Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Por


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 20 luty 2014 - 15:30

Teraz bagrują za unijna kase, za 20 lat  będą renaturalizować,też za unijna kase.

Dokładnie tak Marcin,choć na razie Unia przykręciła kurek z kasa na tzw.politykę przeciwpowodziową (po polsku polegającą na wyprostowaniu/odmuleniu każdej rzeczki i rowu co by woda szybciej spływała i fala była wyższa....).



#22 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 marzec 2016 - 17:25

Mogli byście polecić jakieś ciekawe rejony jeśli chodzi o Por albo Wieprz? Tzn. tak, żeby można było sobie pstrągów połowić ale i gdzieś się przejśc na spacer z dzieciakami. Mile widziana nieco lepsza baza noclegowa (hotel lub pensojant z basenem) - tak, żeby dzieciakom się nie nudziło :).



#23 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 18:09

Ciekawe rejony i Por to dwie różne rzeczy. Zdecydowanie wybierz Wieprz, np. w Bondyrzu restauracja rybna, młyn, plac zabaw czyli Pstrąg Roztoczański itp.....  wieża widokowa, kaplica i rezerwat Święty Roch, Krasnobród, Zamość blisko, park jurajski i zoo w Zamościu dla dzieci.......


  • urasenty i yffea lubią to

#24 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 14 marzec 2016 - 19:52

Mogli byście polecić jakieś ciekawe rejony jeśli chodzi o Por albo Wieprz? Tzn. tak, żeby można było sobie pstrągów połowić ale i gdzieś się przejśc na spacer z dzieciakami. Mile widziana nieco lepsza baza noclegowa (hotel lub pensojant z basenem) - tak, żeby dzieciakom się nie nudziło :).


Odezwij sie na priv kiedy, na ile chcesz przyjechać to coś poradzę.

#25 OFFLINE   mar233

mar233

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 14 marzec 2016 - 23:54

S.O.D. zapomniłes o Zwierzyncu od maj mozna kajakiem, w lipcu fimy daja. 


  • S.O.D. lubi to

#26 OFFLINE   bamm

bamm

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • Lokalizacjawschód
  • Imię:mirek

Napisano 15 marzec 2016 - 14:37

Od wiosny jak tylko zrobi się nieco cieplej na Wieprzu zaczyna się sezon na kajaki i tu mamy problem Jest ich nie 5 a 300 przez dzień
  • Piotr 75 lubi to

#27 OFFLINE   mar233

mar233

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 15 marzec 2016 - 14:55

no mysle ze nawet wiecje. Problem kajkakow jest taki ze władza pod nie prostuje rzeke zeby było latwiej bo pstragi do kajakow to sie juz przyzwayczaiły.



#28 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 15 marzec 2016 - 21:10

no mysle ze nawet wiecje. Problem kajkakow jest taki ze władza pod nie prostuje rzeke zeby było latwiej bo pstragi do kajakow to sie juz przyzwayczaiły.


Staraj się pisać poprawnie.

#29 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 15 marzec 2016 - 21:11

...bo pstragi do kajakow to sie juz przyzwayczaiły.

Pstrągi tak, lipienie również, ale co z ludźmi?

Ja na pstrągach szukam przede wszystkim ciszy, spokoju, samotności, jednak nawet gdybym był niezwykle towarzyskim i otwartym człowiekiem, to dwusetny kajak mijający mnie na długość w najlepszym razie wiosła, oraz sto pięćdziesiąte pytanie "czy bierą", i tak zupełnie po ludzku by mnie wkur... zdenerwowało. Tym bardziej że odbywa się to niemal zawsze przy akompaniamencie pisków/wrzasków/śpiewów/przekleństw i oczywiście z tym charakterystycznym głuchym dudnieniem o burty którego echo zapowiada eskadrę czerwonych katamaranów czasem sporo wcześniej zanim się jeszcze dadzą zobaczyć. Dla mnie to w żadnym razie nie są warunki do oddawania się swojemu ulubionemu hobby i to że ryby biorą nie jest dla mnie absolutnie żadnym argumentem. W tym roku mam co prawda silne postanowienie wybrać się na Wieprz ze 3 razy w sezonie kajakowym, licząc że jeśli pogoda będzie bez szału, a ja pojadę np. w poniedziałek, to będzie znośnie, ale spójrzmy prawdzie w oczy - każdy kto zna temat wie że się oszukuję...

A Por? Cóż, wiem że niewielkimi odcinkami wygląda to lepiej, ale generalnie każdemu ceniącemu przyrodę w możliwie niezmienionej formie kontakt z tym ciekiem przynosi niesmak/nerwy/obrzydzenie/rozczarowanie/niedowierzanie. Cóż, jakieś pstrągi będące cieniem dawnej świetności jeszcze tam są, ale tego w czym żyją nie sposób już nazwać rzeką. Jeśli dla kogoś liczą się wyłącznie ryby, to oczywiście może próbować. Wszystkim innym odradzam.


  • Zielony i jacekp29 lubią to

#30 OFFLINE   mar233

mar233

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 15 marzec 2016 - 21:29

masz racje dla tego trzeba sie zwijac przed kajakami do domu



#31 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 16 marzec 2016 - 08:37

Polecam poranne wstawanie, na wodzie nie później niż o wschodzie słońca. Kajaki wypływają przeważnie po 9 więc w lecie mamy kilka godzin spokojnego wędkowania. Do tego nie wypływają niżej niż w Obroczy. Jeśli zaczynają niżej to jest to późno i bardzo rzadko. Ja przeważnie wtedy jadę na No kill lub niżej i spokojnie sobie wędkuje cały ranek. Często kończę zanim pojawi się pierwszy kajak. Gorzej niestety jak mamy pochmurny dzień i chciało by się powędkować dłużej.


  • Luka81 i Zielony lubią to

#32 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 16 marzec 2016 - 09:15

Podobnie ja robię w sezonie wstaję o 3 :) 1h jazdy autem nad rzekę , a po 5 rano już nad wodą macham patykiem.Mam pewność że nikt przede mną nie łowił a do pojawienia się kajaków mam parę godzinek.Powinno się zakazać spływów kajakowych na takich rzekach , osoby uprawiające ten sport zostawiają przy brzegach rzeki duży syf po jedzeniu i piciu.



#33 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 16 marzec 2016 - 09:29

Osoby po "spożyciu" maja zakaz pływania kajakiem. ;)

Z tego co słyszałem była już akcja policji z alkomatem i było nieprzyjemnie :D . Proszę o tym pamiętać gdyby np. sypały się epitety w waszym kierunku.


  • Zielony lubi to

#34 OFFLINE   mar233

mar233

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 16 marzec 2016 - 09:31

 Kajtelek2 wszystko dla ludzi wedkarze czasem tez zostawiaja syf, ja sam przynajmniej dwa razy w sezonie wsiadam do kajaka a juz jaka frajde maja dzieciaki, tyle im mozna pokazac opowiedziec w tym czasie. Zakazac to sie powinno prostowanai rzeki zeby kajaka było łatwiej jak płynolismy Wieprzem w 2010 r. to trzeba było z 3, 4 razy przenosic kajak a teraz to jak autostrada. 



#35 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 16 marzec 2016 - 12:13

Co roku sprzątamy Wieprz i to co zostaje po kajakach w ciągu sezonu na tira nie zabierze.

#36 OFFLINE   Endern

Endern

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaPysznica
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Mierzwa

Napisano 22 sierpień 2022 - 07:23

Jak wygląda sytuacja z rybami na Porze ?

#37 OFFLINE   WronaJig

WronaJig

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • Lokalizacjawszędzie byle na rybach :)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:W

Napisano 22 sierpień 2022 - 07:39

Por musi odpocząć parę sezonów chyba że znowu kormorany mu nie pozwolą ..