Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Najcieńsza plecionka na okonie


  • Please log in to reply
1809 replies to this topic

#1641 OFFLINE   Warciany

Warciany

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 posts
  • Imię:Artur

Posted 26 November 2023 - 14:31

Sunline'a PE0.2 czyli około 0.07, jak porównasz do dragona 0.06 to możesz dostać szoku

 

Rozumiem z Twojej wypowiedzi, ze lowiles Dragonem 0,06?
Akurat tak cienkiego Sunlina nie  kupilem ale mam te Dragony a do 0.15 wiec zobaczymy. 



#1642 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 535 posts
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Posted 26 November 2023 - 18:03

Tak,łowiłem dragonem i opis grubości 0.06 nie wiem skąd wzięty.  Nawet Sunline PE 0.6 jest cieńszy.


  • Andżej likes this

#1643 OFFLINE   Warciany

Warciany

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 posts
  • Imię:Artur

Posted 26 November 2023 - 18:15

Tak,łowiłem dragonem i opis grubości 0.06 nie wiem skąd wzięty.  Nawet Sunline PE 0.6 jest cieńszy.

 

Nie bede zadnej z nich brac pod binokular czy mikroskop aby zmierzyc srednice. Nie wiem dlaczego ludzie sie tym tak podniecaja i zastanawiam sie jak sami mierza te plecionki. Nie widzialem aby ktoktolwiek, kiedykolwiek pokazal tutaj zdjecie spod mikroskopu na szkielku z podzialka, Ale to taka dygresja tylko.

 

Poza srednica, ktorej i tak nie mierzyles jakies inne wrazenia, roznice?



#1644 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 26 November 2023 - 20:10

Cześć, plecionki nie mają średnicy. A w necie jest trochę zdjęć w sporym powiększeniu. Jak się je zobaczy widać spore różnice
Tomek
  • Krzysiek Rogalski and eRKa like this

#1645 OFFLINE   Warciany

Warciany

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 posts
  • Imię:Artur

Posted 27 November 2023 - 01:11

Cześć, plecionki nie mają średnicy. A w necie jest trochę zdjęć w sporym powiększeniu. Jak się je zobaczy widać spore różnice
Tomek

 

Wszytko mozna zmierzyc. Pantofelek tez nie ma rozmiarow i istnieje? ;)

Szkielko mikroskopowe z podzialka 0,01mm i plecionki mozna bez problemu zmierzyc. Ale tak jak napisalem wczesniej, czy to ma az takie znaczenie co tam na tych pudelkach jest napisane? Kazdy producnt pisze, moze nie co mu sie podoba ale na pewno wg swojej metodyki.



#1646 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,707 posts
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Posted 27 November 2023 - 07:14

Wszytko mozna zmierzyc. Pantofelek tez nie ma rozmiarow i istnieje? (...)

Pantofelek istnieje, niestety średnica plecionki nie istnieje, choć plecionka istnieje tak samo jak pantofelek. ;)

 

(...) Kazdy producnt pisze, moze nie co mu sie podoba ale na pewno wg swojej metodyki.

Tą "metodyką" jest marketing... :P


  • immortal, Biesan, eRKa and 1 other like this

#1647 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 posts
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Posted 27 November 2023 - 09:03

Wszytko mozna zmierzyc. Pantofelek tez nie ma rozmiarow i istnieje? ;)
Ale tak jak napisalem wczesniej, czy to ma az takie znaczenie co tam na tych pudelkach jest napisane? Kazdy producnt pisze, moze nie co mu sie podoba ale na pewno wg swojej metodyki.

Jeśli kupuje się jakiś produkt określony parametrami, to dobrze by było, aby spełniał zadeklarowane przez producenta parametry.
W przypadku plecionek warto stosować produkty producentów zrzeszonych w JAFTMA i stosującycj normę JAFS.
  • Andżej likes this

#1648 OFFLINE   schindler

schindler

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Posted 27 November 2023 - 14:01

Sunline'a PE0.2 czyli około 0.07, jak porównasz do dragona 0.06 to możesz dostać szoku


Napisz coś więcej - zastanawiam się od jakiegoś czasu nad zakupem Sunline.

#1649 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 27 November 2023 - 17:05

Wszytko mozna zmierzyc. Pantofelek tez nie ma rozmiarow i istnieje? ;)
Szkielko mikroskopowe z podzialka 0,01mm i plecionki mozna bez problemu zmierzyc. Ale tak jak napisalem wczesniej, czy to ma az takie znaczenie co tam na tych pudelkach jest napisane? Kazdy producnt pisze, moze nie co mu sie podoba ale na pewno wg swojej metodyki.

Cześć, może przypomnę. Plecionka to warkocz, średnicę ma coś o przekroju okręgu i tylko okręgu.
Tomek
  • Krzysiek Rogalski and Alexspin like this

#1650 OFFLINE   Warciany

Warciany

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 posts
  • Imię:Artur

Posted 28 November 2023 - 01:02

Cześć, może przypomnę. Plecionka to warkocz, średnicę ma coś o przekroju okręgu i tylko okręgu.
Tomek

 

No i co z tego, ze to warkocz? To co jest podane na opakowaniach wszystkich plecionek? 

Czego nie potrafisz zrozumie w mierzeniu pod mikroskopem na szkielku mikrometrycznym?


  • Andżej likes this

#1651 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4,806 posts
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Posted 28 November 2023 - 01:09

Proponuję konsensus - podają grubość (cokolwiek to znaczy), a wędkarze mówią zwyczajowo średnicę - bo tak się przyjęło po żyłkach. Może lepiej zastosować podejście jak przy gadaniu z kobietą: Nie ważne co mówię i jakich zwrotów używam, ważne żebyś wiedział, o co chodzi. (czy jakoś tak)


  • strary, Grzegorz B., Tom Rob and 2 others like this

#1652 OFFLINE   nati

nati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 posts

Posted 28 November 2023 - 16:02

Witam

Mierzenie, i to wiarygodne (wraz z podaniem sprzętu optycznego) już było, co i tak niewiele zmieniło w większości wędkarskich głów 🙃

https://catch-zone.c...2-dekad/page/3/

#1653 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 28 November 2023 - 17:21

Witam

Mierzenie, i to wiarygodne (wraz z podaniem sprzętu optycznego) już było, co i tak niewiele zmieniło w większości wędkarskich głów

https://catch-zone.c...2-dekad/page/3/

Ja jeszcze polecam tę stronę https://linelaboratory.com/  i ich kanał na youtube.
Jedyny problem?

Unikają jak ognia "najcieńszej plecionki na okonia" i ładują prawie same 0.8 PE i więcej.

Ale dają niezłe pojęci o tym, jak się ma deklarowana grubość do rzeczywistej, nawet u Japończyków nie jest aż tak dobrze, jak być powinno.


  • kostom63 likes this

#1654 OFFLINE   Warciany

Warciany

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 posts
  • Imię:Artur

Posted 28 November 2023 - 23:16

Zmierzyc wszystko sie da. Problem w tym,  ze w przypadku plecionek ewidentnie kazdy mierzy co chce i jak chce czy to nazwiemy srednica czy rozmiarem. 

 

Dostalem dzisiaj przesylke i porównalem Sunline z Dragonem, rzeczywiscie grubosc rozni sie przeogromnie. Co do jakosci patrzac na Sunline Siglon x4 i Dragon Invisible to w Dragonie splot wydaje sié byc bardziej gésty. Po pierwszym wrazeniu troche wyzej oceniam Dragona. Przy wiékszej grubsci (fizyczne odczucie a nie to co napisane na pudelku) jest bardziej gladka.



#1655 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4,806 posts
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Posted 28 November 2023 - 23:38

Siglon jest z żywicą, takie plecionki zazwyczaj na początku sprawiają wrażenie mniej gładkich, powinna się szybko wyślizgać. Bardziej bym obawiał się, że stwierdzisz, że jednak jest za słaba, skoro tak mocno różnią się grubością. 


  • Tom Rob and Alexspin like this

#1656 OFFLINE   Warciany

Warciany

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 posts
  • Imię:Artur

Posted 29 November 2023 - 00:01

Siglon jest z żywicą, takie plecionki zazwyczaj na początku sprawiają wrażenie mniej gładkich, powinna się szybko wyślizgać. Bardziej bym obawiał się, że stwierdzisz, że jednak jest za słaba, skoro tak mocno różnią się grubością. 

 

 

O nic nie musisz sie bac ;) 
Celowo nic nie pisalem o wytrzymalosci bo w te bajki z opakowan ju dawno nie wierze, te liczby nie maja dla mnie zadnego znaczenia. Po dekadach lowienia czlowiek potrafi ustawic hamulec kolowrotka, a te sá w dzisiejszych czasach raczej niezawodne. Wszystko wychodzi w praktyce. Dragona znam i wiem, ze jest to bardzo mocna plecionka oczywiscie proporcjonalnie do grubosci, to sa naprawdé swietne plecionki. Nie mam zamiaru w ogole badac mocy zadnej z plecionek a tym bardziej plecionek roznych grubosci.

Co do tej gladkosci to nie mylmy tego ze "sliskoscia", chodzi mi tutaj bardziej o sposob ulozenia splotu. Porównujac obie nowe to nawet grubszy Dragon jest bardziej gladki, mniej halasuje przeciagany przez palce.  Oczywiscie mówié tutaj tylko o pletkach x 4. Jesli chodzi o pletki x8 to Dragonowskimi nie lowilem jeszcze.
Generalnie to co porownuje ma bardzo zblizona cene i jakosc tez wyglada podobnie na pierwszy rzut oka. Reasumujac to Sunlinex4 nie zrobil na mnie zadnego wrazenia. Po prostu od lat lowie czyms podobnym albo nawet i troche lepszym.


Edited by Warciany, 29 November 2023 - 00:09.


#1657 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,578 posts
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Posted 29 November 2023 - 00:13

I sporo grubszym.
  • Biesan, Tom Rob and Alexspin like this

#1658 OFFLINE   Warciany

Warciany

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 posts
  • Imię:Artur

Posted 29 November 2023 - 00:40

I sporo grubszym.

 

 

:lol:  :lol:  :lol:

 

Ja nie lowie numerkiem z pudelka. Grubosc jest potrzebna taka jaka jest potrzebna, jak zaloze Sunlinea do takiej samej sytuacji to bedzie on fizycznie dokladnie taki sam jak Dragon, tylko bede musial kupic pletke z innym opisem. Zalapales?
Idz sie wyspij bo trzezwo nie myslisz.
Rok sie powoil konczy ale rozwaliles system, chyba nikt nie da radu przebic Twoje bezsensownej wypowiedzi. Jest tu na forum jakis plebiscyt na najwiékszá bzdure roku? Moze chociaz nagrode zgarniesz.


Edited by Warciany, 29 November 2023 - 00:55.


#1659 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,578 posts
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Posted 29 November 2023 - 00:54

Ja system rozwaliłem powiadasz ..., więc oświeć mnie jak można porównać dwie plecionki o różnej średnicy ? Co innego gdyby choćby na tzw. oko były podobne, ale tutaj też ocena totalnie z czapy bo na oko to ...
  • Biesan, Tiur, Alexspin and 2 others like this

#1660 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 29 November 2023 - 01:02

No i co z tego, ze to warkocz? To co jest podane na opakowaniach wszystkich plecionek?
Czego nie potrafisz zrozumie w mierzeniu pod mikroskopem na szkielku mikrometrycznym?

Pozwolę sobie zauważyć, że raczej rozumiem jak działa mikroskop i jakie ma ograniczenia. Staram
Tomeksię kolegę przekonać, że właśnie warkocz albo dla uproszczenia prostokąt można różnie położyć na owym szkiełku. Stroną cieńszą lub grubszą. A jeśli przyjmiemy, że to warkocz nie widzimy na takim zdjęciu grubości wgłąb tylko na boki
  • homax likes this