Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zmiana przelozenia w kolowrotkach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 29 styczeń 2015 - 16:47

Czyli wiem w jakim kierunku iść. To bedzie jeden XG a drugi PG... . 

 

Sympatyczna parka. Moze beda mlode z tego zwiazku ;)



#22 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 styczeń 2015 - 17:04

Taki HG by się przydał. Niestety, nie ma z czego bebechów wziąć. Tylko w większych rozmiarach tych młynków wersja HG występowała. Boję się, że się na śmierć tym PG zakręcę  ;)



#23 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 29 styczeń 2015 - 17:29

Taki HG by się przydał. Niestety, nie ma z czego bebechów wziąć. Tylko w większych rozmiarach tych młynków wersja HG występowała. Boję się, że się na śmierć tym PG zakręcę  ;)

 

Przypuszczam, ze obawy dotyczace PG nie sa bezpodstawne 



#24 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 styczeń 2015 - 17:37

Tak. PG 71 cm kontra 99 cm nawoju w XG. HG gdyby istniał miałby pewnie koło 85 cm. Ideał.



#25 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 29 styczeń 2015 - 17:38

Zycie zweryfikowalo negatywnie pozostawienie worm shafta.
 
Nawoj wyglada na tyle oryginalnie, ze nie pozostawia watpliwosci, ze wymiana worm shafta jest konieczna : 
 
attachicon.gifWP_20150129_007.jpg

Kto drogę skraca... ;)

#26 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 styczeń 2015 - 17:40

Kto drogę skraca... ;)

Nie rżyj z kolegi bo dzięki jego pracy mamy pewność co trzeba wymienić.



#27 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 17:47

po dzisiejszym krótkim wypadzie na plażę stwierdzam, że (moim zdaniem) tp-pg to kołowrotek na warunki typu: nurt, trolling, ciężkie przynęty, przynęty stawiające solidny opór, częste hole silnych ryb i dowolne tych warunków kombinacje.

 

 

 

jeśli testy z nowym kołowrotkiem się powiodą to do plażowego zestawu będę chciał w przyszłości zaadoptować takiego pizdryka

 

http://www.plat.co.j...ence-4000s.html

 

 

ps.póki co nie przyjmuję zapisów na mojego 09tp4000sw z dwiema przekładniami i dwiema korbkami :D


Użytkownik jersey edytował ten post 29 styczeń 2015 - 17:49

  • Guzu i Karol Krause lubią to

#28 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 29 styczeń 2015 - 17:48

Nie rżyj z kolegi bo dzięki jego pracy mamy pewność co trzeba wymienić.

A nie śmiałbym nawet bo sam kilka razy korzystałem z Jego wiedzy jak i Twojej na privach :) Wyluzuj Józku :)

#29 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 styczeń 2015 - 18:19

A nie śmiałbym nawet bo sam kilka razy korzystałem z Jego wiedzy jak i Twojej na privach :) Wyluzuj Józku :)

Spoko żartowałem.Daniel wykonał kawał roboty.

 

po dzisiejszym krótkim wypadzie na plażę stwierdzam, że (moim zdaniem) tp-pg to kołowrotek na warunki typu: nurt, trolling, ciężkie przynęty, przynęty stawiające solidny opór, częste hole silnych ryb i dowolne tych warunków kombinacje.

 

 

 

jeśli testy z nowym kołowrotkiem się powiodą to do plażowego zestawu będę chciał w przyszłości zaadoptować takiego pizdryka

 

http://www.plat.co.j...ence-4000s.html

 

 

ps.póki co nie przyjmuję zapisów na mojego 09tp4000sw z dwiema przekładniami i dwiema korbkami :D

Wojtuś ale szukasz dziury w d....Nie widzę lepszej maszynki na morze jak TP SW4000XG.Może waga Cię nie zabije :) .


  • krystiano1981r lubi to

#30 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 18:35

Józef,

 

kto szuka i próbuje ten może sobie pozwolić na autorskie opinie :)


  • Guzu i Jozi lubią to

#31 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 29 styczeń 2015 - 20:58

Nie rżyj z kolegi bo dzięki jego pracy mamy pewność co trzeba wymienić.

Józek coś z tobą nie tak,bo gdybyś czytał uważnie wątki to nie trudno zauważyć że zwróciłem uwagę co potrzebne jest do zmiany przełożenia .

 

PANOWIE - jeszcze za wiele nie wiecie o kołowrotkach,a nieraz na podstawie domniemanych waszych poglądów piszecie -  za przeproszeniem "bzdury".

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 29 styczeń 2015 - 20:59


#32 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 styczeń 2015 - 21:53

Czyli wiem w jakim kierunku iść. To bedzie jeden XG a drugi PG... . 

 

Załączony plik  xgpg.JPG   46,62 KB   6 Ilość pobrań

 

:D



#33 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 29 styczeń 2015 - 21:55

Panie Józefie bez urazy ale naprawdę w budowie kołowrotków spinningowych nie ma nic tak skomplikowanego, żeby był potrzebny wyłącznie doświadczony spec od mechaniki precyzyjnej, żeby zrobić serwis czy jakieś modyfikacje w kołowrotku.

#34 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 29 styczeń 2015 - 22:32

Panie Józefie bez urazy ale naprawdę w budowie kołowrotków spinningowych nie ma nic tak skomplikowanego, żeby był potrzebny wyłącznie doświadczony spec od mechaniki precyzyjnej, żeby zrobić serwis czy jakieś modyfikacje w kołowrotku.

Jak się tym Pan zajmie to się przekona że nie jest tak jak Pan pisze. Mowa o wkur......jacych dojechanych kołowrotkach i nie tylko. Najgorsze są te grzebane przez ich włascicieli .  Korba to korba, a jak trafi się multek spaprany ? no to boli głowa.Wątpię aby Pan obył się o takie scenariusze.

 

Wiedza o kołowrotkach to "Wielka Rzeka" - temat do końca nieodgadniony.  Proszę spróbować na masową skalę serwisować kołowrotki,wtedy się pan przekona co do wartości swojej pracy i jakości niektórych modeli kołowrotków. A jak nie wyjdzie to dostanie Pan po grzbiecie.

 

P)ozdrawiam

Józef Leśniak 



#35 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 styczeń 2015 - 07:01

Józek coś z tobą nie tak,bo gdybyś czytał uważnie wątki to nie trudno zauważyć że zwróciłem uwagę co potrzebne jest do zmiany przełożenia .

 

PANOWIE - jeszcze za wiele nie wiecie o kołowrotkach,a nieraz na podstawie domniemanych waszych poglądów piszecie -  za przeproszeniem "bzdury".

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak

Józku czytałem uważnie i wierzyłem w 4 części na 99% że tak ma być, ale @Guzu zrobił to na 100% :) .

Teraz jest 100% pewność :) .



#36 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 styczeń 2015 - 07:03

Panie Józefie bez urazy ale naprawdę w budowie kołowrotków spinningowych nie ma nic tak skomplikowanego, żeby był potrzebny wyłącznie doświadczony spec od mechaniki precyzyjnej, żeby zrobić serwis czy jakieś modyfikacje w kołowrotku.

Tylko tak Ci się wydaje.Wierz mi, że prosty kołowrotek nieraz potrafi zaskoczyć :lol: .


  • krystiano1981r i PiECIA lubią to

#37 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:19

Józku czytałem uważnie i wierzyłem w 4 części na 99% że tak ma być, ale @Guzu zrobił to na 100% :) .

Teraz jest 100% pewność :) .

Nie muszę się zdobywać na robienie zdjęć żeby coś udowodnić. Po prostu wiedziałem na 200 %  że takie części są potrzebne do zmiany przełożenia i to tyle. A wy niedowiarkowie musicie zobaczyć aby uwierzyć . Już bardzo dawno temu ćwiczyłem tematy z nawijaniem linki bez zmiany "worma" i po zmianie na właściwy.

Jak widać mechanizmów się nie oszuka. I jak zwykle przemawia polska dusza poprawiacza który chce zaoszczędzić na wałku "worma",a wiedzy niestety brak.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak


  • Jozi lubi to

#38 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 styczeń 2015 - 22:18

Nie muszę się zdobywać na robienie zdjęć żeby coś udowodnić. Po prostu wiedziałem na 200 %  że takie części są potrzebne do zmiany przełożenia i to tyle. A wy niedowiarkowie musicie zobaczyć aby uwierzyć . Już bardzo dawno temu ćwiczyłem tematy z nawijaniem linki bez zmiany "worma" i po zmianie na właściwy.

Jak widać mechanizmów się nie oszuka. I jak zwykle przemawia polska dusza poprawiacza który chce zaoszczędzić na wałku "worma",a wiedzy niestety brak.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak

 

W swojej fachowej zapalczywosci moglby Pan przestac obrazac na lewo i prawo.

Nikt na niczym nie oszczedzal - a szczegolnie nie na czesci za 1000 JPY (33 pln po aktualnym kursie).

 

Refleksji w weekend zycze i troche mniej napinki w dolnych partiach..

 

Pozdrawiam

 

Guzu

 

p.s. nie zawsze wystarczy miec racje, za to ZAWSZE warto miec klase 


  • sol321, maicke82 i K...k lubią to

#39 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 30 styczeń 2015 - 22:32

Tak czytam i rozkminiam od wczoraj ale nie mam niestety możliwości porównać, Daniel kojarzysz może procentowo jaka jest różnica w tej ilości zwojów na szpuli pomiędzy wałkiem od pg i xg ? Nie wiem czy jestem aż tak tępy czy nie umiem zrozumieć gdzie tkwi problem, czy różnica jest aż tak kolosalna że zwoje sie po sobie zsuwaja czy linka sie placze ?

#40 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 styczeń 2015 - 22:34

Tak czytam i rozkminiam od wczoraj ale nie mam niestety możliwości porównać, Daniel kojarzysz może procentowo jaka jest różnica w tej ilości zwojów na szpuli pomiędzy wałkiem od pg i xg ? Nie wiem czy jestem aż tak tępy czy nie umiem zrozumieć gdzie tkwi problem, czy różnica jest aż tak kolosalna że zwoje sie po sobie zsuwaja czy linka sie placze ?

 

Niestety nie mam mozliwosci porownac. 
Z testow "plazowych" dostalem zdjecie, ktorym podzielilem sie z Forumowiczami.

Teraz zamowilem worm shaft. Przyjdzie, dokonczy sie przekladke.

 

Jak linka zachowywalaby sie przy dluzszym uzytkowaniu w aktualnej konfiguracji nie mam pojecia...