Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Reklama" Stradica


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 25 sierpień 2008 - 18:42

Cześć Kolego HERMAN

Mam pytanie - ile trzeba walnąć browarków by wykręcić taki zakręcony numer na motylku zakrętki niedokręconej do końca szpuli w bardzo fajnym i historycznym jak dla mnie zakręconym Shimaniaku. Jesteś bardzo nakręconym Gościem i tą cechę cenię sobie najbardziej w gronie zakręconych Kolegów z Forum...


Pozdrawiam i czekam na następne ciekawe zjawiska ekwilibrystyczne ze sprzętem do kręcenia dla zakręconych...

#22 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 25 sierpień 2008 - 19:01

To nie kwestia browarów. Żeby zrobić coś takiego trzeba mieć wrodzone zdolności :D O następnych wyczynach z serii Mission impossible niezwłocznie doniosę w następnym swoim wątku. Tylko muszę jeszcze wymyślić tytuł nowego wątku i cały scenariusz :mellow: Spoko.
W kwestii browarów na rybach też eksperymentowałem :D Skutkiem eksperymentu zostawiłem swoje wędki nad wodą i wróciłem do domu bez wędek. Przypominam sobie, że wydały mi się czymś mało istotnym i wręcz miałkim. Na szczęście działo się to jeszcze w erze wędzisk bambusowych i czeskim Reeks'ów. Z racji drastycznego wzrostu cen sprzętu wędkarskiego w ostatnich latach, eksperymenty tego typu całkowicie zarzuciłem. Nad wodą jestem trzeźwy jak ś....a

#23 OFFLINE   brati

brati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • Lokalizacjawidły Wisły i Pilicy

Napisano 25 sierpień 2008 - 20:12

To nie kwestia browarów. Żeby zrobić coś takiego trzeba mieć wrodzone zdolności :D O następnych wyczynach z serii Mission impossible niezwłocznie doniosę w następnym swoim wątku. Tylko muszę jeszcze wymyślić tytuł nowego wątku i cały scenariusz :mellow: Spoko.


Herman,

bedzie o czym pisać, zacząłem przecież rzucać muchówką, przy następnym naszym spotkaniu sam zobaczysz co potrafie zrobić ze sznurem. Przy tym, ten Twój zwojek na nakrętce to mały pikuś. :lol: :lol: B)


#24 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 25 sierpień 2008 - 21:48

No, to już mam temat. Masz rację. Sznur muchowy ma genialną zdolność do plątania się we wszystko dookoła. Jeżeli np. na całej plaży rośnie tylko jedno źdźbło trawy to mamy pewność, że nasz sznur za chwilkę się w nim zaplącze. Albo np. jeśli.... zresztą, nie uprzedzajmy faktów. Wkrótce nowy wątek :mellow:

#25 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 25 sierpień 2008 - 21:59

Znam też inne kołowrotki,które mają takie tendencje:)Zdarza się,to jest tylko urządzenie.

#26 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 806 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 26 sierpień 2008 - 07:10

Podkładka ma wpływ tylko i wyłącznie na kształt nawoju, na nic więcej.

Chyba nie tylko, w przypadku jej braku linka mogła by wypadać poza rant szpuli. Niemniej gdyby była zgubiona podkładka to kształt nawoju również powinien się zmienić i wystąpić niedowinięcie przy dolnej krawędzi. Masz rację, wycofuje się z mojej teorii.

PS. Nie bronie stradic'ów. Używam Daiw i nie mam takich problemów ;)

Pozdawiam


#27 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 418 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 26 sierpień 2008 - 09:25

Masz rację. Sznur muchowy ma genialną zdolność do plątania się we wszystko dookoła. Jeżeli np. na całej plaży rośnie tylko jedno źdźbło trawy to mamy pewność, że nasz sznur za chwilkę się w nim zaplącze.

Kolejne prawo Murphy'ego :mellow:

#28 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 sierpień 2008 - 11:17

Ja bym sprobowal popatrzec, czy po zdjeciu szpuli nie widac, ze czegos tam nie ma co standardowo wystepuje. Bo wyglada (chociaz z iloscia zylki wystapilo pewne przegiecie :D ), ze szpula weszla glebiej.
A generalnie mam podobne spostrzezenia do niektorych....uzywam Daiw,P. Slammerow,Q. Catalystow , wzystko byle nie Shimano i zza Wody i....łowie a nie zmagam sie ze sprzetem.

Gumo

#29 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 26 sierpień 2008 - 12:19

Tak czytam i juz zgłupiałem :wacko:
Zrobiłem fotke nawiniętej plecki na szpuli Symetre...czy jej również jest za duzo???

Załączone pliki



#30 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 26 sierpień 2008 - 12:51

no chyba juz na granicy Pablos

#31 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 26 sierpień 2008 - 12:58

Stradic to byla swego czasu (moze jest nadal) marka nr 1 w ilosci sprzedanych w USA. Nie sadze wiec, zeby to bylo totalne gówno. Taki dosc dobry i popularny mlynek.
A co do przypadku to tez nie jego wina...

#32 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 26 sierpień 2008 - 13:03

Pytam, bo łowie tak jakiś czas i nic się nie dzieje, a rzuty są nieco dalsze i zwijanie szybsze...Z tym nawijaniem, to po przełożeniu zyłki przez przelotki linka ma się układac nie więcej niż do krawędzi szpuli krecioła, tak??

#33 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 26 sierpień 2008 - 13:25

Ja nigdy nie dowijam do samej szpuli...zostawiam mniej wiecej 2 milimetry do rantu szpuli.
Jedynie na daiwie emcast ( duży młynek na karpie i sumy :D ) nawijam w zasadzie pod sam rant, bo zalezy mi na dalekich wyrzutach ( karpiowanie )

#34 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 sierpień 2008 - 18:59

a ja własnie czekam na Stradica 4000 z USA udalo mi sie znalesc MAde in Japan.. mam nadzieje ,ze mnie nie zawiedzie.. a co do wyzej opisanego problemu.. mialem cos podobnego w Catanie.. tzn nie takie cos :mellow: ale strasznie plątała mi plecionke na czubku szpuli eh wogole szkoda pisac :mellow:

#35 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 sierpień 2008 - 21:24

Tak czytam i juz zgłupiałem :wacko:
Zrobiłem fotke nawiniętej plecki na szpuli Symetre...czy jej również jest za duzo???

@pablos, ja prawie zawsze 3mam sie zasady, 5mm od rantu szpuli :lol: ..jak Twoja linka napije się wody może byc nieciekawie..inaczej nawija się linkę( plecionkę) na sucho w domu pod obciążeniem a inaczej układa się na szpuli podczas łowienia..trzeba zostawic jej parę mm luzu i będzie git...mam parę stradików i innych ustrojstw Made in Japan i nie raz przechodziłem akcję ala kolega @Herman z nawinięta linką ( na sucho) pod rant...

#36 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 26 sierpień 2008 - 21:57

@patu

Plecionki do dużych młynków pod karpia zakłada się zawsze na mokro (300m plecionki + podkład żyłka). Moczę ją w wodzie około 2 godz. i dopiero na kołowrotek. Wchodzi cała i równo nawinięta. Ta sama plecionka na sucho - zawsze zostaje spory zapas na oryginalnym krążku.
Jest to dobry sprawdzony sposób.

#37 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 sierpień 2008 - 22:17

Lady D, wiem o tym bardzo dobrze :mellow: ...ale nie każdy nawija plecionkę na mokro, a pózniej dzieją sie różne dziwne rzeczy :lol: :mellow:

#38 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 26 sierpień 2008 - 22:20

Nie wiem co masz na myśli, na moim sprzęcie i kumpli ten system się sprawdza - nie mieliśmy nigdy problemów...

#39 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 sierpień 2008 - 22:26

Właśnie o tym piszę :lol:....plecionka, żyłka, linka powinna byc nawinięta na mokro...powoduje to lepsze jej ułożenie na szpuli, drobniejszy i bardziej ciasny zwój i większą pojemnośc...

#40 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 26 sierpień 2008 - 22:31

Amen




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych