Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2064 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2008 - 22:28

Ktoś mnie uprzedził. To 100% jelec. A raczej jelczyk.

#202 OFFLINE   gaDza

gaDza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 12 maj 2008 - 23:47

Niestety chłopaki to nie jelec!!
Jelec ma otwór gębowy skierowany do dołu, a ta rybka ma wyrażnie skierowany do góry !!Mały bolek raczej też nie,chyba ukleja skrzyżowana z jakimś innym białorybem.


#203 OFFLINE   Radzio

Radzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 13 maj 2008 - 05:10

Ciekawa rybka. Jak dla mnie to na pewno coś z rodziny łososiowatych.

#204 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 13 maj 2008 - 07:32

Wracając do małej rybki zahaczonej za oko - 100% ukleja. Trochę wygrzbiecona, ale najpewniej to kwestia ułożenia na dłoni i charakterystyki wody. Cech bolenia lub innych za wiele tu nie widzę. Pozdrawiam ;)

#205 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 13 maj 2008 - 10:28

Dziekuje, a juz tak sie cieszylem ze bolenie sa :unsure: :lol:

#206 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 maj 2008 - 15:21

Czesc,

spotkalem sie ostatnio z taka ryba...zahaczylem rybke lowiac wobkiem za oko :angry:

Czy to jest moze maly bolen czy po prostu uklejka?


100% uklejka.



#207 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 maj 2008 - 15:27

(w przypadku karpiowatych drapieżników mało kiedy ryba się spina)


@Mateusz,

bardzo mocna teza, z którą zupełnie nie mogę się zgodzić. :D
Karpiowate drapieżniki spinają się tak samo jak inne ryby drapieżne.
Szczególnym przykładem są jazie, które spinają się bardzo często podczas holu.
Kleń także potrafi przywalić w przynętę, ale zahaczyć się tylko za jeden grot kotwiczki i to za samą krawędź pyszczka. Często powoduje to wypięcie się ryby podczas holu.
O boleniach wypinających się podczas holu nie będę wspominał, bo to normalne zjawisko dla boleniarzy.



#208 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 13 maj 2008 - 15:29

No i dziś 2 sztuki :D wieczorkiem jeszcze zobacze raz, bo niestety piekkny chyba bolo poszedł z ukleją RH choć być może był to szczupak lub pan sumowaty ale tego już nie ocenię :angry:

#209 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 13 maj 2008 - 15:31

O boleniach wypinających się podczas holu nie będę wspominał, bo to chyba normalne zjawisko dla boleniarzy.



zgadzam się z tym, a juz na początku tego sezonu było ich aż za dużo :o

#210 OFFLINE   poplawok

poplawok

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaArklow

Napisano 13 maj 2008 - 15:38

Hej. Ta ryba przypomina mi mniejsza wersje ryby ktora zlowilem 2tyg. temu. nazywa sie aloza lub shad(ang). moze sie myle???

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  shad.JPG   77,38 KB   696 Ilość pobrań


#211 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 13 maj 2008 - 17:11

[quote]

O boleniach wypinających się podczas holu nie będę wspominał, bo to chyba normalne zjawisko dla boleniarzy.


[/quote]

zgadzam się z tym, a juz na początku tego sezonu było ich aż za dużo :o
[/quote]

I ja tu się zgodzę W moim przypadku jak dotychczas było bardzo dużo wypinających się boleni w ostatniej fazie holu...

#212 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 13 maj 2008 - 17:17

...(w przypadku karpiowatych drapieżników mało kiedy ryba się spina) ...


Może to kwestia umiejętności, ale mi np. jazi spina się ponad połowa (statystyki z ostatniej niedzieli są jeszcze gorsze ). Z boleniami też mam problemy. Za to zupełnie brak takowych w przypadku okoni.
Ze szczupakami bywa różnie ;)

#213 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 maj 2008 - 18:48

Ja wyciągam co trzeciego bolenia. Tyle że spinają mi się zaraz po braniu. Pierwsze 2 sekundy. Jeśli utrzyma się dłużej to zwykle ląduje na brzegu. Miałem jednego indywidualiste który udawał miecznika pruł po samej powierzchni przez jakies 30 metrówi i często wyskakiwał. Podczas kolejnego wyskoku spadł .


#214 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 13 maj 2008 - 20:00

Panowie napiszcie coś o swoich zestawach może coś poradzę

#215 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 13 maj 2008 - 20:19

Ja notuję może jeden spad na kilkanaście rap, dziwna sprawa z tymi spinkami :unsure:

#216 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 13 maj 2008 - 20:29

@szpiegu, mój problem znasz bo gadaliśmy U mnie jest tak, że to wina sztywnego kija Teraz jestem już bardziej przekonany że tak jest bo w minioną niedzielę z dużej odległości udało mi się zaciąć trzy bolenie i doholować do brzegu (Kij CD 3,05 m c.w 10-28 g; plecionka 0,12 mm) - problem był właśnie w ostatniej fazie holu, podczas prób podbierania - ryby się spinały podczas ostatnich odjazdów lub jak ściągałem je na spokojniejszą wodę Kotwice zmieniłem na OWNERY Na początku, czyli 1 -3 maja na ponad 30 brań wyholowałem tylko 2 rapy - reszta chwilę posiedziała i się wypinała.

Wspominając o kiju - coś mi się wydaje że ma zły opis - 10-28 g w tym przypadku to mało Kij ma większą moc i jest sztywny - zdarzało się że podczas lekkich zacięć normalnie to kotwicę z pyska ryby wyrywało...

@patu, o swoim problemie wspominałem na początku Nie znając przyczyny kombinowałem z czym się da (żyłka, plecionka, hamlec, wabiki, kotwice itp) W końcu doszedłem do wniosku że to wina kija (na chwilę obecną) Mam zamiar jeszcze ten kij sprawdzić i jeśli ilość brań do ilości wypięć będzie duża, zmieniam kij

#217 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 maj 2008 - 20:55

Ja notuję może jeden spad na kilkanaście rap, dziwna sprawa z tymi spinkami :unsure:


Ja to samo, w tym roku spiął mi się jeden boleń zaraz po braniu i wyskoku nad wodę, ale to była kwestia plecionki. Też nie rozumiem skąd u Was taki liczne spinki? Ostatnio wręcz przeciwnie, mam problemy z wyhaczaniem boleni.

#218 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 13 maj 2008 - 20:57

[quote]
Ja notuję może jeden spad na kilkanaście rap, dziwna sprawa z tymi spinkami :unsure:
[/quote]

Ja to samo, w tym roku spiął mi się jeden boleń zaraz po braniu i wyskoku nad wodę, ale to była kwestia plecionki. Też nie rozumiem skąd u Was taki liczne spinki? Ostatnio wręcz przeciwnie, mam problemy z wyhaczaniem boleni.
[/quote]

@wujek, napisz proszę jakim zestawem łowisz Ja naprawdę dostałem obłędu bo na 100 % brań wyciągnięte 2 % :/

#219 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 maj 2008 - 21:07

[quote]
Ja notuję może jeden spad na kilkanaście rap, dziwna sprawa z tymi spinkami :unsure:
[/quote]

Ja to samo, w tym roku spiął mi się jeden boleń zaraz po braniu i wyskoku nad wodę, ale to była kwestia plecionki. Też nie rozumiem skąd u Was taki liczne spinki? Ostatnio wręcz przeciwnie, mam problemy z wyhaczaniem boleni.
[/quote]

@wujek, napisz proszę jakim zestawem łowisz Ja naprawdę dostałem obłędu bo na 100 % brań wyciągnięte 2 % :/
[/quote]

Proszę bardzo. Kij to Batson IST 1264F, kołowrotek Shimano Stradic 4000FA, plecionka PP 0,10mm, agrafki Spinwala(nie pamiętam numeracji), kotwice ownery nr 10i8+bardzo mocne kółka łącznikowe. W ubiegłym roku przeszedłem prawie całkowicie na plecionkę i nawet wtedy ilość zejść nie podskoczyła w widoczny sposób.


#220 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 13 maj 2008 - 21:11

[quote]
Ja notuję może jeden spad na kilkanaście rap, dziwna sprawa z tymi spinkami :unsure:
[/quote]

Ja to samo, w tym roku spiął mi się jeden boleń zaraz po braniu i wyskoku nad wodę, ale to była kwestia plecionki. Też nie rozumiem skąd u Was taki liczne spinki? Ostatnio wręcz przeciwnie, mam problemy z wyhaczaniem boleni.
[/quote]

@wujek, napisz proszę jakim zestawem łowisz Ja naprawdę dostałem obłędu bo na 100 % brań wyciągnięte 2 % :/
[/quote]

Proszę bardzo. Kij to Batson IST 1264F, kołowrotek Shimano Stradic 4000FA, plecionka PP 0,10mm, agrafki Spinwala(nie pamiętam numeracji), kotwice ownery nr 10i8+bardzo mocne kółka łącznikowe. W ubiegłym roku przeszedłem prawie całkowicie na plecionkę i nawet wtedy ilość zejść nie podskoczyła w widoczny sposób.

[/quote]

Dzięki :D Oprócz kija to reszta podobnie jak u mnie Napisz proszę coś więcej na temat kija - moc, długość itp Ja to do dziś szukam czegoś optymalnego na bolenie - rok temu łowiłem na Team Dragona 2,90 10-25 g i było OK w tym roku zmieniłem na CD 3,05 10-28 g i jakoś mi nie leży - za dużo spadów :/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych