Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2064 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 18 czerwiec 2008 - 14:26

A z Tobą Marcin co sie dzieje? Ni widu ni słychu ;)


No coz , czasem cos sie uwiesi :D






#642 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2008 - 14:47

Witam

wczoraj udało mi się złapać mojego pierwszego bolenia od około 15 lat. 69cm z berlińskiego kanału.

Pozdrawiam
Lukasz


Dobra robota. Cieszy, że w Niemczech i C&R! :D




#643 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2008 - 14:58

[quote]
A z Tobą Marcin co sie dzieje? Ni widu ni słychu ;)
[/quote]

No coz , czasem cos sie uwiesi :D


[/quote]

Buehehehehe :lol: :lol:
Dobre, dobre.
Mi czasem też coś weźmie, ale w tym roku postanowiłem pochwalić się tylko zdjęciem z rapą powyżej 80 cm. Obietnicy nie złamię :D
A mam nadzieję, że będzie okazja żeby złowić kolejną 80tkę :mellow:



#644 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2008 - 18:57

Mimo braku czasu ja też liczę po cichu że w tym roku wreszcie te 85 znajdę i że weźmie. Narazie byłem 2 razy i złapałem 4 bolki.

#645 OFFLINE   Luka81

Luka81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Szyszko

Napisano 18 czerwiec 2008 - 21:27

Witam,
moja pierwsza ryba na tym forum
bolunio 65 cm - złowiony około godzinę temu :D
warszawska wisłeka
wiem wiem jakość tragiczna - miałem tylko telefon, obok siedział około 60 letni spławikowiec - stąd zdjęcie :D

.

Załączone pliki



#646 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1025 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 czerwiec 2008 - 22:14

Myśmy dziś Razem z Bassym pojechali odwiedzić Wisełkę
Generalnie słabizna
Pojedyńcze bolki pokazywały sie niemrawo i to na stojącej wodzie po kolana
Marcin prawem frajera :mellow: (już daaaaaaaaawno nie był na bolkach) wydłubał jednego maluszka
.

Z ciekawostek widzieliśmy jescze skaczącą brzanę (tak ok 50cm)
Wyskakiwał cała nad wode przed przelewem ale zafurkotać nie chciała

Załączone pliki

  • Załączony plik  C&R.jpg   72,44 KB   984 Ilość pobrań
  • Załączony plik  boluś.jpg   62,92 KB   991 Ilość pobrań


#647 OFFLINE   strzalka

strzalka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Paweł

Napisano 18 czerwiec 2008 - 23:18

Gratulacje rybek :D
Warta dziś pokazała część swoich zasobów, tylko na 30min ok godz 21 30.
Wahadłówka ostatnio stała się u nas przebojem sezonu. Trzy brania jeden zacięty.
.

Załączone pliki



#648 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 19 czerwiec 2008 - 07:59

Wahadło jest jednak bardzo skuteczne na warcie ;)

gratuluje bolka strzałka

pzdr

#649 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 19 czerwiec 2008 - 08:30

Gratuluję wszystkim boleniowych kloców
@jajakub trzeba to powtórzyć a rozmiar rybek pomnożyć x 2


#650 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 19 czerwiec 2008 - 16:05

Dziś dalej małe rozmiary(50-60cm), ale brań sporo i rybek też:)Szkoda, że przyjechałem dziś nad wodę za późno, bo facio mi mówił, że łoiły bolki i klenie przez godzinkę z samego rana:)

#651 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 19 czerwiec 2008 - 19:19

@jeziorm gratuluje ten kto nie łowił na warcie nie wie jak trudno dobrać się do do tych ryb na naszej rzece :D

@strzałka w formie :D strach z tobą wybrać się na ryby może lepiej jak dalej będe robił nadgodziny B)

#652 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 19 czerwiec 2008 - 20:05

@jeziorm gratuluje ten kto nie łowił na warcie nie wie jak trudno dobrać się do do tych ryb na naszej rzece :D

@strzałka w formie :D strach z tobą wybrać się na ryby może lepiej jak dalej będe robił nadgodziny B)

A kto powiedział, że bolki są łatwe. :D
Warciak każda woda ma trudne i łatwe ryby!!!!!


#653 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 19 czerwiec 2008 - 20:20

@ginel kiedyś jeżdziłem na zawody nad Odre i z 50 startujących 10-ciu przynosiło bolenie.Na Warcie przez 2 lata jeżdżenia na zawody widziałem jednego bolenika Embarassed.Wnioskuje to również po tym ,że wędkarze od nas często wyjeżdżają nad Odre i sami mówią ,że tam jest łatwiej,woda bardziej brudna nie trzeba się tak kamuflować a Wartą w tej chwili nie płynie kryształ jak w górskim potoku ale na 1 m można spokojnie oglądać dno.

Natomiast innym tematem jest to ,że boleń jest trudną rybą to napewno tylko spójrz na kolege złowił pierwszego bolenia w 15 wyjeżdzie :huh: jaka determinacja.Ja kiedyś po 10 cz 12 nocce sumowej bez brania zaniechałem wyjazdów.

#654 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 19 czerwiec 2008 - 22:03

Jeżdżą nad Odrę, bo tam duża populacja bolenia i ukleji, więcej brań, więcej możliwości.Myślę, że to nie problem kamuflowania, bo w większości przypadków bolki nie łowisz spod kija. Problem jest taki, że trzeba rozpoznać łowisko, dopasować przynętę,zdrowo pomyśleć i czekać na branie.Ja osobiście nie wierzę w jakieś mega trudne łowiska. Na rybach trzeba łowić, a nie bywać. Jeśli ryba nie bierze to ją trudno skusić, jeśli bierze to masz ryby, a jeśli pomyślisz to masz ryb jeszcze więcej.To działa tak samo jak przygotowywanie sie do zawodów. Który spinningista co chce zabłyszczeć pozwoli sobie jechać w ciemno nad nieznaną wodę. Chyba żaden. Wiem, że przygotowywują sie do takich zawodów kilka tygodni. Jeżdzą, wypytują, trenują, a nawet dostają przynęty.Po prostu gotowa recepta. Inna sprawa, że sukces przypisują tylko sobie :D

#655 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 19 czerwiec 2008 - 22:04

I ja potwierdzę - bolenie z Warty są trudne do złowienia - rok temu w wakacje miałem przyjemność łowić przez kilka dni na Warcie na odcinku Santok - Stare Polichno - rzeka piękna, czysta woda Udało mi się skusić w sumie 4 bolenie w przedziale 40 - 52 cm, choć widziałem spławiające czy bijące większe sztuki, przeważnie rano ok 4:00 - 5:00 i wieczorami 21:00 - 22:00 Ciekawe było również to, że boleniowe pewniaki znad Wisły zupełnie zawiodły... Skuteczne były inne wabiki... W tym roku znów tam zagoszczę, tym razem na minimum 7 dni :mellow:

#656 OFFLINE   supersobi

supersobi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 19 czerwiec 2008 - 22:54

A ja dzisiaj na Odrze 2bolki (+-40 i +60)... Obydwa z dna

#657 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 20 czerwiec 2008 - 08:01

Warciak dzieki za gratulacje ;)
Ginel napewno jest duzo racji w tym co mowisz ale uwierz mi i warciakowi ze warta w naszych okolicach to naprawde trudna woda...stan bardzo niski ( min. zasługa tego cholerstwa o nazwia jeziorsko ) woda o kolorze kawy z mlekiem ( przynajmniej przez ostatnie 2 tygodnie ) a łowiacych ( niestety mam na mysli miesiarzy ) bardzo duzo... mam kilku znajomych ktorzy jezdza na odre ( okolice wrocka,brzegu dolnego i opola )i tam nie narzekaja na połowy..ze mna nad warte nei chca jechać mimo ze sa z sieradza :unsure:

Nie chce sie użalac nad tym ze mamy taka chu....wą wode,ale łatwo nie jest..mimo tego i tak codziennie ciagnie mnie nad ta rzeczke - gdyby nie synek i kobitka to pewnie namiot bym sobie tam rozbił..zawsze blizej :mellow:
Pozdrawiam

#658 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 czerwiec 2008 - 08:37

Ja wczoraj miałem małą przygodę:
rzucając ripperem i szukając miejsca na sandacza, pokonywałem kolejne metry wzdłuż brzegu. Za którymś razem w odległości ok. 10m od brzegu miałem zaczep, więc standardowo, jako użytkownik plecionki, rozgiąłem hak, by później w ekspresowym tempie pod prąd ściągnąć co szybciej gumę do siebie.
Gdy gumka wypływała właśnie z rynny, tuż przy podwodnym kamieniu nastąpiło potężne uderzenie w przynętę :o Szybkie przycięcie, poczułem ciężar i moc ryby na lince, by już ułamek sekundy później poczuć już luz i zobaczyć przewalające się cielsko łaaadnego bolenia pod lustrem wody :angry:

Niestety po wyjęciu przynęty, hak jigowy był wygięty w prosty drut: pewnie po części przyczyną tego było jego prostowanie na zaczepie, co było również przyczyną nie zapięcia się bolka, który dodatkowo mógł się przyczynić do ostatecznego rozprostowania haka
Ech - byłem wściekły na samego siebie, że na to wcześniej nie wpadłem. Późniejsze biczowanie tego miejsca w już ten analogiczny sposób nie przyniosło wyczekiwanego efektu

No cóż - Nu, Zajec! Pogodi! <_<

#659 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 20 czerwiec 2008 - 09:36

Nie chce sie użalac nad tym ze mamy taka chu....wą wode


No przesadziłeś :angry: my mamy jedną z najlepszych rzek w Polsce to,że złowienie w niej ryb wymaga poświecenia i trochę zachodu to niej wina tylko zaleta.Jedną z podstawowych zasad jest poznanie wody i bycie regularnie nad nią no i naprwde ciche zachowanie.Kiedyś nie wierzyłem,że na Warcie można złowić na spining jazie i klenie ;).


#660 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 20 czerwiec 2008 - 10:26

No moze troche przesadziłem ;)
mnie sie zdarza niekiedy czołgac na brzegu ( zebyscie widzieli mine grunciarzy jak mnie znajduja leżacego w krzakach :lol: )i nie moge sie dobrac do tych boleni,kleni,jazi...ale ja im kiedys pokaze :mellow:

Pozdrowionka

PS warciak masz moze zdjecia warty w twoich okolicach?
moze byc na priv zeby tu nie smiecic




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych