Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lake Vermilion nadchodzę ... - czyli drżyjcie musky bo jadę ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 13 wrzesień 2008 - 03:57

Tak jak Jerry pisze obrotowki na muskie charakteryzuja sie tym ze kotwiczki wystaja praktycznie w calosci poza pioropusz czy inny chwoscik -ma to swoj sens poniewaz muski czesto plynac za obrotowka skubie wlasnie chwoscik jesli kotwica jest schowana w nim. Kiedy wystaje poza szansa na zapiecie ryby jest wieksza. Odnosnie kijow to naprawde ciezko porownac je z jakimkolwiek spinningiem czy castingiem z Europy. W Stanach sprzet na muskiego rzadzi sie swoimi prawami i obecnie stoje sam przed dylematem jakiego kija (pale) mam kupic chociaz coraz czesciej spogladam w strone Pete Maina Muskie Rod, mialem tez w reku kijek Tica- powiem ze tez calkiem solidny.

#102 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 13 wrzesień 2008 - 04:15

Darku oprocz jerkowek szt 3 mialem tez kit Pete Mainy 8 stopy od 2 do 8 oz. power medium heavy ale raczej z nastawieniem na trola . Prawie go nie uzylem bosmy nie trolowali . Z tych Jerkowek odstapilem Legende ST Croixa Remkowi , Avida uzywal Jacek jak zlamal swojego a je przez caly czas jerkowalem i rzucalem moja pierwsza jerkowa Shimano Compre 7 stopy od 1 do 3 oz

#103 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 13 wrzesień 2008 - 04:39

Piszac o wirowie jako latwiejszym baicie mam na mysli to ze ...gdy muskie zamyka paszcze na wirowie praktycznie kotwice powinny juz byc zahaczone . Jezeli zamyka paszcze na grubym woblerze np Fatso to opiera szczeki na woblerze i kotwice niekoniecznie musza byc wbite . Dlatego przy tego typu przynetach twardych stosuje sie wedki paly , grube pleciony i powtarza zaciecie ...zeby przesunac wobler w paszczy ryby . Wracajac do duzych wirowek i ich lownosci trzeba zwrocic uwage ze uzyto do budowy chwosta nowy material . Do jakiegos czasu robiono chwosty z ogonow wiewor ...nawet Mepss skupuje tu w USA ogony wiewiorcze i zacheca do polowan . Obecnie zastosowano folie -flash i gumowe nitki . Co one daja ? one daja kapitalny efekt , w wodzie calosc faluje i pracuje kazda niteczka . Ja zwolennik wiewiorczych ogonow kiedys jestem za nowym chwostem z tworzywa sztucznego . Chwosty z siersci w wodzie sklejaja sie tworzac sopel i nie pracuja jak te najnowsze pomysly . Kazdy kto wrzuci takie wirowy do wody od razu zauwazy roznice . Taka duza wirowa w ktorej flasch jest oliwkowo zielony wyglada w wodzie jak bass i w ksztalcie przypomina duza rybe ...no a dwie blaszki robia takie sygnaly ze muskie gryza . Ja mialem na Vermilionie dwa wyjscia muskie ktore zauwazylem [ nie wiem ile nie widzialem ] jedno do Fatso 14 ze sterem kolor okon a drugie wlasnie na wirowe Sili Girl z dwoma blachami i chwostem koloru brazowego/oliwkowego firmy Musky Mayhem , wirowa ta ma 25cm dlugosci . Caly opor w wodzie robia jednak dwie lyzki ktore obracaja sie .
Powinienem dodac ze do wiewiorczych ogonow dodawano rowniez piora ptakow i byl to podstawowy material ktory razem z sierscia budowal chwost . Na tym zdieciu wirowka Joe Buchera jest oparta w wiekszosci na piorach .

#104 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 wrzesień 2008 - 07:03

Jurku, bardzo trafne spostrzeżenia. Rzeczywiście, kłapnięcie paszczą, najczęściej eliminuje ruch obrotowy skrzydełka i efekt zacięcia, jest z reguły bardzo skuteczny.
Nawet w połowach naszych, polskich rybek, skuteczność zacięcia, przy użyciu obrotówki przewyższa, moim zdaniem, wszystkie inne.
No może z wyjątkiem małej wahadłówki.

#105 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 13 wrzesień 2008 - 14:48

Drogi Poperze :mellow: ja tylko napisalem cos o czym wszyscy juz wiedza ...odkrywamy pewne prawdy na nowo :D

#106 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 wrzesień 2008 - 15:43

...
Ja zwolennik wiewiorczych ogonow kiedys jestem za nowym chwostem z tworzywa sztucznego .

a ja, kocham rabid squirell :mellow:


#107 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 02 październik 2008 - 13:39

Jak tam artykuł? ;)

#108 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 październik 2008 - 13:54

Napisałem już ... w wątku o Musky - startujemy od następnego tygodnia. Będę Was męczył ... przez kolejnych kilka tygodni :D :lol: Już zaopatrzcie się w jakieś środki uspakajające :D

#109 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 02 październik 2008 - 14:24

Super :mellow: Nie czytam dokładnie niektórych postów więc musiałem przeoczyć - czytam tylko parę tematów :lol:

Dziękuję za info i czekam B)

#110 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 02 październik 2008 - 19:21

Męcz nas, dręcz...

#111 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 03 październik 2008 - 17:46

Męcz nas, dręcz...


No masz masochista się odezwał :lol: :lol: :lol:

#112 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 październik 2008 - 18:12

Zdjęcia już przygotowane do pierwszej części ... będzie ich kilka :lol:

#113 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 październik 2008 - 18:14

Umiesz budować napięcie :mellow: :lol:

#114 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 październik 2008 - 18:15

Spokojnie ... będzie ... wszystko po kolei opisane - planuję kolejną edycję W kamiennym kręgu. Uzbrójcie się w cierpliwość - będzie ... inaczej :D

#115 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 03 październik 2008 - 18:21

Spokojnie ... będzie ... wszystko po kolei opisane - planuję kolejną edycję W kamiennym kręgu. Uzbrójcie się w cierpliwość - będzie ... inaczej :D



Moze lepiej Bold and Beautiful 25 lat krecenia i kilkatysięcy odcinków.. Aktywnosć na forum byłaby dożywotnia.. po 100 latach prezentacji pojawiłaby sie mega encyklopedia łowienia amerykańskich ryb niemajaca podwzględem merytorycznym żadnej konkurencji w całym kosmosie. :lol:

sorry za OT ;)

#116 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 03 październik 2008 - 18:52

Napięcie dla relacji ze zlotu to już poszło przez zawory bezpieczeństwa. Ciekawe co będzie wcześniej, relacja czy następny zlot :mellow:

#117 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 październik 2008 - 20:58

Standerus .... jeszcze Ciebie zaskoczę :D