Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wielkie klenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 08 wrzesień 2008 - 21:27

W oczekiwaniu na te wielkie 70centymetrowe kleniska poszperałem na necie za okazami tego gatunku.
Dla rozpalenia wyobraźni:

Rekord na wyspach:
http://anglingtimes....abel/Andy maker

Grubasy ze stojącej wody:
http://www.ccmoore.com/galleries_feedback/carp_2007/Steve%20 White/pages/Steve%20White%209lb%203oz%20Record%20claim%20Chu b%20Particles%20and%20Intense%20_jpg.htm
http://www.ccmoore.com/galleries_feedback/carp_2007/Steve%20 White/pages/Steve%20White%209lb%20Chub%20Particles%20and%20I ntense%20Hemp_jpg.htm

#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 08 wrzesień 2008 - 23:47

Ten z ostatniej fotki to naprawde niezly ANTEK :D

Robi wrazenie :D


Guzu

#3 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 09 wrzesień 2008 - 07:18

Normalnie SZOK !!

Wygladają jak niezłe amury :lol:

pzdr

#4 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2008 - 17:39

Raczej jak dzieci Amurów...
Kleksy ładne ale myślałem że będą większe...
Ten pierwszy robi wrażenie ale pozostałe 2 wyglądają na ponad 60 ale nie 70 cm.
Znajomy mi wspominał że jak był dzieciakiem to złowili na wiśle z gruntu klocka 5kg

#5 OFFLINE   zander_90

zander_90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 11 wrzesień 2008 - 19:07

Ja słyszalem o kleniu 75cm :huh: złowionym w Rudzie na żywczyka kiełbika. Opowiadał mi o tym sam łowca. Chciałbym go zobaczyć.

#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 wrzesień 2008 - 11:45

w tamtym roku, latem, krotko po zmierzchu do moich wobkow wychodzily nurtowe klenie w granicach +75 do +80 cm ... na prawde trudno dokladniej okreslic ich wielkosc, bo juz dosyc ciemnawo bylo ... jedna rzecz jest pewna, nawet jak znamy miejscowke, to skuteczne i regularne lowienie tych kaprysnych i doswiadczonych ryb, na sztuczne przynety, jest trudne ...



#7 OFFLINE   zander_90

zander_90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 13 wrzesień 2008 - 19:56

W 100% się zgadzam. Taki profesor się pomyli prędzej na pijawkę, raczka, konika polnego niż na woblera. Naprawdę przebiegłe ryby nie tak bardzo płochliwe jak dyskretne i sprytne.

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 10:05

z moich doswiadczen z kleniowymi klockami wynika jasno, ze one oczywiscie, jak najbardziej i chetnie woba ... ale nie kazdego, taki gabaryt ryby lubi odpowiedni gabaryt przynety, zwlaszcza o zmierzchu... tutaj najczesciej byly ogladane i atakowane woblery zaliczane przez wiekszosc wedkarzy do 'niekleniowych' ... wybiki 7-mio ... 9-cio centymetrowe trafialy najczesciej w gust tych duzych kleni ...
jedkaze drugim, najwazniejszym parametrem, obok wymiaru, byla praca takiego woblera

#9 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 wrzesień 2008 - 12:43

w mojej okolicy jest fajny stawik no i mozna tu spotkac klenie 60-70cm jest ich sporo co widac w lecie.. niestety nie biora praktycznie na tradycyjne przynety.. mialem pare wyjsc uwaga do obrotowki nr 4 :mellow: i teraz uwaga do salmo pike :mellow: no i raz udalo mi sie skusic takiego 60+ niestety kotwice sie polamaly.. i tyle z moich doswiadczen :/ jak ktos ma jakis pomysl jak zlowic takiego byka z wody stojącej to prosze o rade :DDD

#10 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 16 wrzesień 2008 - 12:49

Ja natomiast widziałem pierwszy raz na oczy duże klenie podczas wakacji w Chorwacji w Jeziorach Plitwickich, ujrzeć takiego 60-70cm to jednak jest coś pięknego.
Fotki można obejrzeć tutaj:
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=6508& ;amp ;start=0&

#11 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 wrzesień 2008 - 14:34

w mojej okolicy jest fajny stawik no i mozna tu spotkac klenie 60-70cm jest ich sporo co widac w lecie.. niestety nie biora praktycznie na tradycyjne przynety.. mialem pare wyjsc uwaga do obrotowki nr 4 :mellow: i teraz uwaga do salmo pike :mellow: no i raz udalo mi sie skusic takiego 60+ niestety kotwice sie polamaly.. i tyle z moich doswiadczen :/ jak ktos ma jakis pomysl jak zlowic takiego byka z wody stojącej to prosze o rade :DDD


A próbowałeś na muchę?


#12 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 wrzesień 2008 - 14:39

Klocki z zapory w Solinie, największe miały z 60cm, ale większych nie widziałem.

Załączone pliki



#13 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2008 - 16:18

z moich doswiadczen z kleniowymi klockami wynika jasno, ze one oczywiscie, jak najbardziej i chetnie woba ... ale nie kazdego, taki gabaryt ryby lubi odpowiedni gabaryt przynety, zwlaszcza o zmierzchu... tutaj najczesciej byly ogladane i atakowane woblery zaliczane przez wiekszosc wedkarzy do 'niekleniowych' ... wybiki 7-mio ... 9-cio centymetrowe trafialy najczesciej w gust tych duzych kleni ...
jedkaze drugim, najwazniejszym parametrem, obok wymiaru, byla praca takiego woblera


Nie pierwszy raz słysze o tym że przy kleniowaniu sprawdzaja się selektywne woblery.
Mam takie miejsce w którym muszą być klenie w podobnych rozmiarach i w przyszłym roku na pewno poświece trochę czasu na obłowienie go większymi woblerami, przy okazji może trafi się jakaś wąsata przystawka :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych