Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najcieńsza plecionka na okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1809 odpowiedzi w tym temacie

#1601 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 10 luty 2023 - 17:24

Nanofil jest zgrzewką bez splotu włókien. Ma wady i zalety zarówno żyłek jak i plecionek. Jest słabszy od plecionki ale mocniejszy od żyłki w umownie podobnej grubości.
Wymaga bardzo dobrego wiązania - tu wypada słabej od żyłki i plecionki
Ma zasięg rzutu przekraczający możliwości zarówno żyłki jak i plecionki - tu jest duży plus
Przeciera się bardzo łatwo - tu przegrywa z konkurencją obu opcji.
W skrajnie cienkich rozmiarach jest relatywnie mocny - mocniejszy od tanich plecionek podobnego rozmiaru
Jest sztywniejszy od plecionki nawet po dłuższym używaniu - na plus przy lekkich przynętach.

Podsumowanie:
Nie widzę zalet Nanofila przy łowieniu szczupaka, suma, i grubej orce.
Widzę zdecydowane zalety przy boleniach gdzie nie trzeba przyponu, albo przy XUL i bialorybie.
Niestety, te małe rozmiary nanofila znikły z rynku
  • Karpiu95 lubi to

#1602 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1012 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 10 luty 2023 - 21:16

Używałem nanofila  0,06. Mam go jeszcze na jakiejś szpulce. Lata z tego nieźle ale wkurzała mnie sprężyna/spirala w jaką się układał przy lekkich przynętach... Czy po dłuższym używaniu ona znika może? Brakło mi cierpliwości żeby dotrwać do tego momentu..


  • kostom63 lubi to

#1603 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 11 luty 2023 - 09:21

To krótko używałeś, skoro nie zdążył zmięknąć.
Albo - wina kołowrotka. Jeśli chcesz się go pozbyć, to zapraszam na PW

#1604 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4575 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 luty 2023 - 13:29

Dostałem jakieś tam kupony i kupiłem za grosze plecionkę kingdom micro fly x8. Na foto z duelem harcore pro x4.

 

Załączony plik  plec.jpg   94,77 KB   32 Ilość pobrań


Użytkownik S.N. edytował ten post 11 luty 2023 - 13:29

  • kostom63 lubi to

#1605 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 luty 2023 - 13:31

Dostałem jakieś tam kupony i kupiłem za grosze plecionkę kingdom micro fly x8. Na foto z duelem harcore pro x4.
 
attachicon.gif plec.jpg


Ale ten kolor czcionki na zdjęciach, to po mistrzowsku dobrałeś :D
  • gregox i md30 lubią to

#1606 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4575 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 luty 2023 - 13:33

Ale ten kolor czcionki na zdjęciach, to po mistrzowsku dobrałeś :D

 

Na moim ekranie wszystko doskonale widać. Może musisz zainwestować w lepszy ;)


Użytkownik S.N. edytował ten post 11 luty 2023 - 13:33


#1607 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów

Napisano 11 luty 2023 - 14:54

Dostałem jakieś tam kupony i kupiłem za grosze plecionkę kingdom micro fly x8.

Koniecznie ale to koniecznie podziel się informacją jak Ci się spisze.
 


  • S.N. lubi to

#1608 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 11 luty 2023 - 15:41

Dostałem jakieś tam kupony i kupiłem za grosze plecionkę kingdom micro fly x8. Na foto z duelem harcore pro x4.
 
attachicon.gif plec.jpg


- będzie fajnie, jak pokażesz to samo porównanie po kilku kontaktach z wodą obu plecionek
- chinczyki to trochę loteria, jakkolwiek sam używam plecionek z Ali. Przy czym biorę poprawkę na oszukane grubości.
- można dyskutować o wartości chińskiej plecionki w spinningu. Natomiast nikt mnie nie przekona, że jest lepsza opcja do feedera niż kupić 270 metrów chińskiej lepszej pletki „0,06” w cenie zwykłej żyłki i podzielić na dwa mlynki

#1609 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4575 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 luty 2023 - 16:02

Skoro bierzesz poprawkę na deklarowane średnice, grubości czy co tam kto chce to na pewno też dostrzegłeś w jakim celu wrzuciłem zdjęcie 😉

#1610 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4805 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 luty 2023 - 17:18

To na otarcie łez po całej dyskusji - PE 0.8 (ciemna zieleń) opisane ~0,15 vs 0,08 jednej z marek popularnych na rynku.3da19ce28f1c381f0eb75ac75613a049.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 11 luty 2023 - 17:19

  • mario i eRKa lubią to

#1611 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 luty 2023 - 17:21

To na otarcie łez po całej dyskusji - PE 0.8 (ciemna zieleń) opisane ~0,15 vs 0,08 jednej z marek popularnych na rynku.3da19ce28f1c381f0eb75ac75613a049.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

Dół to nie Spoderłajer może?
Swoją drogą, pajonk plecionkę "0,06" opisuje też jako 0.6 Gou na pudełkach. Podaje wytrzymałość 6 funtów. Wszystko się niby logicznie spina w całość, problem w tym, że linka jest gdzieś pomiędzy 0.8  a 1.0



#1612 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4805 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 luty 2023 - 20:54

Nie, to akurat było z tego co pamiętam jakieś JMC, ale przerzuciłem kilku producentów wtedy i w najlepszym wypadku 0,08 była grubości PE 0.8 


Użytkownik psulek edytował ten post 22 luty 2023 - 20:58


#1613 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 luty 2023 - 00:40

Nie, to akurat było z tego co pamiętam jakieś JMC, ale przerzuciłem kilku producentów wtedy i w najlepszym wypadku 0,08 była grubości PE 0.8


Trochę tu sprawę utrudnia jasny kolor i jasne tło i algorytm w aparacie może.lekko linkę pogrubiać. Jak teraz patrzę, to różnica nie jest taka wielka. Dolna linka może mieć b. kiepski splot.


A przy okazji, się spytam - czy dwukrotne nawinięcie plecionki, gdzie ściągałem ją ze szpuli przewijając chyba w złą stronę (odkręciłem hamulec, tak że opór stawiała terkotka i tam wesoło nawijałem na szpulę ułożoną równolegle do tej w kołowrotku, tak, że szpula kołowrotka obracała się w lewo patrząc od strony trzymającego) mogło spowodować skręcenie się linki? Bo Daiwa Prorex lekko zawsze schodzi skręcona i nie mam pojęcia, czy to dlatego. Nie mam też pojęcia, jak ją wyprostować teraz.

#1614 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1012 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 24 luty 2023 - 07:14

Rozwiń na łące póki nie ma krów nawiń z powrotem i po kłopocie.


  • strary, Alexspin i Andżej lubią to

#1615 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1624 postów

Napisano 07 maj 2023 - 23:19

Cześć, kolega Mario sprzedawał, kolega Homax kupił i oddał w moje ręce kawałek Duel Armored Pro + o grubości 0,06 PE. No i faktycznie cieńszej plecionki nie widziałem. Aż trochę poczytałem o niej trochę i wychodzi na to, że tak do końca to nie jest plecionka tylko hybryda. Pewnie 4 sploty, ale nic o tym nie jest napisane, przesączone żywicą otoczone fluorem. Wytrzymałość opisowa 3 lb, odpowiednik żyłki 0,04 mm. Na moje oko to raczej coś ok 0,07-0,08 czyli naprawdę cienko. Trzy próby zerwania zmieściły się między 0,72 a 0,8 kg, niestety żadna nie blisko łącznika bezwęzłowego. Dość sztywna i faktycznie okrągła jak w opisie. Próba szorowania przy tej grubości wypadła raczej marnie, ale skoro to technologia podobna do tej co ADV Sunline plus fluor powinno być ok. Jest spory wybór pod różne gatunki ryb. Producent podaje, że to ten sam wyrób, tylko właśnie pod daną rybę dobrana jest długość i kolor. Kolega który mnie obdarował trochę już miał okazję używać i jest zachwycony.
Tomek
  • mario, homax i S.N. lubią to

#1616 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4805 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 07 maj 2023 - 23:25

Tomek, a to nie jest przypadkiem PE 0.1 opisana jako 0,06mm ?  Bo 0,06 PE to ło panie - nić pajęcza chyba. 



#1617 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1624 postów

Napisano 08 maj 2023 - 00:56

Nie widziałem 0,1 to nie mam porównania niestety

#1618 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3547 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 08 maj 2023 - 08:50

Tomek, a to nie jest przypadkiem PE 0.1 opisana jako 0,06mm ?  Bo 0,06 PE to ło panie - nić pajęcza chyba. 


To była PE 0,06 opisana jako 0,04 mm B)

 

 

Załączony plik  PE.jpg   63,78 KB   25 Ilość pobrań


  • homax, S.N. i Andżej lubią to

#1619 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1624 postów

Napisano 08 maj 2023 - 13:24

Dokładnie tak. Tylko pomyliłem wytrzymałość. Nie 3lb tylko 2,5lb powinno być. Dodam tylko, że od najcieńszej jaką mam czyli YGK Upgrade 0,2 PE sporo cieńsza. Niestety nie umiem takich ładnych zdjęć wkleić żeby to było widać. Wszystkie moje zdjęcia tracą dużo na jakości w momencie wklejania. Jakby ktoś mi podpowiedział jak to zrobić żeby jakość była lepsza to chętnie spróbuję
Tomek

Użytkownik kostom63 edytował ten post 08 maj 2023 - 13:29


#1620 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1012 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 08 maj 2023 - 19:46

Kupiłem tą plecioneczkę od Maria trochę z ciekawości trochę z impulsu... Nawinąłem na Vańka C2500SHD, czyli szpulka 2000. Nawinąłem dość chytro czyli ciut za dużo może ale jak się potem okazało obawy o plątanie się nie sprawdziły. Tzn w "wielką majówkę" jedno było i straciłem 10m ale to była wina promili..

Łowiłem w marnym łowisku gdzie 20cm krasna to już piękna, okonie palczaki, jazgarze, kiełb się zdarza no i płocie. Te ostatnie do 22cm, teraz jeszcze z ikrą, naprawdę ciężkie i waleczne. Majówkowa pogoda nie była jakaś mega dobra bo wschodni, zmienny dość silny chwilami wiatr i pełna lampa powodowały że rybki słabo żerowały. Trzeba było łowić cienko i drobno. Łowiłem na jigi na główkach wolframowych 3,2 i 3,5mm. Latało to imponująco daleko moim zdaniem. Pod wiatr lub boczny- 13...15m. Z wiatrem sadzę że do 20m. Z racji niskiej grubości linki balon jaki się tworzył nie był wielki, stąd celność no i zasięg.

Stosowałem podczas łowienia przypon z fluorocarbonu Robinson Marcela VDE 0,091 (0,84kg). Wszystko to pięknie współgrało i z lekkim żalem udawałem się do grilowania..  ;)

Dodam że w CV/XUL mam łowienie na YGK pe 02, Intech pe 0,175, żyłki 0,10 czy Easter Varivasa 0,104. Ten Duel jednak przebija wszystko pod jednym wszakże warunkiem. Że mamy w miarę czyste bezzaczepowe łowisko. Nie spodziewajmy się sukcesów w odstrzeliwaniu przynęt na zaczepach.

Do pełnego obrazu dodam. Łowiłem kijem MJ do 1g od FC.