Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zelldo Lures


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
324 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1906 postów
  • Imię:Robert

Napisano 27 maj 2014 - 21:30

Piękne wabiki -gratulacje.


  • Zelldo lubi to

#102 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1906 postów
  • Imię:Robert

Napisano 28 maj 2014 - 15:32

Proszę zapisać mnie w kolejce i dać znać jak coś będzie do odsprzedaży.



#103 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 15:39

Robiąc drugą serie jerków zrobiłem kilka specjalnie chudszych o 2-3 mm, chcą sprawdzić czy zauważalnie wpłynie to na ich pracę. 

I muszę przyznać, że wpłynęło. Chudsze jerki są mniej stabilne, odskakują bardziej nieregularne i ogólnie wymagają większej wprawy w ich prowadzenie. Dla niektórych oczywiście może być to fajne, ale dla niektórych już niekoniecznie. Cóż, przed testami miałem plan wystawić je na giełdę twórców, ale teraz myślę, że lepiej będzie dorzucić je komuś do paczki, niech przetestuje, bo może ja się mylę ;)

 

 

I zmieniłem też troszkę barwy tego a'la bassika na naszego okonia :)

 

0jCpzMVl.jpg

 



#104 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 02 czerwiec 2014 - 15:41

Jak zrobiłeś chudsze o 2-3mm? Bo ja nie mam pomysłu? :D
Dobra robota!!

Użytkownik Melanzyk edytował ten post 02 czerwiec 2014 - 15:41


#105 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 15:53

Jak zrobiłeś chudsze o 2-3mm? Bo ja nie mam pomysłu? :D
Dobra robota!!

 

No Melek, ściskasz mocniej formę :D Nie używasz niczego do usztywnienia formy? 



#106 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1906 postów
  • Imię:Robert

Napisano 02 czerwiec 2014 - 16:31

Kolory świetne ,z chęcią przetestuję. ;)



#107 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 02 czerwiec 2014 - 16:32

No w sumie tak. Myślałem ze po takim zabiegu kształt ulegnie zmianie. Jak chcesz możesz mi wysłać całą serię tych "zepsutych" jerkow :D:D taka nieregularna praca może sie okazać kluczem do sukcesu któregoś dnia. Nie zawsze szczupaki walą w przynety odskakujace na boki.

#108 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 16:44

Kolory świetne ,z chęcią przetestuję. ;)

 

Właśnie go spakowałem ;) 

 

No w sumie tak. Myślałem ze po takim zabiegu kształt ulegnie zmianie. Jak chcesz możesz mi wysłać całą serię tych "zepsutych" jerkow :D:D taka nieregularna praca może sie okazać kluczem do sukcesu któregoś dnia. Nie zawsze szczupaki walą w przynety odskakujace na boki.

 

Tak tak, wiem o tym. :) Natomiast chce, aby ten model był już o tej konkretniej pracy. Ale cały czas mi chodzi po głowie model w stylu deadfisha u którego nieregularne praca będzie czymś normalnym i pożądanym. A co do tych "zepsutych" to z chęcią będę je wrzucał przy jakiejś paczce ;) 



#109 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1906 postów
  • Imię:Robert

Napisano 02 czerwiec 2014 - 16:51

Tego" zepsutego" tez mogę przetestować. :D



#110 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 16:56

Tego" zepsutego" tez mogę przetestować. :D

 

Chodziło mi właśnie o to, że tego chudziaczka też spakowałem ;) 



#111 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 17:56

Dziś wieczorem wystawię ze 3-4 jerki na giełdę twórców. :) Muszę tylko znaleźć chwilę na zrzucenie zdjęć z aparatu 



#112 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 07 czerwiec 2014 - 10:48

Dobra, coś tam na giełdę zostało rzucone ;) 



#113 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 07 czerwiec 2014 - 18:45

Moje Roniny są szczupłe i przez to ich praca odbiega od powszechnej mody. Nie zamierzam ich pogrubiać, bo wszyscy są zadowoleni :)


  • Dienekes lubi to

#114 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 07 czerwiec 2014 - 22:02

Moje też ogólnie są chude, ale widocznie przekroczyłem tę magiczną granicę ;) 



#115 OFFLINE   artmio

artmio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • Lokalizacjagdansk

Napisano 12 czerwiec 2014 - 09:36

Zelldo ogladalem ten watek I przyznaje jerki na bardzo dobrym poziomie gratuluje chcialbym kiedys majsterkowac cos na tym poziomie ale jak na chwile obecna napotykam na rozne problemy na pewno to znasz kiedy zaczynales
w obecnej chwili praktykuje z zywica moze masz jakies wskazowki jakiej zywicy najlepiej uzyc bo twoje wyroby jesli dobrze widze to wlasnie zywica jesli masz jakies sugestie bede wdzieczny,a tak z innej beczki ile razy malujesz enviroteksem I w jakich proporcjach zeby byl naprawde twardy mieszalem 1:1 I nie zawsze byl odpowiednio twardy

#116 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 15:51

Dzięki ;)

 

Używam żywicy FC-52, chyba jak większość osób na tym forum. 

Zależnie  od modelu nakładam średnio 2-3 grube warstwy envirotexu. W idealnych proporcjach 1:1, tak jak zaleca producent. Jeśli mieszasz je dokładnie, to mieszaj jeszcze dokładniej. Lepiej mieć trochę więcej bąbli niż żelkę. Envirotex w odróżnieniu od lakierów nie wysycha szybciej w wyższych temperaturach. Zalecane są temperatury pokojowe maksymalnie do 80oF, czyli 26oC, ale jeśli masz możliwość to najlepiej susz je w temperaturze ok. 17oC. 

 

 

A tak z innej beczki właśnie zaczynam tworzyć formę do skończonego już modelu - 13,5cm jerka z ogonkiem. Więc pewnie w sobotę pierwsze fotki :) 


Użytkownik Zelldo edytował ten post 12 czerwiec 2014 - 15:54

  • joker i @slider@ lubią to

#117 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 12 czerwiec 2014 - 16:44

Zeldo ale jak w 17st? jestes tego pewien? To po co ja obudowe z halogenami do mojej suszarki budowałem?

 

 

Zelldo ogladalem ten watek I przyznaje jerki na bardzo dobrym poziomie gratuluje chcialbym kiedys majsterkowac cos na tym poziomie ale jak na chwile obecna napotykam na rozne problemy na pewno to znasz kiedy zaczynales
w obecnej chwili praktykuje z zywica moze masz jakies wskazowki jakiej zywicy najlepiej uzyc bo twoje wyroby jesli dobrze widze to wlasnie zywica jesli masz jakies sugestie bede wdzieczny,a tak z innej beczki ile razy malujesz enviroteksem I w jakich proporcjach zeby byl naprawde twardy mieszalem 1:1 I nie zawsze byl odpowiednio twardy

 

Artmio ja mam podobny problem. Mam fajną twarda powłokę, ale nie jest kamień a ponoć ma być.

Ja mieszam małe porcje bo niewiele przynet na raz lakieruje. Srednio mieszam po 5g part A i B na jedno lakierowanie.

Ostatnio mi przyszła dokładna waga i powazyłem wszystko co i jak. Jedną z 5g porcji przelałem do drugiej wymieszałem i polakierowałem.

Później zwazyłem kubeczek raz jeszcze i okazało się, że na ściankach mimo, że starałem sie zebrać wszystko zostało aż 0,9g składnika.

 

Czyli na dobrą sprawę wymieszałem 5g z 4,1g a to duża różnica. przy kolejnym lakierowaniu zrobie idealnie rowno i zobacze czy będzie kamień!!

To może być Twój problem.



#118 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 16:59

Właśnie przed chwilą dostałem wiadomość, że jeden z moderatorów Lure Parts udostępnił zdjęcie mojego jerka na ich oficjalnym fanpage'u!

 

Nie ukrywam, że strasznie się cieszę i że to całkiem spora niespodzianka być tak szybko wśród tylu zacnych lurebuildingerów z całego globu. A to tak naprawdę jeden z pierwszych modeli.

Cóż, to pewno duży kopniak motywacji i spore wynagrodzenie za setki godzin czasem świetnej a niekiedy ogromnie frustrującej pracy :)


Użytkownik Zelldo edytował ten post 12 czerwiec 2014 - 17:01

  • joker i @slider@ lubią to

#119 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 17:15

Melanżyk, waga Ci nie potrzebna. Używaj strzykawek :) 

Co do temperatury, to tak. Sądzę, że gdybyś suszył woblery w 50C, to suszyłyby się ze 3 dni z miernym efektem. 

 

Aby powłoka envirotexu była twarda muszą być spełnione te trzy warunki:

 

1. Odpowiednie proporcje składnika A i B. 

2. Suche powietrze (im mniejsza wilgotność powietrza tym lepiej).

3. Pokojowa temperatura 17-23oC

 

Możecie jeszcze wciągnąć @Pitta do rozmowy, który z envirotexu korzystał już wiele lat temu ;) 



#120 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 12 czerwiec 2014 - 17:23

Ja mam w mojej suszarce około 45st i woblery po paru godzinach są suche jak pieprz.

Na kolejne lakierowanie nie włącze ogrzewania i zobaczę co i jak. Z wagą chyba jest wygodniej na moje oko.