcie całej wody pod wędkarstwo, dużej i głębokiej wody i teraz moje pytanie do Was bo może jestem jedynym co tak myśli a może nie.
Jak to ma się do bezpieczeństwa na wodzie o takim czasie jak teraz? mam łódź kabinową, na każdym zwykłym elektryku pod wiatr nie ma szans, na większej wędkarskiej podobnie - ja nie jadę
Jak to ma się do metody trollingowej (dopuszczonej na tym zbiorniku) a na tak głębokiej wodzie w zasadzie jedynej aby dobrać się do dużych ryb - ja nie jadę
Pytanie kolejne czy przyjedziecie na tą wodę mając do dyspozycji inne dobre łowiska (na Czorsztynie ponoć trwają już prace nad zniesieniem zakazu ze względu na bezpieczeństwo) z przyczepką akumulatorów lub czy kupicie nowoczesnego elektryka z dodatkową baterią za 11-12 tyś? - ja nie kupię mam już 4 i 50 koni i to mi wystarcza, pojadę gdzie indziej. Koniec w końcu nie zostawię im tam pieniążków a o to w tym wszystkim chodzi, nie ma pieniążków nie ma rozwoju. Znam takich co jadą na zawody w czerwcu tylko dlatego że jest dopuszczona spalina, to chyba coś znaczy.
Moich wypocin nie należy rozumieć jako żale wylewane na Stowarzyszenie ale może jako początek dyskusji w szerszym gronie po której coś drgnie.



#106 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5,808 posts
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Posted 16 October 2017 - 07:48

Pewnie ciężko będzie obejść ten zakaz, ale dla mnie jedynym sensownym rozwiązaniem jest dopuszczenie spaliny do mocy powiedzmy 5km w 4-suwie, mamy z głowy skutery, ścigacze, a taki silnik hałasu dużego nie zrobi i nie zanieczyszcza środowiska. Tylko jak się dopuści spalinę o tej mocy zaraz podniesie się lament że jakaś grupa jest dyskryminowana. U nas niestety sprawdzają się tylko rozwiązania zerojedynkowe.


  • carlus75 and Gofer2005 like this

#107 OFFLINE   oldziu

oldziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 posts
  • LokalizacjaSłupca
  • Imię:Olgierd
  • Nazwisko:Nowicki

Posted 16 October 2017 - 08:16

Cześć, 

Mam do tego jeziora 10km. Obecnie jest to totalna pustynia jesli chodzi o wędkarstwo, ale nie o tym....

W tej chwili w weekendy, czyli teoetycznie najlepsze wędkarsko czas na wodzie nie widać w ogóle łódek wędkarskich może jakies pojedyncze i obecnie pływanie na spalinie nie przeszkadzało by nikomu, gdyby używali jej wędkarze, nawet gdyby było ich kilkunastu, Ale w szczycie sezonu letniego gdyby silniki spalinowe były dozwolone to byłoby gęsto od skuterów i motorówek. Niestety w naszych realiach musi być całkowity zakaz, bo zaraz jakaś grupa będzie miała pretensje. 

Nie oszukujmy się że wędkarze przy obecnym rybostanie tego jeziora dadzą wymierne wpływy finansowe w porównaniu ze zwykłymi turystami wypoczywającymi na brzegu Powidzkiego. Nie ma co się napalać na razie na super zmiany na tym jeziorze. Już na początku jak gosp. ryb Barakuda obejmowało dzierżawę miały być zmiany dla wędkarzy na +, a niestety ich nie było, tylko ceny zezwolenia poszły radykalnie w górę, żeby chyba tylko tych wędkarzy odstraszyć. 

Nie wiem jak to zrobić, ale bardzo trzymam kciuki żeby ta woda była rybną szczupakową wodą. Sam mam blisko, ale ze względu na wyniki ta woda dla mnie wędkarsko nie istnieje.

 

PS A zapomniałem, z tą pustynią to nie do końca - ładne wzdręgi można połowić, ale z tego co wiem to rybak też się za nie ostro bierze.....

 

Prośba do użytkowników, który łowią na Powidzu - wstawiajcie fotki z rybami, może to pomoże zwiekszyć zainteresowanie wędkarzy i dzierżawcy wędkarstwem na jeziorze.  Chyba jest czasem coś co można sfocić, czy nie?....


Edited by oldziu, 16 October 2017 - 08:17.


#108 OFFLINE   Jamjest

Jamjest

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 posts
  • LokalizacjaWielkopolska

Posted 17 October 2017 - 10:08

Cześć, 

Mam do tego jeziora 10km. Obecnie jest to totalna pustynia jesli chodzi o wędkarstwo, ale nie o tym....

W tej chwili w weekendy, czyli teoetycznie najlepsze wędkarsko czas na wodzie nie widać w ogóle łódek wędkarskich może jakies pojedyncze i obecnie pływanie na spalinie nie przeszkadzało by nikomu, gdyby używali jej wędkarze, nawet gdyby było ich kilkunastu, Ale w szczycie sezonu letniego gdyby silniki spalinowe były dozwolone to byłoby gęsto od skuterów i motorówek. Niestety w naszych realiach musi być całkowity zakaz, bo zaraz jakaś grupa będzie miała pretensje. 

Nie oszukujmy się że wędkarze przy obecnym rybostanie tego jeziora dadzą wymierne wpływy finansowe w porównaniu ze zwykłymi turystami wypoczywającymi na brzegu Powidzkiego. Nie ma co się napalać na razie na super zmiany na tym jeziorze. Już na początku jak gosp. ryb Barakuda obejmowało dzierżawę miały być zmiany dla wędkarzy na +, a niestety ich nie było, tylko ceny zezwolenia poszły radykalnie w górę, żeby chyba tylko tych wędkarzy odstraszyć. 

Nie wiem jak to zrobić, ale bardzo trzymam kciuki żeby ta woda była rybną szczupakową wodą. Sam mam blisko, ale ze względu na wyniki ta woda dla mnie wędkarsko nie istnieje.

 

PS A zapomniałem, z tą pustynią to nie do końca - ładne wzdręgi można połowić, ale z tego co wiem to rybak też się za nie ostro bierze.....

 

Prośba do użytkowników, który łowią na Powidzu - wstawiajcie fotki z rybami, może to pomoże zwiekszyć zainteresowanie wędkarzy i dzierżawcy wędkarstwem na jeziorze.  Chyba jest czasem coś co można sfocić, czy nie?....

Zgadzam się z każdym zdaniem. Jeżdżę tam od 30 lat. Wędkarsko jest to pustynia poza może płotkami i wzdręgami. I nie są temu winni wędkarze tylko sieci.No ale o tym można by felietony pisać, może nowy dzierżawca ma inne podejście, ale jak już pisałem wyżej mam poważne wątpliwości czy w związku z odcięciem rybaków od części jeziora nie odbijają sobie tego w drugiej części. W sezonie wprowadzenie spaliny spowodowałoby negatywną reakcję wypoczywających, zresztą przy tym ruchu żaglówek i niepełnosprytnych operatorów tychże (niektórych czarterów), bardzo szybko byśmy mieli tragedię. Tytułem "humoreski" z tego weekendu- zaprosiłem kolegę na ryby, jedziemy do Giewartowa w piątek kupić zezwolenie - zamknięte na głucho. Dobiliśmy się dopiero w niedzielę, żeby usłyszeć że się zezwolenia skończyły  :huh:


  • Muszka likes this

#109 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 posts
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Posted 17 October 2017 - 11:32

W sezonie wprowadzenie spaliny spowodowałoby negatywną reakcję wypoczywających, zresztą przy tym ruchu żaglówek i niepełnosprytnych operatorów tychże (niektórych czarterów), bardzo szybko byśmy mieli tragedię.

 

to już jest na wyrost, zawsze w miesiącach wakacyjnych można wprowadzić zakaz i mamy sprawę załatwioną

 

Jestem bardzo ciekawy co będzie z pogłowiem ryb bo nie wiem czy wiecie a padło to na zebraniu że dzięki wykonaniu operatu wciągu kilku ostatnich lat wpuszczono  5 ton suma. Zakładając 4 szt na 1 kg mamy 20 000 szt  co przy 1000 ha mamy 1 szt na 500m2



#110 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Posted 17 October 2017 - 20:30

Dzisiejszy kromp z pustyni :P

Attached File  FB_IMG_1508268231369.jpg   111.48KB   28 downloads

Attached File  FB_IMG_1508268236003.jpg   46.71KB   23 downloads

112 :)
  • wujek, Slavobeer, lukson and 4 others like this

#111 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,598 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 17 October 2017 - 20:42

Jestem bardzo ciekawy co będzie z pogłowiem ryb bo nie wiem czy wiecie a padło to na zebraniu że dzięki wykonaniu operatu wciągu kilku ostatnich lat wpuszczono  5 ton suma. Zakładając 4 szt na 1 kg mamy 20 000 szt  co przy 1000 ha mamy 1 szt na 500m2

Założyłeś że wszystkie przeżyją a to pewnie nierealne.



#112 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 17 October 2017 - 20:55

Nie wiem, jak było w tym przypadku, ale te, które znam są inne. Mianowicie na 5 ton suma przypada około 40-50 tysięcy sztuk (kroczek).

Na temat przeżywalności niech wypowiedzą się ichtiologowie, ja znam tylko ogólne szacunki innych.



#113 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 posts
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Posted 17 October 2017 - 22:19

podobnie jak karpia 200-250 gr sztuka (przynajmniej tak mnie uczono)

przy Twoim liczeniu wychodzi 100gr a to kijanka. Mając sumy na targach w akwarium przekonałem się że to ryba zajebiście wytrzymała, wyskoczył a akwarium 1,5  nad betonem poleżał 30 minut na suchym i rozrabiał dalej.

Abstrahując to i tak zajebiście dużo, troling sumowy za jakiś czas na tym zbiorniku będzie się rozwijał.



#114 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 17 October 2017 - 22:21

Miałem przyjemność zarybiać sumem, żaden nie miał więcej niż 150 gram, dlatego tak napisałem.



#115 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,003 posts

Posted 18 October 2017 - 04:45

Dzisiejszy kromp z pustyni :P

FB_IMG_1508268231369.jpg

FB_IMG_1508268236003.jpg

112 :)

Pewnie wziął z trola z większej głębokości .Graty...

Edited by Kadet, 18 October 2017 - 04:48.


#116 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Posted 18 October 2017 - 07:11

Pewnie wziął z trola z większej głębokości .Graty...


Tak:)
  • Tomek88 likes this

#117 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 posts

Posted 18 October 2017 - 20:55

Ja tu na zesłaniu a Wy takie mamuśki targacie!!
  • Gofer2005 likes this

#118 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Posted 18 October 2017 - 21:32

Ja tu na zesłaniu a Wy takie mamuśki targacie!!


Gdzie się podziewasz?

#119 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 posts

Posted 19 October 2017 - 19:25

Nad woda ale bez wędki ;)

#120 OFFLINE   Mordeo

Mordeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 20 October 2017 - 08:44

Pewnie ciężko będzie obejść ten zakaz, ale dla mnie jedynym sensownym rozwiązaniem jest dopuszczenie spaliny do mocy powiedzmy 5km w 4-suwie, mamy z głowy skutery, ścigacze, a taki silnik hałasu dużego nie zrobi i nie zanieczyszcza środowiska. Tylko jak się dopuści spalinę o tej mocy zaraz podniesie się lament że jakaś grupa jest dyskryminowana. U nas niestety sprawdzają się tylko rozwiązania zerojedynkowe.

 

Tak jest na niektórych wodach na szeroko pojętym Zachodzie. Jeziora są zamknięte dla silników spalinowych z wyjątkiem mocy np. do 5 KM. Taki silnik daje już szansę w miarę sprawnie się poruszać, a nie hałasuje.

 

Jednak u nas w kraju nie ma mody na myślenie. Przykład - np. ograniczenie prędkości przy szkołach. W Niemczech np. jest przy szkole znak ograniczający prędkość do 40 km/h, a pod nim napis - obowiązuje od poniedziałku do piątku od 7:00 do 17:00. Logiczne? Bardzo. A u nas się policja na takim w sobotę wieczorem ustawia i łoi mandaty, co by budżet reperować.  Inny przykład - zakaz wyprzedzania, a pod nim napis - ciągniki można wyprzedzać.

 

Autostrady - zakaz wyprzedzania się tirów, a pod nim napis od 6:00 do 22:00 - czyli w nocy, gdy jest mniejszy ruch osobowy mogą się wyprzedzać, bo nie przeszkadza nikomu.

 

Można? Można!

 

Tylko u nas jakoś nikt nie może włączyć myślenia, żeby ludziom cokolwiek ułatwić.To samo dotyczy akwenów wodnych. Takie 5 konne silniki są praktycznie niesłyszalne.


  • wujek likes this