Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciepło, słonecznie, wiosna puka. Czas nad wodę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 12 marzec 2014 - 17:57

Drogi Friko, jeśli tylko uda mi się złowić coś godnego uwagi, obiecuję że się pochwalę. Ale to nie wcześniej niż w czerwcu. :)

Tymczasem cieszy mnie widok mrówek mozolnie wspinających się po kiju na szczyty dialektyki. Nie wolno bowiem dopuścić aby nasze mrowisko było nijakie czyli nudne. :)


  • Friko lubi to

#22 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 18:08

autocenzura


Użytkownik cristovo edytował ten post 06 marzec 2015 - 00:31

  • HaDe lubi to

#23 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 12 marzec 2014 - 18:30

Skoro jesteśmy w cafe to pozwolę sobie na małe odejście do łowienia ,,na lenia"

w gruntówce i feederze dopiero raczkuje a chciał bym skorzystać ze słoneczka które nam tak pięknie świeci i wyskoczyć nad wodę z krzesełkiem ... lód na moim jeziorku odpuścił kilka dni temu i zgaduje że taki ,,wczesnowiosenny" zestawik z tym letnim ma niewiele wspólnego, może podzielił by się ktoś dobrą radą w wątku lub na priv? :)



#24 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 12 marzec 2014 - 19:20

Jak do feeder-a to długi przypon: 1-1,5 m 0,10-0,12, haczyk np. Drennan Carbon Feeder #16 i 1-2 pinki. Pełny sukces na wczesnowiosenne białe ryby... Zakładam, że ryby w zdrowiu pozostawisz... ;)



#25 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 12 marzec 2014 - 19:43

bynajmniej w takowym pozostawiać się staram ... jedyne co im z mojej strony grozi to mdłości po zanęcie :rolleyes:



#26 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 marzec 2014 - 19:58

Ja tak wczesną wiosną zdecydowanie wolę matchówkę lub bat (o ile łowisko na to pozwala) od feedera. Zanęta drobna i niezbyt dużo, z intensywnością zapachu też bym nie przesadzał, na haczyk też skromnie i raczej coś z kategorii mięsnej :)



#27 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 12 marzec 2014 - 20:36

To wszystko przecież żarty :D :D :D

 

No chyba,ze NIE :blink: :wacko: :blink:

 

E...jednak żarty,a jeśli tak to wyobrażam sobie ascetycznego światłego ,samoograniczonego do granic

 

możliwości wędkarza w pełnym oporządzeniu ,klęczącego w blokach startowych i wyczekującego właściwego z etycznego punktu widzenia MOMENTU.

 

Momentu rozpoczęcia sezonu.Ruszyli trociowcy,przebiegaja kleniarze,zwolennicy majowych szczupaków także już w cwale.

 

Zasady jednak obowiązują, nieeee po drodze liderowi opinii z tą pospieszną , cóż , powiedzmy to,hałastrą. Jeszcze wyczekuje,

 

pośpiechem się brzydząc  analizuje  dawne przewagi , obmyśla chytry plan w końcu etycznego połowu .

 

Lecz "cóż to  "pyta nagle unosząc ku niebu jasne oblicze.Czy to  białe jętki,chruściki unoszą się w powietrzu ? White moth fly ?

 

" Niestety nie" konstatuje  wstając w końcu lider i wraca do domu strzepując z ramion ...płatki pierwszego tej jesieni  śniegu. :D .

 

Sławku-musiałem :P

 

Paweł

 

 

 

 

 



#28 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 marzec 2014 - 23:18

Też musiałem :) Bardzo lubię być przeciwko .. i poprzeczkę nieco podnieść . Closed season , to jest to .. :)



#29 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 marzec 2014 - 00:04

.... a ja nieuświadomiony dzisiaj nad rzekę veni, potem vidi, po chwili vici ..... i do domu syt chwały wróciłem :)  Wiosna piękna, ryby biorą, a jajogłowi biadolą ;)

 

pozdrowienia dla wszystkich :)

 

J.



#30 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 marzec 2014 - 00:13

Tarłowe veni vidi vici , jak wszyscy ? Jajogłowi są ponad to .. :)



#31 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 13 marzec 2014 - 00:34

Holendrzy, naród rozpasany i niemoralny, objąwszy ochroną w okresie tarła cenne gatunki, w najlepsze je w tym czasie łowią, stosując bezwzględne no kill, i przestrzegając przy tym kodeksu C&R. Ryb mają w bród i to dużych, okazowych. Wolni od dylematów cieszą się zasobami, szanują je i umiejętnie (jak widać) chronią. Choć na Polaków lekarstwa nie wynaleźli jeszcze, bo by przy każdym trzeba postawić strażnika. Cieszę się z nimi i ja, pozostawiając lokalne, krajowe napier....nki tzw. członkom ;)

Krzysiek nie do konca.W Holandii od 1 kwietnia do 31 maja (badz ostatnia sobote maja) jest zakaz uzywania przynet powyzej 2,5cm, a takze martwej rybki, kawalkow ryb (filetow) oraz miecha typu watroba itp.Szczupak ma okres od 1 marca do 31 maja , sandacz,okon,jaz,klen,brzana od 1 kwietnia do 31 maja.Ja do czerwca odpuszczam, chociaz moglbym lowic klenie uzywajac przynet ponizej 2,5cm ale byloby to troche nie w porzadku bo klenie sa pod ochrona w tym czasie.A lowienie w Polsce do czerwca?Hmm... w Polsce i tak nie ma ryb :(

P.s

W ta niedziele odwiedzilem 3 holenderskie rzeki, temperatura 28 stopni, jak w lecie.W czerwcu bedzie sie dzialo :)



#32 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 marzec 2014 - 07:42

Ach ci nasi wspaniali wędkarze :) wszyscy moi koledzy i przyjaciele .. oraz szacowni wrogowie , tak ludnie i pięknie wolni od okowów tradycji , z fantazją nieposkromioną tudzież przeogromną  , libertyńscy perfekcjoniści zakochani w swoich niekończących się sukcesach , podbojach i zwycięstwach , pięknie wyzwoleni z przesądów spleśniałego tabu i i różnych innych dziwnych bzdetów . Jak Casanova , Adonis i Narcyz zarazem , nieodróżniający w pogoni za kolejnym zachwytem odcieni . A chyba tak naprawdę są to maniakalni kolekcjonerzy seryjnych orgazmów , ponurzy poborcy w zimowym świetle , opętani bez reszty chorobliwą żądzą , bo tylko ona się liczy .

Czy czysty , bo rzeczywistością nigdy nieumyty związkowy wychowanek , bezrefleksyjny konsument , nawykły do odwiecznych , regulaminowych promocji w organizacyjnym markecie powinien mieć takie rozterki ? Czy w ogóle mieć może ?

W pustawym , jakby nie było markecie , zdaje się .. :rolleyes:

Panowie i Ty Pawle - musiałem ripostować :)



#33 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 marzec 2014 - 08:03

Krzysiek nie do konca.W Holandii od 1 kwietnia do 31 maja (badz ostatnia sobote maja) jest zakaz uzywania przynet powyzej 2,5cm, a takze martwej rybki, kawalkow ryb (filetow) oraz miecha typu watroba itp.Szczupak ma okres od 1 marca do 31 maja , sandacz,okon,jaz,klen,brzana od 1 kwietnia do 31 maja.Ja do czerwca odpuszczam, chociaz moglbym lowic klenie uzywajac przynet ponizej 2,5cm ale byloby to troche nie w porzadku bo klenie sa pod ochrona w tym czasie.A lowienie w Polsce do czerwca?Hmm... w Polsce i tak nie ma ryb :(

P.s

W ta niedziele odwiedzilem 3 holenderskie rzeki, temperatura 28 stopni, jak w lecie.W czerwcu bedzie sie dzialo :)

 

W marcu, kiedy ochroną objęty jest już szczupak, a okoń sposobi się do tarła, łowienie trwa w najlepsze. 10 dni temu spędziliśmy na wodzie 4 dni (w cztery osoby) i byliśmy jedynymi ekipami, które używały w trollu wobków 5-8cm - celowo, na okonia. Pozostałe, a było ich wiele, woziło klepki i gumy po 20-30cm. A kwietniowo-majowych łowów nie planujemy :)

 

BTW: temp. wody wynosiła 7-8 st.


Użytkownik krzysiek edytował ten post 13 marzec 2014 - 08:10


#34 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 marzec 2014 - 09:13

czy drwie? tak :) czy z kogos? nie, najwyrazniej z wannabe tresci :) wyczytanej i zawartej pomiedzy wierszami ...
narürlich, jawohl, absolument ^_^

Tablica przedstawia jedynie to, co wprost bądź między wierszami postulowane było na jerkbait.pl w ostatnim półroczu.


statystyki z danymi zawartymi miedzy wierszami to byla zawsze mocna strona PRL-oskich specow od propagandowej pierdoliny B)
wiecej glosu zabierac nie bede :)

#35 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 13 marzec 2014 - 10:13

W marcu, kiedy ochroną objęty jest już szczupak, a okoń sposobi się do tarła, łowienie trwa w najlepsze. 10 dni temu spędziliśmy na wodzie 4 dni (w cztery osoby) i byliśmy jedynymi ekipami, które używały w trollu wobków 5-8cm - celowo, na okonia. Pozostałe, a było ich wiele, woziło klepki i gumy po 20-30cm. A kwietniowo-majowych łowów nie planujemy :)

 

BTW: temp. wody wynosiła 7-8 st.

Tak Krzysiek masz racje w marcu wolno lowic na przynety sztuczne tylko szczupak od marca jest objety ochrona, pozatym od kwietnia do konca maja nie wolno.O to mi tylko chodzilo.Pzdr



#36 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 14 marzec 2014 - 11:01

A ja jutro jadę wreszcie nad wodę. pospininguję sobie i może......kilku kłusoli postraszę swoją obecnością ;)



#37 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 11:41

Ciepło, słonecznie, wiosna puka - to jadę nad wodę, nie sam. Jak nie będzie brało, to może sobie puknę - mam nadzieję, że nic nie złapię.

 

milosc13.gif


Użytkownik anpart edytował ten post 14 marzec 2014 - 11:43


#38 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 12:14

autocenzura


Użytkownik cristovo edytował ten post 06 marzec 2015 - 00:30


#39 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 14 marzec 2014 - 12:34

cristovo - od pewnego czasu już po mnie to spływa , niech plują , wrzucają , wyrzucają ;)

Ja zamierzam się cieszyć wędkarstwem, jestem etyczny a postaram się jeszcze bardziej choć będzie to już trudne ;)

Generalnie życie jest piękne gdy w ręku trzymam "Anusię" nad piękną wodą .

Nie szukam już usprawiedliwienia dla swojego "mięsiarstwa" i nie będę szukał usprawiedliwienia dla tego że w tym okresie będę starał się złowić jakieś ryby . Na pewno nie nastawiam się na sandacza, szczupaka , gdy te przypadkowo złapię to na bank super delikatnie wrócą do wody .

Okonie , klenie , jazie , pstrągi  - te niech nie czują się bezkarnie ............choć też będą sobie pływać dalej :P .

 

Jedynie martwi mnie to że jutro załamanie pogody a reszta ....?????

Jeżeli ktoś czuje że musi sobie odpuścić wędkowanie, z różnych przyczyn. to niech odpuści jeżeli będzie się z tym dobrze czuł i jeżeli uważa tak każe mu jego imperatyw moralny ;) . Wędkarstwo samo w sobie jest w pewien sposób nieetyczne  więc nie dołujmy się jeszcze sami i pałujmy niepotrzebnie.

Homo sum et nil humanum a me alienum esse puto  ( piszę z pamięci więc niech ktoś ewentualnie mnie poprawi :) ) - czyli człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce . Także słabość moja i innych.

Wiem jedno - zawsze znajdzie się ktoś o wiele lepszy moralnie ode mnie , ale czy to powód żeby mną gardził ????

Może wtedy moralność to zwykła hipokryzja a wskazywaniem z pogardą na mnie  zniża się wtedy do mojego poziomu ?????

 

 

Reasumując, jak pogoda w miarę dopisze to idę cieszyć się życiem i wędkowaniem. Czego sobie i innym życzę :D



#40 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 14 marzec 2014 - 15:51

cristovo - od pewnego czasu już po mnie to spływa , niech plują , wrzucają , wyrzucają ;)

Stachu, nikt nie pluje ani nie wyrzuca. A juz na pewno nie ja. Zadałem proste acz troszkę przewrotne pytanie i z ciekawością czytam wypowiedzi Szanownych Kolegów. Nie oceniam, niczyjej czci ani wiary nie neguję, nie osądzam w końcu. Sam mam ochotę na wypad nad wodę. Ale to że jednak tarło trwa, pozostaje faktem.