Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zelldo Lures


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
324 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 27 lipiec 2014 - 17:19

Najlepszego :)

Samych udanych zacięć ;)


  • Zelldo lubi to

#202 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1909 postów
  • Imię:Robert

Napisano 27 lipiec 2014 - 19:13

Sto lat w zdrowiu i nad wodą pomyślności.


  • Zelldo lubi to

#203 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 27 lipiec 2014 - 20:38

Sto lat :)


  • Zelldo lubi to

#204 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1496 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 lipiec 2014 - 20:49

100 lat ;) połamania kija :P
  • Zelldo lubi to

#205 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 27 lipiec 2014 - 21:09

Wszystkiego najlepszego, zdrówka przede wszystkim  100lat :)


  • Zelldo lubi to

#206 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 27 lipiec 2014 - 21:20

Najlepszego Tokaja!


  • Zelldo lubi to

#207 OFFLINE   Tomik

Tomik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • Lokalizacjapłock
  • Imię:tomek
  • Nazwisko:tomala

Napisano 28 lipiec 2014 - 09:15

sto lat na rybach :D


  • Zelldo lubi to

#208 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 28 lipiec 2014 - 18:02

Spóznione-Najlepszego :)


  • Zelldo lubi to

#209 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 28 lipiec 2014 - 20:02

Panowie, dziękuję stokrotnie za życzenia, to bardzo miłe :) 

 

Troszeczkę cicho było u mnie ostatnio, ale jest to głównie spowodowane wakacjami. No i zamarzyła mi się własna strona internetowa/blog, więc także poświęcam sporo czasu na jej tworzenie



#210 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 28 lipiec 2014 - 21:34

No to stówa :D


  • Zelldo lubi to

#211 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 18 sierpień 2014 - 19:27

Dzisiaj się sporo nagimnastykowałem, aby znaleźć trochę czasu i wreszcie zrobić sesje zdjęciową mini jerków. Widzicie po dacie ostatniego posta jak ostatnio mało tu zaglądam. Ale niestety nadmiar pracy i okres wakacyjny utrudniają mi spędzanie przyjemnego czasu nad woblerami.  

 

No ale do rzeczy ;) Już na wstępie wiedziałem, że muszę skierować się ku naturalnemu ubarwieniu. Mieszałem, psikałem, testowałem, wymyślałem.. I nie sądziłem, że tak ciężko będzie nadać nieco życia białym odlewom. Inaczej układało się w głowie a kompletnie inaczej wychodziło w praktyce. Więc zdecydowałem postawić na wyczucie, i zaczynając od delikatnych barw, robiąc lekkie prześwity, gradienty i tak powoli dochodząc do ciemniejszych barw. 

 

 

Nie wiem czy mi uwierzycie, ale wobler poniżej ma aż 8 różnych warstw farby z czego 4 to farby metaliczne. Na zdjęciu niestety nie widać tego co można zobaczyć w świetle, a widać naprawdę fajną rdzawo - złotą przeplatankę. 

 

xNZ8OHAl.jpg

 

7M87chLl.jpg

 

30pPHQrl.jpg

 

3O2XGs1l.jpg

 

A tutaj uklejo podobny jegomość, który przy odrobinie światła mieni się złotą poświatą. Chyba z tego efektu jestem najbardziej zadowolony. Zdjęcie tego nie odda, ale w realu ciężko oderwać od niego oczy: 

 

9hLbuybl.jpg

 

qhWcKLBl.jpg

 

BJbFfAql.jpg

 

vNc9gdul.jpg

 

Mam lekki niedosyt jeśli chodzi o imitację okonia. Będę go szlifował, bo myślę, że to jeden z ważniejszych imitacji i jak się przekonałem także jeden z najtrudniejszych do odwzorowania. 

 

nKwkilSl.jpg

 

Powiem też szczerze, że nieco się wkopałem robiąc tyle różnych wersji oczu. Jak już człowiek pomaluje i przychodzi mu dobrać parę ocząt, których jest 5-6 różnych kolorów w 3 różnych modelach.. To wtedy zaczynam rozumieć kobiety z wypchaną szafą i próbami dobrania odpowiednich bucików. ;)

 

fDkvAV8l.jpg

 

To na koniec jeszcze garść informacji technicznych. 

 

Długość: 8,5 cm

Waga (z kotwicami nr. 4): 19,5 g 

 

Pracę opisywałem kilka postów wcześniej ;)

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany niech da mi znać. Cena dla jerkbaitowców na tę chwilę powinna być nawet mniejsza od salamiaków (więc jakieś 22-25 zł).

Proszę jeszcze osoby, które pisały do mnie wcześniej o wysłanie mi wiadomości odnośnie kolorów i ilości. 

 

Z czasem wprowadzę jeszcze dodatkowe kolory, ale te na zdjęciach to taki stały fundament. Z ciekawostek powiem jeszcze, że przyszła do mnie dzisiaj mała, tajna paczka na którą czekałem prawie 3 miesiące, a która pozwoli mi stworzyć - miejmy nadzieję skuteczną przynętę pod leniwe rzeczne stwory ;)

 



#212 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 18 sierpień 2014 - 20:00

Smakowita kolorystyka. Szkoda, że takie to maleńkie ;) No właśnie, model jerka 15 cm z wymiennym twisterem jak się miewa?

Pozdrawiam,

Radek

#213 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1909 postów
  • Imię:Robert

Napisano 18 sierpień 2014 - 20:01

Piękne jerki co to dużo mówić .

Poszedł priv.



#214 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 18 sierpień 2014 - 20:23

Smakowita kolorystyka. Szkoda, że takie to maleńkie ;) No właśnie, model jerka 15 cm z wymiennym twisterem jak się miewa?

Pozdrawiam,

Radek

 

Jego temat będę ożywiał w najbliższych dniach. Po ostatnich testach pracował już całkiem dobrze, ale widać było, że brakowało mu nieco więcej wagi w strategicznych punktach. Na pewno dam znać jak będę zadowolony z rezultatów ;) 


  • pitt i Dienekes lubią to

#215 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 18 sierpień 2014 - 23:19

REWELACJA

A już się martwiłem że wenę straciłeś :D


  • Zelldo lubi to

#216 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 sierpień 2014 - 06:43

Jego temat będę ożywiał w najbliższych dniach. Po ostatnich testach pracował już całkiem dobrze, ale widać było, że brakowało mu nieco więcej wagi w strategicznych punktach. Na pewno dam znać jak będę zadowolony z rezultatów ;)

 

czekam niecierpliwie ;)



#217 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4646 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 sierpień 2014 - 07:39

Dzisiaj się sporo nagimnastykowałem, aby znaleźć trochę czasu i wreszcie zrobić sesje zdjęciową mini jerków. Widzicie po dacie ostatniego posta jak ostatnio mało tu zaglądam. Ale niestety nadmiar pracy i okres wakacyjny utrudniają mi spędzanie przyjemnego czasu nad woblerami.  
 
No ale do rzeczy ;) Już na wstępie wiedziałem, że muszę skierować się ku naturalnemu ubarwieniu. Mieszałem, psikałem, testowałem, wymyślałem.. I nie sądziłem, że tak ciężko będzie nadać nieco życia białym odlewom. Inaczej układało się w głowie a kompletnie inaczej wychodziło w praktyce. Więc zdecydowałem postawić na wyczucie, i zaczynając od delikatnych barw, robiąc lekkie prześwity, gradienty i tak powoli dochodząc do ciemniejszych barw. 
 
 
Nie wiem czy mi uwierzycie, ale wobler poniżej ma aż 8 różnych warstw farby z czego 4 to farby metaliczne. Na zdjęciu niestety nie widać tego co można zobaczyć w świetle, a widać naprawdę fajną rdzawo - złotą
 
xNZ8OHAl.jpg
 
7M87chLl.jpg
 
30pPHQrl.jpg
 
3O2XGs1l.jpg
 
A tutaj uklejo podobny jegomość, który przy odrobinie światła mieni się złotą poświatą. Chyba z tego efektu jestem najbardziej zadowolony. Zdjęcie tego nie odda, ale w realu ciężko oderwać od niego oczy: 
 
9hLbuybl.jpg
 
qhWcKLBl.jpg
 
BJbFfAql.jpg
 
vNc9gdul.jpg
 
Mam lekki niedosyt jeśli chodzi o imitację okonia. Będę go szlifował, bo myślę, że to jeden z ważniejszych imitacji i jak się przekonałem także jeden z najtrudniejszych do odwzorowania. 
 
nKwkilSl.jpg
 
Powiem też szczerze, że nieco się wkopałem robiąc tyle różnych wersji oczu. Jak już człowiek pomaluje i przychodzi mu dobrać parę ocząt, których jest 5-6 różnych kolorów w 3 różnych modelach.. To wtedy zaczynam rozumieć kobiety z wypchaną szafą i próbami dobrania odpowiednich bucików. ;)
 
fDkvAV8l.jpg
 
To na koniec jeszcze garść informacji technicznych. 
 
Długość: 8,5 cm
Waga (z kotwicami nr. 4): 19,5 g 
 
Pracę opisywałem kilka postów wcześniej ;)
 
Jeśli ktoś jest zainteresowany niech da mi znać. Cena dla jerkbaitowców na tę chwilę powinna być nawet mniejsza od salamiaków (więc jakieś 22-25 zł).
Proszę jeszcze osoby, które pisały do mnie wcześniej o wysłanie mi wiadomości odnośnie kolorów i ilości. 
 
Z czasem wprowadzę jeszcze dodatkowe kolory, ale te na zdjęciach to taki stały fundament. Z ciekawostek powiem jeszcze, że przyszła do mnie dzisiaj mała, tajna paczka na którą czekałem prawie 3 miesiące, a która pozwoli mi stworzyć - miejmy nadzieję skuteczną przynętę pod leniwe rzeczne stwory ;)


Klasyka gatunku :) Malowanie prima sort ;) Piękne użytkowe przynęty.
  • Zelldo lubi to

#218 OFFLINE   prezes79

prezes79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Jarek

Napisano 19 sierpień 2014 - 09:42

Jeśli chodzi o malowanie to jerkbaitowe "pudło" się należy, a konkurencja tutaj wybitna i wymagająca. Niecierpliwie czekam na więcej.


  • Zelldo lubi to

#219 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 19 sierpień 2014 - 22:04

Piekne malowania :rolleyes: naprawdę jest na czym oko zawiesić :ph34r:

Oby tak dalej.


  • Zelldo i madpaw lubią to

#220 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 21 sierpień 2014 - 18:23

Coraz częściej dociera do mnie pytanie odnośnie 15 cm jerka z ogonkiem. Ale to chyba nic dziwnego, bo sporo osób wypływa w najbliższym czasie na szwedzkie wody. Więc postanowiłem dotrzymać słowa i spróbować wprawić w ruch tego małego bydlaczka.

 

q0q6IBxl.jpg

 

Dlatego wykonałem kilka testowych modeli i dziś udałem się nad wodę. Początkowo byłem lekko zawiedziony, ponieważ wobler szedł po łuku i nie mogłem znaleźć przyczyny. Przednie oczko było idealnie ustawione, nienagannie symetrycznego obciążenia również byłem pewien. A jednak pływał jak pijany. Okazało się, że powodem skrętów był krzywo ustawiony ogonek. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że to może zaburzyć pracę w takim stopniu. Ale okej, kilka poprawek iii.. zaczęło się podwodne życie :)

 

Naprawdę jak na ten typ wabika daje sobie radę całkiem nieźle. Przy stałym ściąganiu prowadzi się wężową, regularną eską. Przy szarpnięciach odskakuję trochę ponad swoją długość, opadającym niżej łbem i prawie że zatrzymując się między jednym a drugim odskokiem, gdzie sam ogonek tylko delikatnie faluje - jakby czekając na atak ;) Tak czy siak postanowiłem mu jeszcze odjąć około 1,5 grama z przedniego punktu, aby wydłużyć ten moment postoju.

 

I wychodzi na to, że na finalnym etapie będzie mieć około 62 gramów.

Zastanawiam się tylko nad malowaniem. Może ma ktoś jakieś propozycje? Firetigery i ogólnie fluo w tym przypadku, to raczej fundament, ale 2-3 naturalne wersje także powinny się znaleźć.

 

Nad wodę również zabrałem swoje małe szkraby.

 

aQUKZj9l.jpg

 

I po rzucaniu prawie 60 gramowym stworem - przesiadka na 19 gramowe, zwinne jak diabli szerszenie czułem się jak w bolidzie F1. Naprawdę jestem ciekaw Waszych opinii na ich temat. Bo ja z czymś takim to jeszcze nie miałem do czynienia. Współczuję też tym wodnym predatorom, bo aby go złapać będą musiały się mocno wysilić  :lol:

I cieszy mnie też fakt, że na 8 sztuk wszystkie pracują tak jak poprzednia - nie wykładają się ani nie gubią toru nawet przy najszybszych obrotach. Jednak liczenie wszystkiego z dokładnością do 0,01 ma swoje efekty. Ale należy pamiętać, aby po każdym większym holu czy półgodzinną szamotaniną z zaczepem sprawdzić czy przednie oczko nie skrzywiło się nawet o kilka stopni. Cóż, te 8 centymetrowe szkraby mają w sobie 1mm, twardy stelaż, ale jednak przy takim rozmiarze i takim typie wyważenia precyzja jest bardzo ważna.  

 

JNKYbeAl.jpg

 

FIPjXikl.jpg

 

 FzY2VuYl.jpg

 

 

Takiej sporej serii jeszcze nie robiłem, więc pora wracać do odlewania.  :)

 

 

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych