Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciepło, słonecznie, wiosna puka. Czas nad wodę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 11 marzec 2014 - 15:28

No właśnie. Czy naprawdę czas na ryby? Czy może powinniśmy poczekać aż wszystkie nasze ukochane okonio - szczupako -  rapo - kleniojazie spokojnie odbędą gody? Większość ryb przystępuje do tarła między marcem a czerwcem. Czy magia gratychłopiepięknarybka jest aż tak ogromna, żeby łowić i wstawiać zdjęcia nabrzmiałych ikrą/mleczem ryb? Czy to zwyczajnie uchodzi? Bo to że jakiś tam durny RAPR zezwala, dla świadomego wędkarza nie powinno być przepustką do takich działań. Może lepiej poczekać do czerwca?



#2 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 11 marzec 2014 - 15:31

Ja mimo tego że nasze podejście do ryb jest z lekka rozbieżne czekam cierpliwie. Może nie do czerwca bo pewnie po 01 maja spróbuję złowić okonia, może z jakąś glizdą na linka usiądę ale nie wcześniej.


  • skippi66 lubi to

#3 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 15:53

autocenzura


Użytkownik cristovo edytował ten post 06 marzec 2015 - 00:32

  • anpart i wojciiech lubią to

#4 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 11 marzec 2014 - 16:21

W tym tygodniu mam zamiar znów wybrać się z wędka na spacer, po ostatnich wypadach postanowiłem że odstawie "killery" B)

Będę łowił na przynęty na które normalnie szkoda by mi było czasu, może akurat nic się nie złapie :rolleyes:


Użytkownik mansik edytował ten post 11 marzec 2014 - 16:22


#5 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 marzec 2014 - 16:37

Pewnie za chwilę zostanę obsobaczony ale mam wrażenie że zaczynamy popadać w lekką paranoję.Dla jasności,wszystkie ryby wypuszczam.Wygląda na to,że aby być etycznym wędkarzem to już może być za mało.Jak pewnie większość z nas,czasu na bycie nad wodą(to niekoniecznie to samo co łowienie ryb)mam o wiele mniej niż bym chciał.Nie mam zamiaru odpuścić sobie do czerwca łażenia  nad rzeką ten jeden czy dwa razy w tygodniu.Gratami nie sypię na prawo i lewo,kleni nie łowię po to aby je wstawiać i chwalić się zdjęciami(dla jasności-tych którzy to robią wcale nie potępiam).Nie mówcie mi że jestem niedobry bo nie potrafię odpuścić wiosennego łażenia nad rzeką.Nawet jak czasem coś tam złowię.A tak nawiasem mówiąc,mam także nadzieję że ten wątek nie będzie tylko włożeniem kija w mrowisko i okazją do udowadniania kto lepszy,bardziej świadomy i etyczny.

Pozdrawiam



#6 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 11 marzec 2014 - 17:11

Przytłaczająca większość łowiących w gruncie rzeczy pogardza PZW , do której en bloc należy , jako organizacją z gruntu nieskuteczną , niewydolną , bezmózgą i mało atrakcyjną , poszerzając równocześnie rozmiary permisywizmu do absurdu , co całkiem powszechnie uchodzi za eleganckie , a także za..biste . Jakoś inne nacje lepiej chronią swoje wody :)



#7 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 marzec 2014 - 17:50

Jeśli permisywizmem jest sam fakt przynależności do PZW,to jest to permisywizm poniekąd wymuszony.Aby móc spędzić czas nad rzeką,nie mam innego wyjścia-muszę do organizacji należeć.Mam nadzieję że tylko tym faktem nie legitymizuję działalności(lub jej braku)PZW.Co do ochrony wód,zacząłem ją uskuteczniać na swój sposób,chociażby przez rezygnację z udziału w wszelakich zawodach,od poziomu koła zaczynając,kiedy zrozumiałem że łupanie okonków poniżej 20cm z wywieszonym ozorem nie ma w zasadzie nic wspólnego z wędkarstwem.Pewnie powie ktoś że to i wypuszczanie wszystkiego co się złowi to za mało(i pewnie będzie miał rację)ale to zawsze coś.I chociaż coś to nie zawsze lepiej niż nic,zawsze to jakiś początek.

Pozdrawiam


  • Friko, kotwitz i skippi66 lubią to

#8 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 18:17

autocenzura


Użytkownik cristovo edytował ten post 06 marzec 2015 - 00:32


#9 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 marzec 2014 - 07:19

Tak więc polskie wędkarstwo jest obrazem wiecznej , nigdy niekończącej się Arkadii , która zdaje się być powszechnym przywilejem . Jeśli ktoś chce jej kulminację obejrzeć , zapraszam tych co akurat na rybki nie pojechali za tamę na  Jeziorsku , gdzie zgodnie i w uniesieniu spełnia się związkowy sen o egalitaryzmie i zarazem elitaryzmie członków , zaś ciągi tarłowe a wraz z nimi reszta zaciekawionych rybek , przenoszą się wprost do nieba , choć trzeba uczciwie przyznać , iż można tam też zobaczyć nowinki modnego akurat c&r dokonywanego na brzemiennych płotkach , ale nie można niestety spotkać kologratkifajnerybkipozdro , bo ci jako wyjątkowo zaawansowani pojechali trzaskać ukochane formy anorektyczne na wody pstrąga i lipienia . A byłby komplet  :)



#10 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 11:31

autocenzura


Użytkownik cristovo edytował ten post 06 marzec 2015 - 00:31


#11 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 12:04

Otworzyłem sezon w niedzielę nad Świdrem.

Tak że Panowie i Panie tu się nie ma co zastanawiać, tylko trzeba spier..lać na ryby.

 

kolumna.jpg


Użytkownik anpart edytował ten post 12 marzec 2014 - 12:07

  • Paweł Bugajski i staszek lubią to

#12 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 marzec 2014 - 12:05

Holendrzy, naród rozpasany i niemoralny, objąwszy ochroną w okresie tarła cenne gatunki, w najlepsze je w tym czasie łowią, stosując bezwzględne no kill, i przestrzegając przy tym kodeksu C&R. Ryb mają w bród i to dużych, okazowych. Wolni od dylematów cieszą się zasobami, szanują je i umiejętnie (jak widać) chronią. Choć na Polaków lekarstwa nie wynaleźli jeszcze, bo by przy każdym trzeba postawić strażnika. Cieszę się z nimi i ja, pozostawiając lokalne, krajowe napier....nki tzw. członkom ;)



#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 12:08

A siedźcie sobie w domu do lipca! Kto Wam zabroni? Tylko błagam, live and let live, niech sobie inni (w tym ja) łażą z tymi wędami nad pięknymi wiosennymi rzekami, ciesząc się z najpiękniejszych chwil w roku... :P

 

 

sezon_polowu.png

 

tym razem udalo sie zacytowac zanim pojawia sie 3 kropki :rockon: 

 

blws006149_big.jpg



#14 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 marzec 2014 - 12:13

Jako tzw.członek ;),tylko z pozoru dobrowolny,cieszę się Twoim szczęściem,zazdroszcząc go jednocześnie.

Pozdrawiam :)



#15 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 marzec 2014 - 12:21

Wierz mi, od razu lżej bez tego członkostwa. Jedzie człowiek w gości i po prostu robi to, co wszyscy, nie starając się być bardziej papieskim od papieża, od razu wskakując na wyższy standard cywilizacyjny. Rezygnacja z lokalnej bylejakości nie jest taka trudna ;)


Użytkownik krzysiek edytował ten post 12 marzec 2014 - 12:25


#16 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 marzec 2014 - 12:39

Wierz mi, od razu lżej bez tego członkostwa. Jedzie człowiek w gości i po prostu robi to, co wszyscy, nie starając się być bardziej papieskim od papieża, od razu wskakując na wyższy standard cywilizacyjny. Rezygnacja z lokalnej bylejakości nie jest taka trudna ;)

 


Wierzę Ci :) .Problem polega na tym,że na takie goszczenie się...,no cóż,po prostu mnie nie stać.Dla mnie alternatywą dla rezygnacji z członkostwa jest łowienie pstrągów na błyszczący haczyk w burdelowych ,obmurowanych basenach :huh: .Inna alternatywa,to chodzenie nad Wartą z rękami w kieszeniach zamiast z wędką w ręce.Dlatego napisałem że członkostwo w PZW jest tylko z pozoru dobrowolne.Poza tym,walkę z bylejakością,w swoim własnym,wąskim nawet zakresie, można prowadzić także należąc,chociażby w sposób jaki opisałem wcześniej :)



#17 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 marzec 2014 - 12:45

Wszystko to prawda. Żeby sobie swobodnie hulać po Świecie trzeba trochę zainwestować w hardware. Albo przerzucić się np. na wody morskie. Dzięki Bogu nie wszystkie wody w PL zaanektowało PZW. Problem jest wtedy, kiedy mamy do "wolnych wód" wód daleko. Jak kiedyś średnio co drugi weekend spędzałem na ZZ lub Wiśle... Nie wytrzymałem nerwowo ;)



#18 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 marzec 2014 - 13:04

Jako że nie wyobrażam sobie mojego wędkowania bez biegania za kleniem,przeważnie nad Wartą w gestii PZW(cała reszta jest dla mnie od jakiegoś czasu dodatkiem),zbyt dużą ilością wolnego czasu nie dysponuję,więc problem o którym napisałeś żywo mnie dotyczy.Szlag mnie trafia na wiele rzeczy i sytuacji które widzę nad wodą,ale zaprotestować przez rezygnację nie potrafię.Ludzka słabość...



#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2014 - 15:05

@skippi

@Sławku

 

powiem szczerze mam nadzieję chłopaki że w tym roku uraczycie nas fotkami Waszych ryb - oczywiście złowionych w pełni sezonu. Starasznie chciałbym Wam móc napisać pod takim zdjęciem " kologratkifajnerybkipozdro " - sprawilibyście mi ogromną przyjemność dając na to szansę :)

 

Piszę to nie z jakiś niskich pobudek, uszczypliwości etc - raczej gwoli zachowania pluralizmu poglądów o czym toczy się aktualnie rozmowa na blogu byłego bloggera @Bujo. Bardzo się cieszę, że są na jerkbaicie użytkownicy, którzy mają tego rodzaju dylematy etyczne, ja to traktuję najzupełniej poważnie ale z drugiej strony, też najzupełniej poważnie, powiem szczerze, że średnio mi się widzi wizja portalu wędkarskiego bez zdjęć ryb  :rolleyes:  

 

Bezwzględny wymóg C&R, podwyższone minima wymiarów tudzież inne ograniczenia zawarte w naszych zasadach publikacji wydają mi się po prostu kompromisem (warto przypomnieć, że kompromis jest wtedy, kiedy żadna ze stron nie realizuje swoich oczekiwań w 100% ). W pewnych sprawach po prostu trzeba iść na kompromis i wydaje mi się, że to jest właśnie jedna z takich spraw   :whistling:


  • Taps i drag lubią to

#20 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 marzec 2014 - 16:10

Ewangelista :D Niech będzie ..

Aby pluralizm brzydko przechylony choć trochę naprostować , dajemy przeciwwagę , co nie jest specjalnie trudne , ani zabronione :) I przy okazji ogień na j.pl podtrzymać ..


  • Friko lubi to