Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie - sprzęt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 06 luty 2006 - 22:11

Witam,chciałbym sie podczepić do tematu i zapytać o sprzęt.
Ponieważ dopiero od tego sezonu zaczne przygodę z Wisłą.I nie wiem zabardzo jaki kij kupić,im więcej czytam tym mniej wiem,
Do tej pory myślałem nad jakąś 3m wędką o c.w10-40,i stad moje pytanie,czy taki kij będzie optymalny do łowienia boleni i innych rybek pływających w Wiśle??

DZIĘKUJE,POZDRAWIAM


#62 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 luty 2006 - 23:08

Witaj Tomku na forum, myślę, że bardzo dobrze trafiłeś. Boleniarzy i wędkarzy wiślanych u nas dostatek. Czekaj zatem na porady doświadczonych kolegów ... reakcja gwarantowana!

pozdrawiam serdecznie
Remek


#63 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2006 - 09:40

@Tomek

Witaj ! Cieszy kolejny Kolega z Warszawy :D
Myslę ze zadales dosyc trudne pytanie, bo optymalny kij bedzie rozny w zaleznosci od warunkow terenowych, uzywanych przynet, tego czy lowisz z brzegu czy z lodzi a na koniec gatunkow ryb. Mysle iz gdybys napisal troszke wiecej szczegolow o tym gdzie, jak , na co i co zamierzasz lowic docelowym kijem, to Kolegom którzy będą chcieli Ci pomóc będzie łatwiej .

Pozdrawiam



#64 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 luty 2006 - 10:25

... nie mówiąc już o preferencjach nie tylko cenowych ale i tych tyczących sie bezpośrednio kijka.

#65 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 07 luty 2006 - 10:31

@Tommek
Do tej pory myślałem nad jakąś 3m wędką o c.w10-40. I dobrze myślałeś. Na początek przygody z Wisłą (i w ogóle dużą rzeką) to będzie dobre wędzisko. Wybrałbym kijka szybkiego, mocnego, mięsistego - nie pałę. Dobrze by było, gdybyś wysupłał parę groszy więcej i nabył coś markowego, lekkiego. To będzie dobre rozwiązanie i do woblerów, i do gum. Nie tylko na bolenie, ale i na szczupaki, sandacze, czy nawet na klenie.
Ps. W materii doboru kija więcej pomoże Ci Gumo. To chodząca encyklopedia w tej dziedzinie. W dodatku łowi właśnie na Wiśle. Poczekajmy zatem, aż się obudzi :mellow:


#66 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 luty 2006 - 10:46

uwaga! Gumofilc się obudził ..... :D

R.


#67 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 07 luty 2006 - 10:53

Witaj Tomku na forum
Uważam podobnie jak mistrz Jacek. Ja czytam forum od początku i żeby Ci zaoszczędzić spaceru po wszystkich stronach napiszę tak. Kup sobie kij o długości 3 - 3,2m. Ze względów transportowych ( w Warszawie jest tłok w tramwajach) to poszukaj wersji w 3 kawałkach. Nazywa się to travel. Do tego kołowrotek o stałej szpuli za tyle pieniędzy ile dasz za kij. Konkretny model jest już mniej istotny bo zdecydowana większość kołowrotków, które oglądasz w dużych warszawskich sklepach jest produkowana w tej samej fabryce na innym kontynęcie tylko się różnie nazywa. Ciężar wyrzutowy kija zależy od preferencji. Zależy co chcesz łapać. Bolenie, klenie, jazie trocie, głowacice ( trzeba pojechać na południe), sandacze czy szczupaki. Tak czy tak do wszystkich tych ryb podobne długości są na forum proponowane. Poza tym taka długość daje Ci ten konfort, że nad rzeką ludzie przed tobą i za tobą mają też taką długość kija. Będziesz się czuł swojsko.
Za kilka lat jak już opanujesz spining w miarę dobrze będziesz mógł sobie kupić krótki kijek taki powiedzmy 2,9 metra w 2 kawałkach.

życzę udanych poszukiwań
pozdrawiam Thymallus

#68 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2006 - 11:00

Pochlebia mi to, co o mnie napisales Jaculek. W mojej wiedzy sa jednak duze luki, glownie spowodowane brakiem poszczegolnych wedzisk na rynku, wzglednie lenistwem (nie chce mi sie jezdzic np.do łodzi,zwlaszcza ze jest na co lowic :D )
Szczegolnie mnie interesuja ostatnio Lamiglasy...zdaje sie, ze nie tak dawno poslugiwala sie nimi Kadra Narodowa?

Dokladnie takim wedziskiem, jakie opisywal Jaculek jest 2,75 GLoomis z grafitu GL2, c.w.10-42g, moc 10-20LBS. Nie namawiam na ten konkretny model bo po 1 cena teraz pewnie by powalila, po 2 Loomis GL2 produkuje juz nie w US.
Proponuje kij o podobnych parametrach wybrac z oferty Batsona.

Z produkcji tanszej ale dobrej jakosciowo wybralbym stare Shimano Nexave 3m do 40g.

Na lzejsze przynety wzialbym Talona 3m lub 2,75m do 21g wyrzutu, o mocy 6-15LBS.Moga pojawic sie podobne problemy, co z Loomisem (cenowe), wiec wybralbym odpowiednik Batsona.
Alternatywa bylby stary Cormoran Powergrip 2,75cm, 2-15g.

Byc moze to, co napisalem jest trudne w realizacji ale pisze, o czym mam pojecie w praktyce...
Gumo

#69 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 07 luty 2006 - 11:49

Co do Lamiglasów - obecnie nie mam żadnego. Kiedyś łowiłem kijkiem bodajże do 28 gramów, ale nie przypadł on mi do gustu. Takie samo wędzisko ma Lipiński i bardzo je chwali. Może on skreśli ze dwa słowa...


#70 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 07 luty 2006 - 12:01

Jeżeli można wtrącić 3 grosze ja jednak wybralbym dwuskladowy kijek 2,7m. Po prostu nie lubie 3-skladówek, a dlugość 2,7 wydaje mi się poręczniejsza i bardziej uniwersalna (w razie czego daje się lowić z lodzi) Odchudzilby też nieco w stosunku do tego co piszą koledzy c.w. do 10-30g. Nie wiem jakie masz fundusze na to przeznaczone ale za okolo 250 zl można już kupić takiego Ugly Sticka. Kolowrotek wielkości 3XX nie powinien też zejść poniżej magicznej granicy 250zl bo to ogromna lateria. Dolną granicę wyznaczać mogą takie sprzęty jak Red/Blue Arc, Tica np Libra, Shimano Sahara lub GT czy Ryobi Aplaus. Wszystko co poniżej raczej nie przetrwa sezonu na rzecznym spiningu.

#71 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 07 luty 2006 - 12:10

i ja wtrące trzy grosze...

Jeśli cena za kijek ma się zamknąć w 300 PLN to mogę polecić serię Kongera Champion. KOlega łowi tym od kilku lat i do tej pory kijki go nie zawiodły. Czy 3 metry czy 2,7 to raczej kwestia gustu. Osobiście wolałbym 2,7 m. Jest (to bardzo nielubiane słowo) bardziej uniwersnalny. Poza tym, 3 metrowe kije to często już nieco cięższe pałki i po całym dniu machania nad dużą rzeką, da się to odczuć. Odrobina finezji nie zaszkodzi, a taki kijek do 30 gram, to jak piszą mistrzowie, bęzie dobry na wiele rzecznych gatunków ryb.

YO!

#72 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 07 luty 2006 - 12:14

Majowy... :D
Na Rapala Original 7cm Jointed fluo :huh:

Załączone pliki

  • Załączony plik  bolek1.jpg   28,49 KB   606 Ilość pobrań


#73 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 07 luty 2006 - 12:18

Kuba, śliczna rybka, szczerze zazdroszę. A jaka to rzeka? Takie krzaczory? Wygląda dziewiczo i zachęcająco...

#74 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 07 luty 2006 - 12:33

Narew w okolicach Pomiechówka?

#75 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2006 - 12:49

Powiem szczerze że podziwiam przedmówców :unsure:

a Ciebie Tomku zachecam bys - mimo wszystko - troszke bardziej sprecyzowal informacje. Dodaj jeszcze czy lowisz na zylke czy na plecionke.

#76 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2006 - 13:19

No to i ja sie dorzuce, bo cos za bardzo sprzetowo sie zrobilo...
Tez majowy, pol godziny przed tym wiekszym u gory...

Gumo



Załączone pliki



#77 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 07 luty 2006 - 13:23

Ładny. Znaczy, że z Kubą łowiłeś. Ta rzeka to Narew?

#78 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2006 - 13:27

Narew, na Wisle sa pewno wieksze ale nie chce nam sie czyscic (troche odrzuca) wszystkiego z....tych makroelementow. :wacko:
Ale cos mi sie zdaje, ze w nadchodzacuym sezonie dostanie sie i wislanym... B)
Gumo

#79 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 07 luty 2006 - 13:32

Moze wyzej syfu? :mellow: Czy w Narwi w Wiznie sa tez bolenie? :wacko:

O.T. Zrobilem ankiete zbiorcza dla pzw za 2005 i wyszlo mi, ze spokojnie moge nie placic skladek nie tylko z powodów ideolo, ale i ekonomo :lol:
Ankiety nie oddam, bo kazali to zrobic przy skladkach za 2006, a tych uiszczac nie zamierzam B)


#80 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 07 luty 2006 - 13:35

Narew w okolicach Pomiechówka?

Powiem raczej, ze Nowotworu :mellow:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych