Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Kanał Żerański


  • Please log in to reply
1596 replies to this topic

#1481 OFFLINE   kaiser

kaiser

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Posted 30 May 2021 - 19:51

To się robi powoli "beznadziejne". 

 

Przyjechałem na 2-3 h do Nieporętu, przywitał mnie widok zawijających się zawodników z zawodów spinningowych. 

Zagadałem czy się udały i jakieś fajne wyniki były: "bardzo słabo" padła odpowiedź.....

 

Pochodziłem chwilę, bardziej dla sparceru, pomachałem, pobawiłem się różnymi przynętami - 0 kontaktu.

 

Za to zdechłe ryby: napuchnięty karp lub bardzo duży leszcz (gnijący), kilka mniejszych leszczy, pływające puszki i lekki smrodek mnie stąd wygoniły.

 

Czas się rozejrzeć za inną wodą.



#1482 OFFLINE   l.berlinski

l.berlinski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 posts

Posted 31 May 2021 - 07:23

W zawodach startowało ok 30 zawodników, tylko 8 miało rybę. Największy okoń 29cm, boleń 47cm... Okoń 25cm dawał 3 miejsce także wyniki jak na 6 godzin łowienia bardzo słabo...



#1483 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 posts
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Posted 31 May 2021 - 11:16

W zawodach startowało ok 30 zawodników, tylko 8 miało rybę. Największy okoń 29cm, boleń 47cm... Okoń 25cm dawał 3 miejsce także wyniki jak na 6 godzin łowienia bardzo słabo...

 

Trzeba się przyzwyczajać, że to bardzo dobre wyniki! Lepiej już było...


Edited by MaleX, 31 May 2021 - 11:16.


#1484 OFFLINE   l.berlinski

l.berlinski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 posts

Posted 31 May 2021 - 12:32

Generalnie na całym odcinku od Nieporentu do Aleksandrowa można było obserwować jak bolenie atakują drobnicę. Dużym zaskoczeniem dla mnie był całkowity brak szczupaka.... nawet krótkiego ( a przez ostatnie lata złowienie takiego 40-50cm nie było dużym problemem... )



#1485 OFFLINE   kaiser

kaiser

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Posted 31 May 2021 - 12:40

Generalnie na całym odcinku od Nieporentu do Aleksandrowa można było obserwować jak bolenie atakują drobnicę. Dużym zaskoczeniem dla mnie był całkowity brak szczupaka.... nawet krótkiego ( a przez ostatnie lata złowienie takiego 40-50cm nie było dużym problemem... )

 

Dla mnie mega zaskoczeniem jest brak okonia. Nie mówię o pojedynczych sztukach....

Tak, wiem, że w tym roku "przyroda" jest opóźniona o dobry miesiąc ale bez przesady 

 

PS. Jeszcze rok temu myślałem o tym, żeby cały kanał był "no-kill", a tu w tym roku zdziwko - zlikwidowali. Gdzie tu k..... logika  :blink:


  • homax and cyprys19 like this

#1486 OFFLINE   l.berlinski

l.berlinski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 posts

Posted 31 May 2021 - 12:55

Co z tego, że był odcinek no-kill jak na wyjściu kanału do ZZ (w porcie) stały siaty rybaków. Czyli mówiąc krótko żaden dziadek nie mógł zabrać leszczy czy płoci ( choć zarząd OM twierdzi, że jest ich za duża populacja ) ale rybak napchać siatki w zimowisku już mógł... Logiki nie ma żadnej, ale kasa musi się zgadzać. 


  • tost likes this

#1487 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,012 posts
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Posted 01 June 2021 - 09:27

Na to co się dzieje smutek tylko pozostaje...żeby nie powiedzieć rozpacz..  :huh:



#1488 OFFLINE   Damian98

Damian98

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Damian

Posted 06 June 2021 - 21:46

Booooożeeee co to był dziś za dzień pojechałem w godzinach koło 14:30 coś w tych okolicach nad wodę najpierw zajechałem nad Wisłę spytałem się czy coś bierze, ale czego mogłem się spodziewać lampa taka że w miejscu nie dało się ustać szybka decyzja jade na kanał żerański dojechałem słonko schowało się za chmurami, zobaczyłem że jest jakiś spinningista podszedłem zapytałem się czy coś bierze, ale akurat był Pan (Szczepan) który okazał się bardzo miły, a wręcz z chęcią pomocy dowiecie kilka słów dalej. Powiedział że idzie na 2 stronę i mówi bierz wędkę dziś dobry dzień ładna pogoda no i tak zrobiłem poszedłem po spinning do samochodu byłem nastawiony za szczupłym, no i tak stanąłem miejsce obok niego rzucam nic przeszedłem 2 miejsca dalej rzucam nic zmiana na inna gumę westina chyba 10cm no i rzuciłem zwijam i tuż przy samy brzegu tak z 1,5m za przeproszeniem jebnie.. i odjazd jak lokomotywy jak już możecie się domyślić co miałem na kiju walka trwała z jakieś dobre 20 min jak nie więcej  miałem go przy brzegu wszedłem już do wody w butach, oddałem kij (Szczepanowi) już miałem łapać Suma bydlaka za szczene i nagle strzał plecionka strzeliła powyżej kołowrotka, tak teraz dochodze do tego że miałem jeszcze jedna szanse go podebrania jak wszedł mi w trzcinę nie wiem  jakieś zarośla przy brzegu po stal pyskiem do brzegu, ale co zrobić po fakcie zemocjowany troszkę zadowolony walką ,która mi dal bo wyjeżdżał na pół kanału oceniam go tak na w granicach 1,5m waga w granicach myślę 30kg+ ale jakie kolory miał ogon to taki złoto-brązowy pokryty w białe kropki ( i tak sie teraz zastanawiam czy on zerował przed tarłem czy po prostu odpoczywał a moja guma przeleciała mu koło pyska no i nie wytrzymał i wziął), no i nic trochę zmęczony bo dał mi w kość i można powiedzieć ze smutny usiadłem i zapaliłem papierosa i złożyłem drugi raz zestaw i potem miałem branie szczupaka na dwa razy gumę pociął ale nie wziął całej do pyska no cóż posejdon dziś mi nie dal ryby na brzegu ale ten hol tego Suma bydlaczka zapamiętam na długo, a potem jeszcze wykonałem telefon do naszego kolegi z forum Piotra ( Pisarza) chyba słyszał mój glos podniecony ale jak to powiedział po prostu uwolnił się sam tylko szkoda ze z guma w pysku i kawałkiem plecionki mam nadzieje ze da sobie rade bo był w bardzo dobrej kondycji bo po strzale plecionki odwinął się i śladu nie widac bylo po nim tylko chmurę piachu i mułu zostawił :) ale i tak uważam za dzień udany i bardzo pełny emocji można powiedzieć ze go miałem :D bo widziałem go całego  :wub:  :(


  • adamek, Pisarz.......ewski Piotr, cobrax and 2 others like this

#1489 OFFLINE   MietekK

MietekK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mieczysław
  • Nazwisko:Kołowiecki

Posted 24 June 2021 - 16:14

Na Żerańskim cisza ?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

#1490 OFFLINE   MietekK

MietekK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mieczysław
  • Nazwisko:Kołowiecki

Posted 26 June 2021 - 08:27

Byłem wczoraj 1 h w Kobiałce .Woda wysoka 1 okonek + - 25 cm na 1.5 gr główce z gumką .

#1491 OFFLINE   CacY55

CacY55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Posted 06 July 2021 - 21:03

5h machania dziś i tylko jeden okonek...

#1492 OFFLINE   kaiser

kaiser

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Posted 27 July 2021 - 16:14

Cześć i czołem,

 

czy był ktoś ostatnio i cokolwiek się polepszyło czy też dramat jak w ostatnich miesiącach?



#1493 OFFLINE   MietekK

MietekK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mieczysław
  • Nazwisko:Kołowiecki

Posted 27 July 2021 - 20:33

Też dawno nie byłem.

#1494 OFFLINE   Pablito86

Pablito86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 27 July 2021 - 21:34

Posty na grupie FB nie wskazują na poprawę sytuacji. Albo okonki wydłubane spod filara albo raz się trafi jeden lepszy na x godzin łowienia.

#1495 OFFLINE   kaiser

kaiser

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Posted 09 August 2021 - 21:03

Posty na grupie FB nie wskazują na poprawę sytuacji. Albo okonki wydłubane spod filara albo raz się trafi jeden lepszy na x godzin łowienia.

 

Dzisiaj 4h po pracy - obiegłem miejscówki w Nieporęcie - 0

Podjechałem do Kobiałki, pomachałem w 3 miejscach - 0

Podjechałem na wieczorek w okolice Marywilskiej - 0

 

Zastanawiam się, czy nie zawiesić "łowienia" w wodach Mazowieckich i zamienić czas/pieniądze na 3-4 wypady poza ten okręg (np. Dargin/Kisajno/Doba, Roś etc).

Generalnie po 30 latach łowienia (doświadczenie zakładam, że rośnie), lepszy sprzęt, nowe techniki itp. a efekty mam katastrofalne....

 

:wacko:

 

PS. Zgadzam się z tym co mówią tu - 


Edited by kaiser, 09 August 2021 - 21:25.


#1496 OFFLINE   MietekK

MietekK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mieczysław
  • Nazwisko:Kołowiecki

Posted 09 August 2021 - 22:31

Też rozważam takie posunięcie . Żerań zawsze dawał jakieś rybki a teraz od długiego czasu kicha że świat nie słyszał .
Przyszły rok chyba też odpuszczę sobie mazowieckie .
Zostaje jeszcze nasza kochana Wisła .Ale z drugiej strony płacić tylko za Wisłę też mi się nie uśmiecha .

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

#1497 OFFLINE   MietekK

MietekK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mieczysław
  • Nazwisko:Kołowiecki

Posted 13 September 2021 - 08:10

Dzieje się coś na kanale bo ostatnio jak byłem to było strasznie zarośnięte.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

#1498 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3,948 posts
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Posted 13 September 2021 - 09:50

Pewnie już od tego czasu ze trzy razy kosili 😉😉😉

Edited by cyprys19, 13 September 2021 - 09:50.

  • Byniek likes this

#1499 OFFLINE   MietekK

MietekK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mieczysław
  • Nazwisko:Kołowiecki

Posted 18 September 2021 - 18:57

Przejeżdżałem dzisiaj przez Żerański na wysokości Marywilskiej zarośli coraz mniej. Trzeba będzie wyskoczyć .

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

#1500 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2,202 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Posted 18 September 2021 - 20:42

Spokojnie.
Już za miesiąc będzie dużo ryb na przy zalewowym odcinku.