Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2064 odpowiedzi w tym temacie

#1301 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 sierpień 2008 - 11:05

widze ze ogólnie zmuła w połowach :( ale jesień drapieżce zaczną kąsać wabiki nie ma bata <_< zastanawiam sie czy na jesień nie pogonić szczupaka i sandała :o no i bolka trza postarszyć :lol:

@marcin1521, bolenie jak każde inne ryby muszą jeść... i jedzą.. o odpowiednich porach i w odpowiednich nmiejscach...jesienią okres żerowania z racji na inne warunki znacznie sie wydłuży, można połowić przez cały dzień... ale to też impuls przed nadchodzącą zmianą pory roku

#1302 OFFLINE   marcin1521

marcin1521

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 21 sierpień 2008 - 12:01

masz rację patu ;) bolki muszą pożerać rybki nie zależnie od pory roku bolenie trzeba zrozumieć ale to takie łatwe nie jest :mellow: przyneta tu odgrywa ważną rolę a jesień jest o tyle piękna że można sie wyłowić nie trzeba sie zrwać o 4.00 na rybki

#1303 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 21 sierpień 2008 - 12:08

A tu jesienią przyjdzie woda od wału do wału i rozwiążą się wszystkie nasze problemy :lol:

#1304 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1025 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 21 sierpień 2008 - 12:40

A tu jesienią przyjdzie woda od wału do wału i rozwiążą się wszystkie nasze problemy :lol:



Wtedy przyjedziesz do mnie i popływamy po krzakach
Jak wiesz u mnie na wysokiej i brudnawej da się połapać

#1305 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 sierpień 2008 - 12:46

[quote]
widze ze ogólnie zmuła w połowach :( ale jesień drapieżce zaczną kąsać wabiki nie ma bata <_< zastanawiam sie czy na jesień nie pogonić szczupaka i sandała :o no i bolka trza postarszyć :lol:
[/quote]
@marcin1521, bolenie jak każde inne ryby muszą jeść... i jedzą.. o odpowiednich porach i w odpowiednich nmiejscach...jesienią okres żerowania z racji na inne warunki znacznie sie wydłuży, można połowić przez cały dzień... ale to też impuls przed nadchodzącą zmianą pory roku
[/quote]

Dokładnie, bolenie na pewno jedzą, a że są już nieźle odkarmione to mogą trochę powybrzydzać i nie jedzą non stop. My też nie jemy cały dzień, czasami wogóle nie chce się jeść. Tak samo jest z rybami.
Przed wczoraj trafiłem na wrednego bolka nad którym pracowałem 2h i w końcu ku mojemu zdziwieniu go złowiłem :D .Wczoraj z koleji miałem rybę z dna. Na ilościowe efekty latem raczej nie ma co liczyć chyba że się trafi na wyjatkowe okoliczności. Ja jeszcze latem na takie nie trafiłem. Generalnie łowienie latem to dłubanie pojedynczych ryb. Pocieszeniem jest to że jest szansa na sensowaną sztukę. Zauważyłem że bardziej pokazują się te większe niż mniejsze. Pisząc większe mam na myśli ryby od 60cm w górę.
Na zdjęciu jedna z ostatnich rapek.

.

Załączone pliki



#1306 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 sierpień 2008 - 19:53

Gratki @wujek nowego pływadła i fajnego rapciaka...teraz to się otworzy boleniowy worek :D

#1307 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 sierpień 2008 - 13:39

@Tomek (Clicktime),

gratuluję połowów. Xavi mi doniósł o twoich wyczynach. Brawo! :D


@Wujek,

piękna rapa :D



#1308 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 22 sierpień 2008 - 18:41

Dzisiaj pogoniłem kota bolkom :mellow: Wszystkie padły na małą uklejkę z kotwiczką. Ryby połykały ją grzecznie w całości. Niestety największy cwaniak który bo braniu wyciągał mi linę, się był odpiął. Po oględzinach przynęty okazało się, że jedno ramię kotwiczki było mocno podprostowane. Chyba zwlokłem sobie zarazę wyprostowanych haków znad Odry <_<

#1309 OFFLINE   marcin1521

marcin1521

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 22 sierpień 2008 - 19:32

gratulacje robert B)

Ja dziś byłem łowiłem na uklejke bolki błyskawicznie podpływały pod ukleję i włączały hamulce :wacko: i tak w koło nie wiem co jest grane :o

#1310 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 22 sierpień 2008 - 20:29

A ja zaliczyłem 3 brania na mała uklejkę jednak bez ryby brania były anemiczne :( Ale udało się dołowić sandaczyka koło 50cm :D też na małą uklejkę :D Widziałem się z Robertem jak spływał i zachęcił mnie do pozostania wieczorem ( tym że coś złowił oczywiście) i jedno wiem napewno że gdybym nie przepłynął na pewien cypelek efekty miałbym znacznie lepsze bo w pewnej miescówce bolki szalały dobre 30 minut, ale ja wiem że one tam pozostaną więc się nimi zajmę w niedzielę chyba że Robert mnie uprzedzi <_<

#1311 OFFLINE   CEBUL

CEBUL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaŁomianki

Napisano 22 sierpień 2008 - 21:19

No widzę Janek że ponton się sprawuje :mellow:
Pozdrowionka!!
CEBUL

#1312 OFFLINE   marcin1521

marcin1521

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 22 sierpień 2008 - 21:24

Redzi łowisz może w okolicach miejscowości Surowa bo mam zamiar sie wybrac na tygodniu na rybki w te okolice <_<

jesli znasz to czy jest szansa na ładnego drapieżnika ? <_<

#1313 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 22 sierpień 2008 - 22:22

Redzi, chyba sam się będziesz męczył z „gotowanymi” bolkami. Ja muszę na miejscówce nr 1 tresować bolki bo inaczej je buraki wymordują. Dziś dałem na wstrzymanie tym najbardziej nerwowym. Na koniec kilka kółek na silniku <_< Do jutra powinien być spokój B)
marcin1521 ja łowiłem trochę inną uklejką B) Ale spoko, forma na body już gotowa :D


#1314 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 22 sierpień 2008 - 22:45

Redzi łowisz może w okolicach miejscowości Surowa bo mam zamiar sie wybrac na tygodniu na rybki w te okolice

jesli znasz to czy jest szansa na ładnego drapieżnika ?





Szczeże ci powiem że nawet nie słyszałem o takiej miejscowości, to napewno jest gdzieś w okolicach Połańca???

#1315 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 22 sierpień 2008 - 22:50

No cóż Robert jak będzie trzeba to ja będę tresował te w cieplejszej wodzie :D(choć ich czasem nie trzeba tresować bo same nas tresują :angry: ) No w miejscówce nr uno fakt trzeba je tam podtrenić bo inaczej będzie jak mówisz. Ja ruszę w niedzilę bo jutro coś dla ciała :mellow:

#1316 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 sierpień 2008 - 09:35

No widzę Janek że ponton się sprawuje :mellow:
Pozdrowionka!!
CEBUL


Dzięki, jak na początki jest całkiem nieźle :D


#1317 OFFLINE   undre

undre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁańcut

Napisano 23 sierpień 2008 - 13:35

Redzi- Surowa to miejscowośc połozona kilka km w górę od Połańca tyle że po drugiej stronie Wisełki

#1318 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 24 sierpień 2008 - 02:24

Redzi- Surowa to miejscowośc połozona kilka km w górę od Połańca tyle że po drugiej stronie Wisełki


Powiem ci że szukałem tego na mapie i nie mogę dopatrzeć, możesz mi podać jakąś miejscowość obok


#1319 OFFLINE   undre

undre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁańcut

Napisano 24 sierpień 2008 - 07:32

Idąc od promu w gorę rzeki mamy Gliny Małe, Gliny wielkie a potem jest Surowa(mała wioska).Po waszej stronie na tej wysokości znajduje się Maśnik.

#1320 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 24 sierpień 2008 - 10:45

Idąc od promu w gorę rzeki mamy Gliny Małe, Gliny wielkie a potem jest Surowa(mała wioska).Po waszej stronie na tej wysokości znajduje się Maśnik.



No to tam na drapieżnika nie ma się co bardzo wybierać chyba że na naszą stronę właśnie do maśnika na tamtejsze główki, może jakiś szczupak czy bolek by się zawieruszył ale raczej bez okazów. Teraz już wszystko jest jaśniejsze bo te 2 miejscowoścoi wcześniej dobrze znam :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych