Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jeziorowe pstrągi i okonie z brzegu

blank pstrąg okoń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 21:24

Grzesiek gratuluje wyboru modelu i pracowni. :)

Pochwalisz się chyba pięknymi fotkami rybek złowionych na tego kijaszka? :)



#82 OFFLINE   Granturismo

Granturismo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaBeskid Mały
  • Imię:Grzesiek

Napisano 31 październik 2014 - 21:25

Witam ponownie po dłuższej przerwie :)

 

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze blanku pod wędkę moich marzeń :) Dziękuję również kolegom, którzy zbudowali dla mnie dwie fajne wędeczki. Jedna to Phenix Elixir FX 902-2, druga Lamiglas XMG 114 2L. Phenix sprawdza się świetnie przy mniejszych przynętach (3-5g), a jego główną zaletą jest niebywale pewny i przyjemny hol, zaś Lamiglas najlepiej obsługuje nieco cięższe obrotówki w zakresie 7-12g, jest znacznie szybszy, dynamiczniejszy i oddaje znacznie dalsze rzuty.

 

Po dwóch udanych wędkach chciałbym jeszcze zainwestować w jedną. Zainspirowany postem kolegi maxtora zamierzam zamówić sobie czteroskładowego travela.


Ostatnio jestem fanem zbrojenia wędek (spinning i casting) na morskich blankach muchowych Sage (Xi2 i Xi3). Zależy mi na travelach. Mam już 4 sztuki i to pewnie nie koniec, tym bardziej, ze Sage wypuścił tańszą serię morskich muchówek - Motive. Niestety jeszcze nie można kupić blanków. Na pstrągi na pewno bardzo dobry byłby model Xi3; 9'; #7 lub #6.

pzdr

 

Chciałbym, aby wędka łączyła zalety dwóch poprzednich, czyli była szybka, oddawała baaaardzo dalekie rzuty, zapewniała dobrą kontrolę przynęty i łatwe zacięcie z dużej odległości, oraz pewny hol. Zakres przynęt 1/8-1/2lb, czyli gdzieś między 3,5, a 14g, głównie obrotówki. Łowię z brzegu na górskich jeziorach. Woda głęboka, bez zawad, pni, czy roślinności. Żyłka głównie 0,18mm. Kołowrotek Shimano AR-C 4000. Wędka musi się zmieścić do walizki, więc jej długość (wraz z tubą) nie może przekroczyć 90cm. Interesują mnie tylko blanki z najwyższej półki. Mój wstępny wybór to: Sage Salt, St. Croix SCV Fly i FishingArt Ventus R Nano. Oczywiście jestem otwarty również na inne propozycje.

 

Czytałem, że nie każdy blank muchowy można przerobić na spinning, a i samo zbrojenie wymaga i wiedzy i doświadczenia. Proszę więc doradźcie mi, jaki blank, o jakiej długości, jaka klasa? Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.

Dziękuję!



#83 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 31 październik 2014 - 22:59

Dane mi było oglądać przedpremierowe blanki Salt. Nie wiem czy dla twoich potrzeb nie będą zbyt mocarne.

Porównując do starej serii Xi3 to Salty są pancerne. Nadają się jak najbardziej na spinning ale trzeba właściwie dobrać moc.

St.Croix z serii słonowodnej to też dobry wybór.

Odnośnie SAGE Salt to sam planuje zrobić jakiegoś travelka ale pod szczupaka.


Użytkownik bardziu edytował ten post 31 październik 2014 - 23:00


#84 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 29 lipiec 2015 - 13:34

Dane mi było oglądać przedpremierowe blanki Salt. Nie wiem czy dla twoich potrzeb nie będą zbyt mocarne.

Porównując do starej serii Xi3 to Salty są pancerne. Nadają się jak najbardziej na spinning ale trzeba właściwie dobrać moc.

St.Croix z serii słonowodnej to też dobry wybór.

Odnośnie SAGE Salt to sam planuje zrobić jakiegoś travelka ale pod szczupaka.

bardziu ruszyłes cos tym trawelkiem? sam jestem zainteresowany tymi blankami,tym bardziej że są w moejej ulubionej dł,8,6(mowa o tych mocnych)



#85 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 lipiec 2015 - 14:42

:D  :D  :D  :D    ruszał ale tylko klawiaturą. I nie sam. Niestety Bardziu nie odpowie jak zobaczysz na profil.


  • Bujo i andrklim lubią to

#86 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 30 lipiec 2015 - 07:55

:D  :D  :D  :D    ruszał ale tylko klawiaturą. I nie sam. Niestety Bardziu nie odpowie jak zobaczysz na profil.

ano prawda Wojtek ,dzięki  :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, pstrąg, okoń