Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik do potonu BUSH KAIMAN 360 do plywania po Wisle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 20 styczeń 2011 - 22:43

Gumo ale wtedy ten zestaw stracił by całą swą mobilność... :mellow:
Ja będę pływał swoim Crabem po Bugu i najczęściej w pojedynkę więc waga silnika ma dla mnie istotne znaczenie... :unsure: muszę wszystko zrobić sam :wacko:

#62 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 styczeń 2011 - 23:22

Jezeli tak to jest nienajciekawiej, jesli chodzi i o wybor samego pontonu, jak i napedu do niego.
Silnik 15KM 4 stroke wazy do 50kg co powoduje, ze normalnemu czlekowi potrzeba duzego samozaparcia do operacji z tym....

No a dobry ponton to tez te panad 50kg wazyc bedzie...

Gumo


#63 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 20 styczeń 2011 - 23:31

50KM może być ciekawie. W tym roku będę próbował 40KM z Bushem Favoritem 4,7m :D

Fajnie byłoby mieć do tego 3,6 przyczepę, wtedy wodujesz ponton razem z silnikiem, wsiadasz i ogień.

Pozdrawiam



#64 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 styczeń 2011 - 23:37

Do 1szej plytkiej przykosy... <_<

Gumo

#65 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 20 styczeń 2011 - 23:44

Jeśli nie zna się rzeki....a kiedy pływasz w sezonie 40 dni to nie ma takiej możliwości :D

Pozdrawiam

#66 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1175 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 21 styczeń 2011 - 13:59

Witam,może ktoś się orientuje na jakim pontonie pływa M.Sz?

#67 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 21 styczeń 2011 - 14:33

Fajnie byłoby mieć do tego 3,6 przyczepę, wtedy wodujesz ponton razem z silnikiem, wsiadasz i ogień.

Pozdrawiam


Dla mnie to już nie ma sensu, bo po pierwsze mam dlatego ponton,żebym ładował go do auta i jechał ile dusza zapragnie i wodował gdzie chcę, a dwa to brak miejsca na garażowanie łodzi. Dla mnie albo laminat/alu i przyczepka albo ponton.

#68 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 21 styczeń 2011 - 15:07

Przyczepę możesz również podpiąć do samochodu i jechać gdzie dusza zapragnie. Jest tylko mały problem, trzeba szukać miejsca do slipowania. Na naszej Wiśle co kilka km są dogodne miejsca gdzie można nawet wjechać przyczepą do wody i wypiąć ponton z przyczepy.

#69 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 21 styczeń 2011 - 15:35

Dokładnie, zależy gdzie kto łowi- u nas na Odrze ze slipami nie jest zbyt kolorowo, a z przyczepką po A4 nie dojadę w godzinę np. nad Turawę, stąd ta dygresja.

#70 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 21 styczeń 2011 - 16:10

U mnie również o slipie można pomarzyć...jedyny jaki znam to u nas w mieście tzn w Wyszkowie więcej nie widziałem :D prędzej jakieś zejścia dla krów gdzie piją wodę :lol: ale to już chyba Hummera trzeba mieć by tam dotrzeć z przyczepką B) a ponton z nie dużym silnikiem to byle jakim wózkiem ręcznym zatargam sam...

#71 OFFLINE   tommik

tommik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 02 luty 2011 - 14:34

Mnie zastanawia jeszcze jedna sprawa związana z przewożeniem pontonu z zamontowanym silnikiem na przyczepce. Chodzi mi o wytrzymałość pawęży i jej mocowania do pływaków. Po jakich drogach jeździmy to wszyscy wiemy. Takie pół kwintala na dziurach bezie powodowało spore obciążenia na konstrukcję pontonu.
Jak myślicie, wytrzyma?
W sumie to się wszystko trzyma na kawałkach jakiejś szmatki i kleju :D

#72 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 luty 2011 - 14:52

A na wodzie wytrzymuje? Wytrzymuje. A obciążenie statyczne pawęży jest mniejsze raptem o masę wody wypartej przez stopę silnika. Fakt, że obciążenia dynamiczne to inna sprawa (dziury, wyboje, hamowania), ale zapewniam Cię, że jak w mojej Suzuce 9.9 ze stania rozkręci się przepustnice na maksa, to też są spore <_<

#73 OFFLINE   tommik

tommik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 02 luty 2011 - 15:58

A na wodzie wytrzymuje? Wytrzymuje. A obciążenie statyczne pawęży jest mniejsze raptem o masę wody wypartej przez stopę silnika. Fakt, że obciążenia dynamiczne to inna sprawa (dziury, wyboje, hamowania), ale zapewniam Cię, że jak w mojej Suzuce 9.9 ze stania rozkręci się przepustnice na maksa, to też są spore <_<

Brzmi uspokajająca, thx.

#74 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 09 sierpień 2011 - 21:09

Kupiłem zodiaka 430 i zastanawiam się nad silnikiem .Łowił będę przeważnie na wodzie stojącej na rzekach raczej rzadko.Na bliższe wypady będę go woził na przyczepce a na dalsze w autku .Łowimy zawsze we dwóch .Jak moc będzie odpowiednia bo już mam mętlik czy 10 kucyków wystarczy?

#75 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 09 sierpień 2011 - 21:17

Mam Panowie pytanie czy jest juz na tym forum watek np. pt . Nasze pontony w akcji czy cos w ten desen ? Chodzi mi o zdjecia naszych plywadelek juz z zamontowanym silnikiem echem itp bo o lódkach znalazlem a o pontonach nie

#76 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 10 sierpień 2011 - 07:20

Kupiłem zodiaka 430 i zastanawiam się nad silnikiem .Łowił będę przeważnie na wodzie stojącej na rzekach raczej rzadko.Na bliższe wypady będę go woził na przyczepce a na dalsze w autku .Łowimy zawsze we dwóch .Jak moc będzie odpowiednia bo już mam mętlik czy 10 kucyków wystarczy?

Jeżeli chcesz mieć możliwość wejścia w ślizg( szybciej i ekonomiczniej) to przy 10 KM i pontonie 430 nie zawsze to będzie możliwe (np. przy płynieciu na fali i pod wiatr) więc albo 15-20 KM (większa waga) albo jakiś mały silniczek do pyrkania tudzież mocny elektryk do pełzania w ciszy moim zdaniem.
Pozdrawiam

#77 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 sierpień 2011 - 08:01

Zgadam się, te 10KM to tak ni w kij ni w oko. Ja mam Kaimana 360 i przy 10KM, jak mam na pokładzie dużo szpeju i 2 osoby, to muszę go bujnąć, żeby poszedł w ślizgu. A i wtedy rewelacji nie ma – 24km/h, czyli tyle ile idzie z jedną osobą na silniku 6KM. Przy 430 15KM to będzie minimum, żeby się komfortowo ślizgać, choć przy jednej osobie i 10KM wystarczy. Różnica w wadze silników czterosuwowych 10 a 15KM to ok. 10kg, czasem troszkę mniej, czasem więcej. Jak chcesz mieć silniczek trollingowo-pyrkający to 4-6KM da radę.

#78 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 10 sierpień 2011 - 19:29

Na razie mam 5 marinera i na nim będę pełzał ale jak wszystko dobrze się poukłada to zainwestuję w 20tke żeby się nie dusić bo lubię robić ostre przeloty :mellow: .Szkoda tylko że trzeba robić papiery na tą 20tke :( .

#79 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 10 sierpień 2011 - 19:56

nie trzeba.walniesz naklejkę 9.9 i po sprawie.

#80 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 10 sierpień 2011 - 20:02

Można zrobic też patent sternika motorowodnego :D
koszt około 800zł