Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sytuacje nad woda, w ktorych uzywacie przynet powierzchniowych ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 11 luty 2015 - 08:20

a czy tylko poppery to powierzchniówka bo ja często stosujęMass Marauder i robi nie miejsze zamieszanie jak poppery a brania mega widowiskowe



#102 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 11 luty 2015 - 08:31

rowniez sprawdzily mi sie popery zarówno kamatsu pop bass jak i rapala ale na szczupakach okonie mi tylko przynete odprowdzaly pod brzeg znacie moze jakies mniejsze popery kolo 4 cm ? I czy popery savage gear sa rzeczywicie tak skuteczne jak pokazuja na filmach czy to tylko chwyt marketingowy ?


Jakoś na przynęty tej firmy nie mam zbyt wiele sukcesów i nie tylko ja. Jak dla mnie więcej marketingu niż lownosci ale to moje zdanie. Co do rozmiaru popera to 4 ciężko dostać a i tak bym nie polecał bo to dobre dla chłopaków z kadry "łowców okazów" po max 20 cm :D
Jak chcesz łowić okonie to popery w przedziale 6-9 cm są najlepsze. Mi najlepiej sprawdzily się rapale i R2S te drugie maja kanaliki przy skrzelach i dźwięk który wydaja odpowiada i mi i rybą :) ale w Polsce ich nie widziałem

#103 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisano 12 luty 2015 - 00:35

Cześć, Maas-maruder to dla mnie powirzchniowa przynęta nr 1, szczupaki często nie trafiają w małe poperki , tu ma kawał drewna, z dużymi kotwicami, a jak jeszcze wyskoczy tak na metr nad wodę to ... ach jak ja lubię ten widok
Tomek

#104 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15611 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2015 - 01:02

A ja próbowałem wielokrotnie i nic  :( Ale nie poddaje się. Do Szwecji zabieram.



#105 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisano 13 luty 2015 - 01:17

A ja próbowałem wielokrotnie i nic  :( Ale nie poddaje się. Do Szwecji zabieram.


Witam, a chlapałeś nim , czy tylko proste ściąganie ? Bo ja 3-4 chlapnięcia, i ok 0,5-1 sek przerwa

#106 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15611 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2015 - 01:38

Chlapałem, chlapałem. Ale dalej zamierzam próbować.



#107 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisano 14 luty 2015 - 00:38

Hej, no po prostu musi zadziałać, a nawiązując do tematu wątku , stosuję wszędzie gdzie spodziewam się szczupaka do 2m od powierzchni, przy raczej znikomej fali , bo wtedy to nawet w niego potrafią spudłować, w zarośniętej wodzie , bo mu nie przeszkadza nawet spory nawis roślinności, a potrafi się z niego czasem sam otrząsnąć, powodzenia
Tomek

#108 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 14 luty 2015 - 07:46

Mi też ani na massmaraudera ani na Turbo Jack nic nie wyszło. Choć ja głównie kombinowałem tymi przynętami za nocnym sumem aczkolwiek zawsze przy okazji szczupaków też jakąś miejścówkę gdzie mogły być skuteczne obławiałęm :huh: może to zależy od zbiornika?



#109 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisano 14 luty 2015 - 12:17

Hej, no na Jacku to i ja się zawiodłem, 4 lata temu kolega wyjął na niego takiego 122 cm to później trochę próbowałem, ustrzeliłem takiego ok 50 cm ale od czasu do czasu poleciał do wody, i długo, długo nic, wiosną 2013 poleciał pod grążele bez kontaktu, jak miałem go blisko łódki, kolega pod ten sam grążel posłał alge 3 i 70 cm wyciągnął, od tamtej pory jeszcze rzadziej szacowny jack bierze kąpiel, ale mój to zwykły pływający

Użytkownik kostom63 edytował ten post 14 luty 2015 - 12:18


#110 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2015 - 23:52

Witam!

 

A jakich przynęt powierzchniowych najczęściej używacie przy łowieniu Bolenia??i w jaki sposób je prowadzicie??

 

Pozdrawiam Qcyk!!



#111 OFFLINE   Arek M

Arek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 21 luty 2015 - 02:53

Oglądałeś filmy RH i jego spinnerbaita, albo filmik z pracą wobka powierzchniowego spinnermana  i tu masz odpowiedz. ;)



#112 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 21 luty 2015 - 10:56

W zeszłym roku przez cały sezon mi sprawdzały się blachy Igora @dzerwys prowadzone pod samą powierzchnią

 

Załączony plik  blacha Igor.jpg   105,75 KB   11 Ilość pobrań

 

Kilka 70 na nią wyjechało nie tylko u mnie :)

 

 

 

 



#113 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 21 luty 2015 - 14:26

Oglądałeś filmy RH i jego spinnerbaita, albo filmik z pracą wobka powierzchniowego spinnermana  i tu masz odpowiedz. ;)

Te przynęty znam ołówek RH też gdzieś widziałem hyba u Tommiego taki wobler banan ciekaw jestem jak na to reagują bolki??



#114 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 21 luty 2015 - 22:11

poperek Rapali

Załączone pliki



#115 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 21 luty 2015 - 23:04

Witam!

A jakich przynęt powierzchniowych najczęściej używacie przy łowieniu Bolenia??i w jaki sposób je prowadzicie??

Pozdrawiam Qcyk!!

Często łowię bolki jako przyłów przy kleniach na Brombę, jednak ilość tak łowionych rap karze wnioskować, że naprawdę lubią taki typ wabika i nie są to przypadkowe spotkania.

Poza tym łowiłem rapiszony na popperki. Obciążone nieco lametą, by szybciej i łatwiej nurkowały pod wodę i wolniej się wynurzały. Szybo prowadzone ciągnęły za sobą piękny sznur bąbli. Rapom się to podobało ;)
  • Qcyk lubi to

#116 OFFLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 25 luty 2015 - 08:51

@Kamil Z. - mógł byś napisać przy jakiej wielkości Bromby masz te bolkowe przyłowy ?



#117 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 25 luty 2015 - 11:32

Każdym ;) Od wersji 2cm z jajem, po największą "pigułę" bodajże 33mm. Z reguły na Odrze sięgam po większe rozmiarówki, bo i lepiej się rzuca przy lince 0,22 i zasięg jest solidny, a i kleniom nie przeszkadza duża kotwica ;)

#118 OFFLINE   mnietek

mnietek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski / Biała Podlaska
  • Imię:Marcin

Napisano 25 luty 2015 - 14:05

W ubiegłym roku zacząłem łowić na poppery własnej produkcji, w rzece, gdzie łowienie inną przynętą było utrudnione ze względu na roślinność i powiem, że nie spodziewałem się, że tam może pływać tyle szczupaków. Fakt, że krótkie, ale były. I brania też w większości niezacięte, przynajmniej z początku mi się to nie udawało. Ale same momenty brań były niezwykle emocjonujące. W tym roku spróbuję to powtórzyć.



#119 OFFLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 25 luty 2015 - 16:06

Fajnie się spisuja wszelakie zabiska i takie tam pływaki na mocno zarośniętych akwenach.

W tamtym roku połapałem szczupaków, fakt nie dużych ale emocje były :)



#120 OFFLINE   pawta

pawta

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaEnschede / Wschowa

Napisano 25 luty 2015 - 20:04

żabki już zakupiłem na ten rok, co do poperów to łowię dopiero od sezonu i jestem pod wrażeniem.. mam jedną miejscówkę na odrze co o szczupaka czy bolenia nie trudno, były i piękne 70tki.. dodam że nie łowiłem na żadne firmówki, w tym roku porównam ich efekty do tych w/w poperów w temacie.