Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciepło, słonecznie, wiosna puka. Czas nad wodę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 14 marzec 2014 - 16:08

Michał- cieszmy się życiem , po prostu :)



#42 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 marzec 2014 - 06:26

Przy takich rozmiarach zapaści , spustoszenia wód , degrengoladzie obyczajów łowiących , bez reszty przeświadczonych o własnej nadzwyczajnej , osobistej zajebistości , nieśmiały głos przeciwny w stylu - brzydko się bawicie! - musi być zakwalifikowany jak zrzędzenie oszołoma :)

Presję można skutecznie ograniczyć na wiele sposobów , o ile woli wystarczy , albo zwykłej dalekowzroczności : c&r , no kill , zwiększone okresy i wymiary ochronne , closed season w końcu :) Kto to ma zrobić , kto jest do podjęcia tego wyzwania zdolny ; chłopaczkowie naragratypięknerybkikolo , związek pierdoła , czy my - których nie ma ? :)

Odebrać powszechne uznanie , to jest krok w bardzo dobrym kierunku ..


  • Jerzy Kowalski lubi to

#43 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 19:25

autocenzura


Użytkownik cristovo edytował ten post 06 marzec 2015 - 00:30

  • minecjusz, robert.bednarczyk i staszek lubią to

#44 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 marzec 2014 - 20:10

Ale przecież nic innego nie robię , tylko nieustannie się nie zgadzam .. na tą niewyszukaną , uproszczona do siermiężnego róbta co chceta , jednomyślność  :) Jednomyślność nie jest dobra dla żadnej społeczności. A moje poglądy są tylko i wyłącznie umiarkowane , wyważone i nieodmiennie sprawiedliwe , choć dla niektórych może ociupinkę niemiłe , albo mało popularne .

Spustoszenie jest faktem , a wyjątki takie jak sezonowo rybna Biebrza , tylko tą wyświechtana regułę potwierdzają , tak jak i faktem jest głęboki regres naszego hobby . Wędkarstwo dla postronnych nie jest , że tak powiem - sexy . Może być nawet odrażające .. :rolleyes: Nie potrafimy jakoś wytworzyć żadnego sensownego przekazu , nie widać tu żadnej istotnej myśli , próby budowania dobrego wizerunku , szacunku , atencji czy poważania , o społecznej pozycji już nawet nie wspominając . Wystawiamy się na strzał sami , przez tradycyjną bylejakość i zwyczajowe jakoś to będzie  :mellow:

 

Ps No właśnie dostałem zajawkę do nader symptomatycznego przykładu :)

http://www.corona-fi...um_posty,21,267



#45 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 15 marzec 2014 - 21:24

Szanowny kolego Cristovo!

 

Prawdopodobnie w jakiejś dłuższej, ale wyobrażalnej, perspektywie czasowej, luckość osiągnie stan równowagi czy też pełnej zgody z naturą albo ekologicznej nirwany. Cierpienie zniknie. Zaprzestaniemy wszelkiej hodowli i uprawy, posiądziemy bowiem umiejętność syntezy schabowego z kapustą w domowym syntezatorze. Te z Panasonica będą lepiej doprawione i wypieczone, Clatronic zapewne zafunduje mdłe w smaku a także żylaste. Łowiectwo zatem stanie się zbędne i będzie traktowane jako przejaw barbarzyństwa czasów słusznie minionych. W mężczyznach zanikną krwiożercze instynkty, zaś chorzy z popędem, będą na zlecenie lekarza faszerowani antyłowieckim bromem w czopkach.

Na razie zaś, póki jeszcze nie osiągnęliśmy tak wysokiego stadium zaawansowania cywilizacyjnego acz wiemy już że tak być powinno, należy dążyć do tego że wszystkich sił, miedzy innymi szanując tarło czy wręcz wprowadzając jako regulaminowy obowiązek - closed season.

;)


Użytkownik skippi66 edytował ten post 15 marzec 2014 - 21:43


#46 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 22:04

autocenzura


Użytkownik cristovo edytował ten post 06 marzec 2015 - 00:29


#47 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 21:25

Przy takich rozmiarach zapaści , spustoszenia wód , degrengoladzie obyczajów łowiących , bez reszty przeświadczonych o własnej nadzwyczajnej , osobistej zajebistości , nieśmiały głos przeciwny w stylu - brzydko się bawicie! - musi być zakwalifikowany jak zrzędzenie oszołoma :)
Presję można skutecznie ograniczyć na wiele sposobów , o ile woli wystarczy , albo zwykłej dalekowzroczności : c&r , no kill , zwiększone okresy i wymiary ochronne , closed season w końcu :) Kto to ma zrobić , kto jest do podjęcia tego wyzwania zdolny ; chłopaczkowie naragratypięknerybkikolo , związek pierdoła , czy my - których nie ma ? :)
Odebrać powszechne uznanie , to jest krok w bardzo dobrym kierunku ..


Szanowny Panie Slawku,

Wyrazy uznania! Może nie powszechne, ale zawsze ... :-)

Bardzo ładnie opisał Pan ten niezwykle rozpowszechniony, do stopnia w którym staje się "normą", ten nasz "ludowy" oportunizm... Taki niczego nie jest w stanie wytworzyć ... Żadnej nowej czy odnowionej jakości ....

Pozdrawiam serdecznie

Jerzy Kowalski

#48 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 marzec 2014 - 23:01

Jeśli nie powszechne , to znaczy wyjątkowe , więc tym bardziej sobie cenię .. :)



#49 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 marzec 2014 - 14:42

Na głosy powszechne oraz wolne i wolność ubezpieczające :), bo nie skrępowane schematycznym myśleniem i wiekowymi naleciałościami w sferze mentalnej, przyjdzie nam jeszcze poczekać że ho ho...



#50 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 17 marzec 2014 - 16:12

Na głosy powszechne oraz wolne i wolność ubezpieczające :), bo nie skrępowane schematycznym myśleniem i wiekowymi naleciałościami w sferze mentalnej, przyjdzie nam jeszcze poczekać że ho ho...

Czyli co ....?

Jak myślę tak jak Ty to jestem wolny ,nieskrępowany schematycznym myśleniem !!!!!!

Ale jeżeli mam jednak inne, przemyślane , zdanie to co wtedy ...????

 

 

A może jednak Ty się mylisz a nie ja ;)



#51 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 marzec 2014 - 17:42

Czyli co ....?

Jak myślę tak jak Ty to jestem wolny ,nieskrępowany schematycznym myśleniem !!!!!!

Ale jeżeli mam jednak inne, przemyślane , zdanie to co wtedy ...????

 

 

A może jednak Ty się mylisz a nie ja ;)

A bo ja wiem co wtedy? Nie wiem. :)

Każdy prezentuje swoje poglądy, niekoniecznie jedynie słuszne, ale każdy ich broni. Więc na pytanie " co wtedy ? " nie udzielę Ci odpowiedzi. Przecie to jasne jak słońce.

Tzn. mogę odpowiedzieć ale boje się definitywnego bana  :D .


  • Friko lubi to

#52 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 19:03

Jestem za, po prostu czytając każdą kolejną wypowiedź serce mi rośnie bo to jest dokładnie to do czego doszedlem po kilkudziesięciu latach wędkowania. Owszem widzę jeden problem, kolejne wypowiedzi są sprzeczne ze sobą a ja popieram każdą z nich. Całym sercem i umysłem i zazdroszczę tym, którzy mają jasną i prostą drogę przed sobą a i za sobą pewnie też.



#53 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 17 marzec 2014 - 21:22

Ja wiem że tarło, że boli i tak dalej. Ale mój wewnętrzny "diabełek" zagłusza te problemy więc na ryby będę chodził  . Z tym że będę bezwzględnie przestrzegał "no kill"


  • skippi66 lubi to

#54 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 marzec 2014 - 23:35

staszek , taka cwana , bieżnikowana etyka użytkowa , zaparawanowana dla niepoznaki czymś szlachetniejszym , albo deko rozumniejszym , typu no kill czy c&r , jest dziś powszechnie wyznawanym standardem . Standardem przez związek wyrafinowanych członków ,  ludzi wszechstronnie zaradnych , wolnych od bardziej złożonych obiekcji , oczywiście .. :)



#55 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 marzec 2014 - 23:43

 no kill czy c&r , jest dziś powszechnie wyznawanym standardem 

 

... piękny sen Sławku Ci się przyśnił ;) ja się obawiam że niestety wciąż powszechnym standardem jest za..nie wszystkiego co się rusza i na drzewo nie ucieka. Chłop żywemu nie przepuści.


  • pitt lubi to

#56 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 18 marzec 2014 - 00:08

" I had a dream... " jak mawiał pewien czarny babtysta.

Ten sen ziścił się w osobie Obamy. Może Sławkowi tez się ziści...


Użytkownik skippi66 edytował ten post 18 marzec 2014 - 00:10


#57 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 18 marzec 2014 - 00:13

C&r jest jak listek figowy na potwornie gołym troglodycie :D Alibi , które niczego nie zasłania ..



#58 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 00:20

staszek , taka cwana , bieżnikowana etyka użytkowa , zaparawanowana dla niepoznaki czymś szlachetniejszym , albo deko rozumniejszym , typu no kill czy c&r , jest dziś powszechnie wyznawanym standardem . Standardem przez związek wyrafinowanych członków ,  ludzi wszechstronnie zaradnych , wolnych od bardziej złożonych obiekcji , oczywiście .. :)


Szanowny Panie Slawku,

Wspomniany wyżej oportunizm, choć ludowy, to najzacniejsze niszczy głowy, jak znany z literatury stan chorobowy ... Stąd też łatwość w podnoszeniu go do rangi cnoty, przy udziale dość przewrotnej retoryki, zdolnej figowym liściem przesłaniać srom ... Zresztą i to poeta opisał trafnie ... ;-)

Pozdrawiam serdecznie

Jerzy Kowalski

#59 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 18 marzec 2014 - 00:47

A kto poetów słucha, Panie Jerzy ? Tylko podłą prozą  j....ie .. :)



#60 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 01:11

A nie wystarczy, że ktoś czyta  "poetów".  Na zrozumienie przyjdzie czas :D.

 

Abo nie...


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 18 marzec 2014 - 01:21