Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najcieńsza plecionka na okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1789 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów

Napisano 02 październik 2018 - 10:30

Proszę o poradę dotyczącą zakupu plecionki do ul.

Wędzisko cw 1-6 gram.

Do tej pory stosowałem J-braid x8 0,06.

Przy silniejszym wietrze robi się balon - słabe czucie brań.

Drażni mnie również hałas na przelotkach.

Przynęty to główki 1,5 - 3 gram, gumki 1, 2 i 3 " na przemian z bocznym trokiem.

Po przeczytaniu wątku mam kilka typów np. varivas light game 0,04, YKG egi metal 0,4 lb.

Chcę zminimalizować wpływ wiatru i szumy.


Użytkownik PiotrCz edytował ten post 02 październik 2018 - 10:32


#942 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 02 październik 2018 - 11:45

Egi metal też jest stosunkowo głośna i sztywna, więc sobie nie polepszysz.

#943 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 02 październik 2018 - 13:10

Proszę o poradę dotyczącą zakupu plecionki do ul.
Wędzisko cw 1-6 gram.
Do tej pory stosowałem J-braid x8 0,06.
Przy silniejszym wietrze robi się balon - słabe czucie brań.
Drażni mnie również hałas na przelotkach.
Przynęty to główki 1,5 - 3 gram, gumki 1, 2 i 3 " na przemian z bocznym trokiem.
Po przeczytaniu wątku mam kilka typów np. varivas light game 0,04, YKG egi metal 0,4 lb.
Chcę zminimalizować wpływ wiatru i szumy.

Przy bocznym wietrze bez względu na grubość i rodzaj plecionki i tak Ci się zrobi balon.

Ja używam egi metal 0,4 pe i jest rzeczywiście głośna, cicha natomiast była Momoi Oshikage 0,2 pe
  • Jarek M lubi to

#944 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 02 październik 2018 - 14:05

Proszę o poradę dotyczącą zakupu plecionki do ul.

(...)

Do tej pory stosowałem J-braid x8 0,06.

Przy silniejszym wietrze robi się balon - słabe czucie brań.

Drażni mnie również hałas na przelotkach.

Jeśli ta plecionka szumi to problemu szukaj gdzieś indziej. To bardzo cicha plecionka, jedna z najcichszych jakie miałem. Wspomniana Momoi Oshikage to ta sam liga.


  • eRKa i ObraFM lubią to

#945 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 02 październik 2018 - 14:33

Jeśli ta plecionka szumi to problemu szukaj gdzieś indziej. To bardzo cicha plecionka, jedna z najcichszych jakie miałem. Wspomniana Momoi Oshikage to ta sam liga.

Nie mogę się zgodzić - miałem obie na tej samej wędce i kolowrotku i zdecydowanie Momoi cichszy. Chyba, że mówisz o daiwa tournament to już bardziej. W każdym razie egi jest zdecydowanie glosniejsza (w końcu to x4 a nie x8).

Natomiast tak jak kolega wspomniał dużo zależy również od przelotek ich montażu i pewnie jeszcze wielu innych czynników o którym mi się nie śniło - w każdym razie ta sama egi na zbrojonym standardowo kiju a w delcie już inaczej brzmi (w obu przypadkach tytanowe przelotki więc nie kwestia materiału)

#946 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 02 październik 2018 - 14:43

Nie miałem ich na jednej wędce w tym samym czasie i tak dokładnie nie porównywałem ale uważam, że ich "cichość" jest podobna. Sygnalizowałem raczej szukanie rozwiązania nie po stronie plecionki.


  • algeroth82 lubi to

#947 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 02 październik 2018 - 17:15

Ja sie skusilem na varivasa aijng master 0.2PE. Szczerze mowiac nie jestem zadowolony. Wprawdzie dala rade karpiowi powyzej jej wytrzymalosci. Nic z nia sie nie dzieje zlego. Jednak jak dla mnie zbyt slaba, ciezko dowiazac fluorocarbon nawet juz nie dowiazuje. Odtrzeliwujac na zaczepie albo jak rwe potrafi strzelic po palcem. Trzeba uwazac niezmiernie. Przy wiazaniu tez lubi sie rozstrzepic na wezle. Troche trzeszczy na przelotce, nie traci koloru. Slabizna straszna

#948 OFFLINE   ORKA

ORKA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • Lokalizacjasarnów
  • Imię:grzegorz

Napisano 02 październik 2018 - 19:19

A czego Ty się spodziewasz po plecionce 0.2 PE , że będziesz nią konary z wody wyciągał ?
To jest plecionka zawodnicza do używania raczej w mało zaczepowych miejscach.
  • Tom Rob i eRKa lubią to

#949 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 02 październik 2018 - 19:41

Moim zdaniem najlepszą z cienkich plecionek jest Light Game 0.2😊
  • ORKA lubi to

#950 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 02 październik 2018 - 19:55

A ja na razie katuję PeeWee WX4   PE #0.4  /  6lb

Trochę traci kolor, dobrze przenosi brania, widoczna na powierzchni...pod wodą ledwo co widać.

Nie plącze się. Całkiem cicha jak na 4-splot.

Miękka, łatwo się wiąże, paproszki na główkach 1 - 1.5g posyła na zadowalające odległości :)

 

Jedyna wada to, to iż łatwo mechanicznie uszkodzić w podwodnych przeszkodach...łatwo bo cieniutka.



#951 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 02 październik 2018 - 21:05

A czego Ty się spodziewasz po plecionce 0.2 PE , że będziesz nią konary z wody wyciągał ?
To jest plecionka zawodnicza do używania raczej w mało zaczepowych miejscach.

Konary to nie ale chociaz zeby haki prostowala. Nie no zartuje. Ale zeby sie zrywala pod palcem przy odtrzeliwaniu albo na byle trawce to troche przesada. Zwine ja i zostawie na wiosne pod bialoryb. Nawine invisible dragona 0.06 ktora mi zostala. Mocna az haki prostuje, brudzi sie, nie dziadoszy sie, lata daleko, trzeszczy i dobrze sie wiaze.
  • strary lubi to

#952 OFFLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów

Napisano 03 październik 2018 - 10:55

Moim zdaniem najlepszą z cienkich plecionek jest Light Game 0.2

Czy varivas jest x4 czy x8?



#953 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 03 październik 2018 - 11:32

Proszę o poradę dotyczącą zakupu plecionki do ul.

Wędzisko cw 1-6 gram.

Do tej pory stosowałem J-braid x8 0,06.

Przy silniejszym wietrze robi się balon - słabe czucie brań.

Drażni mnie również hałas na przelotkach.

Przynęty to główki 1,5 - 3 gram, gumki 1, 2 i 3 " na przemian z bocznym trokiem.

Po przeczytaniu wątku mam kilka typów np. varivas light game 0,04, YKG egi metal 0,4 lb.

Chcę zminimalizować wpływ wiatru i szumy.

 

momoi oshikage 0.064

cienka, śliska, przy jeziorowych połowach nie strzępi się, dobrze trzyma na węzłach, 

wg mnie idealna do gramatur jakie podałeś

mam używam. 

nie jest to jakiś mega mocarz ale okonie 40+ ciąga. największa rybka wyciągnięta na nią to był karp około 6 kg w okresie wiosny. 

 

jak mocno wieje to i najcieńsza plecionka będzie się poddawać.



#954 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 03 październik 2018 - 14:44

Czy varivas jest x4 czy x8?


X4 - tak cienkie plecionki są chyba tylko czterosplotowe. Podobno jest Varivas osmiosplotowy i bardzo cienki ,ale cena kosmiczna.

#955 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 październik 2018 - 06:04

momoi oshikage 0.064

cienka, śliska, przy jeziorowych połowach nie strzępi się, dobrze trzyma na węzłach (…)

… i jest uczciwie opisana, ale za jej zalety płaci się niemałe pieniądze.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 05 październik 2018 - 06:06

  • MARIUSZ 69 lubi to

#956 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 05 październik 2018 - 22:20

Około 120-130 zł nie jest tragedią.
Troszkę cienkich plecionek przerobiłem i ta podpasowała mi najlepiej jeśli chodzi o ul.

#957 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 październik 2018 - 06:14

Około 120-130 zł nie jest tragedią.
Troszkę cienkich plecionek przerobiłem i ta podpasowała mi najlepiej jeśli chodzi o ul.

Miałem ją przy xul ,nowa sprawdzała się b.dobrze ,po kilkunastu wyjazdach odcinek początkowy tracił drastycznie swą wytrzymałość i trzeba było go odciąć ,i tak co jakiś czas ponownie ta sama czynność była konieczna .Mam teraz YGK kupioną tak na próbę i z chęci spróbowania czegoś innego ,po części też ze względu na opinie innych w większości pozytywne .Po skończonym praktycznie sezonie mogę stwierdzić że wypadła lepiej pod względem trzymania swych parametrów .


  • Alexspin lubi to

#958 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 06 październik 2018 - 08:12

Po kolejnych doświadczeniach z nowymi plecionkami pod lekki łowienie wróciłem do Daiwy BraidX8. Kupowana na metry (40gr/metr) nie ma konkurencji przy bardzo intensywnym użytkowaniu a moje łowienie to kilkanaście dni miesięcznie z UL w garści.

Też trzeba ją co pewien czas obcinać bo łowię bez FC ale na 0,10 wyjmuję gałęzie z rzeki. Niżej nie schodzę bo na Odrze trzeba mieć zapas mocy.

 

Najgorszą pod względem trzymania parametrów okazały się Egi Metal. Miałem 0,4 i 0,6. Jak nowe to wszystko ok, byłem zachwycony ale bardzo szybko zaczęły pękać gdziekolwiek a zawiązanie węzła, który nie pękał w rękach przy probie sprawdzenia  graniczyło z cudem, kilka prób a i tak często okazywało się, że przy byle zaczepie pękało.



#959 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 październik 2018 - 08:55

Po kolejnych doświadczeniach z nowymi plecionkami pod lekki łowienie wróciłem do Daiwy BraidX8. Kupowana na metry (40gr/metr) nie ma konkurencji przy bardzo intensywnym użytkowaniu a moje łowienie to kilkanaście dni miesięcznie z UL w garści.
Też trzeba ją co pewien czas obcinać bo łowię bez FC ale na 0,10 wyjmuję gałęzie z rzeki. Niżej nie schodzę bo na Odrze trzeba mieć zapas mocy.

Najgorszą pod względem trzymania parametrów okazały się Egi Metal. Miałem 0,4 i 0,6. Jak nowe to wszystko ok, byłem zachwycony ale bardzo szybko zaczęły pękać gdziekolwiek a zawiązanie węzła, który nie pękał w rękach przy probie sprawdzenia graniczyło z cudem, kilka prób a i tak często okazywało się, że przy byle zaczepie pękało.

A widzisz ja również łowię na Odrze i używam egi metal 0,4 pe tyle że z przyponem z fluorocarbonu i przelowila cały sezon. Łowię można powiedzieć minimum godzinę dziennie. Wycholowalem już z Odry na nią mnóstwo boleni 60+, Klenia 54 cm szczupaki 60+ o ilości okoni nie wspominam. Natomiast kluczem tutaj sądzę jest bardzo dokładne podejście do węzła i pewnie to, że mam zawsze przypon (jednak Odra bogata w kamienie i muszle ;))
  • strary lubi to

#960 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 06 październik 2018 - 12:08

Stosowałem FC przy Egi Metal, węzły potrafię wiązać;)  a do najbardziej wrednych plecionek używam kleju na węzeł. Tu po pewnym czasie nic nie pomagało.

 

Tak sobie teraz myślę, że wiele z tych plecionek musi mieć ZAWSZE dowiązany przypon i to widocznie słabszy niż plecionka. Po próbie siłowego zerwania na zaczepie bez przyponu, chyba cały odcinek traci swoje parametry, tak jakby włókienka popękały, ich znaczna część popękała i wtedy po plecionce. Inaczej tego sobie nie potrafię wytłumaczyć.


  • Adam K., Alexspin i algeroth82 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych