Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc przy wyborze pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1097 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 03 luty 2015 - 20:55

Ładnie wykonany  :rolleyes: zgrabny nie duży lekki i jeżeli jest minimum takiej jakości jak bynajmniej słynne kolibri to bym go kupił za tą cenę

Ale tak poważnie to chyba i tak kupię Hondę z tym że 2,5 metrową, bo w porównaniu do Kolibri jest dużo estetyczniejsza no i takie tam

 

Z chęcią bym odwiedził Targi Wiatr i Woda, orientuje się ktoś czy dużo tam wystawiają pontonów typu wędkarskiego



#342 OFFLINE   denis-pl

denis-pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Denis
  • Nazwisko:Miszeniow

Napisano 03 luty 2015 - 21:14

Nie wiem jak na tych targach Wiatr i Woda. Ja jadę w Poznań na Rybomanię jako zwiedzający, a swoje wystawię na Połowy i Łowy w Zabrzu w marcu. Zapraszam kto chce zobaczyć na żywo!


Użytkownik aviks edytował ten post 03 luty 2015 - 21:14


#343 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 03 luty 2015 - 22:13

Na targach Wiatr i woda najwięcej łodzi i silników, pontony hondy będą na bank, może Tokarex . Jak zdecyduję sie żyć tylko z pontonów to pewnie za kilka lat też się wystawię , oczywiście jak będzie mnie stać :)



#344 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 03 luty 2015 - 23:55

Ładnie wykonany  :rolleyes: zgrabny nie duży lekki i jeżeli jest minimum takiej jakości jak bynajmniej słynne kolibri to bym go kupił za tą cenę

Ale tak poważnie to chyba i tak kupię Hondę z tym że 2,5 metrową, bo w porównaniu do Kolibri jest dużo estetyczniejsza no i takie tam

 

Z chęcią bym odwiedził Targi Wiatr i Woda, orientuje się ktoś czy dużo tam wystawiają pontonów typu wędkarskiego

Będzie na pewno Tokarex, ETMARINE, Honda, Suzuki,może Yamaha pokaże na swoim stoisku. Sportis też się wystawia.



#345 OFFLINE   venom92

venom92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 marzec 2015 - 16:15

Zastanawiam się nad zakupem pontonu na ten sezon,chodzi o ponton wiosłowy na 2 osoby,chciałem kupić pro marine 320 patriot ale chciałbym zejść troszkę z ceny ,możecie coś doradzić?



#346 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 08 marzec 2015 - 17:22

@Venom92 a jakie masz priorytety po za ceną ???



#347 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 08 marzec 2015 - 18:10

Po całozimowym przeszukiwaniu internetu w poszukiwaniu pierwszego pontonu wybrałem pontony kolego Mawerica. Wysłał mi sporo zdjęć i udzielił wielu informacji telefonicznie. Zdecydowałem się na model 330 z podłogą z amelinium. Miała być AirMata ale po lekturze forum zrezygnowałem z takiego cuda. Ponton odbiorę dopiero na przełomie marzec-kwiecień i już nie mogę się doczekać pierwszego pływania. Szkoda, że na łamach forum słabo z informacjami na temat tych pontonów, ale zawierzyłem zdjęciom i doświadczeniu sprzedającego (myślę że gó..a by nie sprowadzał). Mam około 200km po ponton, ale zawsze lubię pomacać jak coś kupuję. Szerszą opinię i zdjęcia wstawię jak nadmucham pływadło. 



#348 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 08 marzec 2015 - 18:26

Są jeszcze takie pontony jak Elling. Wypadają nieco taniej



#349 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 08 marzec 2015 - 18:36

Są jeszcze takie pontony jak Elling. Wypadają nieco taniej

Może i taniej ale nie mają podłogi z alu i inny kształt dziobu. A mi zależy na podłodze z alu i dziobie półokrągłym a nie spiczastym.

 

Jak określisz dokładnie czego potrzebujesz w swoim pontonie to drogą eliminacji sporo producentów/importerów odpada.


Użytkownik fred88 edytował ten post 08 marzec 2015 - 18:37


#350 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 09 marzec 2015 - 08:33

Żeby nie było, ja nie polecam tego ellinga. Kolega chce zejść z ceny, więc podałem jakąś tam alternatywę. A z tego, że wraz ze spadającą ceną spadanie też prawdopodobnie jakość, to kolega chyba zdaje sobie sprawę.



#351 OFFLINE   venom92

venom92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 marzec 2015 - 10:41

Trudno powiedzieć o moich priorytetach bo nigdy nie miałem pontonu ale chodzi o ponton wiosłowy, dł. 290-320 cm,podłogę na której mogę spokojnie stać i spinningować,będę łowił wyłącznie na wodach stojących i musi być w miarę wytrzymały żebym na środku jeziora nie zatonął jak Titanic  :P



#352 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 09 marzec 2015 - 13:43

W sumie jesteś w podobnej sytuacji co ja. Z tym że ja w grudniu zdecydowałem się na zakup tego patriota 320. Ogólnie ponton wygląda na solidny, ale jak jest faktycznie,czas pokaże.Po za tym nie mam porównania z innymi pontonami.Trochę nieprzemyślane są uchwyty do wędek. Utrudniają składanie, no i taki przykładowy Lexus do 7g tam nie wchodzi. Producent dając jedną torbę sugeruje, że wszystko powinno się w niej zmieścić. Kłócił bym się ;) . Ponton, podłoga ze sklejki, profile, pawęż, wiosła, ławki, pompka. Trzeba być niemal magikiem. Te kilka minusów które wymieniłem to na razie tyle. Nic więcej nie napisze, bo pierwsze wodowanie jeszcze przede mną :) . Wydaje mi się że z długości 290 też był bym zadowolony.



#353 OFFLINE   venom92

venom92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 marzec 2015 - 16:01

Jeszcze pomyślę,do maja mam czas ale chciałbym zobaczyć na żywo jak ten ponton się prezentuje i wtedy zdecydować a nie sugerować się opiniami internetowymi,a jak ta pompka daje radę ??


Użytkownik venom92 edytował ten post 09 marzec 2015 - 16:01


#354 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 09 marzec 2015 - 16:33

Zdecydowanie najlepiej będzie obmacać samemu na żywo.Jeżeli chodzi o pompkę nożną, to daje spokojnie radę. Elektrycznej jeszcze nie mam, bo się akurat skończyły.



#355 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 09 marzec 2015 - 17:18

A jaką pompkę elektryczną kupujesz ??  Pamiętaj, że zawsze możesz dokupić drugą torbę na ponton nie jest to aż tak duży wydatek , a i kręgosłup oszczedzisz.


Użytkownik maweric edytował ten post 09 marzec 2015 - 18:25


#356 OFFLINE   venom92

venom92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 marzec 2015 - 18:32

A nie wiecie czy jest opcja rezygnacji z elementów które wchodzą w skład zestawu i kupienia tego po niższej cenie? :P



#357 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 09 marzec 2015 - 19:44

A nie wiecie czy jest opcja rezygnacji z elementów które wchodzą w skład zestawu i kupienia tego po niższej cenie? :P

Tak najlepiej teraz ławki i podłogę i jedną komorę,za jakiś czas resztę,zawory za rok.

#358 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 09 marzec 2015 - 20:07

Pompka miała być dołączona do zestawu,ale jak tłumaczył sprzedawca, skończyły im się i mają dosłać jak będzie nowa dostawa. Jest to chyba jakaś najzwyklejsza 12V.



#359 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 09 marzec 2015 - 20:18

To już wiem jaka, rozumiem że ciśnienie robocze w komorach to 0,25 Bar , czyli i tak będziesz musiał dopompować nożną.

 

@vemon92 - pontony zamawia się przeważnie już z wyposażeniem , a takie dodatki jak uchwyty , rolka , uchwyty na wędki to naprawdę małe pieniądze. Jeżeli chcesz zaoszczędzić , a mieć porządny ponton to tylko używka, trafiają się dobre , młode rocznikowo w rozsądnych pieniądzach.



#360 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 09 marzec 2015 - 20:30

To już wiem jaka, rozumiem że ciśnienie robocze w komorach to 0,25 Bar , czyli i tak będziesz musiał dopompować nożną.

No to przy okazji dowiedziałem się czegoś więcej. Czyli rozumiem, że nie ma ryzyka podania zbyt dużego ciśnienia taką pompką?

Właśnie tu mam problem. Nie jestem pewien kiedy ciśnienie jest odpowiednie. Nie chciał bym rozwalić komór dopompowując nożną.