Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ceny w pracowniach rodbuildingowych, produkcja w Chinach itp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 11 lipiec 2008 - 11:36

ponieważ w kilku ostatnich wątkach jak bumerang powracają tematy w różny sposób związane z cenami w pracowniach, zdecydowałem się połączyć je w jeden wątek, żeby nie robić offtopicu w tematach merytorycznych - gorzkie żale nt cen w pracowniach można wylewać tutaj :D Friko



Podobno cena blankow CD ma spaść.... ;)

#2 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 11 lipiec 2008 - 15:18

Ale myślę że gdy cena blanku spadnie to nie będzie wielka kwota ale na pewno zostanie ona wykorzystana na cele budowy kija :mellow: <_<

#3 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 11 lipiec 2008 - 17:40

Podobno cena blankow CD ma spaść.... ;)


Co miała nie spaść, skoro dolar kosztuje poniżej 2 złotych, a CD przeniosło produkcję blanków do skośnookich małych przyjaciół :lol:

#4 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 16 lipiec 2008 - 20:48

[quote]
Podobno cena blankow CD ma spaść.... ;)
[/quote]

Co miała nie spaść, skoro dolar kosztuje poniżej 2 złotych, a CD przeniosło produkcję blanków do skośnookich małych przyjaciół :lol:
[/quote]



Jeżeli z tymi przenosinami to prawda to padł ostatni :( :( --- no może przedostatni bastion klasowych blanków wykonywanych w swoich macierzystych fabrykach. Czy naprawdę trzeba przenosić produkcję do państwa środka żeby być konkurencyjnym na rynku ( bo nie wierzę, że te przenosiny wiążą się ze wzrostem jakości)!?!?!?!

Jak tak dalej pójdzie to potomkowie Konfucjusza za paręnaście - paredziesiąt lat będą mogli stawiać warunki całemu swiatu i nikt im nie podskoczy. To masakra jakaś jest normalnie.
Pzdr.
Tarłoś

#5 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 17 lipiec 2008 - 09:04

[quote]
Podobno cena blankow CD ma spaść.... ;)
[/quote]

Co miała nie spaść, skoro dolar kosztuje poniżej 2 złotych, a CD przeniosło produkcję blanków do skośnookich małych przyjaciół :lol:
[/quote]



Jeżeli z tymi przenosinami to prawda to padł ostatni :( :( --- no może przedostatni bastion klasowych blanków wykonywanych w swoich macierzystych fabrykach. Czy naprawdę trzeba przenosić produkcję do państwa środka żeby być konkurencyjnym na rynku ( bo nie wierzę, że te przenosiny wiążą się ze wzrostem jakości)!?!?!?!

Jak tak dalej pójdzie to potomkowie Konfucjusza za paręnaście - paredziesiąt lat będą mogli stawiać warunki całemu swiatu i nikt im nie podskoczy. To masakra jakaś jest normalnie.
Pzdr.
Tarłoś
[/quote]

Ekonomia Panie Dzieju :D
Niestety albo stety, CD produkuje już w Chinach i trudno nie zauważyć przede wszystkim zmiany ceny. Z jakością nie wiem jak jest. Może któryś z kolegów rodbuilderów się wypowie?
Dominacja ekonomiczna Chin za paręnaśćie lat? Ona już nastąpiła. Pokaż mi kraj, w którym człowiek za 2 euro będzie pracował 12 godzin...

#6 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 17 lipiec 2008 - 15:26

Witam,
No nie bez przyczyny najpopularniejszym zwrotem na świecie jest zwrot - fraza Made in China.

A odnośnie tej obniżki CD to chyba coś przeoczyłem <_< <_< <_< <_< <_< B) B) B) B) .
Pzdr.
Tarłoś

#7 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 lipiec 2008 - 12:05

Witam,
No nie bez przyczyny najpopularniejszym zwrotem na świecie jest zwrot - fraza Made in China.

A odnośnie tej obniżki CD to chyba coś przeoczyłem <_< <_< <_< <_< <_< B) B) B) B) .
Pzdr.
Tarłoś


Bo to co zostało u naszych rodbuilderów to jeszcze N.Z.

#8 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 18 lipiec 2008 - 16:44

Ja tak zawsze się zastanawiam nad niechęcią do produktów z Chin, fakt jest wiele bubli, ale, no właśnie ale,... Jak ktoś słusznie zauważył są to potomkowie Konfucjusza, również potomkowie wynalazdzów prochu, potomkowie pierwszych producentów jedwabiu itd. itp. A czy ktoś z tych malkontentów był kiedykolwiek w Chinach ? Ja byłem, i wiem jedno to co potrafią zrobić (jak to niektórzy określają, małe żółte rączki) jest poza zasięgiem wielu białych czy innych rączek. Druga sprawa, jak FIRMA decyduje się przenieść tam swoją produkcję, to chyba nie po to by zakładać obniżenie jakości tylko dla tego, że jest taniej. Co wcale nie znaczy, że będzie gorzej ;)

#9 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2651 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 18 lipiec 2008 - 19:00

Co ciekawe dolar tanieje, inne waluty także a u nas ceny ciągle z kosmosu. Jak to jest panowie rodbuilderzy, że blanki i inne komponenty są nadal tak drogie ?? :unsure:

#10 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 18 lipiec 2008 - 19:15

Ja tak zawsze się zastanawiam nad niechęcią do produktów z Chin, fakt jest wiele bubli, ale, no właśnie ale,... Jak ktoś słusznie zauważył są to potomkowie Konfucjusza, również potomkowie wynalazdzów prochu, potomkowie pierwszych producentów jedwabiu itd. itp. A czy ktoś z tych malkontentów był kiedykolwiek w Chinach ? Ja byłem, i wiem jedno to co potrafią zrobić (jak to niektórzy określają, małe żółte rączki) jest poza zasięgiem wielu białych czy innych rączek. Druga sprawa, jak FIRMA decyduje się przenieść tam swoją produkcję, to chyba nie po to by zakładać obniżenie jakości tylko dla tego, że jest taniej. Co wcale nie znaczy, że będzie gorzej ;)


Przecież nikt nie napisał, że jakość blanków CD spadła...Z mojej strony padło pytanie o jakość i to wszystko.
Uważam jednak, że jest coś takiego jak prestiż, marka i klasa. Firma, która aspiruje do roli lidera wśród najnowocześniejszych konstrukcji na świecie przynajmniej część produkcji tych najlepszych blanków powinna zachować w macierzystych fabrykach.

Czy wyobrażacie sobie, że rols royce nagle zaczyna produkować phantoma w Chrl i jego prestiż zostaje zachowany???
W przypadku dóbr z najwyższej półki obniżanie ceny nie zawsze wychodzi na dobre...Tego już uczą chyba w szkołach podstawowych :mellow:


#11 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 18 lipiec 2008 - 21:42

Co ciekawe dolar tanieje, inne waluty także a u nas ceny ciągle z kosmosu. Jak to jest panowie rodbuilderzy, że blanki i inne komponenty są nadal tak drogie ?? :unsure:

Dokładnie to samo przyszło mi na myśl... przecierz są w polsce przedstawiciele różnych firm blanków, którzy płacą za importowane blanki w dolarach... Import wynosi ich coraz mniej a ceny stoją w miejscu :wacko:

#12 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 19 lipiec 2008 - 10:05

[quote]
Co ciekawe dolar tanieje, inne waluty także a u nas ceny ciągle z kosmosu. Jak to jest panowie rodbuilderzy, że blanki i inne komponenty są nadal tak drogie ?? :unsure:
[/quote]
Dokładnie to samo przyszło mi na myśl... przecierz są w polsce przedstawiciele różnych firm blanków, którzy płacą za importowane blanki w dolarach... Import wynosi ich coraz mniej a ceny stoją w miejscu :wacko:
[/quote]



ej no każdy chce z czegoś godnie żyć.....

#13 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 21 lipiec 2008 - 08:59

Witam,
Pozwolę sobie podsumować dyskusję. Nikt nikogo nie namawia na CD z Chin. Jeszcze w tym roku, po dostawie będzie można osobiście ocenić jakość tych blanków, porównać ceny itp. To jest propozycja rynkowa, a nie nakaz zakupu. Co do cen, doszły mnie słuchy, że monterzy w przyszłym roku będą dawać wędki za darmo. Dla tych, dla których będzie za drogo, przewidziane są dodatkowe dopłaty :D
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#14 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 21 lipiec 2008 - 09:19

właśnie zastanawiamy się nad wysokością kwoty dopłat, hehehe. Ale kolejkę można już zajmować......

#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 lipiec 2008 - 10:29

Co do cen, doszły mnie słuchy, że monterzy w przyszłym roku będą dawać wędki za darmo. Dla tych, dla których będzie za drogo, przewidziane są dodatkowe dopłaty :D

Irek <_< ..to ja pojde Ci na reke. Dla mnie wystarczy wersja ekono - same blanki, bez dopłat... B)

A tak troche bardziej konstruktywnie...
Wedki, jak kazdy inny towar podlegaja prawom rynku czyli jezeli cena jest w uznaniu konsumenta zbyt wygorowana, rezygnuje z zakupu albo szuka tanszego zamiennika.
Podobnie jest z drugiej strony lady, jezeli kwota oferowana jest niska, rodbuilder rezygnuje ze sprzedazy i szuka innych zrodel oraz mozliwosci sprzedazy.
U nas w kraju, zauwazylem, nie ma tradycji i checi zaplacenia za czyjas mysl i prace. Najczesciej kupujemy gotowce...

Tym, ktorzy kombinuja, ze moze sie uda za 300zl..w okolicach ceny blanku, proponuje usiasc kiedys w celu poskladania samemu jakiejs wedki.
Potem mozemy porozmawiac o tym, ile wart byl czas poswiecony...

Gumo

#16 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 21 lipiec 2008 - 16:19

Witam,
niezmienia to jednak faktu, że dolar kosztuje 2 zł - a jeszcze 2 lata temu kosztował ponad 3 zł. Natomiast ceny jak stały tak stoją. :unsure: :unsure:


#17 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 21 lipiec 2008 - 16:37

Moze dlatego ze ceny masła,chleba,benzyny itd.nie stoja w miejscu :unsure: :D a rodbuilder też człowiek ...


pzdr

#18 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 21 lipiec 2008 - 16:41

Moze dlatego ze ceny masła,chleba,benzyny itd.nie stoja w miejscu :unsure: :D a rodbuilder też człowiek ...


pzdr


Dokładnie tak, a jak ktoś uważa, że na różnicy cen kiedyś i teraz można zrobić wielki biznes, to niech zakłada firmę rodbuildingową czy inną, powodzenia ;)

#19 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 lipiec 2008 - 19:08

właśnie zastanawiamy się nad wysokością kwoty dopłat, hehehe. Ale kolejkę można już zajmować......



misiek jeśli chodzi o kwotę dopłaty do mojej isy to ... zadowoli mnie symboliczna złotówka :mellow:

wiesz, że nie jestem wymagajacy...

#20 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 21 lipiec 2008 - 20:03

Ok, wklęję ci tę złotówkę w zakończenia kija zamiast mojego logo -Pablos pokazał mi już jak się to robi... :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych