Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Haki do raka relax 4cm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zander_90

zander_90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 22 wrzesień 2008 - 17:14

Proszę o sugestie co do haków ofsetowych z obciażneim do raczków relax-a 4cm. Rozmiar i ewentualne namiary na sprzedawcę.


Załączone pliki

  • Załączony plik  rak.JPG   41,29 KB   372 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   zander_90

zander_90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 30 wrzesień 2008 - 11:40

Nie było mnie tydzień w kraju myslałem, że ktoś mi pomoże. Szkoda nie wiem jaki rozmiar dobrać nie mogę kupic ich od ręki w sklepie ale widziałem w necie. Rozmiarówka jest bardzo różna tak że nie wiem jakie dobrać. Prosze o propozycje.

#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 17:45

gdzie widziales? postaram sie pomoc :D

#4 OFFLINE   zander_90

zander_90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 01 październik 2008 - 08:57

Oto link do allegro gdzie z hakami bez obciążenia. Sam hak też mi wystarczy, z dociążeniem pokombinuję B). Ale który :unsure:
http://allegro.pl/se...ing=haki offset

Dzięki @pitt

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 październik 2008 - 18:39

najlepiej 1/0 gamakatsu i 1 VMC, ubranie w texas albo carolina rig zalatwia problem obciazenia :D

#6 OFFLINE   zander_90

zander_90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 01 październik 2008 - 18:50

Dzięki pitt! Super :lol: . Tak też się zaopatrzę. Wersję obciążenia jeszcze przemyślę :unsure: .

#7 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 01 październik 2008 - 20:44

eee...PITuś...a czemu nie wymieniasz VARIVAS? Przecież każdy co miał varivas w ręce stwierdza, że to kapitalne haki, co prawda wiem, ze są droższe od wymienionych przez Ciebie, ale moim zdaniem są lepsze. Nie chodzi, o to, że ja je sprzedaję, ale o obiektywizm. Seria Monster Class to bardzo gruby drut i super ostrość, co w przypadku większości innych producentów jest przy takim mariażu nie do wykonania. Pozdrawiam

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 październik 2008 - 07:28

to proste, bo ich nie znam ... ja polecam z doswiadczenia a nie z katalogu

#9 OFFLINE   zander_90

zander_90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 02 październik 2008 - 07:58

Ja łowiłem juz na verivasy, tylko muchowe. Są ok ale na kolana mnie nie powaliły.
Dzieki!

#10 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 październik 2008 - 21:54

Czy mógłby ktoś pokazać wymienione warianty na jakiejs ilustracji ??
Sam zastanawiałem się jak zbroić te raczki. To raczej wiosenna przynęta ale mam pewien zapas raczków a zabardzo nie wiem jak je wykorzystać. Próbowałem na nie łowić zbrojąc w tradycyjne główki jigowe ale nie za bardzo to wychodzi. Przebijałem też dużymi hakami na rosówki w taki sposób żeby ogonek został podwinnienty (tak jak to robi prawdziwy rak płynąc) ale jakoś mi to wszystko nie gra i w wodzie nie naśladuje dobrze prawdziwego raczka.

#11 OFFLINE   zander_90

zander_90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 08 październik 2008 - 14:51

@Tajmien. Tak przyneta dla mnie też letnia czerwcowo-lipcowa. Nie mam jeszcze tych haków. Generalnie raczki relaxa nie są najszczęsliwszą konstukcją. Np dlatego, że podczas opadania ze zwykłym hakiem lub bez niego w akwarium zauważyłm tendencję do obracania sie do góry nogami lub grzbietem do dołu jak kto woli. Nóżki w opadzie co prawda ładnie drgają a sama przynęta do złudzenia przypomina raka. Raczka planuje założyć tak by ostrze wychodziło gdzieś miedzy oczami a łuk haka był pod brzuchem. Sądzę że takie umiejscowienie haka bedzie działało jak kil i uda się go prawidłowo prowadzić w opadzie. Jeżeli to nie pomoże to dociąże hak w okolicy ogona zaciskając na nim śrucinę 5g i bedę tak łowił. Teraz raki mam założone na długim haku Tiemco do streamerów, a przelotowe obciążenie mam oddalone od raka o 10cm. Przy raczym prowadzeniu czyli energicznym podszarpywaniu z przerwą raczek opada najpierw szybko a te 10cm nad dnem jakby na chwile zawisa i zwalnia opad kołysze się a okonie to lubią.

Załączone pliki

  • Załączony plik  raki.jpg   75,11 KB   103 Ilość pobrań





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych