Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Powidzkie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 wrzesień 2018 - 23:01

Poradźcie proszę, gdzie można bezpiecznie zwodować łódkę nad tym jeziorem i zostawić auto. Hotel Moran odpada ze względu na cenę. Dzięki.



#142 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 29 wrzesień 2018 - 06:28

Myślę ze od strony plazy wojskowej byloby ok, autko mozesz tam zostawic albo na bezplatnym albo platnym.jakies grosze z tego co pamietam

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap

#143 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 18 listopad 2018 - 19:46

Witam

 

W 2017 roku w Wielkopolsce na wydzielonej zatoce powstało łowisko specjalne.

http://www.barrakuda..._specjalne.html

 

W ubr. 4 listopada wraz z synem byłiśmy poraz pierwszy na łowisku. Nie było żadnych rewelacji pod względem brań szczupaka,

a z "wyjętych" był jeden ponad 50 cm wielkości. Przyjemnym było to, że poznaliśmy się z Markiem Szymańskim :)

 

W tym roku wyruszyliśmy na "Barakudę" 17 listopada. Nastawiliśmy się na "polowanie" za dużymi okazami. Warunki pogodowe rano były ciężkie, mróz, mgła, wiatr. Pływaliśmy w trollingu blisko 8 godzin, a cała nasza "wędrówka" po jeziorze wyniosła 14,9 km.

Pomimo stosowania różnych przynęt: gum, woblerów, różnej wielkości i połowach na różnych głębokościach, stokach, kantach, nad wziesieniami, tzw. główkami, ponieśliśmy porażkę :( Być może to nie był ten dzień ?, nie wstrzeliłiśmy się w okres żerowania ?

Lecz po tych dwóch wyjazdach na łowisko doszliśmy do wniosku, że jest to bardzo dobre łowisko z potencjałem, ale za 4 - 5 lat ;)

 

Tak było 17 listopada.

 

 

 


  • PePe. lubi to

#144 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 listopad 2018 - 19:51

Kolego sympatyczny, nie oczekuj, że u progu zimy natrzaskasz sielawowców w jeziorze o powierzchni 1500 ha, choćby nie wiem jak rybne było😉 Nie odważyłbym się wyciągać wniosków po dwóch wyprawach o różnych porach roku, w dodatku z rocznym interwałem.

Użytkownik Pumba edytował ten post 18 listopad 2018 - 19:51

  • Marcin Goralewski, BOB i Tomek88 lubią to

#145 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 18 listopad 2018 - 21:00

Ja tam się cieszę z takich wpisów. Jakby ktoś wstawił zdjęcia pięciu metrówek to zaraz najazd na jezioro by był, a tak kto ma łowić ten łowi.


  • Kadet i CR33D lubią to

#146 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 19 listopad 2018 - 19:56

Kolego sympatyczny, nie oczekuj, że u progu zimy natrzaskasz sielawowców w jeziorze o powierzchni 1500 ha, choćby nie wiem jak rybne było Nie odważyłbym się wyciągać wniosków po dwóch wyprawach o różnych porach roku, w dodatku z rocznym interwałem.

Wnioski są z dwóch jesiennych wyjazdów z listopada 2017r. i 17 listopada 2018r. To są te same pory roku - tak.

Zatoka anasterzewska - łowisko specjalne Barakuda, to nie cały Powidz, którego cała powierzchnia stanowi 1100 ha. Sama zatoka to kilkanaście procent z całości.

Jeżeli prawidłowo "czyta" się wodę i obserwuje efekty innych użytkowników, łowiących, porównując swoje efekty, można wysunąć wniosek. Ten jest mój.

      Jestem sercem za tym, by łowisko to obfitowało w szczupaki i inne drapieżne i jak widzicie sam przyłożyłem do tego cegiełkę, dwukrotnie się tam udając i płacąc za jednodniowe zezwolenie 50 zł.,bym mógł tam łowić. 

Życzę dzierżawcy powodzenia w przedsięwzięciu i to, by w przyszłości było ono znane i licznie odwiedzane przez wędkarzy.

 

Na łowiskach, gdzie rybostan jest liczny a szczupak obfituje mnogością "próg" zimy jak mówisz @Pumba,  nie stanowi żadnej przeszkody w jego połowach i jak widzieliście nawet w listopadzie w trollingu, który dopuszczony jest tam do końca grudnia. Nadto, by cokolwiek mysleć o danym łowisku trzeba się na nie udać, poznać, połowić - niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. ;)

 

       A teraz, tak. Nie bierzcie pod uwagę moich wniosków, a porównajcie wyniki odbytych zawodów spinningowych:

* na łowisku specjalnym Barakuda w 2017 r.

 

http://www.hotelmora...-2017-all-23176

 

* na jeziorze Lubiąż w 2018 r.

 


Użytkownik Harjer edytował ten post 19 listopad 2018 - 19:58


#147 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 listopad 2018 - 22:14

 

Na łowiskach, gdzie rybostan jest liczny a szczupak obfituje mnogością "próg" zimy jak mówisz @Pumba,  nie stanowi żadnej przeszkody w jego połowach i jak widzieliście nawet w listopadzie w trollingu, który dopuszczony jest tam do końca grudnia. 

 

Byłeś kiedyś na takowym?



#148 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 20 listopad 2018 - 07:49

Tak,byłem i nie mam potrzeby wyjazdów poza granicę. U nas jest sporo bardzo dobrych, łownych jezior. Trzeba tylko się tam udawać.
Ps. Z tego co piszesz Kol.Łukasz, mogę wnioskować, że o tej porze - listopad, już nie spinningujesz za drapieżnikiem, bo to schyłek zimy?

#149 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 listopad 2018 - 14:57

Tak,byłem i nie mam potrzeby wyjazdów poza granicę. U nas jest sporo bardzo dobrych, łownych jezior. Trzeba tylko się tam udawać.
Ps. Z tego co piszesz Kol.Łukasz, mogę wnioskować, że o tej porze - listopad, już nie spinningujesz za drapieżnikiem, bo to schyłek zimy?

Spinninguję i trollinguję, wróciłem 30 minut temu. W momencie kiedy zaczyna się u nas okres ochronny na szczupaki jadę tam, gdzie można je nadal łowić.


  • godski lubi to

#150 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 23 listopad 2018 - 11:59

Wszystkie szczupaki zgromadziły sie na lowisku specjalnym haha. Na tzw "dużym " są setki lepszych miejsc na tą porę niż na "anastazewskiej" . Szczupaki o tej porze są obżarte sielawą podchodzacą do tarła . A tak wogóle to tam nie ma ryb bo Panie... rybacy siatami wytłukli :)



#151 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 23 listopad 2018 - 12:49

Tak, to prawda, że poprzednio przed oddaniem zatoki w dzierżawę, odłowy były intensywne. Tak jak pisałem, to łowisko z potencjałem za 4-5 lat.
Ps. Dlaczego wybraliśmy łowisko
specjalne ?
No cóż, można na nim łowić o tej porze w trollingu, a nastawienie było na selektywne, lecz bez efektów.

#152 OFFLINE   Jamjest

Jamjest

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 16 grudzień 2018 - 20:35

Wszystkie szczupaki zgromadziły sie na lowisku specjalnym haha. Na tzw "dużym " są setki lepszych miejsc na tą porę niż na "anastazewskiej" . Szczupaki o tej porze są obżarte sielawą podchodzacą do tarła . A tak wogóle to tam nie ma ryb bo Panie... rybacy siatami wytłukli :)

Kolego poza specjalnym od 1 listopada nie można łowić z łodzi. Na tej wodzie jak nie masz łodzi to sobie możesz żywca zarzucić i to z jednej strony tylko i liczyć na cud. Rozwiń więc swoją myśl grzecznie proszę.



#153 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 28 maj 2019 - 13:06

Minęło już troszkę czasu. Ciekawe jakie efekty dały te działania ?



#154 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 28 maj 2019 - 20:20

115 cm, 103 cm i 97 cm na Moran Cup 😉
  • wujek i urasenty lubią to

#155 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 29 maj 2019 - 07:45

Czyli takie jak trzeba.



#156 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 29 maj 2019 - 08:18

czyli nie jest źle :)  Pogratulować pomysłu :)



#157 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 25 czerwiec 2019 - 21:37

Czy ktoś się orientuje czy na Jeziorze Powidzkim można pływać na spalinie?.
Z relacji z zawodów widziałem ze pływali. Pytanie czy tylko na czas zawodów

#158 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 czerwiec 2019 - 22:51

Tylko na czas zawodów. Na codzień elektryk.

#159 OFFLINE   Jamjest

Jamjest

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 05 listopad 2019 - 20:30

I po sezonie z łodzi na większej części jeziora. Jak tam Panowie wyniki ? I czy moze mi ktos wytłumaczyc gwałtowny spadek poziomu wody?W szczególności po wakacjach nagle makabra jakaś...



#160 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 06 listopad 2019 - 03:54

I po sezonie z łodzi na większej części jeziora. Jak tam Panowie wyniki ? I czy moze mi ktos wytłumaczyc gwałtowny spadek poziomu wody?W szczególności po wakacjach nagle makabra jakaś...


Nie znam tego jeziora ale jest tam najpewniej tak jak w całym kraju, deszcz miesiącami nie padał to wody nie ma.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych