Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Kanał Żerański


  • Please log in to reply
1596 replies to this topic

#641 OFFLINE   _Junak_

_Junak_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 posts

Posted 14 November 2017 - 10:48

Na szczęście te rybki jeszcze pływają :) Nie są to największe okonie tej jesieni z kanału ;)
Attached File  20171111_070844-1.jpg   73.9KB   23 downloadsAttached File  PicsArt_11-14-10.45.20.jpg   49.02KB   20 downloads
  • jacekp29, Pisarz.......ewski Piotr, MichałAspiusFishing and 1 other like this

#642 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,149 posts
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Posted 14 November 2017 - 13:01

Nie wiem czy koledzy slyszeli ale na kanale w Niedzielę podczas zawodów spinningowych kola nr 22 padl okon 47 cm!!!!! Zostal niestety zlowiony przez pana ktory nie byl uczestnikiem zawodow i dostal w beret jeszcze sędzia go mierzył masakra!!!

Nieprawdopodobne wręcz...większość z nas marzy o takim garbie a on trafił po prostu w niewłaściwe ręce i dostał w pędzel....masakra....


Edited by malcz, 14 November 2017 - 13:05.

  • S.N. likes this

#643 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 posts

Posted 14 November 2017 - 13:16

Od rana się zastanawiam po kiego wuja komuś taka 20 letnia ryba. To już pewnie panga lepiej smakuje...


  • mariusz79 likes this

#644 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2,202 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Posted 14 November 2017 - 13:53

Kiedyś, w czasach, gdy łowiłem głównie stacjonarnie karpie i amury, widziałem, jak "karpiarz" łowiący po drugiej stronie zbiornika kopie złowionego karpia, bo ten skacze mu po zabłoconym stanowisku. Ryba miała ok 13kg. Inny "karpiarz" chwalił się, że przed wichurą miał dzień konia i złowił trzy ryby, o ile dobrze pamiętam 19,16 i 8kg. Uwędził, bo "są dobre".

 

A Wy się zastanawiacie, po co mu okoń. No jak to po co. "Przecież taki kawał białego mięsa nie może się zmarnować. A jak nie ja to kto inny złowi."

Na szczęście ten został przez przypadek wypuszczony - przynajmniej tak wynika z postów powyżej.



#645 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,149 posts
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Posted 14 November 2017 - 14:00



"Na szczęście ten został przez przypadek wypuszczony - przynajmniej tak wynika z postów powyżej"

 

Raczej nie....to co Cyprys napisał to jakaś anegdota, ten konkretny 47 dostał w papę.


Edited by malcz, 14 November 2017 - 14:02.


#646 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2,202 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Posted 14 November 2017 - 14:05

Aaaa to szkoda  ryby-pomnika przyrody w takim razie :/



#647 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3,952 posts
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Posted 14 November 2017 - 14:23

Pisałem o zawodach ,które były na Narwi w okolicach Różana.

Ale to na prawdę się zdarzyło .Okoń był podobno pokażnych rozmiarów!


  • malcz likes this

#648 Guest_dziki1916_*

Guest_dziki1916_*
  • Guests

Posted 14 November 2017 - 15:04

Na Wiśle w zeszły piątek sąsiad złowił 48cm - też zjedzony...takie prawo



#649 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 14 November 2017 - 21:41

Mieszkamy w kraju granicznym... wschód... zachód... ktoś z krytykujących ogarnia ten dialog ? Rybienie i wypuszczenie to nielogiczna nowość nowego pokolenia dla tych ludzi... pomęczyć, pokaleczyć, wycieńczyć... i wypuścić... to po co łowić ? Wytłumacz im to... a nie krytykuj kraj w okolicy 11 listopada😂

#650 ONLINE   pepper

pepper

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 16 November 2017 - 22:31

Na moście prze Białołęckiej padło kilka czterdziestaków w zeszłym tygodniu. Piszę, o tym bez obawy, że ktoś je wyłowi, ponieważ już ich nie ma. Wszystkie wylądowały w siatach. Wyłowione na boczniaka z żywcem. (dzisiaj się o tej metodzie dowiedziałem).
I nie ma co lamentować, prawdziwy armagedon dopiero nadejdzie zimą, gdy wody skuje lód. Wtedy padają prawdziwe rekordy, reklamówy pełne okonia.

W mojej ocenie, jeżeli nie doprowadzimy do utworzenia kilku miejsc w okolicach Warszawy typu no kill, to ... nie połowimy w przyszłości. Ryby niestety jest coraz mniej. Nie chcę myśleć, co będzie w przyszłym roku, za dwa, trzy lata.

#651 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 posts
  • LokalizacjaPolska

Posted 17 November 2017 - 07:19

Z tego co wiem BT z żywcem jest zabroniony.

#652 Guest_dziki1916_*

Guest_dziki1916_*
  • Guests

Posted 17 November 2017 - 07:34

Na moście prze Białołęckiej padło kilka czterdziestaków w zeszłym tygodniu. Piszę, o tym bez obawy, że ktoś je wyłowi, ponieważ już ich nie ma. Wszystkie wylądowały w siatach. Wyłowione na boczniaka z żywcem. (dzisiaj się o tej metodzie dowiedziałem).
I nie ma co lamentować, prawdziwy armagedon dopiero nadejdzie zimą, gdy wody skuje lód. Wtedy padają prawdziwe rekordy, reklamówy pełne okonia.

W mojej ocenie, jeżeli nie doprowadzimy do utworzenia kilku miejsc w okolicach Warszawy typu no kill, to ... nie połowimy w przyszłości. Ryby niestety jest coraz mniej. Nie chcę myśleć, co będzie w przyszłym roku, za dwa, trzy lata.

W pierwszej kolejności zakaz wędkowania na ZZ przez okres 4-5 lat pod warunkiem ze przez ten czas nie będzie Sieci!!!!



#653 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 posts
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Posted 17 November 2017 - 08:03

Wczoraj wpadłem na kanał, 14:00-16:15, Nieporęt, okolice niebieskiej kładki. Okonie nie brały, może z jedno puknięcie. A holowałem leszcza-mordercę, który spadł przed nogami, i dobrze.

Po 16 zrobiło się ciemno i młodzież w wieku szkolnym się pojawiła.

#654 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,827 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Posted 17 November 2017 - 10:33

Z tego co wiem BT z żywcem jest zabroniony.

 

Nie tylko BT. Obecnie jest całkowity zakaz spiningowania przynętami pochodzenia naturalnego.

 

6. ŁOWIENIE RYB DRAPIEŻNYCH § 5 1. Łowienie ryb drapieżnych, na przynęty naturalne, dozwolone jest równocześnie na dwie wędki. 2. Łowiąc ryby metodą spinningową lub trollingową wolno używać jednej wędki, uzbrojonej w jedną przynętę sztuczną. 3. Łowiąc ryby drapieżne na przynęty sztuczne lub sztuczną muchę obowiązuje zachowanie następujących odległości pomiędzy wędkującymi: a/ łowiąc z brzegu - 30 m b/ łowiąc z łodzi lub brodząc - 50 m



#655 ONLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,945 posts
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Posted 17 November 2017 - 12:48

Niektórzy mają w d... e przepisy. Brak kontroli i niskie kary, plus krótkowzroczność. Można by jeszcze wiele wymieniać. Na KŻ co większe dostają w palnik. Aleksandrów, Kobialka. Mekka siatkarzy... plus siaty od ZZ.
  • kiks1972 likes this

#656 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4,805 posts
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Posted 17 November 2017 - 16:00

Nie tylko BT. Obecnie jest całkowity zakaz spiningowania przynętami pochodzenia naturalnego.

 

6. ŁOWIENIE RYB DRAPIEŻNYCH § 5 1. Łowienie ryb drapieżnych, na przynęty naturalne, dozwolone jest równocześnie na dwie wędki. 2. Łowiąc ryby metodą spinningową lub trollingową wolno używać jednej wędki, uzbrojonej w jedną przynętę sztuczną. 3. Łowiąc ryby drapieżne na przynęty sztuczne lub sztuczną muchę obowiązuje zachowanie następujących odległości pomiędzy wędkującymi: a/ łowiąc z brzegu - 30 m b/ łowiąc z łodzi lub brodząc - 50 m

 

W zasadzie tak, ale przepis jest jednoznaczny jak będziesz rzucał i ściągał. Jak ktoś weźmie teleskop z zestawem typu boczny trok a na haku żywiec zamiast sztucznej przynęty to już gruntówka. A że co 2-3 minuty przesuwa zestaw i łowi na gruntówkę z ręki ...  takie jego prawo. Żywca nie trzeba prowadzić na zwijanego żeby pracował. Czyli właściwie można by na dwa takie zestawy i nic komu do tego.


Edited by psulek, 17 November 2017 - 16:03.


#657 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,664 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Posted 17 November 2017 - 17:09

Pojechałem na 1,5 h nad wodę . Trochę siąpiło :(  , ale było warto :) . Złowiłem dwa szczupaczki takie około +50 i kilka okonków.

Z drugim szczupaczkiem, to tak trochę było śmiesznie . Znalazłem w trawie obrotówkę , założyłem na agrafkę i w pierwszym rzucie usiadł szczupły. :D

Jeden okonek był fotogeniczny.

Attached Files


Edited by pisarz, 17 November 2017 - 17:21.

  • jacekp29, luk_80, urasenty and 4 others like this

#658 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 17 November 2017 - 17:32

A ja kontrolę PSR co bardzo cieszy gdyż to już 2 w tym miesiącu 😁
  • cyprys19 likes this

#659 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,827 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Posted 17 November 2017 - 18:15

W zasadzie tak, ale przepis jest jednoznaczny jak będziesz rzucał i ściągał. Jak ktoś weźmie teleskop z zestawem typu boczny trok a na haku żywiec zamiast sztucznej przynęty to już gruntówka. A że co 2-3 minuty przesuwa zestaw i łowi na gruntówkę z ręki ... takie jego prawo. Żywca nie trzeba prowadzić na zwijanego żeby pracował. Czyli właściwie można by na dwa takie zestawy i nic komu do tego.



Choć jest to trudne do udowodnienia, to podciąganie, przesuwanie zestawu z żywcem jest również niedozwolone. Chyba, że łowią statycznie zestawem typu pater noster.

#660 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4,805 posts
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Posted 17 November 2017 - 19:02

Choć jest to trudne do udowodnienia, to podciąganie, przesuwanie zestawu z żywcem jest również niedozwolone. Chyba, że łowią statycznie zestawem typu pater noster.

Podciąganie np. O 1m co 2-3 minuty? Wskaż podstawę prawną. Idąc dalej tą logiką, to przestawianie zestawu żywcowego ze spławikiem będzie wykroczeniem podwójnym - raz że spinning żywą przynętą, to jeszcze z sygnalizatorem :)

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Edited by psulek, 17 November 2017 - 19:21.

  • Night_Walker and sajdol1 like this