Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najcieńsza plecionka na okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1796 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 październik 2018 - 12:58

Stosowałem FC przy Egi Metal, węzły potrafię wiązać;) a do najbardziej wrednych plecionek używam kleju na węzeł. Tu po pewnym czasie nic nie pomagało.

Tak sobie teraz myślę, że wiele z tych plecionek musi mieć ZAWSZE dowiązany przypon i to widocznie słabszy niż plecionka. Po próbie siłowego zerwania na zaczepie bez przyponu, chyba cały odcinek traci swoje parametry, tak jakby włókienka popękały, ich znaczna część popękała i wtedy po plecionce. Inaczej tego sobie nie potrafię wytłumaczyć.

Powiem, tak - kolega z którym łowię miał jeden taki przypadek. Plecionka rywala mu się szybko i w przypadkowym miejscu. Ja mam już trzecia szpule i nic z tych rzeczy się nie dzieje. Być może mieli wadliwa partie na którą trafiłeś.

#962 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 06 październik 2018 - 19:32

Powiem tak, łowiłem na plecionki 0,4 teraz łowię na 0,6 a w przyszłym roku przejdę na 0,8 lub wyżej, bo okonie nie łowi się w basenie.


  • piter v lubi to

#963 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 07 październik 2018 - 06:00

Używam najcieńszej Egi metal od dwóch sezonów. Poza utratą koloru, brak oznak zużycia. Nadal głośna, ale to nie problem dla mnie. Zawsze stosuję przypon fc 0.12 lub 0.14 mm. Dokupiłem sobie jeszcze kilka szpulek w innych mocach i mam spokój. Uważam, że wśród 4 splotowych plecionek, obok peewee, właśnie Egi jest faworytem.

#964 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 07 październik 2018 - 06:11

Powiem tak, łowiłem na plecionki 0,4 teraz łowię na 0,6 a w przyszłym roku przejdę na 0,8 lub wyżej, bo okonie nie łowi się w basenie.

Mater Dei, toż to sznury do bielizny, takimi można cumować łódki... ;) :lol:


  • piter v lubi to

#965 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 07 październik 2018 - 06:59

Alex kolega ma na myśli PE 0,4 0,6.....
To nie jest tożsame z 0.04mm 0.06mm
Te plecionki są cienkie conajmniej jak twój techron 0.04.
  • coma i Alexspin lubią to

#966 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 07 październik 2018 - 07:39

Kapuję, nie zajarzyłem że chodzi o parametr PE, przepraszam... :(


  • marcin186 lubi to

#967 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 07 październik 2018 - 08:06

Proszę o poradę dotyczącą zakupu plecionki do ul.

Wędzisko cw 1-6 gram.

Do tej pory stosowałem J-braid x8 0,06.

Przy silniejszym wietrze robi się balon - słabe czucie brań.

Drażni mnie również hałas na przelotkach.

Przynęty to główki 1,5 - 3 gram, gumki 1, 2 i 3 " na przemian z bocznym trokiem.

Po przeczytaniu wątku mam kilka typów np. varivas light game 0,04, YKG egi metal 0,4 lb.

Chcę zminimalizować wpływ wiatru i szumy.

..od dwóch sezonów Sunline pe egi ult hs8 (0.3)- maleńkie woblerki nigdy dalej mi nie latały -mogę polecić



#968 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 październik 2018 - 20:52

Może ktoś porównywał najcieńsze linki na rynku pod kątem odległości rzutu?

Mam na mysli kategorię PE 0,2-0,3 i główki  poniżej 1 grama.

Czym to podawać?

Wiem,że teoretycznie nanofil wygrywa.Spróbowałem i łowię nanofilem 0,04 ,ale przeszkadza mi jego pamięć kształtu.Przy główkach jw nie prostuje się zupelnie nawet przy prowadzeniu,nie mówiac już o swobodnym opadzie.Mam też Varivas Bait Finess PE0,4 -bardzo dobra ale jednak sznureczek i w kategorii od 1,5 grama wzwyż.

Rozważam Varivasa Ajing Master lub Varivasa Light Game-może ktoś wie czym sie róznią  w praktyce. Momoi Oshikage macałem i ta najcieńsza faktycznie rwie sie w palcach jeszcze nowa.

Nie oczekuje cudów wytrzymalości i jak niektórzy piszą odstrzeliwania z zaczepów bo w tej kategorii to prawie niemożliwe.

Potrzebuję podać parocha na 0,5grama i poprowadzić na jak to najbardziej możliwie napietej lince,aby mieć kontakt z przynętą.

Tak więc cienka linka nie dla fanaberii,ale jak najmniejszego oporu w wodzie.(głębokość łowienia 2-3m)


  • Karpiu95 lubi to

#969 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 17 październik 2018 - 21:12

wg mnie w tej kategorii wygrywa varivas saltwater finess x8 0.2PE, ale cena troche zaporowa :)



#970 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 17 październik 2018 - 21:15

ajing master jest cięższy od light gamea, bo jest projektowany pod łowienie aji czyli makrelek, na dużych głębokosciach gdzie trzeba małą przynętą szybko sprowadzic dosyc głęboko- przynajmniej coś takiego mówił Rafał :)  light game jest też trochę bardziej miękki, zdecydowanie polecałbym light game'a



#971 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 17 październik 2018 - 21:22

Może ktoś porównywał najcieńsze linki na rynku pod kątem odległości rzutu?

Mam na mysli kategorię PE 0,2-0,3 i główki  poniżej 1 grama.

Czym to podawać?

Wiem,że teoretycznie nanofil wygrywa.Spróbowałem i łowię nanofilem 0,04 ,ale przeszkadza mi jego pamięć kształtu.Przy główkach jw nie prostuje się zupelnie nawet przy prowadzeniu,nie mówiac już o swobodnym opadzie.Mam też Varivas Bait Finess PE0,4 -bardzo dobra ale jednak sznureczek i w kategorii od 1,5 grama wzwyż.

Rozważam Varivasa Ajing Master lub Varivasa Light Game-może ktoś wie czym sie róznią  w praktyce. Momoi Oshikage macałem i ta najcieńsza faktycznie rwie sie w palcach jeszcze nowa.

Nie oczekuje cudów wytrzymalości i jak niektórzy piszą odstrzeliwania z zaczepów bo w tej kategorii to prawie niemożliwe.

Potrzebuję podać parocha na 0,5grama i poprowadzić na jak to najbardziej możliwie napietej lince,aby mieć kontakt z przynętą.

Tak więc cienka linka nie dla fanaberii,ale jak najmniejszego oporu w wodzie.(głębokość łowienia 2-3m)

...w niektórych sprawach dokonujemy cudów,ale w niektórych proponujemy udać się do najbliższej parafii ...



#972 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 październik 2018 - 22:10

ajing master jest cięższy od light gamea, bo jest projektowany pod łowienie aji czyli makrelek, na dużych głębokosciach gdzie trzeba małą przynętą szybko sprowadzic dosyc głęboko- przynajmniej coś takiego mówił Rafał :)  light game jest też trochę bardziej miękki, zdecydowanie polecałbym light game'a

Właśnie ten trochę wiekszy ciężar ajing  mnie zainteresował,może lepiej by tonęły mikroprzynety.

Light game chyba popularniejszy i bardziej sprawdzony-dziękuje za głos na light game

O tej saltwater 8x myslałem, ale z dotychczasowych porównań mam wrażenie ,że 8 splotów w najcieńszych plecionkach przegrywa z 4 splotowymi w relacji grubość/wytrzymałość 



#973 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 17 październik 2018 - 22:41

Skoro chcesz lowic na 0,5g to po co ci cięzsza linka zeby co przynęta szybciej tonęła??? Jak chcesz zeby szybciej tonęła to zaloż 1 albo 1,5g i po sprawie :)
  • pomidor babinicz lubi to

#974 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 18 październik 2018 - 05:35

Skoro chcesz lowic na 0,5g to po co ci cięzsza linka zeby co przynęta szybciej tonęła??? Jak chcesz zeby szybciej tonęła to zaloż 1 albo 1,5g i po sprawie :)

Albo dociąż tę 0,5-gramówkę śruciną. Jeśli zależy mi na poprowadzeniu mikrowoblerka na większej głębokości i żeby tam szybciej dotarł, dociążam czeburaszką przypiętą do agrafki.



#975 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 październik 2018 - 08:34

Odbiegamy od  tematu najcieńszej linki.Powiem tyko,że na 1,5 grama nie ma kompletnie brań.Musi być lekko i powoli.

Może próbowaliście cienkiej  żyłki ok 0,10-jak z odległościami i kontaktem z przynętą w stosunku do najcieńszych plecionek?



#976 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 październik 2018 - 09:07

Varivas Mebaru bardzo dobrze przenosi brania. Mowa o 3lb.

#977 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 18 październik 2018 - 09:18

Nie dawno zakupiona od kolegi Marcysia YGK Egimetal 0.4 8lb  ,mogę śmiało polecić .



#978 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 18 październik 2018 - 09:28

Z popularniejszych żyłek, bardzo przyzwoita pod tym względem jest KAMATSU Techron Soft Nylon 0,10mm. Mocna, niemal bez pamięci kształtu, jak na tak cieniutką żyłkę bardzo mała rozciągliwość.



#979 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 18 październik 2018 - 10:28

Każdą cienką plecionkę da się rwać w palcach.

Jednak do cienkich plecionek raczej wiąże się cienkie przypony i to one powinny strzelać a nie plecionka.

 

Moją momoi oshikage 0.064mm też rwę w palcach ale jest na tyle wytrzymała że wyciąga naprawdę spore ryby.

Gdybym łowił takimi przynętami jakie opisujesz na pewno wybrał bym tą najcieńszą momoi.

 

Proponuje  testy robić nie w rękach ale na wędce z ustawionym hamulcem w kołowrotku. 

Przy łowieniu dochodzi jeszcze praca ręki podczas holu. Tak że amortyzacji jest wystarczająco.

 

Ciężko będzie urwać nawet najcieńszą linkę.



#980 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 październik 2018 - 10:36

Varivas Mebaru bardzo dobrze przenosi brania. Mowa o 3lb.

 

A jak z rozciągliwością? Dużo mniejsza niż w zwykłych żyłkach?


  • polny lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych