Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc przy wyborze pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1097 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 09 marzec 2015 - 20:34

Witam , czy ktoś z was używał tego pontonu , lub używa ? jakie posiada zalety , wady podczas użytkowania ? Zastanawiam się nad Kolibri a Bark.

Załączone pliki



#362 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 09 marzec 2015 - 21:35

Sławku , sprawdź na tabliczce jakie masz ciśnienie, podejrzewam że 0,25 bar, tylko rosyjskie i ukraińskie mają 0,15 bar , jak masz 0,25 to taką zwykłą elektryczną nie nabijesz, będziesz musiał machnąć nożną z 10 razy i będzie OK, po jakimś czasie będziesz pompował na oko , ewentualnie manometr koszt to około 35 zł.



#363 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 09 marzec 2015 - 21:39

Tak, tak 0,25 bar. Dzięki bardzo za instrukcję ;)



#364 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2015 - 23:21

Sławku , sprawdź na tabliczce jakie masz ciśnienie, podejrzewam że 0,25 bar, tylko rosyjskie i ukraińskie mają 0,15 bar , jak masz 0,25 to taką zwykłą elektryczną nie nabijesz, będziesz musiał machnąć nożną z 10 razy i będzie OK, po jakimś czasie będziesz pompował na oko , ewentualnie manometr koszt to około 35 zł.

A jak duża jest różnica w użytkowaniu? Przymierzam się do Kolibri a tam jest 0,15. Pewnie lepsze te 0,25.



#365 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 10 marzec 2015 - 07:10

"Jeżeli ciśnienie robocze wynosi poniżej 0,25 atm ponton należy uznać za delikatny. Jeżeli ciśnienie robocze przewidziane przez producenta jest niższe niż 0,15 atm oznacza to dyskwalifikację. Ponton taki nie zapewnia bezpieczeństwa użytkowania podczas wędkowania. "

 

http://www.grodzkie....article&sid=128

 

W użytkowaniu nie ma różnicy, przy ciśnieniu 0,15 producent wykonał ponton z materiału o niższej gramaturze lub grubości.



#366 OFFLINE   denis-pl

denis-pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Denis
  • Nazwisko:Miszeniow

Napisano 10 marzec 2015 - 09:27

Ws. reklamy proszę o kontakt z Adminem (@remek lub @Friko)



#367 OFFLINE   denis-pl

denis-pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Denis
  • Nazwisko:Miszeniow

Napisano 11 marzec 2015 - 12:46

"Jeżeli ciśnienie robocze wynosi poniżej 0,25 atm ponton należy uznać za delikatny. Jeżeli ciśnienie robocze przewidziane przez producenta jest niższe niż 0,15 atm oznacza to dyskwalifikację. Ponton taki nie zapewnia bezpieczeństwa użytkowania podczas wędkowania. "
 
http://www.grodzkie....article&sid=128
 
W użytkowaniu nie ma różnicy, przy ciśnieniu 0,15 producent wykonał ponton z materiału o niższej gramaturze lub grubości.

Mam takie pytanie. Widzę, że materiałów do produkcji pontonu używasz tych samych co ja, gramatura jest taka sama, spoiny wykonane tą samą metodą. Czy robiłeś jakieś testy na ciśnienie 0,25 bar i czy masz jakiś certyfikat potwierdzający? Pytam bo z ciekawości chce też wykonać taki test (tylko oficjalny) swoim łódkom. Tak sobie próbowałem napompować swoje do 0,25 - wszystko trzyma, jakichś narzekań niema, ale chciał bym to potwierdzić przez jakąś instytucją pomiarową, mieć certyfikat na ciśnienie 250 mbar. Producent nie chce robić tych testów na Ukrainie, mówi że jest to droga zabawka, a i tak u niego nikt tego nie wymaga. Podziel się proszę informacją, jeśli nie jest to sekret oczywiście. Dzięki z góry.

#368 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 11 marzec 2015 - 13:22

Czym większe ciśnienie robocze ponton wytrzymuje tym lepiej to o nim świadczy to oczywiste. Jednak czy dane podane przez producenta są dokładnie sprawdzone to inna sprawa. Powinny być obowiązkowe atesty odnośnie wytrzymałości ciśnieniowej.


  • denis-pl lubi to

#369 OFFLINE   denis-pl

denis-pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Denis
  • Nazwisko:Miszeniow

Napisano 11 marzec 2015 - 13:29

Czym większe ciśnienie robocze ponton wytrzymuje tym lepiej to o nim świadczy to oczywiste. Jednak czy dane podane przez producenta są dokładnie sprawdzone to inna sprawa. Powinny być obowiązkowe atesty odnośnie wytrzymałości ciśnieniowej.

No właśnie oto mi chodzi. 0,15 mam, 0,25 wytrzymują (myślę że i 0,3 wytrzymają), ale nie chciał bym tym popisywać się do momentu aż nie otrzymam odpowiedni dokument. Dlatego pytam - gdzie mogę starać się o taki atest w Polsce? A może nie w Polsce?

#370 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 11 marzec 2015 - 13:40

No właśnie oto mi chodzi. 0,15 mam, 0,25 wytrzymują (myślę że i 0,3 wytrzymają), ale nie chciał bym tym popisywać się do momentu aż nie otrzymam odpowiedni dokument. Dlatego pytam - gdzie mogę starać się o taki atest w Polsce? A może nie w Polsce?

Zgłosiłbym się na infolinie tutaj i popytał:

http://www.uprp.pl/k...,index,pl,text/

Ewentualnie do europejskiego urzędu patentowego lub innego organu wydającego certyfikaty, w necie informacji sporo, ale mało konkretów. Trzeba poszukać.



#371 OFFLINE   denis-pl

denis-pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Denis
  • Nazwisko:Miszeniow

Napisano 11 marzec 2015 - 15:22

No cóż. Dzwoniłem przed chwilą do Polskiego Rejestru Statków, porozmawiałem z Panem Lechem (który się zajmuje certyfikacją łodzi oraz pontonów). Niema żadnej normy opisującej ciśnienia w komorach pontonów. Wszystko leży na odpowiedzialności producenta. Na moje pytanie co do ciśnienia 0,25 bar nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Nie wiem jak przeprowadzić takie badania, przez jaki czas, przy jakiej temperaturze, a co będzie jak ponton poleży na słońcu itd. Chyba zrobię to samodzielnie w jakiejś firmie, żeby napompowali go do 0,3 i zostawili na 48 godzin przy temperaturze otoczenia 22 C, później niech zmierzą ciśnienie w komorach oraz przeprowadzą badanie szczelności. Mam tylko taki pomysł.

#372 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 11 marzec 2015 - 15:30

Mam takie pytanie. Widzę, że materiałów do produkcji pontonu używasz tych samych co ja, gramatura jest taka sama, spoiny wykonane tą samą metodą. Czy robiłeś jakieś testy na ciśnienie 0,25 bar i czy masz jakiś certyfikat potwierdzający? Pytam bo z ciekawości chce też wykonać taki test (tylko oficjalny) swoim łódkom. Tak sobie próbowałem napompować swoje do 0,25 - wszystko trzyma, jakichś narzekań niema, ale chciał bym to potwierdzić przez jakąś instytucją pomiarową, mieć certyfikat na ciśnienie 250 mbar. Producent nie chce robić tych testów na Ukrainie, mówi że jest to droga zabawka, a i tak u niego nikt tego nie wymaga. Podziel się proszę informacją, jeśli nie jest to sekret oczywiście. Dzięki z góry.

 

Ja tak i Ty kolego nie produkuję pontonów tylko importujemy i sprzedajemy, co do testów może je tylko dokonać producent w celu otrzymania certyfikatu ustalającego kategorię morską , CE i inne dane związane z bezpieczeństwem, owy dokument to :

 

Declaration of Conformity of Recreational Craft with the Design, Construction and Noise Emission requirements of Directive 94/25/EC as amended by Directive 2003/44/EC, kolejna sprawa to ISO realizacja wyrobu i pomiary, analizy i udoskonalenia audyt produktu i firmy przez firmę zewnętrzną,  załatwia to firma produkująca dany produkt.

Na podstawie tych dokumentów wybijasz ciśnienie i ISO na tabliczce znamionowej.

Pontony , ukraińskie posiadają taki certyfikat bo muszą mieć,  natomiast wszystko rozbija się o materiał z jakiego zastały wykonane, grubość i gramatura ,

certyfikat na materiał , ISO itd .

Co do ceny to kwestia 1000 Euro max na każdy model i długość ( cena w Polsce ) za granicą też takie pieniądze.

A jak pewnie sam wiesz bo już rok sprzedajesz, że wraz z grubością i gramaturą wzrasta waga pontonu  (chodź u Ciebie nie do końca, gramatura wzrosła waga nie, a powinna ),myślę , że kontrahent Cię oszukuje nie chodzi tu o cenę.

 

Jak nadal potrzebujesz namiary zapraszam na priv



#373 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 11 marzec 2015 - 15:32

Pan Lech robi CE, dla łodzi tych naszych krajowych i tych z zza wielkiej łodzi.



#374 OFFLINE   denis-pl

denis-pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Denis
  • Nazwisko:Miszeniow

Napisano 12 marzec 2015 - 08:23

A jak pewnie sam wiesz bo już rok sprzedajesz, że wraz z grubością i gramaturą wzrasta waga pontonu  (chodź u Ciebie nie do końca, gramatura wzrosła waga nie, a powinna ),myślę , że kontrahent Cię oszukuje nie chodzi tu o cenę.


U mnie zmieniła się gramatura z 950 na 1100 tylko i wyłącznie w serii Light bez kila (bo tylko tam taką miałem). Zmieniła się i waga tych pontonów. Nie wiem skąd wziąłeś że nie :/ . A co do mojego kontrahenta - to jeszcze poszukać takich trzeba, robi wszystko co mu powiem. Nawet z tego forum, jeden z użytkowników zaproponował wydłużyć liny asekuracyjne - no i proszę bardzo, mam wydłużone. Przesłuchujemy się z producentem do was i przerabiamy pontony na potrzeby rynku Polskiego.

p.s. proszę się nie obrażać, naprawdę potrzebowałem takich informacji, nie miałem na myśli jakoś dyskwalifikować twoje produkty. Powodzenia i dużo sukcesów życzę :)

Użytkownik aviks edytował ten post 12 marzec 2015 - 08:24


#375 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 12 marzec 2015 - 09:21

@aviks też ci życzę powodzenia, nie obrażam się jesteśmy tu po to by pomagać sobie na wzajem.



#376 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 23 czerwiec 2015 - 21:23

Pływa ktoś na pontonie BARK-BT 330S i może podzielić sie opinią na jego temat? :)



#377 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 02 lipiec 2015 - 16:07

Panowie szukam opinii o pontonie Elling Patrol 310 s z killem i sztywna podloga.
http://www.odplynies...a-podl.-KIL/290
Nie ma za wiele informacji w necie na jego temat. Połączył bym go ze spalina 4 km. Nie będę ukrywał ze zainteresowałem się nim ze względu na cenę. Ta podłoga bez tych paneli usztywniajacych się sprawdza? Dajcie znać jak wam sie sprawują pontony tej firmy.
pozdro

Użytkownik shorty edytował ten post 02 lipiec 2015 - 16:20


#378 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 lipiec 2015 - 10:27

Cena jest ok. Zastanawia mnie tylko czemu w tym pontonie zaleca się max spalinę do 6koni skoro u innych producentów (importerów) można założyć przy tej samej długości pontonu 10-15 konny silnik. 



#379 OFFLINE   Vodzu

Vodzu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Emil

Napisano 03 lipiec 2015 - 12:09

Dziwnie ta pełna podłoga wygląda. Wg mnie nie jest ona do końca taka jak powinna być, nie widzę profili łączących poszczególne elementy podłogi takich jak w innych pontonach. A jeżeli  nie ma tych podłużnych paneli usztywniających to może być to przyczyna ze maks można powiesić silnik 6 km.



#380 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 03 lipiec 2015 - 12:25

A oim zdaniem to jest słaba pawęż i tyle, dlatego tylko te 6KM mocy. Przy innych pontonach nawet jeśli podłoga ażurowa czy listwowa jak je nazywają to silnik jest 15 albo 20KM dopuszczalny. Ja ten ponton bym sobie darował, mimo ceny. Jak coś jest za tanie to jest zbyt podejrzane. Gdzieś jakieś oszczędności musiały być zrobione.