Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

O woblerach troszkę inaczej i dla początkujących


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
206 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 16 wrzesień 2015 - 08:02

Sławku

Serdecznie gratuluję pięknego wydania książki :clappinghands:

Pozdrawiam :)  



#122 OFFLINE   brown

brown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • Lokalizacjadziki wschód / dziki zachód

Napisano 16 wrzesień 2015 - 08:33

Oooo to mi się podoba :)

A co z tymi którzy nie będą na targach? Będzie możliwość zakupu "online" ?

 

Pozdrawiam.

Świetna inicjatywa.


  • TomekSudety lubi to

#123 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 16 wrzesień 2015 - 10:09

Swietny pomysl :) sam bym przekartkowal taka ksiazke z czystej ciekawosci :)



#124 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2778 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 16 wrzesień 2015 - 10:26

 

A co z tymi którzy nie będą na targach? Będzie możliwość zakupu "online" ?

 

 

Jak to Ciebie nie będzie?  :)  

 

 

Będzie na giełdzie, ale musisz uzbroić się w cierpliwość, gdyż dopiero po targach zamierzam wystawić. Ale mnie później nie będzie w domu. Mam wyjazd rekreacyjno-zawodowy, albo na odwrót :lol: . |Dopiero koniec września lub początek października :( .  W sam raz na przyszłe jesienne wieczory do czytania :)


Użytkownik Banjo edytował ten post 16 wrzesień 2015 - 10:29


#125 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 12:51

Ja bym też napisał chętnie,a można to komuś zlecić ?



#126 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2015 - 14:56

Witam po dłuższej nieobecności. Dawno tutaj nie pisałem, ale nikt chyba z tego powodu nie cierpiał :lol: .
Jakoś tak się złożyło, nie patrząc na nikogo napisałem sobie książkę, która rozszerza znacznie treści zawarte w tym wątku. A co nie można  :lol: .
attachicon.gif_MG_9233.JPG
 
Premiera tej książki odbędzie się na I Targach Rękodzieła Wędkarskiego i tam będzie można obejrzeć i stać się jej posiadaczem. 
Pisanie wyjęło mi ponad rok czasu z kalendarza innych przyjemności i w tej chwili nie mogę patrzeć na woblery  :lol: . Ryby łowię na całkiem inne przynęty  ;)  .
Nie chcę, aby to zabrzmiało jako samochwalstwo, ale obecnie nie ma takiej książki, opisującej wiele aspektów związanych z pracą woblera. Mam nadzieję, że będzie to przyczynkiem do powstawania więcej takich opracowań lub podobnych.
attachicon.gif_MG_9237.JPG
 
attachicon.gif_MG_9235.JPG
 
attachicon.gif_MG_9239.JPG
 
Po przeczytaniu tej książki proszę w tym wątku o pisanie uwag, sugestii, co należy rozszerzyć, a może coś jeszcze dodać. W żadnym przypadku nie traktujcie mnie jako eksperta. Nigdy woblera nie zrobiłem i nie wiem jakiej natury technicznej mogą być problemy z ich robieniem :) .
Aha, książka wydana własnym nakładem sił finansowych. Może ktoś ma dojścia do jakiegoś wydawnictwa?


No ładne cacko. Nie podejrzewałem Kolegi. Sławku respect. Gratuluję.
  • Beny25 lubi to

#127 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 wrzesień 2015 - 15:33

Miałem możliwość zapoznania się z fragmentami opracowania Sławka - cały czas jestem pod wrażeniem ogromu włożonej w nie pracy. Dla mnie jako początkującego strugacza teksty pozwalają skrócić drogę - pomagają dojść czemu coś nie zadziałało tak jak chciałem, zwracają uwagę na aspekty, o których wcześniej nawet nie pomyślałem. Fajna rzecz - dzięki Sławku!
 
PS Szkoda tylko że tak mało czasu na struganie :(


#128 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2778 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 16 wrzesień 2015 - 17:07

Podziękował wszystkim  :) .



#129 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6215 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 16 wrzesień 2015 - 19:17

 Aha, książka wydana własnym nakładem sił finansowych. Może ktoś ma dojścia do jakiegoś wydawnictwa?

Możliwe, trzeba bedzie odświeżyć jedną znajomość. Jeżeli aktualnie koleżanka ma jeszcze kontakty w branży wydawniczej, to spróbuję coś dogadać.



#130 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6215 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 16 wrzesień 2015 - 19:18

Ja bym też napisał chętnie,a można to komuś zlecić ?

od 25zł/str., jakby co...  ;)



#131 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2778 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 16 wrzesień 2015 - 19:21

Możliwe, trzeba bedzie odświeżyć jedną znajomość. Jeżeli aktualnie koleżanka ma jeszcze kontakty w branży wydawniczej, to spróbuję coś dogadać.

To byłoby fajowo. Ale nie za taką cenę :lol: :

 

od 25zł/str., jakby co...  ;)



#132 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6215 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 16 wrzesień 2015 - 19:24

Cennik to do ew. zlecenia na pisanie. Jak będzie coś wiadomo, to pewnie będziesz musiał puścić mi fragment, albo już bezpośrednio do wydawcy.



#133 OFFLINE   brown

brown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • Lokalizacjadziki wschód / dziki zachód

Napisano 16 wrzesień 2015 - 22:46

Jak to Ciebie nie będzie?  :)  

 

 

Będzie na giełdzie, ale musisz uzbroić się w cierpliwość, gdyż dopiero po targach zamierzam wystawić. Ale mnie później nie będzie w domu. Mam wyjazd rekreacyjno-zawodowy, albo na odwrót :lol: . |Dopiero koniec września lub początek października :( .  W sam raz na przyszłe jesienne wieczory do czytania :)

A no będę ćwiczył Lipienie na Kwisie.  Są rzeczy ważne i ważniejsze :)

Czekam w takim razie na stosowne ogłoszenie :)



#134 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2778 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 17 wrzesień 2015 - 06:31

A no będę ćwiczył Lipienie na Kwisie.  Są rzeczy ważne i ważniejsze :)

Czekam w takim razie na stosowne ogłoszenie :)

A co Ty robisz na moich terenach łowieckich? 



#135 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 17 wrzesień 2015 - 08:30

Gratulacje, wydanie książki to spore osiągnięcie. A w takiej wąskiej specjalizacji to już wyczyn. Napisać 200 stron o budowie woblerów? Uf... szacunek. Ciekaw jestem tym bardziej bo deklarujesz, że nie jesteś strugaczem. To może być dobre bo obiektywnie napisane - i podane ze strony początkującego.

Jako laik lurebuildingu chętnie się zapoznam z Twoim opracowaniem.

Pozdrawiam



#136 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2778 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 17 wrzesień 2015 - 09:11

Gratulacje, wydanie książki to spore osiągnięcie. A w takiej wąskiej specjalizacji to już wyczyn. Napisać 200 stron o budowie woblerów? Uf... szacunek. Ciekaw jestem tym bardziej bo deklarujesz, że nie jesteś strugaczem. To może być dobre bo obiektywnie napisane - i podane ze strony początkującego.

Jako laik lurebuildingu chętnie się zapoznam z Twoim opracowaniem.

Pozdrawiam

Dziękuję. Do 200 stron jeszcze brakuje 60  :) . Wbrew pozorom nie tak trudno dobić do 200 stron  ;) . To, że nie strugam okazało się pomocne  :) . Nie byłem obarczony przekonaniem, że każdy wobler to inna konstrukcja, inna praca itp i nie da się tego wszystkiego opisać. Poniekąd to prawda, ale można to ubrać w pewne reguły. Swoją sytuację mogę opisać taką anegdotą:

ponoć naukowcy stwierdzili, że bąk ma zbyt małe skrzydła do swej masy i nie powinien latać, ale bąk o tym nie wie i lata  :lol: .

Nie piszę o struganiu woblera, ale co z nim się dzieje.

Pozdrawiam



#137 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 17 wrzesień 2015 - 09:52

Dziękuję. Do 200 stron jeszcze brakuje 60  :) . Wbrew pozorom nie tak trudno dobić do 200 stron  ;) . To, że nie strugam okazało się pomocne  :) . Nie byłem obarczony przekonaniem, że każdy wobler to inna konstrukcja, inna praca itp i nie da się tego wszystkiego opisać. Poniekąd to prawda, ale można to ubrać w pewne reguły. Swoją sytuację mogę opisać taką anegdotą:

ponoć naukowcy stwierdzili, że bąk ma zbyt małe skrzydła do swej masy i nie powinien latać, ale bąk o tym nie wie i lata  :lol: .

Nie piszę o struganiu woblera, ale co z nim się dzieje.

Pozdrawiam

 

Mam nadzieję, że Cię nie obraziłem swoim słowotokiem.

Proces powstawania przynęty ubrałem w niezbyt być może trafne określenie "strugania". Jestem inż. więc doceniam wkład i ilość pracy w zebranie i opisanie mechanizmów rządzących pracą woblera. Sposób w jaki to zrobiłeś (opieram się na kilku rys. które widziałem) wskazuje na to, że z fizyką jesteś za pan brat. Wygląda na to, że dobrze naostrzyłeś tą motykę na słońce ;)

Więcej napiszę jak zapoznam się z książką w całości.



#138 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2778 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 17 wrzesień 2015 - 10:33

Mam nadzieję, że Cię nie obraziłem swoim słowotokiem.

Proces powstawania przynęty ubrałem w niezbyt być może trafne określenie "strugania". Jestem inż. więc doceniam wkład i ilość pracy w zebranie i opisanie mechanizmów rządzących pracą woblera. Sposób w jaki to zrobiłeś (opieram się na kilku rys. które widziałem) wskazuje na to, że z fizyką jesteś za pan brat. Wygląda na to, że dobrze naostrzyłeś tą motykę na słońce ;)

Więcej napiszę jak zapoznam się z książką w całości.

A niby czym miałeś mnie obrazić  :) , spoko. Lubię czytać czyjeś wypowiedzi, inny punkt widzenia. Patrząc, że jesteś z Gliwic to zapewne skończyłeś Politechnikę Śląską, ale nie wiem jeszcze jaki wydział, kierunek. Ale to nie ważne, fizykę i tak miałeś. Nie używam w książce całek, różniczek, raczej upraszczam to do wiedzy ze szkoły średniej. Siła, moment siły, punkt przyłożenia siły, środek geometryczny powierzchni powinny być Tobie znane.  Także nic trudnego ;) . Jak najbardziej poznam opinię, gdyż książkę nie napisałem dla siebie, ale dla czytających i robiących woblery. Pamiętaj, że to tylko mój punkt widzenia jest opisany w książce, co prawda oparty prawidłami fizyki, ale ktoś może mieć inne odczucia. Zawsze można dyskutować i chciałbym, aby taka dyskusja po przeczytaniu wywiązała się. Chciałbym,aby ktoś po przeczytaniu mojej książki stwierdził: ja też napiszę, a co nie wolni mi  :) .



#139 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 17 wrzesień 2015 - 10:43

:) Skończyłem Politechnikę Wrocławską, aczkolwiek gliwicka też jest jak najbardziej ok. A fizyki i mechaniki było od groma... hihihi tylko to już dość dawno się działo :D

Odnosząc się do: "Chciałbym,aby ktoś po przeczytaniu mojej książki stwierdził: ja też napiszę, a co nie wolni mi  :) ." - życzę aby padły słowa: - to jest tak dobre, że już nie ma sensu pisać o tym drugi raz...



#140 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2778 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 17 wrzesień 2015 - 10:49

Czyżbyś kończył Wydział Mechaniczny? Który rok ukończenia?

 

 

Odnosząc się do: "Chciałbym,aby ktoś po przeczytaniu mojej książki stwierdził: ja też napiszę, a co nie wolni mi  :) ." - życzę aby padły słowa: - to jest tak dobre, że już nie ma sensu pisać o tym drugi raz...

To Ty napisałeś i jakby co będziesz za to odpowiedzialny  :lol: .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych