Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kanał Żerański


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1593 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   _Junak_

_Junak_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 21 listopad 2016 - 21:08

"kiedy wy k.rwa wyzdychacie."
mam tak samo gdy na nich patrzę ;)
A to co oznacza.

Na pewno nie oznacza ze życzę komuś śmierci.

#62 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 21 listopad 2016 - 22:02

To wszystko tłumaczy nowe pokolenie .
Jednak wolę stare przynajmniej nie życzy komuś śmierci.
Zastanów się co piszesz.

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

Arek , tak to jest z młodymi ;) .Najpierw coś powie , a dopiero potem pomyśli , ot gorąca krew :D . My też kiedyś tacy byliśmy. ^_^



#63 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 21 listopad 2016 - 22:06

Piotr no ja taki nie byłem.
  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#64 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 21 listopad 2016 - 22:11

Piotr no ja taki nie byłem.

A ja już nie pamiętam jaki byłem jak miałem 16 lat. ;) 

Początki sklerozy? :(



#65 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 21 listopad 2016 - 22:27

Tak stoję wczoraj nad j. Powsinkowskim, patrzę na ten las teleskopów z morskimi kołowrotkami i sobie myślę: "kiedy wy k.rwa wyzdychacie."

 

Starym "dziadom" to trzeba grać nosie łowiąć koło nich i wyjmować ładne ryby, po czym demonstracyjnie wypuścić rybe do wody, co "dziadom" podnieść ciśnienie.

Niestety takim nie wpoi się już zasady C&R.

To stare pokolenie, co to musi wszystko "upolowane" do domu zatargać, co by potem zjeść.

 

Bardziej trzeba skupić się na młodych i im wpajać zasade C&R.

Ja jestem STARY DZIAD ! i ...!!! nie długo zdechnę! cieszycie się???


  • Gobio Gobio lubi to

#66 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 21 listopad 2016 - 22:50

Ja jestem STARY DZIAD ! i ...!!! nie długo zdechnę! cieszycie się???

Bob nie rozumiem dlaczego pdpiąłes mój post.

Nie ma w nim negatywnej treści.

 

Określenie stary dziad wziąłem z wcześniejszych postów i nie ma to na celu szkalowanie kogokolwiek ze względu na wiek.

 

W dodatku określenie dziad wziąłem w cudzysłów.

 

Ja tam nawet się usmiecham pod nosem jak widze starszego wiekiem wypuszczającego złowione rybki.  ;)



#67 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6212 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 21 listopad 2016 - 22:59

Naważyłem kocioł z kupą. Przepraszam i zapraszam w weekend na j. Powsinkowskie, żebyście mogli zobaczyć jak się poluje na mięso. "Oczom ich ukazał się las"... zestawów żywcowych ch.j wie czyich i czy dżentelmenów szczycących się w ogóle kartą wędkarską bo niewykluczone, że jedynym prawem do korzystania z jeziorka jest "my tu jeszcze z ś.p. ojcem łowilim na opałkę". Do tego na podorędziu spinning klasy pług do orania trokiem obciążonym wiadrem cementu i spławikówka bo płoteczka też dobra ryba. Wszechobecna gorzała, dziesiątki petów, butelek i puszek po kuflowym mocnym. I filce, zmaterializowana esencja wędkarstwa na polskich wodach :) A, no i ryb w sumie nie ma bo pewnie zbiornik zakwaszony, sumiki i cierniki żreją ikrę jak nikt nie patrzy, a ch.je z pzw oczywiście nie zarybiają.

A napisałem wcześniej tylko od tak, o swoim pierwszym wrażeniu z niedzieli nad wodą :)

 

PS. Robercie nie chcę Twojej śmierci, przynajmniej dopóki masz te sowieckie woblery, które chętnie bym przytulił w drodze jakiejś podmianki.


  • Gobio Gobio i BOB lubią to

#68 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 21 listopad 2016 - 23:01

Ja jestem STARY DZIAD !

Robert , chyba sam nie wierzysz w to co napisałeś :D .

Wprawdzie jestem od Ciebie młodszy aż o 1 rok :lol: , ale i tak zazdroszczę Ci młodzieńczej pogody ducha . :rolleyes: 


  • BOB lubi to

#69 OFFLINE   pomelo (maciekd)

pomelo (maciekd)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 22 listopad 2016 - 01:35



Naważyłem kocioł z kupą. Przepraszam i zapraszam w weekend na j. Powsinkowskie, żebyście mogli zobaczyć jak się poluje na mięso. "Oczom ich ukazał się las"... zestawów żywcowych ch.j wie czyich i czy dżentelmenów szczycących się w ogóle kartą wędkarską bo niewykluczone, że jedynym prawem do korzystania z jeziorka jest "my tu jeszcze z ś.p. ojcem łowilim na opałkę". Do tego na podorędziu spinning klasy pług do orania trokiem obciążonym wiadrem cementu i spławikówka bo płoteczka też dobra ryba. Wszechobecna gorzała, dziesiątki petów, butelek i puszek po kuflowym mocnym. I filce, zmaterializowana esencja wędkarstwa na polskich wodach :)


Nie da się ukryć, że wiele osób jak słyszy ode mnie "wędkarstwo" to widzi w myślach właśnie taki obrazek i patrzy na mnie wielkimi oczami. Wytłumaczyć wtedy, że wędkarstwo może być super zabawą, formą aktywnego spędzania czasu w kontakcie z naturą...
  • Gobio Gobio, Pisarz.......ewski Piotr, coma i 1 inna osoba lubią to

#70 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 22 listopad 2016 - 09:36

Wcale nie uważam by kolega z tym "wyzdychacie" przesadził. Niestety, ale musi się dokonać zmiana pokoleniowa i w PZW i w środowisku wędkarskim... Niestety, ale łowiących na klasyczny warszawski zestaw żywcowy czyli teleskop, plecionka 0,3 + morski kołowrotek widzę głównie zawodników w wieku emeryckim... Jak się moczy tego żywca dzień w dzień to w końcu coś się złowi... Wczoraj złowiłem w jednym z warszawskich stawów parkowych szczupaczka 60+, dziś rano maszerując przez park w drodze na przystanek w tym miejscu zobaczyłem 6!!!! jegomości i każdy w wodzie dwa warszawskie zestawy żywcowe... a przecież ja temu szczupaczkowi nawet zdjęcia nie robiłem i wypuściłem w wodzie...

Najgorsze jest to, że siedzą tam prawie dzień w dzień i wszystko co złowią walą w łeb..


  • Hesher, wojciech1919 i _Junak_ lubią to

#71 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 12:28

Wcale nie uważam by kolega z tym "wyzdychacie" przesadził. Niestety, ale musi się dokonać zmiana pokoleniowa i w PZW i w środowisku wędkarskim... Niestety, ale łowiących na klasyczny warszawski zestaw żywcowy czyli teleskop, plecionka 0,3 + morski kołowrotek widzę głównie zawodników w wieku emeryckim... Jak się moczy tego żywca dzień w dzień to w końcu coś się złowi... Wczoraj złowiłem w jednym z warszawskich stawów parkowych szczupaczka 60+, dziś rano maszerując przez park w drodze na przystanek w tym miejscu zobaczyłem 6!!!! jegomości i każdy w wodzie dwa warszawskie zestawy żywcowe... a przecież ja temu szczupaczkowi nawet zdjęcia nie robiłem i wypuściłem w wodzie...

Najgorsze jest to, że siedzą tam prawie dzień w dzień i wszystko co złowią walą w łeb..

A wiesz co mnie najbardziej w tym boli? Że kurna nic nie mogę zrobić, gdy to widzę... Idę, szukam, znajduję, wypuszczam a przyjdzie taki ...... i jeb w czapę.


  • w6i6e6 lubi to

#72 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 13:06

Zlitujcie się nad sobą, nad forum, zróbcie edycję swoich postów i usuńcie ten wściekły bełkot o "wyzdychaniu".



#73 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 16:10

A może by tak założyć temat 'Ostateczne Rozwiązanie Kwestii Mięsiarskiej', zbierający pomysły, plany, zajawki realizacji etc. Z pewnością zawiązałyby się nowe znajomości, z nich powstałyby zrzeszenia, które wyklułyby bojówki.. Oczywiście wymagałoby to na pewnym etapie przejścia w formę tajną. Wiecie, odpowiednie obrzędy, rytuały wstąpienia, testy dla członków...mięsiarskich podludzi ubyłoby jak śniegu na wiosnę.

Albo w sumie możnaby wzorować się na włoskiej mafii....też skuteczna formacja.

 

A nad kanałem podobno dziś nie gryzły.


  • w6i6e6 lubi to

#74 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 16:30

Ja jestem za deportacją.😉 W zupełności wystarczy... Najlepiej na Madagaskar😆
  • w6i6e6 lubi to

#75 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6212 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 22 listopad 2016 - 18:27

A dlaczego zaraz wściekły bełkot? Ja tylko cierpliwie czekam i mam cichą nadzieję, że wszystkiego "koledzy po kiju" nie zdążą wyżreć.

#76 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 23 listopad 2016 - 07:37

Tych emerytów trzeba zrozumieć. Jak ktoś się urodził w czasie wojny i przeżył głód to raczej nie będzie wypuszczał szczupaków, czy też sandaczy. Zwłaszcza, gdy są wymiarowe.
Większość emerytów żyje za grosze. Są dymani na każdym kroku przez państwo, bo przecież nie przyjdą protestować jak górnicy. Opłacą rachunki, kupią leki i zostaje im pare groszy.
Z perspektywy stelli trudno ich zrozumieć. Oni chodzą kilometr dalej do sklepu, żeby kupić tańsze bułki...
Uważam, że tym łowiącym np. przy dawnych burzowcach i zbierającym krąpiki spośród płynących podpasek trzeba współczuć. Przecież nie jedzą ich dla smaku.

Mnie drażnią tacy, co podjeżdżają już fajnym samochodem, z dobrym sprzętem i walą wszystko w łeb, bo musi się zwrócić.


Użytkownik korol edytował ten post 23 listopad 2016 - 07:45


#77 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 08:12

Tych emerytów trzeba zrozumieć. Jak ktoś się urodził w czasie wojny i przeżył głód to raczej nie będzie wypuszczał szczupaków, czy też sandaczy. Zwłaszcza, gdy są wymiarowe.
Większość emerytów żyje za grosze. Są dymani na każdym kroku przez państwo, bo przecież nie przyjdą protestować jak górnicy. Opłacą rachunki, kupią leki i zostaje im pare groszy.
Z perspektywy stelli trudno ich zrozumieć. Oni chodzą kilometr dalej do sklepu, żeby kupić tańsze bułki...
Uważam, że tym łowiącym np. przy dawnych burzowcach i zbierającym krąpiki spośród płynących podpasek trzeba współczuć. Przecież nie jedzą ich dla smaku.

Mnie drażnią tacy, co podjeżdżają już fajnym samochodem, z dobrym sprzętem i walą wszystko w łeb, bo musi się zwrócić.

Jak była wojna, to oni mieli góra po 10 lat...:) Chyba, że masz na myśli wojnę z radzieckim okupantem po 1945 lub polsko-polską w IIIRP...;)



#78 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 23 listopad 2016 - 09:25

Bez przesady, znam kilku emerytów, którym się nie przelewa (żeby nie było, że off top to łowią nad KŻ), którzy nie pakują do torby wszystkiego co uda się złowić. Czasem wezmą wymiarowego szczupaka czy sandacza, ale łowią bo lubią i mają dużo wolnego czasu i takich ludzi szanuję. A tych, którzy nawet jeśli mają w zamrażarce już 10 worów z krapikami to nawet jednej płotce walną w łeb jeśli tylko weźmie... tych nie znoszę. 

Po za tym o braku kasy i łowieniu z głodu świadczą stanowiska tych wędkarzy zasłane petami i puszkami po Halnym czy tam innym craftowym piwie  :(



#79 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6212 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 23 listopad 2016 - 09:29

Panowie, na powsinkowskim siedzi filcowa "młodzież". Chłopy między 50-60 lat. Żadne dziadki co przymierają głodem tylko ex-PGR. Z resztą nie ma o co kruszyć kopii i brnąć głębiej w offa. Mieszkam na Kępie Zawadowskiej, między dwoma jeziorami a Wisłą i mimo to jedynym sensownym drapieżnikiem, którego można połowić jest boleń. Na jeziora można skoczyć kaczki pooglądać co najwyżej. Piękna woda, w której poza drobnicą okoniową nic już nie pływa. Oczywiście gdyby ktoś napisał mi teraz "głupi jesteś chłopie bo ryba jest" to bym się nawet ucieszył ale chyba nic z tego.
  • serekturek lubi to

#80 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 listopad 2016 - 09:40

Powsinkowskie  (jedno z nich nazywa się chyba Lisowskie?) to dopiero wspomnienia z pierwszych lat mojej przygody z wędkarstwem. Fajne szczupaczki łowione na pierwszych, "poważnych" wyprawach ze spinem łowione na DDR-owskie obrotówki i masa sumików kanadyjskich, które żarły wszystko :D


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych