Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lake Vermilion nadchodzę ... - czyli drżyjcie musky bo jadę ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 sierpień 2008 - 22:24

Cześć,
Siedzę na walizkach. Dosłownie jeszcze kilka rzeczy pozostało do spakowania i ... wyruszam na wyprawę roku. Zrezygnowałem ze Szwecji, do Niemiec też się nie wybyłem chociaż plany takie były. Pojechałem na krótko do Irlandii. Tam poznałem ludzi, dla których jerkbait stał się miejscem integracji. Towarzystwo niesamowite, wyprawa pełna przygód o których opowiadam bardzo często przy różnych mniej i bardziej wędkarskich okazjach (artykuł opublikuję :D). Oprócz znajomości, które cenię bardzo ... dostałem od Standerusa coś jeszcze, co każdego dnia jest ze mną (tak, tak ... mam to w samochodzie), a co niekiedy przysłania nam wędkarstwo i chęć złowienia ryb (wtajemniczeni wiedzą co to).

.

Godziny oglądania, czytania, studiowania teraz najważniejsza jest praktyka, którą jestem przekonany zdobędę pod okiem Jackybrowna oraz Tadka Ćwika. Ten pierwszy gościu kusił mnie bardzo. W końcu pękłem i ... właśnie dzisiaj siedzę na walizakch z wizą amerykańską w ręku. Tutaj jeszcze jedna uwaga dla osób, które chcą wybrać się za ocean. Konsul lubi zadawać różne dziwne pytania. Tego dnia, kiedy starałem się o wizę jestem pewien, że pobiłem rekord szybkości jej załatwiania. Powód mojego wyjazdy, który podałem był prosty for fishing. Nie ukrywam, że czułem się spięty przed rozmową z konsulem. Przede mną osoby były przepytywane po 5-10 minut. Zdarzały się i przypadki szczególne - może i 20 minut. Podszedłem do okienka, po zeskanowaniu odcisków i autoryzacji zadano mi jedno pytanie. Właściwie trudno nazwać to pytaniem. Dialog wyglądał mniej więcej tak:
- o ... for fishing?
- yes
- your visa is 10 years valid, thank you ...

Cóż, wędkarze zawsze mają lepiej. Mnie rozmowa z konsulem zajęła około 30 sekund czego życzę wszystkim innym miłośnikom musky.

Gdzie jedziemy? Lake Vermilion. Tam w towarzystwie Jerrego, Jacka oraz Tadka szukamy musky. Będą pewnie szczupaki, bassy mało i wielkogębowe ale cel jest jeden - musky. Jacek już mnie ostrzegł, że musky to nie ryba 40cm, a co najmniej 40 calowa. Mniejsze, zauważone, odprowadzenia się nie liczą. Dzisiaj dowiedziałem się, że na łodzi będzie i zanęta - muzyka poważna, w rytm której będziemy jerkowali, twitchowali, spinningowali i sam nie wiem co. Jak widać zapowiada się przy okazji wielkiej przygody, którą pewnie będę wspominał długi czas, świetna zabawa. Na Vermilion będziemy 7 dni. Obiecałem chłopakom, że jeśli złowię musky (oczywiście tak jak napisałem liczącego się musky) to tak jak stoję wskakuję do wody. Czy będzie mi dane skąpać się do całego? Zobaczymy. Liczę na to, że woda będzie powyżej 11C (tak sobie piję do jednego wydarzenia).

Po Vermilion nie wiem gdzie jedziemy. Szykuje się choinkowa. Tam chłopaków muszę nauczyć łowić na casting bo ... na razie Tadka (tak tak ... słyszałem) bolą boki na samą myśl, a Jacek obiecał wziąć ze sobą kamerę video. No ale ... w końcu kto ma ich uczyć castingu w tej Ameryce - Kavin Van Damm? :D Sorry ... ale ktoś z Polski jest odpowiedniejszy do tego. Skoro u nas można było to i w US mogę kogoś czegoś nauczyć ... :D

Co dalej? Może Browny, może bassy, a może jeszcze raz musky. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji. Jak złowię na Vermilion jakiegoś na pewno decyzję będzie łatwiej podjąć - może drugi tydzień to Haineken i leżaczek :D

OK. Miało być krótko ale ja tak nie umiem. Życzę Wam wszystkim dobrych połowów, trzymajcie kciuki ... jadę na Lake Vermilion musky straszyć. Spróbuję dać jakiś sygnał jak nam idzie ale nie obiecuję bo słyszałem, że mój telefon nie będzie tam dział (Jacek odbiera mi go na lotnisku). Do zobaczenia za .... 2,5 tygodnia.

Teraz Mediolan ... 10 godzin później Chicago .... a później powiew powietrza nad Lake Vermilion.

Pozdrawiam
Remek

Załączone pliki

  • Załączony plik  us_003.jpg   106,55 KB   954 Ilość pobrań
  • Załączony plik  us_002.jpg   97,96 KB   954 Ilość pobrań
  • Załączony plik  us_001.jpg   137,77 KB   966 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 20 sierpień 2008 - 22:35

Remek jesteśmy z tobą :D tylko jest jeden warunek bez zdjęć się nie pokazuj! :D

Pozdrawiam
Slider

#3 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 20 sierpień 2008 - 22:39

Zawsze przed moimi wyprawami robilem duzo zamieszania ...a potem wracalem na tarczy . Tym razem bardzo skromnie ...jade odpoczac ...moj akumulator kompletnie wyladowany ...zyje tylko ta chwila kiedy juz bede w drodze i poczuje Wolnosc ...Remku przywitam Cie juz nad Vermilionem ...kalendarz Joe Buchera mowi ze beda gryzc ...pogoda pozno letnia , w dzien 72F w nocy 45F ..powiedzialbym idealnie ...Dokumenty na samym poczatku ulokujemy w foliowych torebkach ...jakby doszlo do tych kapieli :lol:

#4 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 20 sierpień 2008 - 23:09

Zycze Ci Remku aby to byl Twoj najpiekniejszy wypad na ryby i zebys pamietal o nim bardzo, bardzo dlugo :D

Trzymam kciuki!

Pozdrawiam,
Tomek


#5 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 21 sierpień 2008 - 04:52

Ja powiem krotko, w umiejetnosci wasze panowie nie watpie ale pogody to wam zycze jak najlepszej bo wiem z doswiadczenia ze to wiecej jak polowa sukcesu. Polamania kija..(byle by byl na dozywotniej gwarancji) !!! Ja dopiero za miesiac bede gonil za muskie po Lac Vieux Desert. <_<

#6 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 21 sierpień 2008 - 05:33

Muskie na Vermilionie juz drza :mellow: nasze zadanie zbadac czy ze strachu ...czy ze smiechu :lol:

#7 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 21 sierpień 2008 - 05:37

Dobrze ujete Jerry, napewno powykladaja sie do gory brzuchami widzac Remka skaczacego w opakowaniu do wody. :mellow:

#8 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 21 sierpień 2008 - 05:58

Całej ekipie życzę po muskie - przynajmniej po jednym znaczącym. A powykładają się brzuchami pstrągi z choinkowej :D, ale później im przejdzie bo casting też się nadaje do pstrągowania (już widzę bo wizycie Remka UL nad pstrągowymi wodami ).
Trzymam kciuki...

#9 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 21 sierpień 2008 - 06:05

Powodzenia Remeku! I weź ze sobą koniecznie ten czajniczek -przyda się po pierwszomuskowym chrzcie. :D :D :D

#10 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 21 sierpień 2008 - 09:11

Już widzę zdięcie przemoczonego Remka przynajmniej z 40 calowym muski na czołówce bardzo obszernego artykułu. :mellow:
Oczywiście życzę całej ekipie wspaniałej pogody i wspaniałych połowów-będziemy trzymać kciuki.

#11 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 21 sierpień 2008 - 09:32

Remek
połamania...
Ta bańka na pierwszym zdjęciu to oczywiście na żywce (dziura z boku, żeby wsadzić rękę i z góry, żeby patrzeć którego żywca złapać).
:D

#12 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 21 sierpień 2008 - 09:37

Polamania kija chlopaki!!!

#13 OFFLINE   Korsarz

Korsarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 sierpień 2008 - 09:47

Życzę, aby to naprawde była wyprawa życia. Mam nadzieję, że nie wykorzystasz Remku całej wizy za jednym zamachem, bo 10 lat to ciut długo:D

#14 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 21 sierpień 2008 - 10:03

Czekamy na obszerną foto relację. A skoro chłopaki zabierają video....to zróbcie zapis Remkowego skoku <_< <_< <_< Wielu wielu wielu Muskych i co się z tym wiąże wielu wielu skoków :D

#15 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 sierpień 2008 - 12:00

Remek,

Trzymamy kciuki, połamania i pokaż amerykańcom oraz muskie, jak się łowi :mellow: - żeby się te muskie tylko za dobrze nie zamusk-owały :D . Ale kto jak kto, ale Ty ich na pewno wyciągniesz do brania :D .

#16 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 sierpień 2008 - 12:16

@Remas,

tak jak mówiłem wczoraj, trzymam za ciebie kciuki i życzę mega powodzenia wśród muskie :mellow:
Wierzę, że złowisz ponad metrowego muskie i czuję to w kościach :mellow:
Masz się tam skąpać i to nie raz!


@Jerry, JackyBrown, Tadek,

oczywiście za was chłopaki też trzymam kciuki! Powodzenia. :D



#17 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 sierpień 2008 - 12:33

Umiejętności masz, więc życzę Ci duuuuużo szcześcia. Wbrew pozorom ma ono w wędkarstwie duże znaczenie. Zrób dla mnie jakieś fajne zdjęcie bielika :D

#18 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 sierpień 2008 - 15:52

Powodzenia !! Trzymam kciuki !!

No i przywieź trochę narybku, zarybimy jakieś niedostępne jeziorko B) <_<

Pozdrawiam
Kuba

#19 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 sierpień 2008 - 18:13

nic na wariata.... powoli i zdecydowanie do sukcesu... wyniki jak tylko wielki Manitou pozwoli przyjda wraz z uplywem czasu.... aby tylko tego czasu wam nie braklo... choc wiem ze na pewno strzeli jak okiem mrugnął...

#20 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 sierpień 2008 - 21:29

Już pewnie za późno, ale dopiero teraz zauważyłem.
Powodzenia!! i Mam nadzieję ze życiowej RYBY

Go get them TIGER :D


p.s.

Najlepszy przykład - marzenia trzeba mieć, ale jednocześnie je spełniać. Inaczej to nie ma sensu.